• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه المپیاد بخوانیم؟

raha mnc

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
پاسخ : چگونه المپیاد بخوانیم؟

اره برای المپیادفیزیک

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

اين تاپيك واقعاً ميتونه واسه ي تازه كار و مردِ كهن انگيزه ايجاد كنه!! 8->
انگيزه... قوت غالبِ مسير المپياد :)

+هميشه به يه شارژر وصل باشيد! فوق العادست!!

blue hgh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تبریز
شهر
تبریز

واسه المپیاد خوندن بهتره از سال اول شروع کنیم اما اگه شروع نکردین نگران نباشین اگه این توانایی رو تو خودتون دارین البته اگه دارین میتونین شروع کنین اما باید نمره ی معدل رو ول کنین و به فکرش نباشین (البته المپیاد خون واقعی کسیه که هم بتونه درس مدرسش رو بخونه وهم المپیاد) برا معلم المپیاد باید از معلم هایی که 1 یا 2 یا 3سال پیش المپیاد دادن و قبول شدن کمک بگیرین چون اونا بهتر می تونن کمک کنن تا استادای 60.50 ساله . :-?
بازم اشاره میکنم اگه واقعا استعداد دارین به دنبال المپیاد برین چون المپیاد یه ریسک واقعی
آدم های یرو میشناسم که تا مرحله کشوری رفتن حتی نقره هم اوردن ولی به دلیل اینکه درس های عمومی رو نخوندن نتونستن توکنکور رتبه مورد نظر رو بیارن .
اما ادم های موفق هم کم نیستن (نیمه پر لیوان رو ببینین)مثلا اقای صدرا صدر الدینی فقط درس های اختصاصی رو می خوندن وتونستن رتبه 2 جهانی رو بدست بیارن.
آدم های با پشتکار همیشه موفقن فقط باید به خودشون اعتماد کنن. ???

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از blue hgh :
واسه المپیاد خوندن بهتره از سال اول شروع کنیم اما اگه شروع نکردین نگران نباشین اگه این توانایی رو تو خودتون دارین البته اگه دارین میتونین شروع کنین اما باید نمره ی معدل رو ول کنین و به فکرش نباشین (البته المپیاد خون واقعی کسیه که هم بتونه درس مدرسش رو بخونه وهم المپیاد) برا معلم المپیاد باید از معلم هایی که 1 یا 2 یا 3سال پیش المپیاد دادن و قبول شدن کمک بگیرین چون اونا بهتر می تونن کمک کنن تا استادای 60.50 ساله . :-?
بازم اشاره میکنم اگه واقعا استعداد دارین به دنبال المپیاد برین چون المپیاد یه ریسک واقعی
آدم های یرو میشناسم که تا مرحله کشوری رفتن حتی نقره هم اوردن ولی به دلیل اینکه درس های عمومی رو نخوندن نتونستن توکنکور رتبه مورد نظر رو بیارن .
اما ادم های موفق هم کم نیستن (نیمه پر لیوان رو ببینین)مثلا اقای صدرا صدر الدینی فقط درس های اختصاصی رو می خوندن وتونستن رتبه 2 جهانی رو بدست بیارن.
آدم های با پشتکار همیشه موفقن فقط باید به خودشون اعتماد کنن. ???

تو المپیاد استادای 50 60 ساله نداریم !

ولی اساتید 30 و خورده ای ساله داریم که اتفاقا" خیلی هم قوی هستن بعضیاشون...

• شروع کننده موضوع

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

@بهراد:میشه در مورد این شارژر توضیح بدی ؟؟ :-> 8->

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
@بهراد:میشه در مورد این شارژر توضیح بدی ؟؟ :-> 8->
هوووم...موثرين ترين شارژر اينه كه توي يه محيط برق آلود(!) قرار بگيرين...دور و برتون پر باشه از آدماي موفق، آدماي اُپن مايند و حتي وجود رقيب!
بله، قدر رقيب رو بايد دونست...مطمئن باشين بيشتر منبع تغذيه از همين رقيباي بدي ان كه بچه ازشون ميناليدن تو اين تاپيك...
حالا اگه آدم موفقي، مدال آوري در شبكه موجود نيست(!) و در يه ده كوره زندگي ميكنيد ( كه مسلماً همچين آدمي وجود داره، بايد پيداش كنين ) ، بايد رويا پردازي كنيد... خودتونو قرار بدين توي جايگاهي كه ميخواين و اينجوري 8-> فكر كنيد اگه قبول شين چي ميشه! و نكته اي كه هست اينه كه غرق رويا نشيد، غرق بشيد هيچ كاري نميكنين... بايد اون جايگاه رو در نظر بگيريد و بلافاصله بريد سر كتاباتون و با خودتون بگيد:
" بچه ي زشت!! ميخواي بري اونجايي كه ميخواي؟! پس بايد اين كتابُ با علاقه و دقيق مطالعه كني، و لذت ببري... دِ حالا گُم بُشُ درستو بخون! " :D

و نكته ي مهمي كه كلاً ربطي به انگيزه نداره اينه كه با شكست بايد رفيق باشيد... فقط آماتورا از شكست ميترسن ولي حرفه اي ها كارشون رو ميكنن و منتظرن پاداش خودش بياد...

