1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

شروع موضوع توسط no one ‏1 آوریل 2012 در انجمن روان‌شناسی

1. جوجه

جوجه کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +948 / -41
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 2 تهران
    شهر:
    کرج . ری. تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    91
    دانشگاه:
    تهران بودم ارشد ایرانم
    رشته دانشگاه:
    روان شناسي باليني
    این دیگه چه وضعشه ! اینو تو تاپیک حقوق مطرح کنین یکی بیاد یه راه قانونی بده دار بزنیم پدر مادرشو!!!
    تجاوز به بچه ها ، یه چیز عادی نیست ، ولی خیلی آمارش بالاست تو جهان و با این که زمینه خیلی از مشکلات روانی آینده است ولی یه سری از بچه ها بدون درمان هم آسیب جدی به روانشون نمی خوره، ولی این که والدین بگن : نگهش داره هر کاری خواست باهاش بکنه ، این خیلی چیز عجیبیه ، خیلی ضربه زننده و داغون کننده است برای اون بچه. افتضاااحه. حتما راه هایی که بچه ها دادن رو امتحان کن ، ولی حداقل حداقل حداقل سعی کن با حرفات کاری کنی این بی تفاوتی والدینشو با این شدت حس نکنه... (خلاصه فاز حمایت بیش از حد نگیری بری بگی بیا پیش خودم مامانت گفته مهم نیست هر کاریش کنن! این از تجاوز دردش بیشتره)

این هم بخش قانونی قضیه :
    حق حضانتی که به عهده والدین است ممکن است در شرایط خاصی به تقاضای نزدیکان و خویشان طفل یا قیم او، از والدین سلب شود. در این زمینه قانون مقرر داشته است: هرگاه در اثر عدم مواظبت و یا انحطاط اخلاقی پدر و مادری که طفل تحت حضانت او است، صحت جسمی یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر باشد، دادگاه می‌تواند با تقاضای بستگان، قیم و یا رئیس حوزه قضائی، ترتیب مقتضی دیگری را برای حضانت کودک اتخاذ نماید. مواردی که می‌تواند از مصادیق تغییر حضانت باشد عبارتند از:

اعتیاد زیان‌آور به الکل، مواد مخدر، قمار؛
    اشتهار به فساد اخلاقی و فحشا؛
    ابتلا به بیماری روانی به تشخیص پزشکی قانونی؛
    سوءاستفاده از طفل یا اجبار او به ورود به مشاغل ضداخلاقی مانند فساد، فحشا، تکدی‌گری، قاچاق؛
    تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف.

هریک از پدر یا مادر که مدعی عدم صلاحیت طرف مقابل است، می‌تواند دادخواست سلب حضانت را به استناد یک یا چندمورد از موارد بالا به دادگاه ارائه کند. البته صرف ادعا کافی نیست و باید دلایل قابل قبولی به دادگاه ارائه دهد. ممکن است دادگاه موارد دیگری را نیز مشمول عدم مواظبت یا انحطاط اخلاقی دارنده حضانت بداند؛ مانند کار وقت‌گیری که مانع نگه‌داری شایسته طفل باشد، یا سهل‌انگاری و بی‌توجهی مداوم به سلامت جسمانی یا تربیت اخلاقی طفل که تشخیص آن با دادگاه است.

آخرین ویرایش: ‏12 جولای 2017
  2. hastikhanoom

hastikhanoom کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +12,278 / -163
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    قم
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    خب دوتا چیزی که من ازش می ترسم اینه که خیلی به من وابسته ست...من از این میترسم. خودم تو دوره ی خوبی نیستم،و انقدر بالغ نیستم که بتونم کمکش کنم یا... و اینکه وحشتناک از پدر و مادرش متنفره که با رفتاراشون شاید بشه بهش حق داد...بعد از اینکه کلی باهاش صحبت کردم و آروم شده میگه بزرگ که شدم میندازمشون سطل آشغال...و گاهی وقتا انقدر با نفرت بهشون نگاه میکنه که من میترسم...

• لایک لایک x 1
  3. nahal01

nahal01 کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +301 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 4
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    سلام کسی روان شناس خوب سراغ نداره بتونه مشاوره انلاین بده؟؟

4. nils

nils کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +5,965 / -39
    نام مرکز سمپاد:
    ‌‌فرزانگان3
    شهر:
    ‌مشهد
    سال فارغ التحصیلی:
    1395
    اینستاگرام:
    اپلیکیشن فول فکر

• لایک لایک x 2
  5. ***Paradise

***Paradise کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +4,633 / -187
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    شهرکرد
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    آنلاین خیر :|
    چرا خودم هستم :)) باور کن خیلی خوب مشاوره میدما ! یعنی هر کی من بش مشاور دادم که تا حالا راضی بوده :))
    من خیلیارا که تصمیم به طلاق داشتن دوباره به زندگی مجدا و خوشبختی برگردوندم:))خیلیارا که شکست عشقی =(( خوردنو امید به زندگی بهشون دادم ! :))کلادستم تو کار خیره ! :))
    نمیدونم شایدم اسپم باشه !

