• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیکاری!!!

• شروع کننده موضوع

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.
مسلما همه ما در کنار تحصیل در رشته مورد علاقه،به آینده شغلی اون نیز توجه میکنیم.ولی امروزه شغل زیادی فکرنکنم پیدا بشه! یعنی بیکاری وجود داره!!چی کار کنیم که مطمئن باشیم شغل خواهیم داشت؟یا با بیکاری چه جوری کنار بیاییم؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : بیکاری!!!

بیکاری قطعا وجود داره تو جامعه و کسی نمیتونه منکرش شه.
ولی به شخصه معتقدم اگه به زمینه ای که توش فعالیت میکنی علاقه داشته باشیُ واسش وقت بذاری، میتونی موفق باشی.
جامعه به خلاقیت نیاز داره.
و این خلاقیت ذهن فعال میخواد.

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

به نظرم علاقه زیاد تو کار پیدا کردن موثر نباشه . تاثیرش تو موفق شدنِ توی کاره!
کلن برای کسی که تو انتخابِ رشته ـــش کار هم براش مهمه، باید به جامعه نگاه کنه و چیزی تو اون جامعه که رو به پیشرفته -الان تو ایران ژنتیکِ فک کنم- .. بعد هم به علاقه ــش نگاه میکنه و با توجه به اون تصمیم میگیره! حالا اگه به اون کارِ خاص علاقه نداشت، میره سراغِ چیزِ دیگه ی در حالِ پیشرفت!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نظر من باید شغل مورد علاقه خود را ابتدا انتخاب کنید البته مبنای استعداد خود و شانس به دست آوردن شغل مورد نظر را د نظر داشته باشید.
سپس سعی کنید پایه و زمینه ی خود را قوی کنید و تا می توانید تجربه کسب کنید.بنده علاقه ی زیادی به کارهای هنری دارم به همین دلیل در کارهای تئاتر و موسیقی شروع به فعالیت کردم.پس از گذراندن دوره ی آموزشی تئاتر و بازیگری از صدا و سیما برای همکاری دعوت شدم و در حال حاضر استخدامی صدا و سیما هستم و قصد دارم برای رشته ی دانشگاهی نیز در همین زمینه ادامه تحصیل دهم.

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از نـــیـــــرمـــــان :
به نظر من باید شغل مورد علاقه خود را ابتدا انتخاب کنید البته مبنای استعداد خود و شانس به دست آوردن شغل مورد نظر را د نظر داشته باشید.
سپس سعی کنید پایه و زمینه ی خود را قوی کنید و تا می توانید تجربه کسب کنید.بنده علاقه ی زیادی به کارهای هنری دارم به همین دلیل در کارهای تئاتر و موسیقی شروع به فعالیت کردم.پس از گذراندن دوره ی آموزشی تئاتر و بازیگری از صدا و سیما برای همکاری دعوت شدم و در حال حاضر استخدامی صدا و سیما هستم و قصد دارم برای رشته ی دانشگاهی نیز در همین زمینه ادامه تحصیل دهم.
مسلما هر کاری رو نمیشه اینطوری پیدا کرد ... انجام بعضی از کارها بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی امکان پذیر نیست هرچند علاقه ی زیادی بهشون داشته باشیم.
اما میشه یه کارایی کرد که مثلا تو اون رشته خوب درس بخونیم و امیدوار باشیم به پیدا کردن کار خوب! 8->

• شروع کننده موضوع

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ریـحـانـه :
بیکاری قطعا وجود داره تو جامعه و کسی نمیتونه منکرش شه.
ولی به شخصه معتقدم اگه به زمینه ای که توش فعالیت میکنی علاقه داشته باشیُ واسش وقت بذاری، میتونی موفق باشی.
جامعه به خلاقیت نیاز داره.
و این خلاقیت ذهن فعال میخواد.

با واقعیت‌های امروز جامعه، واقعا مهم‌ترین عامل علاقه‌ست ؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از E Nourollahi :
سلام.
مسلما همه ما در کنار تحصیل در رشته مورد علاقه،به آینده شغلی اون نیز توجه میکنیم.ولی امروزه شغل زیادی فکرنکنم پیدا بشه! یعنی بیکاری وجود داره!!چی کار کنیم که مطمئن باشیم شغل خواهیم داشت؟یا با بیکاری چه جوری کنار بیاییم؟
یکی از دلایل اینکه کار پیدا نمیشه،این نیست که کار نیست.چرا اتفاقا.کار هست.اما اون کاری که از نظر ماها شغل شاخی محسوب میشه نیست.مثلن کارگرا ما پسرش لیسانس کتابداری داره از یه دانشگاه معمولی.همیشه غر میزنه براش کار نیست.بعد بابام اینو معرفی کرد به یک کتابخونه تو یه روستایی،بعد طرف کُلی از ما ناراحت شدُ اینا که ما شان خوانوادگیشونو بردیم پایین.در صورتی که به نظرم آدم باید تو جاهای معمولی کار کنه تا سابقه دار بشه و جاهای بهتر استخدامش کنن.و در کل آدم نباید خیلی به اینکه فلان شغل شان اجتماعی پایینی داره و درامدش کمه و اینا فکر کنه.آدم باید عاشق باشه.میشه حتی با یه حقوق کم هم لذت برد از کارکردن.

+ذهن خلاق.این عالیه.اینه که مارو جلو میندازه از بقیه رقبامون.

بالا