• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چقدر به کشورتون احساس تعلق می‌کنید ؟

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک
پاسخ : چقدر به کشورتون احساس تعلق می کنید ؟

ایران کشورمه خونمه عاشقشم بدون اون هویتی ندارم تا اخرشم پاش وایسادم اصل نمیتون به فکر زندگی تو یه کشور دیگه باشم اخرش برمیگردم و سعی میکنم خدمت کنم >:D< >:D< >:D<

شیما2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

.,

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من که کشورمو دوس دارم . جایی که توش به دنیا اومدم ، بزرگ شدم ، و الان به هر جایی که رسیدم مدیونشم . x:
( اصن اگه ایرانی نبودم که سمپادی نمیشدم :D ) هر جایی هم که برم آخر برمیگردم همین ایران .
کشور هم مثه خونه میمونه درسته ممکنه توش بعضی چیزا خوشایند نباشه ولی به قول معروف هیچ جا خونه خوده آدم نمیشه . هیچ جا هم مثه کشور خوده آدم نمیشه

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

تعلق دارم،همون حرف كورش كبير : دستور میدهم تا بدنم را بدون تابوت ومومیایی دفن کنند تا ذره ذره بدنم خاک ایران را تشکیل بدهد( کورش کبیر شاههنشاه ايران)
اما سعي مي كنم اين علاقه موجب جانب داري و تعصب ناآگاهانه و بي حدواندازه نشه. :))

aragsi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی2
شهر
تهران

منم به کشورم احساس تعلق شدیدی می‌کنم!!!
حتی اگه خیلی چیزا تو اون برای من ناخوشایند باشه!!!
من هرجا برم بازم به کشورم بر‌می‌گردم!!!
تمام تلاشمم برای هرچه بهتر شدن اون می‌کنم و هی‌نمی‌گم که بده!!! B-) B-) B-)

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

من معتقدم که یکی از دلایل نبود احساس تعلق به ایران اینه که سیستم آموزشی ما مشکل داره..
ما از اول ابتدایی که می یام مدرسه به دلیل این نمره گرا بودن و رقابت بیش از حد یاد می گیریم فقط به فکر خودمون باشیم که اگه نباشیم کلامون پس معرکه است... وقتی خودت فقط واسه خودت مهم باشی، دیگه کشور و مردم کشورت هم برات مهم نیستن.
اما توی ژاپن کلا سیستم آموزش ابتدایی بر اساس دو هدف همکاری و وطن پرستی شکل گرفته.
یه مسئله ی دیگه که شاید کوچیک به نظر بیاد و مسخره، اما خیلی تاثیر گذاره اینه که از وقتی ب بسم الله کتاب درسیا آغاز می شه شروع می کنن به تعریف از ایران که کشور ما نفت داره، زمین حاصل خیز داره، آب و هواش بیسته و ....
در صورتی که دو سوم ایران بیابونه، من خودم در دوران ابتدایی وقتی فهمیدم یه مدت افسرده بودم..
حال آن که در ژاپن بهشون از اول می گن کشور ما اینه ،نفت نداره، منابع معدنی نداره،... حالا ما باید بسازیمش...
قسمتی هم بر می گرده به خانواده ها، که قسمت زیادی هم هست، این که یه پدر و مادر چه قدر حس وطن پرستی رو در کودکشون القا کرده باشن...

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

الان با توجه ب حرفاي معلمم(بستم تو بحرف)احساس دين ب كشورم دارم و حرفاي بست قبليم مبني بر احساسم رو بس ميكيرم.
كساي زيادي واس اينكه من سر كلاساي درس بشينم فدا شدن و با خونشون اين مرز و بوم و كلكون كردن.
اي ايران،اي مرز بركوهر/اي خاكت سرجشمه ي هنر
دور از تو انديشه ي بدان/باينده ماني و جاودان.