• لایک لایک x 4
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  6. nahal01

nahal01 کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +301 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 4
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    مرسی

• لایک لایک x 1
  7. nahal01

nahal01 کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +301 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 4
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    من قبولت دارم:)):-bولی این روانشناسو واسه کسی می خوام. توروهم بهش معرفی میکنم قبول کرد میام نوبت میگیریم:)):D

• لایک لایک x 2
  8. ***Paradise

***Paradise کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +4,633 / -187
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    شهرکرد
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    مرسی که قبولم داری ;;):*
    باشه حتما در خدمتم ! :))

• لایک لایک x 1
  9. نارنجی

نارنجی کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +1,630 / -8
    نام مرکز سمپاد:
    فرز۱
    شهر:
    اهواز
    سال فارغ التحصیلی:
    1395
    دانشگاه:
    صنعتی اصفهان
    رشته دانشگاه:
    مهندسی صنایع
    سلام
    باترس از اینده چه میشه کرد ؟
    یک جوری میترسم که کل خوشیام در لحظه نابود میشه وهمش به اخرهمه چی فکر میکنم .

• لایک لایک x 1
  10. hossein9021

hossein9021 کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,665 / -239
    نام مرکز سمپاد:
    علامه ی حلی همدان1
    شهر:
    همدان
    دانشگاه:
    علوم پزشكي شهيد بهشتي
    رشته دانشگاه:
    پزشكي
    تلگرام:
    اینستاگرام:
    سلام
    یه سوال برام پیش اومده بیشتر تا یه مشاوره
    آیا اینکه فرد از نظر منطقی و ذهنی به پوچی برسه می تونه منجر به افسردگی و حس پوچی بشه؟

11. lia.sh

lia.sh کاربر فعال

امتیازات:
    +53 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    .
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    کاش منم در حالی که روی صندلی دانشکده پزشکی شهید بهشتی تهران نشستم به پوچی برسم :)
    به هر حال... در مورد سوالتون من فکر می کنم همون لحظه ای که یک فرد حس می کنه به پوچی رسیده در واقع دچار افسردگی شده و بهتره با یک روانشناس ملاقات کنه.

• لایک لایک x 1
  12. shatoonak

shatoonak Tulip

امتیازات:
    +5,203 / -92
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    ن.ج.ب.ا.د
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    سلام بچه ها
    من دچار یه وضعیتی شدم که نمیدونم اسمش چیه
    قبلا با وجود مشکلاتی که داشتم برای یک ساعت هم که شده میتونستم خودمو سرگرم یک فیلم یا کتاب یا هر چیز دیگه ای کنم اما الان هیچی ذهنمو آروم نمیکنه.
    دچار overthinking شدم به این صورت یک ساعت رو جزوه خیره باشمم نمیتونم ذهنمو رو درس متمرکز کنم و همش دارم فکر میکنم. شبا اگه ولم کنن تا ساعت ۳ نصف شب میتونم قدم بزنم و فقط اهنگ گوش بدم. به حرفای استاد خیلی کم توجه میکنم چون نمیتونم گوش بدم چی میگه. از برنامه ریزی برای کار ها بیزار شدم و مجبوری دارم انجام میدمشون.خلاصه که ناتوان شدم در مدیریت زندگیم
    کسی دچار این حالت شده؟

• لایک لایک x 3
  13. RREEZZAA

RREEZZAA کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,003 / -1,023
    نام مرکز سمپاد:
    علامه طباطبایی
    شهر:
    بناب
    سال فارغ التحصیلی:
    96
    نميدونم اينجا درسته جواب غير روانشناسي داد يا نه
    ولي از نظر طب سنتي شما دچار خشکي مغز ناشي غلبه سودا يا صفرا شدين (احتمال زياد)
    سلام
    فک کنم ترستون منطقيه
    چون همه چي بالاخره از بين ميره و چه خوشي و چه ناخوشي هيچکدوم دوام ندارن و اينو بايد پذيرفت و دل به چيزهايي باقي بست;;)
    مصرف زياد و بيش از يک ماه گل گاوزبان باعث مسموميت کبدي ميشه!
    اين نوشيدني هم خوبه امتحان کنين:
    يک سوم ليوان عرق بيدمشک+يک سوم ليوان عرق بهارنارنج+يکمي کمتر از يک سوم گلاب+ مقداري تخم شربتي يا خاکشير
    اين عمومي تر و مفيدتر از گل گاوزبانه
    اينو از من بشنويد که براي بيماري هاي رواني اول به طب سنتي مراجعه کنيد چون موثر تر و بي عارضه تره
    و در خيلي از موارد هم اون چيزي که فکر ميکنيد اصلا بيماري رواني نيست و منشا جسمي داره

