• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ساز زدن توی جمع

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : ساز زدن توی جمع

من در این مورد خیلی مشکل دارم...
بطوریکه حتی وقتی جلوی استادم هم ساز میزنم استرس میگیرم بدجور... :-ss :-ss
در این حد ...

arghavan.af

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
كرمان

بستگی به افرادش داره
مثلا" اگه دوستان یا کسایی باشن که راحتم باحاشون
خیلی دوست دارم
ولی با یکی رودربایستی دارم معمولا" بدترین حالت ممکن پیش میاد
کلیم میگن هیچی بلد نیست

papa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فررانکان
شهر
ساری

ساز زدن تو جمع به شدت با گرمای بدن رابطه ی مستقیم داره من که عجیب داغ میکنم یه بار تو جمع خراب کردم بعد با ارامش لبخند زدم گفتم اتفاق دیگه پیش می اد ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^ ^#^

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

آره ساز زدن توی جمع رو خیلی دوست دارم ؛ کلا هر آهنگی که خوشم بیاد یا شاد باشه رو میشنوم خودمو تصور میکنم تو یه جمع که دارم براشون همون آهنگو با ارگ میزنم ؛ اونا هم خوشحال! :D
آره دوست دارم یه سری مدام دورم جمع بشن و براشون ارگ بزنم با من بخونن دست بزنن برقصن! :D
واسه آهنگ هایی که خیلی وقته تمرین نکردم و یهو بخوام تو جمع بزنم آره استرس میگیرم ولی اونایی که روونم نه!
جالبه وقتی تو تنهایی هم میخوام ارگ بزنم فکر میکنم همه ( یعنی اونایی که دوست دارم واسشون ارگ بزنم ) پیشم هستن بعد روم نمیشه اشتباه بزنم! یا اگه زدم شرمنده میشم!
تجربه هام:
1 بار اجرا با گروه موسیقی بانوان استان هرمزگان تو تالار شهید آوینی ؛ 2تا اجرا توی فرهنگسرای طوبی (یکی تک نوازی یکی همراه با ویالون ) ؛ هر بار تو مدرسه جشن یا عید بوده گرمکن مجلس با موسیقی بودم ( :D‏ ‏) ؛ تو 2 3 تا تولد ارگ زدم ؛ تو عروسی دختر عموم هم ارگ زدم یه تیکش هم تو سایت 4shared.com‏ آپلود کردم میتونید پیداش کنید با نام " cheshmei az M‏ ‏" (;

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

من خب واقعا حال میکنم با پیانو زدن برای کسانی که درکشو دارند و خب حالا خوشحالم میشن از شنیدن صداش.
مشکل که خب ندارم، ولی خب تاحالا واسه بیشتر از چهل-پنجاه نفر نزدم که رقم بالا رو هم بدونم اینقد ریلکسم یا نه.
البته خود ساز تاثیر داره، معمولا آدم وقتی میخواد با یه ساز جدید بزنه یکی دو تا اتود یا همون آهنگو روش تمرین کنه خوبه، دستش راه میفته.
در رابطه با اینکه تو جمع غلط بزنین که جاییو، با خودتون فکر کنین که ۱.بقیه چیزی سر در نمیارن که این نت خارجه گامه یا نه ۲.سر در بیارن هم گوشِ قوی میخواد که ندارن ۳.گوشِ قوی داشته باشنم خب درک میکنن که اجرای لایو سخته. خیلی "اطرافیان تف پندارانه" ست ولی خب کارسازه که وقتی غلط میزنین توجه نکنین برین سرِ بقیش.
و اینم بگم که اگه همیشه با زدن تو جمع نقابله کنین هیچ وقت نمیتونین، هرچقدرم مهارت و تمرین داشته باشین؛ من اولین بار توی دوره ی دوستای بابام پیانو زدن تو جمعو شروع کردم، یه قشری که خودشون تقریبا ساز میزنن همگی و همشون، همشون، بچه هاشونو گذاشتند پیانو و من تقریبا از همه بچه ها کوچیک ترم. هر مهمونی ای علناً کابوسی بود و "تَلِنت شو" به اصطلاح و خب مسئله شاخ بازیو اینکه "آره من بهتر میزنم" هم بود که به مرور زمان بزرگ تر شده بود - بگم مثلا از سوم دبستان این قضیه به راه بود- و هب اولاش خیلی خیلی سخت بود ولی خب به جبر و زور باید میزدیم و دیگه انقد زدیم تا حال بمون بگن نزن هم ول کن معامله نیستیم!

