• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605

SARA.MA

♧♢♡♤
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
Al
سال فارغ التحصیلی
1441
مختلط شدن خیلی خوبع
حداقل انقد بچه ها عقده ای بار نمیان و برای رفتن ب دانشگاهشونم بهتره
اما تو ایران بعید میدونم این طرح اجرا شع

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403
حداقل باید از راهنمایی به بعد مختلط باشه،من وقتی که پیش دبستانی میرفتم مختلط بود،تو سرویس پسرا باهم کشتی میگرفتن.حتی وقتی که ابتدایی هستن بازم کشتی میگیرن.ولی مختلط کامل نه.میشه همه تو یه مدرسه باشن ولی کلاس ها جدا باشن،دقیقا مثل زمانی که پیش دبستانی بودم.

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403
دور و بر مدرسه ی ما 3 تا مدرسه ی پسرونه هست که یکیش دیوار به دیوارمون بود اصلا ، البته امسال(این سال تحصیلی که گذشت ) با مدرسه ی ابتدایی دخترونه جاشونو عوض کردن ، بچه ها از پنجره نگاشون میکردن تیکه مینداختن و ازین جور کارای مبتذل:-" بعد اونام برمیگشتن یچی به اینا میگفتن و معاون پرورشی میومد و فلان و فلان.
حالا فکر کن کلاس بغلی پسرا باشن ، دم به دیقه بچه ها اجازه میگیرن برن دستشویی تو راهم برا دوست پسرشون قلب بفرستن :-"
کلا که فکر نکنم مزیت خاصی داشته باشه.
صرفا شاید باید از داخل خونواده این تفکرات اصلاح بشه.
کاملا باید تفکرات اصلاح بشه،شاید فقط تو روابط اجتماعی افراد تاثیر داشته باشه.در رابطه با برقراری ارتباط افراد با دیگران میتونم کاملا با اطمینان بگم که برای خودم سخته چه تو مدرسه چه تو فضای اجتماعی تر جامعه.تو اکثر کشور ها هر نوع مدرسه ای هست که خانواده ها هرطور که بخوان بچه هاشون رو تربیت کنند.

Me30ura

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
خب بنظرم اینکه بعد از 12 سال درس و اشتغال(!) توی محیطی کاملا جدا از جنس مخالف ، بری توی محیطی که پره از جنس مخالف و تو باید باهاشون هم گروه بشی حرف بزنی (آدابِ معاشرت و حفظ حدود خیلی مهمه توی ارتباط با جنس مخالف) باعث میشه یسری بی جنبگی هایی باشه و منجر به فساد توی دانشگاه میشه . پس یا باید دانشگاه هم جدا شه (که این خیلی مسخرست پس دختر و پسر کجا همو ببینن یا کجا بالاخره یاد بگیرن چجوری برخورد کنن بهرحال یه حقیقت غیرقابل انکاره که جامعه متشکل از مرد و زنه و حتی اگه دانشگاه هم جدا باشه ، جامعه نمیتونه زن و مرد رو کاملا جدا کنه) و یا اینکه مدارس هم مختلط بشن و پسر و دختر از سنین نوجوانی یاد بگیرن و آموزش ببینن که چجوری باید با جنس مخالف برخورد کنن (قبول دارم که این هم یسری فسادهایی داره ها ولی خب بهتر از اینه که یهویی بعد 12 سال با جنس مخالف روبرو شن و بفهمن اصن دنیا چجوریه(!!!))

