• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی
پاسخ : مشاوره روان‌شناسی

به نقل از سیزیف :
ریلکسیشن وسط کلاس؟ :D

تنفسم درکل منظمه فقط همون مواقع عصبانیت داغون میشه .

من میام خودم برای درست شدنش از نفس عمیق استفاده کنم بعد بدترمیشه بعد خمیازه م میگیره بعدش سردرد میشم وچشمام سیاهی میره ولی یک نوع تنفس
1:2:4 -> به ترتیب ازچپ :)) ، دم - نگه داشتن نفس - بازدم هست که موثره ولی خب باید همش خودآگاه نفسم رو تنظیم کنم که نمیشه .

سعى كن با ارامش نفس بكشي ،دم و بازدم...

وقتىي هم عصبيت مى كنه هرچيزي يا هركسي سعي كن باطرف مفابل حرف نزني ، چون بعضي وقتا ادما نميتونن خودشونو كنترل كنن ،تويه لحظه يه چيزى ميگن كه هم طرف ناراحت ميشه وهم خودت .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من آدم پرحرفی فک نمیکنم بوده باشم،ولی خب نسبت به قبلنا،خیلی کم حرف تر شدم،انقد که فقط گوش میدم. توی خونه ممکنه دو یا سه جمله با کسی حرف بزنم،توی مدرسه فقط با معلما و کادر مدرسه،فقط هم جواب بدم،حتی دیگه کم چیزی می نویسم!
بعد به نظر مغرور میرسم وقتی کم حرف میزنم.
نسبت به اون فوران انرژیی هم که بودم،الان خیلی کم تر شدم.
خیلیاشون هم ناخواسته ن؟
چرا به نظرتون :-?

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من آدم پرحرفی فک نمیکنم بوده باشم،ولی خب نسبت به قبلنا،خیلی کم حرف تر شدم،انقد که فقط گوش میدم. توی خونه ممکنه دو یا سه جمله با کسی حرف بزنم،توی مدرسه فقط با معلما و کادر مدرسه،فقط هم جواب بدم،حتی دیگه کم چیزی می نویسم!
خیلیاشون هم ناخواسته ن؟

اين به نظره من يه گوشه گيرى ميتونه باشه وقتى زيادحرف نمى زنى فقط چند كلام احتمالن يكم افسرده شده باشى الان مطمئن نيستم كه افسردگيه يانه؟ :-?

ولى سعىيكن كه باديگران ارتباط برقرار كني وهم اينطور خانوادت،وقتى تو يه جمعي هم هستي سعي كن حرف بزني به راحتي،شايدم يكمم خجالتي هم شده باشي !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

دوست ندارم با کسی حرف بزنم یا ارتباط داشته باشم،اصلا راحت نیستم،...
افسردگی نه... انقد سرم شلوغ شده که دیگه دنبالش نباشم...
نمی دونم

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از shiva93 :
من احساس می کنم ضریب هوشی ام پایینه :-ss...و حس یچ کاری استعداد ندارم مخصوصا کارای عملی یا هنری ..حس

می کنم خنگم ..چی کار کنم ؟
خب چرا فکر میکنی ضریب هوشت پایینه اگه بود چرا تیزهوشان میخونی پ؟ تو کارهای هنری ادم باید استعداد داشته باشه نه ضریب هوش ،کارای علمی هم به تلاش طرف برمی گرده ،هرکسی بالاخره یه استعدادی داره وهمه ی استعدادهای دیگران هم فرق می کنه با دیگر افراد،همه بالاخره تو یه کاری استعداد دارن.

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
خیلیاشون هم ناخواسته ن؟
ارتباطی با افسردگی و مشکلات روحی نداره یه مرحله از بلوغ فکری و روحیه. نگرانش نباش و ذهنتو درگیر اینکه دیگران چی فکر میکنن نکن. این دوره رو تو سن و سالت خیلیا تجریه میکنن . اگه خودت راحتی پس مشکلی نداره.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

هستی منم مثل تو شدم :(
میگم یه بخشیش هم شاید طبیعی و مربوط به شخصیت آدم باشه؟ مثلاً من زیاد معاشرتی نیستم، قبلأ فکر می‌کردم که مشکلی هست ولی الآن میگم خب هر کسی یه جوره؟! درسته این توجیه؟

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

سلام
یه چند وقتی هست که توی مدرسه دوستام یه سری شوخی هایی می کنن . دیگران هم فقط میخندن و من اون وسط ضایع میشم .
مثلا:
بچه ها اذیتش نکنین سازمان حمایت از حیوانات ازمون شکایت می کنه!!
متاسفانه حس میکنم خیلی به دیگران رو دادم.خیلی رو شون بامن واشده .در جواب هم نمی دونم بهشون چی بگم.
راهنمایی لطفا
دیگه دارم به این نتیجه می رسم که باید منزوی بشم و با کسی حرف نزنم .