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

هر کاری دفعه اولش خیلی سخته بعد عادی میشه.
من اصا ساز زدن تو جمع فامیل رو دوست ندارم ولی دوستام چرا چون اونا خودشونم ساز میزنن و میفهمنم.
ولی فامیل خب نه ؛همه جوره توشون پیدا میشه و وقتی میبینم اونایی ک هیچ سازی بلد نیستن بزنن کلی نظر میدن و مثن هی میگن این آهنگه سخته و راحته خوشم نمیاد واقعا؛آخه چیزی نمیدونن یا بعضیا ام مهارتو تو زدن آهنگای شاد میدونن!
کلا ک بستگی ب جمعش داره ولی تنهایی خیلی بیشتر دوست دارم.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

برای من که خیلی اتفاق می افته وقتی اهنگ رو وسط جمع میزنم کلا نت ها رو با هم قاطی می کنم و لی کم کم دارم سعی می کنم با اعتماد به نفس بیشتری کار کنم در ضمن اگه هم برم تو جمع با خودم می می گم:فوقش مسخره ام می کنن.(حال کردید اعتماد رو!!!!!! /m\ /m\)

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

ساز زدن جلوی جمع واقعا اعتماد به نفس بالایی میخواد من خودم واقعا تو همچین مواقعی نفسم بالا نمیاد #S-:
خیلی سخته من حتی موقع تحویل دادن تمرینام دستام میلرزه البته بد نمیزنم و خوب متوجه میشم اما واقعا تو تنهایی بهتر کار میکنم
متاسفانه اون اعتماد به نفس و ندارم

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

من نمیدونم چه جوریَم؟
مثلا ممکنه برای خودم که تمــرین میکنم یکی دوتا نُت اشتبــاه بزنم؛ ولی جلوی جمع که هرچه تعداد بیشتر باشه بهـتر؛ با اینکه استرس میگیرم امـا از خونه هم بهــتر میزنم!
نمیدونم این چه مدلشه :D
بعد اگر جلوی ِ جمعی نُتی رو اشتبـاه میزنید؛ ادامه دادنش خیلی بهـتر از برگشتن و از اول زدنشـه.
چون اون دوبـاره زدن آدم رو هول میکنه و اعتمـاد بنفس رو میـاره پایین :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Silmarillion :
خیلی "اطرافیان تف پندارانه" ست ولی خب کارسازه که وقتی غلط میزنین توجه نکنین برین سرِ بقیش.

منی که جلو‌ی استادم هم هول میشم و نمیتونم اینطور بپندارمش چون استادمه باید چی کار کنم اون وقت؟ :-"

• شروع کننده موضوع

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

یک‌سری از این استرسا برای اینه که عادت نداریم، وقتی چندین بار جلوی جمع زدیم درست می‌شه. اما مثلا من کلا با این فلسفه که برای بقیه ساز بزنی مشکل دارم. واقعا دوست ندارم این قضیه رو. دوست دارم صرفا توی تنهایی باشه. بحث استرس نیست واقعا. مثلا من خیلی شیک به فک و فامیل اعلام کردم من توی جمع دوست ندارم ساز بزنم، ازم نخواین! حالا ممکنه اونائم برن بگن «طرف بلد نیست که نمی‌زنه و فلان و بهمان» اما به من چه! من واقعا خوشم نمیاد و به جای این‌که بخوام هی سر این قضیه حرص بخورم یه بار به زبونش آوردم. :]
× حتی یکی از فانتزیام اینه که پیانوم توی اتاقم باشه، اما چه کنیم که اتاق کوچک است و پیانو بزرگ!