AfshinSh

ارسطاطالیس
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خب بنظرم اینکه بعد از 12 سال درس و اشتغال(!) توی محیطی کاملا جدا از جنس مخالف ، بری توی محیطی که پره از جنس مخالف و تو باید باهاشون هم گروه بشی حرف بزنی (آدابِ معاشرت و حفظ حدود خیلی مهمه توی ارتباط با جنس مخالف) باعث میشه یسری بی جنبگی هایی باشه و منجر به فساد توی دانشگاه میشه . پس یا باید دانشگاه هم جدا شه (که این خیلی مسخرست پس دختر و پسر کجا همو ببینن یا کجا بالاخره یاد بگیرن چجوری برخورد کنن بهرحال یه حقیقت غیرقابل انکاره که جامعه متشکل از مرد و زنه و حتی اگه دانشگاه هم جدا باشه ، جامعه نمیتونه زن و مرد رو کاملا جدا کنه) و یا اینکه مدارس هم مختلط بشن و پسر و دختر از سنین نوجوانی یاد بگیرن و آموزش ببینن که چجوری باید با جنس مخالف برخورد کنن (قبول دارم که این هم یسری فسادهایی داره ها ولی خب بهتر از اینه که یهویی بعد 12 سال با جنس مخالف روبرو شن و بفهمن اصن دنیا چجوریه(!!!))
و اگه یه همچین قضیه ای رو بیارن در سطح دبستان و دبیرستان کی تضمین میکنه که توی دبیرستان که سن بلوغ و به قولی فوران هورمون هاس (; همچین فساد هایی پیش نیاد ?
شاید جواب این باشه که خب قبلش هم اموزش میدن خود مدارس (فرهنگ سازی) و توی محیط اموزشی هم مثل مهدکودک بچه ها با هم اخت میگیرن ولی در پاسخ به این جواب باید بگم که اولا محیط دبیرستان اصلا شبیه به مهدکودک نیست و بچه ها هم همونای سابق نیستن هم اگه اموزش های باردار نشدن و شناخت جنس مخالف توی سنین پایین تر داده بشه هم در روند طبیعی بلوغ ایجاد مشکل میکنه هم اینجوری اتفاقا برعکس انتظار شاهد مادر و پدرای ده پونزده ساله خواهیم بود ;;)
این دقیقا همون مشکلیه که خیلی از کشورای خارجی دارن توی بحث اموزش جنسی :)

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
جنبه نداریم ماها چون فرهنگشو نداشتیم
البته خودم همیشه کلاسام برای جهش و بعدش و تیز و اینا همیشه من بودم و ی مشت پسر
ولی بار بی جنبه بودن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اینکه میگین حادثه رخ داده از مختلط شدن ناشی از تربیت نا درست ، فلان مدارس ، نگاه کنید مدارس ژاپن رو که چقدر عالی در کنار هم پیشرفت میکنن اکثرا ، برین سیستم تربیتی شون رو مستند ها ببینین ،خیلی منظم مرتب رو بحثای درسی به هم کمک میکنن ، مدارس رو نظافت میکنن ، مودب بار میان اما اینکه میگین تو فلان روستا این ه مزاحمت ایجاد میشه ، شاید تربیت این بچه از کلاس اول ضعیف بوده ، بهش یاد ندادن احترام دختر نگه داره حالا چرا راه دور بریم حتی من یه آموزشگاه میرم ، نهم پنج ساعت بود مختلط بودیم کلاس تست ، با همفکری هم حل میکردیم تستارو هیچ مشکلیم نبود عالیم بود ، غزل خانوم استدلالت مناسب نیست که یه مدرسه اینه همه ی مدارس هم همین میشن

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
یادش بخیر اونموقع ک میخواستیم تیزهوشان قبول شیم میگفتن که مدارس سمپاد مختلطه:|
بعد ما چجوری باور میکردیم نمیدونم:/

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
داشتم فکر می کردم مدرسه‌ی مختلط چه جوری میشه، دیدم به من یکی که اصلا خوش نمی گذره! فک کن زنگ ورزش نشه کل کلاس برین گل کوچیک یا تناسب جنسیت باید جور باشه که مثلا جدا برگزار بشه اون زنگ، یا مثلا تو صف بوفه نمیشه هل داد همه رو له کرد (((: اینم نمی چسبه. به جز این، عده ای از دخترا که از تیکه انداختن بعضی پسرا [به درستی] شاکی ان، با یکی از همینا که حد و حدود نمی شناسه هم‌کلاس بشن. (شاید بگین اون پسره بافرهنگ میشه اما خیلی سخته. نشون به اون نشون که فیلمایی درست کردن از تیکه انداختنای همون عده تو کشورای اون طوری.) بعد یکی دیگه از نچسبیاش اینه که مثلا خاطراتی که این جا از شیطنتای دخترا تو مدرسه می خونم، بعضا برام بی معنیه و برعکس. حالا بیا تو اون سن مجبورش کن -عملا- مثل دانشجو رفتار کنه. (حتی فکرشم سخته که نشه تو دبیرستان پسرونه راحت حرف زد یا معلما شوخی نکنن راحت یا بچه ها لازم باشه یه کم خودشونو جمع و جور کنن و ولو نباشن! در واقع دو حالت داریم برای این مدارس: یا باید همه رفتارمونو عوض کنیم و تقریبا کامل فرهنگ‌مون تغییر کنه یا یه چیزی شبیه دانشگاه ازش درمیاد که نچسبه از نظر من.
حالت سومی‌م هست: هر دو جور مدرسه رو داشته باشیم که عقل من نمی کشه اینو بتونم بفهمم و باید صاحب نظرا راجبش بیش‌تر صحبت کنن.

