• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صداقت

واقعا شما فکر می کنید صادق بودن توی این زندگی که حتی بعضی ها با خودشون صادق نیستن فایده داره؟

• نه مسلما صادق بودن با خودت هم برات ضرر داره.

رای‌ها: 2 4.0%
  • ادم باید صادق باشه حتی اگه به ضررش باشه.

رای‌ها: 24 48.0%
  • صداقت بعضی موقعا نیازه ولی بیشتر وقتا نه.(اگه این گزینه رو انتخاب می کنی شرحش بده.)

رای‌ها: 8 16.0%
  • تو این دنیا صداقت معنی نداره.

رای‌ها: 8 16.0%
  • صداقت در بیشتر وقتا مفیده ولی همیشه نه..(اگه این گزینه رو انتخاب می کنی شرحش بده.)

رای‌ها: 27 54.0%

• رای‌دهندگان
    50
  • Poll closed .

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
دروغ گفتن در اکثر مواقع به خاطر ترس از برخود و واکنش آدما به حقیقته درحالی که اگه آدما بفهمن بهشون دروغ گفتیم بیشتر ناراحت میشن پس منطقیه تا جایی که میتونیم صادق باشیم اینطوری مورد اعتماد بقیه هم میشیم
البته نباید صداقت رو با ساده لوحی اشتباه گرفت انسان همونطور که باید صادق و مهربون باشه باید بتونه از حقش هم دفاع کنه وگرنه تو جامعه ای مثل جامعه ی ما نابود میشه ، شاید ما نتونیم شرایط رو تغییر بدیم ولی لاقل بیایید تا جایی که می تونیم و میشه خوب باشیم حداقل حداقلش بد نباشیم .

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
کجاها راست بگیم کحاها دروغ :-?
این سوال سختیه ولی به نظرم زمانی که دروغ باعث یه اتفاق خوب بشه و بعدا هم که طرف میفهمه ناراحت نشه مشکلی نیست مثلا برای امیدوار کردن کسی که فکر میکنه شکست خورده بگیم تو نابغه ای حتما موفق میشی ( که شاید لزوما اینطوری نباشه ولی این حرف باعث افزایش اعتماد به نفس اون فرد و در نهایتا باعث موفقیتش بشه )
و در موارد این چنینی شاید دروغ خیلی هم بد نباشه

ولی درباره ی صداقت به نظرم برای چیزایی که ارزش ندارن نباید دروغ گفت ( اینو من خودم نمی تونم رعایت کنم )
دروغ گفتن گاهی نشانه ی ضعف افراد در پذیرفتن اشتباه هاشونه که به نظرم باید سعی کنیم اشتباه هامون رو قبول کنیم و به خاطرش عذر خواهی کنیم چون اینطوری میشه تغییر کرد و بهتر شد
دروغ علاوه بر اینا گاهی باعث ایجاد مشکلات هم میشه مثلا ما به خاطر غرورمون و به خاطر این که نگیم اشتباه کردم ، میاییم مشکل هامون رو پنهان می کنیم و از کسی کمک نمیگیریم و در نهایت مشکل مون بزرگ تر میشه ( یعنی دروغ گاهی هم از غرور بیجا نشأت میگیره )

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
من قبلا می گفتم صداقت محض درست ترین کاره
ولی الان مظرم عوض شده
صداقت: %95
گاهی اوقات لازمه...
ولی واسه اینکار عقل و شعور هم باید باشه...

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
وای وای وا وای کجا رفت؟
وای وای وا وای کجا رفــــــــــت؟

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مشکل اینجاست اینقدر از سمت و سوی مختلف قضاوت میشه ادم (حداقل از سمت کسایی که من شناختم) هیچ کی دنبال این نیست که راه رو بهت نشون بده همه یا سرزنش میکنن و میزنن توی سرت یا هزار و یک برچسب بهت به ادم میزنن
در نتیجه ادمها روی میارن به دروغگویی
اره اینم درسته ولی مردم که در هر شرایطی یه حرفی دارن بزنن به نظرم ادم باید کاری رو که فکر می کنه درسته انجام بده

...Maryam...

