• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وظایف ما در خانه

igin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
دانشگاه
صنعتي شاهرود
رشته دانشگاه
حسابداري _روان شناسي
پاسخ : وظایف ما در خانه

نمیشه بگم وظیفه ولی بعضی موقهابیشتر زمانی که جوگیرم به مامانم کمک میکنم :-"
از دیگر وظایم:غرغرکردن_درس خوندن_خوردن_خوابیدن و....... :D

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

حذف

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

من به نظرم کمک زیادی تو کارهای خونه نمی کنم! ولی اگه از مامانم بپرسید حتما میگه کارهای خونه که هیچ ، کارهای خودش رو هم درست حسابی انجام نمیده!!!
ولی خداییش عذاب وجدان دارم الان!!!!!! :-[ :-[ :-[

sogolii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حالا فرزانگان يه شماره يي ماله ط
شهر
طهران
مدال المپیاد
المپياد شيمي مي خونم

به نقل از نسترنّگار :
خیلی وقته این سوال برام پیش اومده که "بقیه چه قدر کار خونه انجام میدن؟!"توی بیشتر خانواده ها، مامان باباها به جز درس خوندن، توقعاتی از بچه هاشون دارن که طیف وسیعی از بردن و اوردن ظرف های غذا تا تمیز کردن و جارو زدن خونه رو دربرمیگیره.

۱. توی خونه شما وظایفه خانگی چجوری تعریف میشه؟ و شما چه مقدار از این وظایف رو انجام میدین؟

۲. چه مقدار وظیفه دارین کمک کنین (چه مقدار به نظرتون معقوله) و چه قدر احساس مسئولیت میکنین در مقابل وظیفتون؟

۳. قبول دارین که دخترا بیشتر از پسرا کار میکنن؟ چرا؟
وطايف خانگي تو خونه ي ما اينجوري هستش كه هر كاري كه به بهتر شدن روابط و همين طور منظم شدن خونه كلا بهتر شدن خونمون از هر نظر
خوب درس خوندن .مراقبت از خواهر كوچكتر و بر طرف كردن اشكالات درسي و پيانو اون .مرتب كردن آشپزخانه و ......
آره قبول دارم پسرا ميپيچونن

fa_t

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــــــگان
شهر
نجف آباد

۱. توی خونه شما وظایفه خانگی چجوری تعریف میشه؟ و شما چه مقدار از این وظایف رو انجام میدین؟

۲. چه مقدار وظیفه دارین کمک کنین (چه مقدار به نظرتون معقوله) و چه قدر احساس مسئولیت میکنین در مقابل وظیفتون؟

1. وظایف خانگی کارایین که به کم تر شدن وظایف مادر کمک می کنن و التبه وظایفی که برا خودمون باید انجام بدیم. از اونجا که من
کلا دختر فهمیده ای هستم خیلی به فکر مامانمم و از طرف دیگه چون من کلا از کار کردن فراریم :-" این دو تا همو خنثی میکنن .بعد من
هروقت حسه کار کردنم بیاد در حد تیم ملی در انجام این وظایف کوشا میشم بعد مامانم می بینه من جوگیر شدم هی به من کار میده انجام بدم اینم مامان ما داریم...!!! L-:
2. خو مامانم زیاد به ما سخت نمیگیره زیادم ازمون توقع نمیره در همین مقدار کاملا معقوله.
بنده بسیار احساس مسئولیت میکنم هروقت کمک نمیکنم بعد مامانمم هیچی نمیگه حس عذاب وجدان بهم دست میده :D :(
3. صد در صد ^-^

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

1- من خودم یه روز درمیون ظرفL رو میشورم [البته فقط ظرفای ناهار] ..توی پهن و جمع کردن میز نیز کمک میدهم..هفته ای یه بار هم خونه رو جارو میکنم ..

2- هرچی کم تر بهتر :-"

3- در اینکه دخترا بیشتر از پسرا کار میکنن شکی نیس :|

Baharan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضیم!