sa🌙

هیچی دائمی نیس،غیرِ جوهر تتو…
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

نمیشه...
مهدکودکارو اونجوری کردن بعد انتظار داری مدرسه ها مختلط شه....
ولی نشه بهتره
دختر پسرای ایرانی جنبه ندارن :-<
نقطه آغاز این بی جنبه بودن به نظرت از کجاست؟!!
همه اینا به خاطر اینه که وقتی روی یه مسئله ای بیش از اندازه به کسی فشار بیاری بعد یه مدت اون فرد میره دنبال همون ممنوعه ها و این به قول شما بی جنبه بودن نتیجه رفتار افراطی افراد مربوطه و بعضی افراد جامعست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
تغییر یه فرهنگ غلط چندین سال طول می کشه و اگه با همون فرهنگ غلط مدارس مختلط بشه حداقل دو تا سه نسل جامعه آلوده شدن
بهتر نیست بعد از اصلاح فرهنگ معاشرت دختر و پسر به فکر این چیزا باشیم؟
و یه نکته دیگه این که فرد طی دوران بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی و شکل گیری شخصیت فرد ناخودآگاه گرایش به جنس مخالف داره و از اون جایی که این دوران مهم ترین دورانه فکر کنم مدارس ابتدایی مختلط باشه ضرر کمتری داره
در ضمن این گرایشات تو همه فرهنگا و کشورا دیده میشه و هیچ کشوری نمیاد همه حقایق رو توی مستنداتی که توی کشور های دیگه دیده میشه رو بیان کنه
این چیزارو از کسی که اون جا بوده بپرس
اگه از دید شما بخوایم نگاه کنیم که دخترا باید خودشون با زنجیر ببندن تو خونه بیرون نرن چون ممکنه آزار اذیت ببینن ، فرقی نداره ، تغییر دادن سخته ، اوکی قانون که میشه گذاشت ، امنیت رو میشه بالا برد ،در ضمن این حرف تبلیغ نیست ژاپن سالهاست پیشرفتش نشون داده ، اگرم حرف من از رو مستند قبول نیست ، حرف شما هم که از رو فیلمای امریکایی بی محتوا دیدید قبول نیست

داشتم فکر می کردم مدرسه‌ی مختلط چه جوری میشه، دیدم به من یکی که اصلا خوش نمی گذره! فک کن زنگ ورزش نشه کل کلاس برین گل کوچیک یا تناسب جنسیت باید جور باشه که مثلا جدا برگزار بشه اون زنگ، یا مثلا تو صف بوفه نمیشه هل داد همه رو له کرد (((: اینم نمی چسبه. به جز این، عده ای از دخترا که از تیکه انداختن بعضی پسرا [به درستی] شاکی ان، با یکی از همینا که حد و حدود نمی شناسه هم‌کلاس بشن. (شاید بگین اون پسره بافرهنگ میشه اما خیلی سخته. نشون به اون نشون که فیلمایی درست کردن از تیکه انداختنای همون عده تو کشورای اون طوری.) بعد یکی دیگه از نچسبیاش اینه که مثلا خاطراتی که این جا از شیطنتای دخترا تو مدرسه می خونم، بعضا برام بی معنیه و برعکس. حالا بیا تو اون سن مجبورش کن -عملا- مثل دانشجو رفتار کنه. (حتی فکرشم سخته که نشه تو دبیرستان پسرونه راحت حرف زد یا معلما شوخی نکنن راحت یا بچه ها لازم باشه یه کم خودشونو جمع و جور کنن و ولو نباشن! در واقع دو حالت داریم برای این مدارس: یا باید همه رفتارمونو عوض کنیم و تقریبا کامل فرهنگ‌مون تغییر کنه یا یه چیزی شبیه دانشگاه ازش درمیاد که نچسبه از نظر من.
حالت سومی‌م هست: هر دو جور مدرسه رو داشته باشیم که عقل من نمی کشه اینو بتونم بفهمم و باید صاحب نظرا راجبش بیش‌تر صحبت کنن.
مگه مشت زدن و لگد زدن از معیارهای خوب مدرسس