آخرین ویرایش: ‏1 دسامبر 2018
  14. finn

finn Evangelion Fan

امتیازات:
    +1,446 / -83
    نام مرکز سمپاد:
    شهید دستغیب
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1000
    راستش تخصصی در این باره ندارم و ممکنه حرفم غلط باشه، ولی فکر میکنم گرچه این دو به هم خیلی نزدیکن، ولی با اینحال لزوما یکی میستن و حتما باداشتن یکی، به دیگری ممکنه دچار نشیم.
    چون تو معرفت شناسی و فلسفه، معمولا بین "قانع شدن" از نظر "منطقی(معرفتی)" و "روانی" فرق میذارن(واضحه که معرفت شناسی بیشتر به اولی میپردازه).
    اولی یعنی بنا به یکسری مقدمات و استدلال به وسیله اونها، به این نتیجه برسیم که طرح هدفمندی پشت جهان نیست.
    ولی با اینحال، میشه تا همینجا متوقف شد و زیاد ذهنمونو درگیر این قضیه نکنیم. یعنی بهش به چشم یه حقیقت بی اهمیت در زندگی نگاه کنیم، همون کاری که با خیلی از اخبار و حقایق دیگه میکنیم.
    برعکسش، میتونیم حتی با وجودی اینکه به بی مبنایی یا غلط بودن یک تفکر معتقدیم، اما دائما ذهنمونو به اون موضوع و این فرض که "ولی شاید واقعا همینطور باشه. در اینصورت جهان ترسناک میشه و..." مشغول کنیم و تو کارهامون دخالتش بدیم، و خب طبعا آثاری روانی هم خواهد داشت.
    میشه گفت مورد اول مثل یه فیزیکدانه که با دلایل و با خونسردی،یک عدد خیلی بزرگ درباره تعداد ستاره های جهان قابل مشاهده اعلام میکنه، ولی دومی مثل کسی که درباره بزرگی فوق العاده این عدد فکر میکنه و دچار حیرت میشه.

در تایید همین موضوع، ما میتونیم فیلسوفان زیادی رو ببینیم که دارای عقاید نهیلیستی بودن، اما با بررسی زندگیشون، بنظر نمیرسه از افسردگی و چیزی شبیه به اون رنج ببرن و چه بسا از خیلی غیر نهیلیست هائم سالم تر باشن.
    یه مثالشو میشه گرگیاس، سوفسطایی و نهیلیست معروفِ یونان باستان، دونست. اون طی استدلال های معروفی که برپایه فلسفه پارمنیدس بنا شده بودن، وجودِ جهان و ارزش ها، قابلیت شناختن اونها و قابلیت انتقالشون به دیگران رو رد میکرد که نتیجه ای آشکارا نهیلیستیه. فارغ از اینکه استدلالش درسته یا نه، خودش طبعا به درست بودنش اعتقاد داشته و اینو یه حقیقت میدونسته. در واقه حتی اون رو از پدران اولیه فلسفه پوچ انگارانه میدونن. واضحه که استفاده عملی و اقناع روانی راسخ به حرفهای گورگیاس، به افسردگی، پارانویا، شکاکیت افراطی و آشفتگی روانی منجر میشه، که آثار خوبی هم روی سلامتی ندارن!
    اما همین فرد، 111 سال عمر کرد! حتی در 60 سالگی از شهرش به آتن رفت تا طی سخنرانی ای، در خواست کمک برای ذفاع کنه. ضمن اینکه سخنگوی خبره ای هم بود. همچین طول عمر و توانایی بدنی و روانی و برخورد اجتماعی بالایی، بنظر نمیاد چندان با پوج گراییِ روانیِ افراطی، همخوانی داشته باشه.

نمونه های بیشتر و دیگری هم هست. مثلا ایدئالیسم افراطی و شک هیوم و برکلی به وجود جهان خارج یا وجود قانونمندی درباره اون، اما همین افراد زندگی کاملا عادی ای داشتن(در حالی که اگه واقعا بخواید این عقیده که جهان فاقد قانومندی فیزیکی و طبیعی هست رو خیلی جدی بگیرید و بر اساسش عمل کنید، پارانویاتون به حدی میرسه که حتی از گذاشتن پاتون روی زمین هم اطمینان ندارید و در هراسید، چرا که ممکنه همین الان زمین فرو بریزه! هیوم گرچه معتقد بودن هیچ توجیه و دفاع عقلانی ای برای اعتقاد "علیت" وجود نداره، اما با اینحال خودش، اذغان داشت که در عمل و به لحاظ روانی، چاره ای جز فرض وجود روابط علی بین پدیده ها نداریم).

پس اگه تمایز اقناع منطقی/روانی رو قبول داشته باشیم، بعید نیست که درباره نهیلیسم هم همینطور باشه و "لزوما"، استدلال پوچ گرایانه منجر به پوج گرایی روانی، و پوچ گرایی روانی هم لزوما به دلیل استدلال پوچ گرایانه، نباشه.

• لایک لایک x 1