الناز س

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

نه خیلی از این نظر وطن پرستم نه خیلی هم بی تفاوتم ^-^
ولی بعضی وقت ها واقعا به خودم میگم آیا اصلا من نسبت به کشودم احساسی دارم؟ ~X(

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

من ایرانم رو دوست دارم...
ولی فقط این خاک رو دوست دارم نه حکومت و...! :)
وقتی همه ی خواسته های فرد البته اونایی که معقولانه س براورده بشه مسلما هیچ جایی بهتر از کشور خودش واسه زندگی نیست...
البته نظر شخصی منه! :)

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

کلا از وطن پرستی و نژاد پرستی و این صحبتا خوشم نمیاد..... به صرف اینکه من یه گوشه ای از کره زمین به دنیا اومدم که نمیشه گفت به اونجا تعلق دارم...
اصا من دنیا رو بدون مرز میبینم.... هر نقطه از زمین متعلق به همه مردمه و من نیز متعلق به کل جهان(منظورم از من، منه نوعیه)....

mtanha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی (...)
شهر
اینجا و اونجا

احساس تعلق یه جور نژاد پرستی نیست یه دیگه هم گفتم

احساس تعلق یه جورایی یعنی چقدر کشورتونو(خاک کشور)دوست دارین(ازدرون قلب)

hamidsoltan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
مدال المپیاد
دارم اونم چجوری(کامپیوتر-ریاضی)
رشته دانشگاه
والا نمیدونم

دوست داشتن کشور خیلی خوبه من خودم عاشق کشورم هستم ولی تعصب بیش از حد به نظر من یه نوع کار غیر منطقی هست.
من معتقدم که خیلی خوب میشد دنیا رو وطن خودمون میدونستیم بدون مرز و محدوده همه به فکر هم بودیم فرقی نداشت از کجایی و قومیتت چیه مهم این بود که انسانی و به خاطر انسانیتت باید همه بهت احترام بذارن.همینو بس

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

جوی که امروزه بر جامعه حاکمه و یا بهتر بگم اعتقادی که مردم دارن از روی نا اگاهی هست فک کنم!البته نمی خوام توهین کنما ولی چون خودم این افکارو داشتم اینو میگم!
منم یه موقعی ایرانو دوست نداشتم،یعنی علاقه ای به موندن درش نداشتم،همیشه دوس داشتم از ایران خارج بشم،ختی یه طورایی ایرانی بودنو بد می دونستم فک می کردم ادم اروپایی باشه با کلاس تره و این حرفا
سوم راهنمایی با دوستی اشنا شدم که کل تاریخ ایرانو کشید جلو چشمم :D یعنی باعث شد نظر من کلن تغییر کنه!چون باعث شد ایرانمو بشناسم بفهمم چی بودیم ،وقتی عقاید ایرانیان رو با عقاید سایر مردم دیگر کشورها مقایسه کردم واقعن به اون فرهنگ اصیل ایرانی پی بردم!!!
ایران نیمی از بهشت موعود به نظر من!!!من به اونایی هم که از ایران رفتن کاری ندارم!نمیشه در مورد مردم قضاوت کرد!هر کس ازادی داره و می تونه هرجا بخواد زندگی کنه!به زندگی مردم چیکار داریم؟شاید اونم دلیل قانغ کننده ای برای رفتن داشته ؟یکم کم منطقی باشیم و زود قضاوت نکنیم!

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از raha.pg :
اصا من دنیا رو بدون مرز میبینم.... هر نقطه از زمین متعلق به همه مردمه و من نیز متعلق به کل جهان(منظورم از من، منه نوعیه)....

فکر نمیکنی اینایی که گفتی یه کم شعاره؟! :)

اگه یه کم به دور و ورمون نگاه کنیم خیلی کمن اونایی که طرفدار دنیای بدون مرزن!
نمیگم مخالفم با این،به نظر منم وجود همچین چیزی واقعا خوبه
ولی مشکلی که هست اینه که دولت مردان عزیز( :D) طرز نگاهشون با این خیلی فرق داره!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از mh.darya :
فکر نمیکنی اینایی که گفتی یه کم شعاره؟! :)