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اگه از دید شما بخوایم نگاه کنیم که دخترا باید خودشون با زنجیر ببندن تو خونه بیرون نرن چون ممکنه آزار اذیت ببینن ، فرقی نداره ، تغییر دادن سخته ، اوکی قانون که میشه گذاشت ، امنیت رو میشه بالا برد ،در ضمن این حرف تبلیغ نیست ژاپن سالهاست پیشرفتش نشون داده ، اگرم حرف من از رو مستند قبول نیست ، حرف شما هم که از رو فیلمای امریکایی بی محتوا دیدید قبول نیست
هشدار: خطرِ "تبدیل اندیشه های رادیکال نما به مطالبه های واهی"
مگه مشت زدن و لگد زدن از معیارهای خوب مدرسس
نه در واقع. "مشت و لگد زدن" توی متن من نبود و این یعنی توی حالی هستی که بحث منطقی به صلاح نیست. بهتره اگه هنوزم این طوری، نفسی تازه کنی و مثلا فردا بیای ادامه ی کار.
خب! استفاده‌ت از "معیارهای مدرسه ی خوب" خیلی جذاب بود. چون ما بهتره چیزی رو بخوایم وقتی اینو نمی خوایم! مدرسه ی خوب، مدرسه ایه که از معیارهای مدرسه ی خوب توی دید مدیرش فاصله داشته باشه(!) البته نه از همه نظر! دانش آموزای مدرسه ی خوب شسته رفته کار نمی کنن و مدرسه رو به گوه می کشن اصطلاحا:" [هشدار: خطر وارد کردن نابه‌جای بحث احترام و بهداشت] که این کار -با توجه به فرهنگ عمومی فعلی- توی مدارس مختلط از مزه میفته تا حد قابل قبولی. میگی نه؟ پس دو حالت داره: یا فرهنگ دیگه ای داری یا خواهان تغییری. من دارم روی حالت فعلی بحث می کنم الان.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
هشدار: خطرِ "تبدیل اندیشه های رادیکال نما به مطالبه های واهی"
رفیق زیر دیپلم بحرف بفهمم

نه در واقع. "مشت و لگد زدن" توی متن من نبود و این یعنی توی حالی هستی که بحث منطقی به صلاح نیست. بهتره اگه هنوزم این طوری، نفسی تازه کنی و مثلا فردا بیای ادامه ی کار.
خب! استفاده‌ت از "معیارهای مدرسه ی خوب" خیلی جذاب بود. چون ما بهتره چیزی رو بخوایم وقتی اینو نمی خوایم! مدرسه ی خوب، مدرسه ایه که از معیارهای مدرسه ی خوب توی دید مدیرش فاصله داشته باشه(!) البته نه از همه نظر! دانش آموزای مدرسه ی خوب شسته رفته کار نمی کنن و مدرسه رو به گوه می کشن اصطلاحا:" [هشدار: خطر وارد کردن نابه‌جای بحث احترام و بهداشت] که این کار -با توجه به فرهنگ عمومی فعلی- توی مدارس مختلط از مزه میفته تا حد قابل قبولی. میگی نه؟ پس دو حالت داره: یا فرهنگ دیگه ای داری یا خواهان تغییری. من دارم روی حالت فعلی بحث می کنم الان.
عاقا بگذریم از فرهنگ این بساط ، تو خود استان ما کلی ترازا اختلاف داره آخرین تراز دخترا بود ۲۹هزار فک کنم برا پسرا ۳۶۰۰۰ این فقط امسال بود گاهی هم اختلاف دخترا بیشتر ترازا ، خب اگه یه کلاس دوازده نفری در نظر بگیریم طبق این ترازا از دوازده نفر اول که تو لیست بودن ده نفر پسر دو تا دختر قبول میشن ، این کار باعث میشه یه عده که حقشون نیست بخاطر امتیاز کم قبول نشن نه جنسیت