به نظرم تو خونه ای که پدر مادر هر دو تو کارای خونه سهیمن ،این نوع کار یه نوع ارزش تلقی میشه و بچه هم این چیز توش پررنگ تره.ولی تو خانواده ای که وظایف به عهده یه نفره،بچه هم اینو کمتر مهم میدونه.این مسئولیت پذیری دیرتر تو بچه شکل میگیره.ولی یه چیزیه که تو یه مقطعی بالاخره شکل میگیره و آسیب زننده نیس بعدا.
قبول ندارم که دخترا بیشتر کار میکنن ولی قبول دارم که از دخترا بیشتر این توقع رو دارن.یعنی کمتر به پسرا گیر میدن.
من خودم که کاری نمیکنم به اون صورت.تک و توک و به زور! :-"

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از نسترنّگار :

1.تو خونه ما خداييش مادرم x: x: x: x: خيلي زحمت ميكشه با وجود اينكه ساعت يك از مدرسه برميگرده آشپزي ميكنه خونه رو مرتب ميكنه درساي داداشم و شعراي مهدكودك خواهرم رو باهاش كا ميكنه و به حرفاي من گوش ميده بابام هم خريد ها رو انجام ميده و نوبتي با مامانم ما سه تا رو كلاس و .. ميبرن(البته بيشتر مامانم) منم در حد چيدن و جمع كردن ميز و مرتب كردن خونه . اينا رو گفتم كه به اين نتيجه برسم كه تو خونه ما كارا اصلا عادلانه تقسيم نميشه.

تو خونه ما از من بخاطر درسام توقع زيادي ندارن اما خوب خودم خجالت ميكشم كه همهش بخورم و بخوابم(احساس مسوليت ندارم :D) به همين دليل در حد همون چيدن و جمع كردن ميز و گاهي مرتب كردن خونه كمك ميكنم اما وظيفه اصليم نگهداري از خواهر يا برادرمه وقتي كه مامان بابام خونه نباشن(خداييش كار خييييلي سختيه)

آره خوب معمولا دخترا بيشتر از پسرا كار ميكنن

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

جديدا كسي كاري به كارم نداره...!
قبلا تنها وظيفه ام درس بود
الان كه ديگه كنكور دادم وظيفه خاصي ندارم
:-??

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

کارای خونه اونایی ک مردونست مامانم و اونها ک زنونست مامانم انجام میدن . شخصن فقط درس خوندمو اتاقمو مرتب میکنم .

این مال قبلنا بود . الانم هست اما نع تو هر خونواده ای . این پسر عمو و پسر خاله هام تو خونه ظرف می شورن مثلن ولی تا اونجا کی میدونم دخترای فامیل کاری نمیکنن .

و این کار نکردنه خیلی بده . یعنی الان ک 18 سالم شده اینو می فهمم . تنها نمی تونم زندگی کنم . و شاید نتونم یه همسر ایده ال شم و وظایف خونه رو درست انجام بدم . حس اماده خوری اینا ب ادم دست میدع خو بعدم قدر زحمتها رو ادم گاهی نمی فهمه اونقدری ک باید فهمید واقعن .

ب شخصه اگع بچه داشته باشم در اینده بهش یه سری کارا رو مثل ظرف شستن اینا می سپارم . بعد بزرگتر شد کارای سخت تر .
درسته بگین ماشین ظرف شویی اومده فلان اومده اما بازم نمیشه بوخودا . مثلن دست پخت خوبی نداشته باشین خیلی بدع :-"""
خدمتکارم نمیشه گرفت هیچی دست خود ادم نمیشه :-""" اون ک ب اندازه ادم دلسوز نیست واسه غذا پختن و کارای خونه و اینا :- جدی

بعد اینکه خودش تو احساس مسئولیت کردن , منظم بودن و اینا هم کمک میکنع . ک نسل ما ندارن زیاد متاسفانه .