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

نیگا کنین هرکسی اختلال روانی داره حالا در چه صورت؟نیگا کنین وقتی میگین که دیگران به چشم تمسخر به من نیگا میکنن ،خودش یه اختلاله روانیه که باید روان درمانی شه به نظرم وقتی احساس می کنی که باید بری یه گوشه ای حرف نزنی، بالاخره همه معایبُ وخوبی هایی دارن ،ادم باید سعی کنه به هرنحوی که شده خودشُ مجبور کنه که درجمع های که هست به راحتی بتونه صحبت کنه وفکر نکنه دیگران به چشم تمسخر بهش نیگا میکنن
چیزه خاصی نیست به نظرم ولی با دورانش طی شه .امیدوارم منطقی حرف زده باشم

من کلی گفتم که مخاطب نداشت چون خیلیا براشون سوال بود گفتم اینجا وهرروان شناسی نظری دارع از روان شناس با تجربه هم سوال کنین.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از DARK SHADOW :
سلام
یه چند وقتی هست که توی مدرسه دوستام یه سری شوخی هایی می کنن . دیگران هم فقط میخندن و من اون وسط ضایع میشم .
مثلا:
بچه ها اذیتش نکنین سازمان حمایت از حیوانات ازمون شکایت می کنه!!
متاسفانه حس میکنم خیلی به دیگران رو دادم.خیلی رو شون بامن واشده .در جواب هم نمی دونم بهشون چی بگم.
راهنمایی لطفا
دیگه دارم به این نتیجه می رسم که باید منزوی بشم و با کسی حرف نزنم .
می‌تونی با لبخند بگی اتفاقاً برای رسیدگی به گربه‌های محلمون مراجعه کردم اونجا، اسم شما تو لیست تحت حمایت‌ها بود!
سخت نگیر اگه به خودشون اجازه میدن همچین چیزایی بگن جوابشونو بده و اگه در لحظه جوابی نداشتی چنتا جور کن تو موقعیت مناسب بهشون بگی که بی‌حساب بشین!

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

به نقل از قـاصـدکـــ :
می‌تونی با لبخند بگی اتفاقاً برای رسیدگی به گربه‌های محلمون مراجعه کردم اونجا، اسم شما تو لیست تحت حمایت‌ها بود!
سخت نگیر اگه به خودشون اجازه میدن همچین چیزایی بگن جوابشونو بده و اگه در لحظه جوابی نداشتی چنتا جور کن تو موقعیت مناسب بهشون بگی که بی‌حساب بشین!
lممنونم >:D<
یه بار هم یه چیز اشتباهی گفتم دوستم برخورد بدی کرد.منم گفتم بیا منو بخور!
و در جواب گفت:
آشغال خور نیستم!!
بخدا تا یه هفته نابود بودم :((

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از DARK SHADOW :
و در جواب گفت:
آشغال خور نیستم!!
اون طرف احتمالن حاله مساعدی نداشته واین حرف زده یا شاید م طرف کلن بد دهنه ،یعنی نمیتونه حرف زدنشُ کنترل کنه وهرچی دلش میخواد میگه

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

در کل اهمیت نده بهشون. احساس باحال و بزرگ بودن می‌کنن شاید با این حرفاشون. چرا باید آدم داغون بشه به خاطر حرف یه عده بی‌ادب؟
+اگه جواب دادی بعدم شاکی شدن بگو شوخی کردم مث خودتون. و خب می‌تونی هم دلخوریتُ نشون بدی با روتُرش کردن و اینا که بفهمن خوشت نمیاد. اما در نهایت باز می‌رسیم به این نکته که ارزش ندارن به خاطرشون ناراحت شی.