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
عاقا بگذریم از فرهنگ این بساط ، تو خود استان ما کلی ترازا اختلاف داره آخرین تراز دخترا بود ۲۹هزار فک کنم برا پسرا ۳۶۰۰۰ این فقط امسال بود گاهی هم اختلاف دخترا بیشتر ترازا ، خب اگه یه کلاس دوازده نفری در نظر بگیریم طبق این ترازا از دوازده نفر اول که تو لیست بودن ده نفر پسر دو تا دختر قبول میشن ، این کار باعث میشه یه عده که حقشون نیست بخاطر امتیاز کم قبول نشن نه جنسیت
خب در اون صورت اگه فمینیست های بی عقل بوق و کرنا رو از اون جاشون در نیارن که وامصیبتا، از این نظر می تونه عادلانه تر باشه اما مانع این کار، علمی نیست. اجتماعیه.

رفیق زیر دیپلم بحرف بفهمم
مث نمک زدن به غذایی که نمک داره و بعدش اعلام شوری اون غذا و بعدش حمایت بقیه و تبدیل این حرفا به اعتراض علیه آشپز و به تدریج، طرد کردنش.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
نکته1:من ازین فیلما نمی بینم
نکته2:همه دخترا و پسرا به بلوغ می رسن
نکته3:از آزار و اذیت حرف نزدم که:|:-? از اون گذشته پسرا و دخترا نحوه تخلیه هیجان متفاوتی دارن و به طبع هیچ کدوم شاید خوششون نیاد و با طرف دیگه راحت نباشن و اگه یه دختر و پسر به مشکل بخورن و بخوان دعوای فیزیکی بکنن طرف مونث تاوان به مراتب سنگین تری نسبت به طرف مذکر متحمل میشه چون دخترا بیشتر روی ظاهرشون حساسن
و از اون گذشته چون دین اسلام و خانواده روی جدایی دختر و پسر تاکید دارن از یه طرف مدرسه بیاد بگه باهم درس بخونن هم تردید ایجاد میشه هم تحریک میشن
اگه بخوایم اینجوری بگیم باید کلا از جامعه دوربشیم یا مثلا بین خیابون ها پرده بکشیم یا اصلا تاکسی سوار نشیم و خیلی از جاهای دیگه که مشترک هست و احتمال دعوا توش هست...
با قوانین و فرهنگ درست به نظر من می تونه خیلی به رشد هوش هیجانی و رفتار های اجتماعی کمک کنه. و هر کاری قطعا معایب و مزایای خودش رو داره چون هیچ کاری مطلقا درست و مطلقا غلط نیست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
نکته1:من ازین فیلما نمی بینم
نکته2:همه دخترا و پسرا به بلوغ می رسن
نکته3:از آزار و اذیت حرف نزدم که:|:-? از اون گذشته پسرا و دخترا نحوه تخلیه هیجان متفاوتی دارن و به طبع هیچ کدوم شاید خوششون نیاد و با طرف دیگه راحت نباشن و اگه یه دختر و پسر به مشکل بخورن و بخوان دعوای فیزیکی بکنن طرف مونث تاوان به مراتب سنگین تری نسبت به طرف مذکر متحمل میشه چون دخترا بیشتر روی ظاهرشون حساسن
و از اون گذشته چون دین اسلام و خانواده روی جدایی دختر و پسر تاکید دارن از یه طرف مدرسه بیاد بگه باهم درس بخونن هم تردید ایجاد میشه هم تحریک میشن
دعوا و کتک کاری حتما باید تو این مدرسه رخ بده؟/این فقط یه بحثه و هیچ وقتم عملی نمیشه

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
چقدر فکرای بعضی هاتون متعصبانه و سکسیستی هست. همینکه جنسیت رو تو تصمیماتون دخیل میکنید شروعی هست برای تبعیض گذاشتن بین جنسیت‌ها چه مرد و چه زن

بالا