نمی دونم دیگع , همینا .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من توی مدرسه ها انقدر خسته بودم که خوده مامانم دلش نمی اومد چیزی بگه ولی خب الان چرا خوبم میگه.
توی خونه ی ما این طوری نیست که کسی وظیفه ای داشته باشه. مثلا ما وظیفه ی مامانمون نمی دونیم که ناهار باشه و وظیفه ی خودمون نمی دونیم که جارو بزنیم :D اما از نظر انسانی نمی ذاریم که کارا رو دوش یک نفر بیفته و مامانم اعتقادش اینه که خونه همیشه باید مث دسته گل باشه معلوم باشه خونه دختر داریه :>
دخترا کلن مجبورن به خاطر بعضی اعتقادا از بعضی قدیما (خصوصا شوهر داری) :-s L-: یه کارایی بکنن ولی پسرا نه . خیلی هنر کنن یه نون بخرن که اونم اصن در شانشون نیس. زنگ می زنن بیاره. L-:
من اگه یه بچه داشته باشم اینو حتما جزو وظایفش می دونم که همه کاری توی خونه انجام بده. چون خیلی بده که من هیچ کاری نکردم.
این که ادم بدونه وظیفه اشه به هر حال انجامش می ده.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من توی مدرسه ها انقدر خسته بودم که خوده مامانم دلش نمی اومد چیزی بگه ولی خب الان چرا خوبم میگه.
توی خونه ی ما این طوری نیست که کسی وظیفه ای داشته باشه. مثلا ما وظیفه ی مامانمون نمی دونیم که ناهار باشه و وظیفه ی خودمون نمی دونیم که جارو بزنیم :D اما از نظر انسانی نمی ذاریم که کارا رو دوش یک نفر بیفته و مامانم اعتقادش اینه که خونه همیشه باید مث دسته گل باشه معلوم باشه خونه دختر داریه :>
دخترا کلن مجبورن به خاطر بعضی اعتقادا از بعضی قدیما (خصوصا شوهر داری) :-s L-: یه کارایی بکنن ولی پسرا نه . خیلی هنر کنن یه نون بخرن که اونم اصن در شانشون نیس. زنگ می زنن بیاره. L-:
من اگه یه بچه داشته باشم اینو حتما جزو وظایفش می دونم که همه کاری توی خونه انجام بده. چون خیلی بده که من هیچ کاری نکردم.
این که ادم بدونه وظیفه اشه به هر حال انجامش می ده.

واقعن الان خونه داری وظیفه ای نیست که کسی بخواد انجامش بده.

شما حدود ۵۰۰ تومن میدید جارو ای می خرید که خودش میره همه جارو تمیز می کنه. کوتاه هم هست زیره صندلی و مبل هم میره!

غذا پختن هم که به شدت اسون شده. و یخچال کمک می کنه غذا های روز قبل رو نگه دارید، ماکروویو اونارو گرم میکنه.

ماشین لباسشویی لباس هارو میشوره ( دیگه اگه هر نفر فقط زحمت بشکه لباس هاشو توش بندازه :)) می تونید تنظیم کنید که بعده شست و شو خودش خشک کن رو راه بندازه و ماهی دو بار هم پودر بریزید توش! )

ماشین ظرف شویی ظرف هاتون و قابلمه و هر چیزی توش بذارید رو میشوره!

یعنی شما صبح پامیشید. میرید لباس هاتونو میندازید ماشین! صبحونه رو از یخچال درمیارید می خورید بعد سینی و ظرف و چاقو رو میذارید تو ماشین ظرف شویی! و شوتینگ هم افریده شد! اشغال ها هم میره خودش!

خرید هاتونم می تونید زنگ بزنید بیارن. معمولن اوردن هم مجانی هست.

موقعی هم که از خونه می خواید برید بیرون اون جارو برقی رو روشن می کنید خودش کارشو می کنه وقتی هم کارش تموم شد خودش خاموش میشه! فقط اگه پله ای دارید بهتره یه کتاب جلوش بذارید.

چه وظیفه ای موند که اصلن بخواید تقسیم کنید ؟‌

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از مازیمون :
واقعن الان خونه داری وظیفه ای نیست که کسی بخواد انجامش بده.

شما حدود ۵۰۰ تومن میدید جارو ای می خرید که خودش میره همه جارو تمیز می کنه. کوتاه هم هست زیره صندلی و مبل هم میره!

غذا پختن هم که به شدت اسون شده. و یخچال کمک می کنه غذا های روز قبل رو نگه دارید، ماکروویو اونارو گرم میکنه.