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از بهـــــراد :
هوووم...موثرين ترين شارژر اينه كه توي يه محيط برق آلود(!) قرار بگيرين...دور و برتون پر باشه از آدماي موفق، آدماي اُپن مايند و حتي وجود رقيب!
بله، قدر رقيب رو بايد دونست...مطمئن باشين بيشتر منبع تغذيه از همين رقيباي بدي ان كه بچه ازشون ميناليدن تو اين تاپيك...
حالا اگه آدم موفقي، مدال آوري در شبكه موجود نيست(!) و در يه ده كوره زندگي ميكنيد ( كه مسلماً همچين آدمي وجود داره، بايد پيداش كنين ) ، بايد رويا پردازي كنيد... خودتونو قرار بدين توي جايگاهي كه ميخواين و اينجوري 8-> فكر كنيد اگه قبول شين چي ميشه! و نكته اي كه هست اينه كه غرق رويا نشيد، غرق بشيد هيچ كاري نميكنين... بايد اون جايگاه رو در نظر بگيريد و بلافاصله بريد سر كتاباتون و با خودتون بگيد:
" بچه ي زشت!! ميخواي بري اونجايي كه ميخواي؟! پس بايد اين كتابُ با علاقه و دقيق مطالعه كني، و لذت ببري... دِ حالا گُم بُشُ درستو بخون! " :D

و نكته ي مهمي كه كلاً ربطي به انگيزه نداره اينه كه با شكست بايد رفيق باشيد... فقط آماتورا از شكست ميترسن ولي حرفه اي ها كارشون رو ميكنن و منتظرن پاداش خودش بياد...

خب اونوقت کسی که توی شهریه که تقریبا میشه گفت اولین نفره که میخواد درست و حسابی المپیاد بخونه چی؟ اون که رقیب نداره باید چیکار کنه؟؟؟؟
من تازه میخوام شروع کنم و به همین دلایله که شک دارم بخونم یا نه!!

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از fatishar :
خب اونوقت کسی که توی شهریه که تقریبا میشه گفت اولین نفره که میخواد درست و حسابی المپیاد بخونه چی؟ اون که رقیب نداره باید چیکار کنه؟؟؟؟
من تازه میخوام شروع کنم و به همین دلایله که شک دارم بخونم یا نه!!
نكته ي خوبيه! شما رقيب رو نبايد خنگاي دور و برتون(!) تصور كنيد...رقيباي اصلي توي شهرايي ان كه تصور نميكنين! اتفاقاً شهراي بزرگ جديداً بيشتر از شهرستانيا ميترسن!
شما همون تكنيك رويا پردازي رو امتحان كن!

+ با شك كاري رو شروع نكين (:

• شروع کننده موضوع

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

دقیقن.
رقیب های شما اون پونزده نفری هستن که از همه تاپ ترند و همَّشون لیاقت طلا رُ دارن و فاصله ی صدم دارن با هم سر طلا یا نقره شون 8->

اونی که عشقی هر از گاهی یه نیگا به کتاب میکنه و مرحله یک رُ با 0.5 درصد اختلاف از کف قبول میشه به هیچ عنوان رقیب نیس

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
دقیقن.
رقیب های شما اون پونزده نفری هستن که از همه تاپ ترند و همَّشون لیاقت طلا رُ دارن و فاصله ی صدم دارن با هم سر طلا یا نقره شون 8->

اونی که عشقی هر از گاهی یه نیگا به کتاب میکنه و مرحله یک رُ با 0.5 درصد اختلاف از کف قبول میشه به هیچ عنوان رقیب نیس
اصلا موافق نیستم
یکیو میشناسم اینجوری بوده سال دوم میره دوره سال سوم طلامیگیره
بعدا جریانشو میگم براتون :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

راست میگه المپ هایی که از قبل سوم اجازه ورود میدادن این چند سال اینو نشون دادن که هرکی یه سال بره سال بعد احتمالا خیلی مدال خوبی میگیره..مثلا نجوم..

• شروع کننده موضوع

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خُب من به هیچ عنوان منکر این قضیه نیستم.
:D
منظورم در حالت کلّی و اکثر مواقع بود.حداقلش تو شیمی که تا پارسال این جوری بوده دیگه :D
کللن خواستم بگم رقیب های خفن همه جا حضور دارند.
:D :-"

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از بهـــــراد :
نكته ي خوبيه! شما رقيب رو نبايد خنگاي دور و برتون(!) تصور كنيد...رقيباي اصلي توي شهرايي ان كه تصور نميكنين! اتفاقاً شهراي بزرگ جديداً بيشتر از شهرستانيا ميترسن!
شما همون تكنيك رويا پردازي رو امتحان كن!

