• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اشتباه نکنید ولی ببخشید!

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
پاسخ : اشتباه نکنید ولی ببخشید!

من شاید روز اول بگم نمیبخشم.تقصیر اون بود از این حرفا
ولی بعدش خودم میرم معذرت خواهی میکنم طرف رو میبخشم

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

اگه نبخشم نمیتونم اروم بگیرم :D
1- از ادمای ... بدم میاد تا جایی که اعصابم بکشه سعی میکنم بهش بفهمونم نفهمید ترجیح میدم بخاطر خودم ازش دور باشم :-"
2-من بیشتر مواقع تا حدی که قانع بشم تقصیر من بوده یا حتی اون اتفاق ناخواسته من یه نقشی توش داشتم معذرت خواهی میکنم ،معذرت خواهی کار اسونی نیس مث اعترافه اما خیلی وقتا لازمه :>
3-خیلی وقتا خیلیا لیاقت فک کردن به اینم ندارن که ادم ببخشه یا نه اما من نمی تونم نبخشم اصلا نمیتونم کینه ای باشم چندباری سعی کردم اما نمیشه حتی اگه بهم بدی بشه
تو اوج حالتی که بهم بدی کردن فقط میتونم بگم ازت بدم میاد و....اما باطنن بخشیدمش و فقط از طرف مقابل دور میشم
اینجوری دور شدم و بخشیدم :)

sajed

کاربر فوق‌فعال

من خودم همیشه از دست کسی که عصبانی میشم اولش میگم نمیبخشمش و ازش راضی نیستم. ولی بعد بین خودمو خدا می بخشمش!!!

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من برا اینکه کلا خیالم راحت باشه هر کاری خودم کردم اشتباه بوده ...میرم از طرف معذرت می خوام [-o<
هر کاری که دیگری در قبالم انجام داده و اشتباه بوده بدون اینکه بگه می بخشمش ........ :-"
این جوری احساس آرامش دارم.... :)

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

من خیلی آدم ها رو می بخشم ... خیلی زیاد ...
اما اگر کسی از اعتماد و محبتم سوء استفاده کن ِ بد می بینه ... اینو جدی میگم ... من همه چیز رو مثل ِ یه فیل (!!!! :D) تو ذهنم نگه می دارم ... اما اون ها وارد قسمت ِ آگاه مغزم نمیشن تا وقتی که طرف از اعتمادم سوء استفاده کن ِ ... یعنی اون وقت طرف شبا کابوس ِ من و می بینه :| :-" من واقعا به این موضوع افتخار نمی کنم و این اتفاق خیلی پیش نمیاد ... کلا با 4/5 نفر تو کل زندگیم اینطوری شدم ... که اونا هم واقعا لیاقتشون این بود !

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
1/ بستگی داره شخصش کی باشه اگه کسی که برام اهمیت داره باشه با حرف زدن و به ارامش دعوت کردن هر دومون تلاش میکنم که اشتباهشو بپذیره یا حداقلش خوده قوبل کنه که اشتباه بوده اگه معذرت خواهی هم نکنه ولی اگه کسی باشه که برام اهمیت نداره لزومی به بحث نمیبینم ( بحث با خیلیا ممنوع فقط برای احفظ ارامش خودتون)

2/عذر خواهی کردن نشونه ی حقارت نیست که بگیم خب فلان اتفاق رو عمدا نکردم پس عذر خواهش نمیکنم وقتی اتفاق ناگواری میوفته که باعث ناراحتی طرف مقابل میشه اصولا اون لحظه اون فکر نمیکنه به اینکه عمدی نبود عمدی بود بیشتر اوقات همه چیز با یک عذر میخوام یا ببخشید ساده حل میشه پس بیایین فکر نکنیم عذرخواهی نکردن یعنی ما خیلی شاخیم

3/ببخش دیگران در مرحله ی اول برای ارامش خودمونه خیلی از ادمای اطرافمون لایق بخشش نیستن اما ما لایق ارامشیم
ما باید ببخشیم ولی اشتباه نکنیم هر انسانی لایق اینه که تو یه بار بهش فرصت بدی که خودشو ثابت کنه و وقتی اشتباهی مرتکب شد تو لایقی که ببخشی و ارامش داشته باشی حالا اینکه یک فرصت دیگه بدی یا نه بستگی داره 1.طرف مقابل که اشتباه کرده کی هست 2.اشتباهش چی بوده 3. بیایید مهربان باشیم درسته سودی نداره

• لایک
امتیازات: Habib
بالا