ماشین لباسشویی لباس هارو میشوره ( دیگه اگه هر نفر فقط زحمت بشکه لباس هاشو توش بندازه :)) می تونید تنظیم کنید که بعده شست و شو خودش خشک کن رو راه بندازه و ماهی دو بار هم پودر بریزید توش! )

ماشین ظرف شویی ظرف هاتون و قابلمه و هر چیزی توش بذارید رو میشوره!

یعنی شما صبح پامیشید. میرید لباس هاتونو میندازید ماشین! صبحونه رو از یخچال درمیارید می خورید بعد سینی و ظرف و چاقو رو میذارید تو ماشین ظرف شویی! و شوتینگ هم افریده شد! اشغال ها هم میره خودش!

خرید هاتونم می تونید زنگ بزنید بیارن. معمولن اوردن هم مجانی هست.

موقعی هم که از خونه می خواید برید بیرون اون جارو برقی رو روشن می کنید خودش کارشو می کنه وقتی هم کارش تموم شد خودش خاموش میشه! فقط اگه پله ای دارید بهتره یه کتاب جلوش بذارید.

چه وظیفه ای موند که اصلن بخواید تقسیم کنید ؟‌
یه اقا پسر گل هیچ وقت متوجه نمی شه که اگه حضور مستقیم یه خانم :> و تقسیم وظایف نباشه چه به سر خونه میاد
اگه یه خانواده استوار مث ما داشتین که اجازه نداشتین از ماشین ظرف شویی به دلیل این که دختر باید کدبانو باشه استفاده کنین L-: متوجه می شین که باید یه زمان بندی داشته باشه که تمام مدت یک نفر ظرف نشوره.
هیچ رباطی فعلا نیست یا دردسترس نیست که خودش برنامه داشته باشه که هر هفته گردگیری کنه،جارو کنه،خونه رو مرتب کنه،هر روز غذا درست کنه ظرفا رو جمع و جور کنه تازه همه ی این کارا رو تمیز انجام بده.
شما همه رو می خوری می ری؟ یا شستن تو کارتون نیست؟
مرد که پا نشه بره نون بخره مرد نیست :-w

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
یه اقا پسر گل هیچ وقت متوجه نمی شه که اگه حضور مستقیم یه خانم :> و تقسیم وظایف نباشه چه به سر خونه میاد
اگه یه خانواده استوار مث ما داشتین که اجازه نداشتین از ماشین ظرف شویی به دلیل این که دختر باید کدبانو باشه استفاده کنین L-: متوجه می شین که باید یه زمان بندی داشته باشه که تمام مدت یک نفر ظرف نشوره.
هیچ رباطی فعلا نیست یا دردسترس نیست که خودش برنامه داشته باشه که هر هفته گردگیری کنه،جارو کنه،خونه رو مرتب کنه،هر روز غذا درست کنه ظرفا رو جمع و جور کنه تازه همه ی این کارا رو تمیز انجام بده.
شما همه رو می خوری می ری؟ یا شستن تو کارتون نیست؟
مرد که پا نشه بره نون بخره مرد نیست :-w

به عنوانه ادمی که مدت نسبتن طولانی ای رو تنها زندگی کردم می تونم بهت بگم نیازه خاصی حس نمیشه. گفتم گردگیری کردن واقعن معنی خاصی نداره. جارو برقی حتا لازم نداره دیگه مثل قبل چپ و راستش کنی. خودش خونه رو تمیز می کنه. اتاق به اتاق.

من یه نفرم و ظرف هام به قدره یک روز کافی هست. اخره روز ظرف ها و قابلمه هارو میذارم ماشین ظرف شویی و خودش میشوره. صبح هم از همون تو برمیدارم.

ماشین هم هست دیگه. هر وقت لازم باشه لباس هامو میندازم توش. خودش میشوره خودش خشک می کنه. صرفن وظیفه ی پهن کردن میمونه رو دوشم که اونم ۲ مین بیشتر وقت نمیگیره. غذا گذاشتن هم بستگی به حوصلم داره.

یا یه غذا به سادگی کباب یا یه ذره سخت تر ماکارونی یا دیگه حوصله داشته باشم قرمه سبزی. اونم خوب تنوعیه واسه خودش.