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

واسه يه اجراي عالي، اولين شرط تسلط بر قطعست. يني با قطعه زندگي كني. باهاش راز و نياز كني. بشناسيش. و خب اين عمل ماه ها وقت ميبره. وقتي كاملاً مسلط بشي، قشنگ ساز رو ميخوري و جمع ديگه برا مطرح نيست.
امابخوايم كلي بررسي كنيم خب من در مورد پيانو ميگم. هميشه يه قطعه ي دهن پر كن و مسلطي داشته باشين تا اگه كسي خواست، اونو براش بزنين. مردم ، كلاً هرجاي دنيا، با كلاسيك زياد ارتباط برقرار نميكنن. ولي آهنگاي فولك و لايت رو بيشتر ميپسندن. پس اگه بر دوقطعه ي كلاسيك و لايت يا فولك مسلطين، كلاسيك رو بيخيال شين! چون كلاسيك اشتباه زدنش خيلي به چشم مياد و گفتم مردم درك درستي ازش ندارن.
لايت هاي ايمپرووايز شده، براي نوازنده حرفه اي، دهن پر كن ترين قطعه است. ملت خيلي حال ميكنن باهاش! امتحان شده :د

Decadence

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

تو جمع خانواده آدم حس مطرب بودن میکنه...
اصلا نمیدونه چی بزنه!!
اما من تو جمع متالرا خدایی هول میکنم!!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

من با این قضیه مشکلی ندارم
میزنم استرس ایناهم کم دارم
ولی خدا نکنه جلوی کسی که خیلی ویلون بلده بزنم یعنی دق میکنم دیگه خیلی برام سخته با کنسرتم مشکلی ندارم

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

خیلی خوبه اتفاقا ما یه بار مراسم صبحگاه دو تا از بچه ها اومدن با ویولن و دمبک(اگه درس نوشته باشم)اهنگ مرغ سحر زدن عالی بو عاــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی

alirezah_1377

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب ١ شیراز

من هر وقت كسي مياد خونمون سازامو قايم ميكنم خيالمم راحت ميشه :))

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

ببينيد من خودم گيتار كلاسيك دارم با اجرشم مشكلي ندارم و مشكل با اين ٣ راه حل برطرف ميشه:
١.اگه مهارتشو دارين چشمارو ببندين و فقط به تك تكنت هايي كه مينوازيد فك كنيد و فك كنيد تنهاييد.
٢.اگه نميتونيد چشارو ببنديد به ساز و زيبايي هاش !! :)) يا به دفتر نت و زيبايياش نگاه كنيد و بازم فكركنيد تنهاييد .
٣. كلا حالت هاي تنهاييتون روً با حالت جمعي يكي كنيديعني مث اوني ميمونه كه ميخاد از ارتفاع رد شه بهش ميگن پايينو نگاه نكن اصلا به جمع نگاه نكنيد فك كنيد خلا هست!! و ياد اساطير موسيقيتون بيفتيد مثلا من خودم ياد جيمز هتفيلد و كرك همت (متاليكا) ميفتم مطمعن باشيد جواب ميده!!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

من یبار رفتم سر کلاس هنر بزنم
دوتا قطعه زدم
آقا سومی رو هرکاری کردم نیومد که نیومد هی قاطی میشد... آخرش شد ولی به قیمت قرمز شدن گوشام!!!
ولی ازین کارا کم نکردم و تقریبا غیر ازون یبارم خراب نکردمش!
و اگر نتی رو اشتباه بزنم یا توجه نمیکنم
یا کلا دلی میزنم!!! الکی میزنم اونا که نمیفهمن!

aigin

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

اصلا حرفشم نزن تو جمع ساز؟!!! :O یعنی اصن نمیتونم انقدر استرس میگیرم که اصن یادم نمیاد ویولن چیه!! :D تا 5 سال اول که کلا برا هیچکس نمیزدم حالا بعد 7 سال مامانم بهم التماس میکنه براش قطعه هایی که دوست داره رو میزنم :-"

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

خب من اولاتوجمع خیلی هول میشدمومعمولاسازم گیرمیکرد،الان بهترشده
به نظرم بعضی سازاکیفش اینه که توجمع زده بشه مثه ارگ ولی بعضی سازامثه گیتارتوتنهایی خیلی خوبه
ب هرحال من هروقت میخوام گیتاربزنم صداش میره توپذیرایی ومامان بابام میگن بیااینجابزن منم برادررفتن اززیره این مهلکه میگم درسسس دارمممم :-"

بالا