مرمرائیسم:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر لبخند:)
سال فارغ التحصیلی
1400
من کلا زیاد دروغ نمی گم وقتی هم میگم زود راستش رو میگم کلا نمی تونم تو خودم نگه دارم:)):)):D:D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
جالبه اکثرن گزینه اخر رو زدن . دروغ گفتن و نداشتن صداقت جز فرهنگمون شده برا همین پذیرفتس برای همه گزینه اخر و قابل پیش بینی بود ک رای بیشتر بیاره .
اینو با نگاه ب فرهنگ و جو چند تا کشور دیگه ک دیدم میگم . ک مردم بلد نیستن دروغ بگن حتی :/ مسئولین کشور پرسنل و.. ب مردمشون اعتماد دارن توی امور . یا این فیلم فروشگاههای بدون فروشنده ک دیدین . اما اینجا شاید انگشت شمار باشن ادمهایی ک وقتی فرصتش جور باشه صداقت ب خرج ندن و با دروغ گفتن سواستفاده کنن :/
اصن چرا باید دروغ گفت ؟ میشه گفت نمیخوام بگم . یا میشه اشتباهمونو بپذیریم و صادقانه اعتراف کنیم چرا همیشه باید ادم خوبه نشون بدیم خودمونو و متکبر باشیم ؟
بعضی دروغ گفتنها هم پشتش حفاظت از خودمون از فرهنگهای اشتباه جامعست :/ ک باید اون فرهنگ و عقاید اشتباه حل بشن تا بشه دروغ نگفت :/

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
من گزینه اخرو انتحاب میکنم. چون جایی که طرف مقابل صادق نیست، صداقت عین حماقته!

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
این سوال سختیه ولی به نظرم زمانی که دروغ باعث یه اتفاق خوب بشه و بعدا هم که طرف میفهمه ناراحت نشه مشکلی نیست مثلا برای امیدوار کردن کسی که فکر میکنه شکست خورده بگیم تو نابغه ای حتما موفق میشی ( که شاید لزوما اینطوری نباشه ولی این حرف باعث افزایش اعتماد به نفس اون فرد و در نهایتا باعث موفقیتش بشه )
و در موارد این چنینی شاید دروغ خیلی هم بد نباشه

ولی درباره ی صداقت به نظرم برای چیزایی که ارزش ندارن نباید دروغ گفت ( اینو من خودم نمی تونم رعایت کنم )
دروغ گفتن گاهی نشانه ی ضعف افراد در پذیرفتن اشتباه هاشونه که به نظرم باید سعی کنیم اشتباه هامون رو قبول کنیم و به خاطرش عذر خواهی کنیم چون اینطوری میشه تغییر کرد و بهتر شد
دروغ علاوه بر اینا گاهی باعث ایجاد مشکلات هم میشه مثلا ما به خاطر غرورمون و به خاطر این که نگیم اشتباه کردم ، میاییم مشکل هامون رو پنهان می کنیم و از کسی کمک نمیگیریم و در نهایت مشکل مون بزرگ تر میشه ( یعنی دروغ گاهی هم از غرور بیجا نشأت میگیره )
این طرز تفکر قبلم بوده و الان تمام سعی ام رو می کنم تا حتی یک دروغ هم نگم و به نظرم اینطوری خیلی بهتره
من حتی زمانی که خیلی روی بعضی دروغ ها حساس نبودم هم به دروغ مصلحتی باور نداشتم مگه اساس حقیقت این نیست که راست بگیم حتی وقتی به ضرر مونه ، خوب اگه فقط وقتایی که مشکلی برای مصلحت مون ایجاد نمیشه دروغ نگیم که نمیشه صداقت .
من که هیچوفت نفهمیدم دروغ مصلحتی یعنی چی !

بالا