و واقعن خسته کننده هم نیست.

اگه یه خانواده استوار مث ما داشتین که اجازه نداشتین از ماشین ظرف شویی به دلیل این که دختر باید کدبانو باشه استفاده کنین

من به این میگم اتلافه عمر. ماشین ظرف شویی خیلی بهتر و تمیز تر میشوره نیاز به استفاده از دستکش نداره و نیاز به ایستادن جلو ظرف شویی هم نیست! پس چرا ازش استفاده نکنیم ؟‌

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
:-s

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: ----

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

موافقم با مازیار! الان دیگه تقریبا برای همه کارای روزمره زندگی یه ماشینی چیزی که کارارو انجام بده هس! زندگیا مثل گذشته سخت نیس به خصوص اگه مثلا آدم با زندگی تو جایی که گرد گیری نشده مشکلی نداشته باشه تقریبا هیچ کاری نیس که اونقدرا زحمت داشته باشه و با انجام ندادنش زندگی فلج بشه.

وظایف به این صورته که مامانم غذا میپزن و تازگیا به خاطر وسواس و این که "ظرفای تو ماشین ظرف شویی هنوز چربن :)) " ظرف هم میشورن! دیگه کار اونقدر سختی وجود نداره! منم حتا یه بشقاب رو برنمیدارم یک سانت جا به جاش کنم چه برسه به این که وظیفه انجام بدم! حداکثر وظیفم اینه که اتاقمو مرتب نگه دارم که به شدت هم در برابر این وظیفه مقاومت نشون میدم :-" و اینکه وقتایی که بابام خودشون وقت ندارن برم تو سایت بانک و قبض هارو پرداخت کنم :))

من وظیفه ای ندارم. ینی از اول وظیفه خاصی برام معین نشده که مثلن باید فلان کار رو انجام بدم! شاید مامان و بابام یکم زیادی باهام راه اومدن :-"

نه به نظرم بستگی به دختر و پسر بودنش نداره بر اساس همون نقشیه که از اول پدر و مادر برای بچه تعریف میکنن! قدیما شاید دخترا به خاطر یاد گرفتن خونه داری و شوهر داری مجبور بودن یه سری کارا رو انجام بدن به عنوان تمرین :-" ولی به نظرم الان دیگه این موضوع فراگیر نیس!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

ما هم اهل همه ی کارا رو دستی کردن نیستیم. خب خیلیاش رو دیگه...
گاهی وقتا سیاست ترجیه می ده همراه با ریاضت باشه دیگه. :-<
ولی کلا باید یاد گرفت تو شرایطی که هیچ امکاناتی نیس چه جوری زندگی کرد

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

در رابطه با وظایف خطیر خودم تو خونه باید بگم نمیدونم مامانم ازم چی دیده ک فقد میگه تو نمیخواد کاری کنی، فقد گند کاری ب بار نیار... :-" +اینقدر هم تمیز کار میکنم، دوباره ی نفر دگه باید همون کارو انجام بده...:| +واقعن تو 'بعضی' از مواقع میخوام کمک کنم ولی مامانم نمیذاره... :-< نمیدونم مشکل کجاست... :-?

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

آقا وظایف من توو خوابگاه هم جزء وظایف خونه محسوب میشه؟ :D
والا اینجا وظیفه ی من غذا درست کردنه.. خیلی وظیفه ی خوبیه! واقعا دوسش دارم! x: :D

توو خونه مونم الان که مهمون محسوب میشم طبیعتا اما قبلا بیشتر کارا از جمله گردگیری و غذا پختن و تمیز کردن اتاق و اتو کردن لباسا با من بود... یه پا کوزت بودم واسه خودم... ;;) :D

ولی چیزی که هست اینه که اصلا پشیمون نیستم از اینکه مامانم توو خونه مجبورم میکردن کارا رو انجام بدم! الان اینجا به نسبت هم اتاقیای دیگه م. من هیچ مشکلی واسه کارام ندارم درحالیکه بقیه دارن! هر کسی هم کاری انجام نمیده خونه اصلا. اشتباه میکنه! مخصوصا غذا پختن واینا. واقعا مفیده. من الان میفهمم. :)

بالا