اگه یه کم به دور و ورمون نگاه کنیم خیلی کمن اونایی که طرفدار دنیای بدون مرزن!
نمیگم مخالفم با این،به نظر منم وجود همچین چیزی واقعا خوبه
ولی مشکلی که هست اینه که دولت مردان عزیز( :D) طرز نگاهشون با این خیلی فرق داره!
کجاش خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی همه یه کشور باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا میشه ؟؟؟
درستم نیست انسانها فرق دارن ما ایرانییم یک سری مال یه کشور دیگه نیاز ها عقاید و... فرق داره نمیشه تو یک جامعه راحت بود با این وضع اصلا

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از خلیج همیشه فارس :
کجاش خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی همه یه کشور باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا میشه ؟؟؟
درستم نیست انسانها فرق دارن ما ایرانییم یک سری مال یه کشور دیگه نیاز ها عقاید و... فرق داره نمیشه تو یک جامعه راحت بود با این وضع اصلا
خوبه که درگیری بین کشور ها نباشه و همه با هم یکی باشن(جنبه احساسی قضیه! :D)
که البته این با منطق و سیاست اصلا جور در نمیاد!(جنبه عقلانی! :D)

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

مهم هم همون جنبه عقلانیه

البته با احساسات من این کار جور در نمیاد:دال چه دلیل داره مردم دنیا با هم زندگی کنن؟؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

مرز های جغرافیایی بهانه ی خوبی برای اتحاد نیستند...باشد انسانیت و عقاید را محور مشترک هامان بگذاریم...

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

این چیزی که شما میگید اولین بار تو قرن 20 مطرح شد و بهش میگفتن global village اما خوب جواب نداد.
نمیشه همه دنیا رو یکی کرد چون هر ملت فرهنگ و عقاید خاص خودشو داره و اگه بخواد با تمام دنیا یکی بشه باید اونا رو فراموش کنه.تجربه نشون داده دور شدن از فرهنگ و آداب ملیتی و قومیتی تاثیرات خوبی تو جامعه نداره. فرهنگ هر ملت طی قرن ها به وجود اومده و اونقدر عوض شده و تصحیح شده تا به دست ما رسیده ما نمی تونیم به این سرعت با یه فرهنگ دیگه جا به جاش کنیم و اگر هم ازش فاصله بگیریم دچار ضعف فرهنگ تو جامعه میشیم همینه که فساد و انحراف رو افزایش میده.

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از artemis ej :
جوی که امروزه بر جامعه حاکمه و یا بهتر بگم اعتقادی که مردم دارن از روی نا اگاهی هست فک کنم!البته نمی خوام توهین کنما ولی چون خودم این افکارو داشتم اینو میگم!
منم یه موقعی ایرانو دوست نداشتم،یعنی علاقه ای به موندن درش نداشتم،همیشه دوس داشتم از ایران خارج بشم،ختی یه طورایی ایرانی بودنو بد می دونستم فک می کردم ادم اروپایی باشه با کلاس تره و این حرفا
سوم راهنمایی با دوستی اشنا شدم که کل تاریخ ایرانو کشید جلو چشمم :D یعنی باعث شد نظر من کلن تغییر کنه!چون باعث شد ایرانمو بشناسم بفهمم چی بودیم ،وقتی عقاید ایرانیان رو با عقاید سایر مردم دیگر کشورها مقایسه کردم واقعن به اون فرهنگ اصیل ایرانی پی بردم!!!
ایران نیمی از بهشت موعود به نظر من!!!من به اونایی هم که از ایران رفتن کاری ندارم!نمیشه در مورد مردم قضاوت کرد!هر کس ازادی داره و می تونه هرجا بخواد زندگی کنه!به زندگی مردم چیکار داریم؟شاید اونم دلیل قانغ کننده ای برای رفتن داشته ؟یکم کم منطقی باشیم و زود قضاوت نکنیم!
من نگفتم ایرانو دوست ندارم....
منظورم اینه ک چرا از یه بعد دیگه ب این مقوله نگاه نکنیم.... من ب عنوان یه عضو از نژاد انسانی حق دارم همون اندازه ک ایران و پیشینه شو دوست دارم، یه کشور اروپایی یا آفریقایی یا... و پیشینه شو دوست داشته باشم....

• لایک
امتیازات: h@di
بالا