+ با شك كاري رو شروع نكين (:

واقعا دیگه تصمیم گرفتم بخونم
قبلا هم گفتم مشاور گفت تو شروع کن ببین در چه سطحی هستی و بعد اگه دیدی میتونی درست و حسابی شروع کن!!!
یکی از بچه ها میگفت اگه دوستی داشته باشی که باهاش بخونی خودش یه انگیزه است ولی من هیچ کی رو ندارم! :-<

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

من هستم
شما المپیاد چی میخونید؟ :D
بدور از شوخی
آره تاثیر داره اما اون علاقه از همه چی بهتره و تاثیرش از همه چی بیشتر حتی از خوندن :D

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از fatishar :
واقعا دیگه تصمیم گرفتم بخونم
قبلا هم گفتم مشاور گفت تو شروع کن ببین در چه سطحی هستی و بعد اگه دیدی میتونی درست و حسابی شروع کن!!!
یکی از بچه ها میگفت اگه دوستی داشته باشی که باهاش بخونی خودش یه انگیزه است ولی من هیچ کی رو ندارم! :-<
خو منم ندارم
دریغ از یه نفر
هیچ کدوم از دوستام اصن به فکر المپیاد نیستن
بیا شروع کنیم خودمو خودت (;
راستی دوسته عزیز گفتی میخوای شروع کنی یه سوال :-/
تو امتاحانا :O یا تو تابستون

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از جیرجیرک :
خو منم ندارم
دریغ از یه نفر
هیچ کدوم از دوستام اصن به فکر المپیاد نیستن
بیا شروع کنیم خودمو خودت (;
راستی دوسته عزیز گفتی میخوای شروع کنی یه سوال :-/
تو امتاحانا :O یا تو تابستون
بهترین زمان تو امحاناس :D
به نقل از M A S U M E :
راست میگه المپ هایی که از قبل سوم اجازه ورود میدادن این چند سال اینو نشون دادن که هرکی یه سال بره سال بعد احتمالا خیلی مدال خوبی میگیره..مثلا نجوم..
ولی خوب من منظورم این بود خیلیا تو دوره هم تونستن خودشون رو جمع کنن
مهم علاقس x:

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

میشه بگین چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :O :O

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از جیرجیرک :
میشه بگین چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :O :O
بسیار سوال قشنگی بود چندتا دلیل داره
1-شما تو ایام امتحانا حالت بدنیتون به سمت خر خونی میره و ++ برای هر امتحانی چند روز وقته پس وقت آزاد هم دئارید پس میتونید شروع کنید به المپیاد خوند
2-اگه المپیادتون حل مسئله مانند باشه که بهتر
ببینید شما در ایام امتحانات همش دارید حفظمیکنید پس اون تیکه از مغزتون که مال مسئله حل کردن کاملا خالیه و میتونید ازش به بهترین نحو استفاده کنید
3-یه مشاور داشتیم میگفت سعی کنید بین درسای حفظیتون مسئله حل کنید اینجوری باعث میشه از اون روال خسته کننده حفظی جدا بشید و راحت تر درس تو مغزتون بره
4- تقریبا شبیه 1 + کی تو تابستون حال درس خوندن داره مخصوصا اگه برا شروع باشه
من خودم تو 3 ماه تابستون پارسال یه کتاب ترکیبیات علی پور رو نتونستم تموم کنم :D

Arghavan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

آقا نکنید این کارا رُ با خودتون!
این وقتی که واسه امتحانای ترم میدن صرفا" واسه اینه که برید همون درسُ بخونید و بس!
حالا برنامه ی بقیه ی مراکزُ نمیدونم ولی برنامه ی مدرسه ی ما جوریه که اصن نمیشه توی این تایم المپیاد خوند!ینی اصن اعتقادشون اینه که بیشتر از 1/5 روز وقت (حالا هر درسی که باشه) واسه امتحان حرامــه! :-"
حالا اگه آدم سوم باشه باز یه کم اوضاش فرق میکنه...

• شروع کننده موضوع

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

البته ویولت جان... :D
یک نکته ای...بعضی مدارس مثن خوب وخت دادن و بعضی رشته ها بسیار وخت کم هست.
من خودم موافق با خوندن در طول امتحانات ترم هستم.البتّه اگه وقت خوبی به امتحانات داده باشند.
العان شما تو شیمی در نظر بگیر
4_5ماه فرصت داری شیمی آلی شیمی معدنی شیمی تجزیه و هزار تا شیمی عمومی رُ بخونی بعد هر کدوم از این مباحث شونصد تا کتاب دارن :-"
خُب در واقع وخت از هر نوعش طلا هس.

بالا