• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جاذبه های طبیعی یا مصنوعی؟

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
هر کشوری برای این که گردشگرا رو جذب کنه، یه سری فعالیت هایی انجام میده. یک بخش این فعالیت ها، به وجود آوردن یا رسیدگی به جاذبه های گردشگریه.
مثلا ایران کلی جاذبه گردشگری داره که بهشون رسیدگی نمیشه (طبیعی)، ولی امارات تعداد خیلی زیادی جاذبه گردشگری به وجود آورده تا توریستا رو جذب کنه (مصنوعی).

این جا درباره این موارد میخوایم بحث کنیم:

۱- در شرایط مساوی، کدوم گردشگرای بیشتری رو جذب میکنه؟
۲- الان چطور؟ ( فقط به ایران و امارات نگاه نکنید!)
۳- ایرانیا کدومو ترجیح میدن؟ شما چطور؟

• لایک
امتیازات: N.M

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : جاذبه های طبیعی یا مصنوعی؟

به نقل از نسترنّگار :
۱- در شرایط مساوی، کدوم گردشگرای بیشتری رو جذب میکنه؟
۲- الان چطور؟ ( فقط به ایران و امارات نگاه نکنید!)
۳- ایرانیا کدومو ترجیح میدن؟ شما چطور؟
1. به نظرم نمي‌شه گفت كه "كدوم گردشگر بيشتري جذب مي‌كنه". موضوعيه كه كاملاً ربط داره به اين كه چقد به اون جاذبه پرداخته شده باشه. جاهايي مثِ دوبي‌َم كه بيشتر رو آوردن به جاذبه‌هاي مصنوعي، جاذبه‌ي طبيعي كم داشتن. كلاً به جاذبه‌هاي طبيعي، همه‌شون پتانسيل اينُ دارن كه با پرداخته شدن بهشون، و حتّي با قرار گرفتن يه جاذبه‌ي مصنوعي در كنارشون، خيلي خيلي درآمد زا باشن.

اشتبا لپّي بود خواهرم :-"

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب حالا اگه فرض بگیریم که تو دبی و مثلا سوئیس، به طور یکسان به جاذبه ها رسیدگی شده چطور؟

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نرگس² :
1. به نظرم نمي‌شه گفت كه "كدوم گردشگر بيشتري جذب مي‌كنه". موضوعيه كه كاملاً ربط داره به اين كه چقد به اون جاذبه پرداخته شده باشه. كشورايي مثِ دوبي‌َم كه بيشتر رو آوردن به جاذبه‌هاي مصنوعي، جاذبه‌ي طبيعي كم داشتن. كلاً به جاذبه‌هاي طبيعي، همه‌شون پتانسيل اينُ دارن كه با پرداخته شدن بهشون، و حتّي با قرار گرفتن يه جاذبه‌ي مصنوعي در كنارشون، خيلي خيلي درآمد زا باشن.
حالا مهم نیستا،ولی دبی شهره،کشور نیس :-"
به نظرمن جاذبه های طبیعی،چونکه به هرحال یه چیزیه که از اول اونجا بوده و یه جذابیت ویژه ای داره،یه چیز خاص داره :-? و مهمتراز همه تاریخچه داره که اونو خیلی خاص میکنه
ولی نمیشه هم به طور قطع نظر داد،به هرحال هرکدوم جذابیتای خاص خودشون رو دارن،ولی معمولا جاذبه های گردشگری مصنوعی،تفریحی هستن بیشتر تا جذابیت دیگه ای داشته باشن
به نظرم الان هم جاذبه های طبیعی پر طرفدار ترن،هرچند خیلی بستگی به میزان تبلیغات و اطلاع رسانی داره
الان چین داره یه روستا میسازه که دقیقا کپی همون روستا تو سوییس باشه...خب کسی که تو فرانسه زندگی میکنه میره سوییس نمیره چین که سوییس رو ببینه :-"
به نظرم ایرانیا طبیعی رو ترجیح میدن
من هم خودم طبیعی رو ترجیح میدم

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به عنوان نمونه هایی از جاذبه های مصنوعی میتونیم دیزنی لند ها و موزه های مختلف مثلا لوور و مادام توسو رو در نظر بگیریم که هر سال کلی گردشگر جذب میکنن.

راس میگه آیدا، نگار جان خواهرم سوتی دست آیدا میدی؟! :D
(- من سوتی ندادم که!)

به نظر من برای موفقیت صنعت توریسم باید هر دو این ها کنار هم باشن، هیچکدوم به تنهایی کافی نیستن.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نسترنّگار :
به عنوان نمونه هایی از جاذبه های مصنوعی میتونیم دیزنی لند ها و موزه های مختلف مثلا لوور و مادام توسو رو در نظر بگیریم که هر اسل کلّی همردگر جذب میکنن.

راس میگه آیدا، نگار جان خواهرم سوتی دست آیدا میدی؟! :D

به نظر من برای موفقیت صنعت توریسم باید هر دو این ها کنار هم باشن، هیچکدوم به تنهایی کافی نیستن.
نگفتم که جاذبه های مصنوعی توریست جذب نمیکنن! گفتن هنوزم طبیعیا "پرطرفدار تر"هستن
بله یه جورایی مکمل هم هستن،ینی چیزایی رو که اون جاذبه های طبیعی ندارن،میشه تو مصنوعیاش گنجوند

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نظر من با توجه به پیشرفته شدن کشورها و توانایی خلق جاذبه های مصنوعی جذاب تر و همین طور تخریب تدریجی جاذبه های طبیعی روز به روز طرفدارهای جاذبه های مصنوعی داره بیشتر میشه.

بالا