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از DARK SHADOW :
و در جواب گفت:
آشغال خور نیستم!!
با همه همین کارو میکنن؟ و اینکه همه ی اطرافیان و به عبارتی "دوستات" اینطوری ن؟
کاری کردی که تحریک شن؟ بیخود و بی جهت ینی؟

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

خب دوستان میدونید مشکل چیه؟؟
مشکل اینه که جدیدا بعضی از افراد حس می کنن اگه تا تهش جواب طرف رو بدن یک فرد به اصطلاح شاخ حساب میشن!!
البته باید بگما بیشتر با من اینجوری شوخی میکنن(البته اگه بشه اسمش رو شوخی گذاشت!)
تازه به خودشون هم افتخار میکنن که تا تهش جوابتو میدن!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از DARK SHADOW :
خب دوستان میدونید مشکل چیه؟؟
مشکل اینه که جدیدا بعضی از افراد حس می کنن اگه تا تهش جواب طرف رو بدن یک فرد به اصطلاح شاخ حساب میشن!!
البته باید بگما بیشتر با من اینجوری شوخی میکنن(البته اگه بشه اسمش رو شوخی گذاشت!)
تازه به خودشون هم افتخار میکنن که تا تهش جوابتو میدن!
این افراد ادم های کوته فکری هستن که فکر میکنن با این کارا خودشون شاخ وبالا نشون میدن ، درواقع اینا اصن نمی دونن چی میخوان از زندگی ؟شما به نشان تاسف سرتو تکون بده هیچی نگو!چون دهن به دهن با این افراد فایده ای نداره. خودشون بعدن میفهمن که کارشون اشتباه بود .

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از DARK SHADOW :
و در جواب گفت:
آشغال خور نیستم!!

ببین دو حالت داریم، یا تو یه برخورد بد می‌کنی که اون هم برخورد بد می‌کنه و الی آخر، که در این صورت می‌تونی برخورد خودتو درست کنی و ازین چیزا نشنوی :-"
یه حالت دیگه هم اینه که قبلا یه سری رفتارا کردی که اینطوری رفتار می‌کنن باهات، یا اصلا بدون دلیل اینطوری رفتار می‌کنن(خودت می‌دونی دیگه :د) ، در این صورتم اگه ادامه ندی بحثو یا منحرفش کنی، بعد یه هفته درست میشه همه چی :د
سعی کن تو چشم و رو مخ نباشی دیگه خلاصه ، بخش لجبازه وجودت رو درست کنی خیلی خوب میشه !

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از DARK SHADOW :
و در جواب گفت:
آشغال خور نیستم!!

حساس نباش :د
رو حرف ادمها اینقدر فوکوس نکن :د برا خودت میگم :د خیلیا بدون فک کردن حتی فقط میپرونن یه چیزی و روحیه تهاجمی دارن :د
تو جامعه ک وارد شی شاید خیلیا تو طول روز تو خیابون حتی بعضی حرفها بت بزنن دلخور شی ! ک خودشون یادشون میره چون اخلاق ادمها متفاوته . محیطی ک توش بزرگ شدن متفاوته . همین دوستت شاید براش عادی باشه اینجور صوبت کردن و زیاد بشنوه از این حاضر جوابیا . اما تو تو یه محیط و خونواده ای بزرگ شدی ک برخورد تندی ندارن مودبن ملایمن.. :د
منم همچین اخلاقی داشتم و هنوزم گاها دارم و ادمی هم نیستم ک در جوابش بخوام حاضر جوابی کنم . وقتی نشنیده باشی عادت نداشته باشی ب شنیدنش تو ذهنت هک میشه . فقط سعی کردم نسبت ب حرف ادمها بی تفاوت بشم از این گوشم بره داخل از اون یکی بیاد بیرون :د و خب همچین حرفهایی لیاقتشون همین بی ارزش بودنشون برا ادمه :د
اینکه اون بت بگه اشغال هم تو ک اشغال نیستی فقط حرف زده ک جوابی بده :-"""

و دیگه اینکه یکم هم سعی کن جنبه شوخی داشته باشی :-"""

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

>:D< >:D< >:D< >:D<
دوستان واقعا ازتون ممنونم.از اینکه تو حل شدن مشکل بهم کمک کردید واقعا ازتون متشکرم :-[
الان حالم خیلی بهتره :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

فردی که نمیتونه به درخواست کمک دیگران نه بگه و قسمت زیادی از وقت و انرژیش صرف این میشه که به دیگران تو حل مشکلشون کمک کنه چجوری میتونه از این حالت خارج بشه و بتونه درخواست های دیگران رو رد بکنه؟

اصولا چنین آدمی به چه نوع روان شناسی باید مراجعه کنه؟

بالا