• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تماشای گروهی | فیلم چهارم : The Artist

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
با سلام و درود و تبریک عید ، میریم سراغ تماشای گروهی چهارم ! :D :)
به انتخاب خود شما ، این تماشای گروهی مختص به فیلم The Artist ـه!
فیلمی محصول 2011 که امسال جایزه ی بهترین فیلم گلدن گلاب و هشتادوچهارمین دوره ی اسکار رو ازآن خودش کرد.
The Artist یا همون "هنرمند" ، کاندید 10 رشته ی اسکار بود که تو 5تاش برنده شد!
این 5 تا جایزه ، جایزه ی بهترین طراحی لباس ( مارک بریجز ) ، بهترین موسیقی اورژینال ، بهترین کارگردانی ( میشل آزاناویسیوس ) ، بهترین بازیگر مرد ( ژان دوژردن ) و بالاخره بهترین فیلم بودن .

88333031970326033740.jpg

خلاصه ی فیلم : اواخر دهه 20 میلادی در هالیوود است و جرج والنتین خوش تیپ یک بت در دنیای فیلم صامت به حساب می آید . والنتین در طول اولین نمایش فیلم آخرش با پپی میلر بازیگر نه چندان مطرح ، اما بلند پرواز ملاقات می کند . هر دو جذب هم می شوند و پپی موفق می شود یک نقش کوتاه رقص را در فیلم بعدی والنتین به دست آورد .
همان طور که داستان عاشقانه این دو جلو می رود ، تهیه کننده والنتین مجبور است در گروه فیلمبرداری با بازیگر آماتوری سر و کله بزند که همیشه حواسش پرت است . پپی در شغل خود شروع به پرواز می کند و والنتین از این میترسد که سبک جدیدی که وارد دنیای سینما شده است یعنی فیلم های صوتی ، او و حرفه اش را از بین ببرند ...

اطلاعات فیلم:
ژانر : کمدي | عاشقانه | درام
زمان : 100 دقیقه
محصول : فرانسه
بازیگران : Jean Dujardin, Bérénice Bejo and John Goodman

از دید IMDb اگه بخوایم بررسیش کنیم ، امتیاز 8.3 از 10 رو گرفته .تو Top 250 هم رتبه ی 125 .
لینک IMDb

بریم سراغ لینکا!
یه چند تا لینک از جاهای مختلف گذاشتم که هر کودوم اگه احیانا مشکل داشت ، اون یکی باشه!

لینک مدیافایر پارت اول
لینک مدیافایر پارت دوم
لینک مدیا فایر پارت سوم

فقط اینکه مدیا فایر فـیلت‍‌‍ره! شما لینک مربوط به دانلود رو اینجا کپی کنید تا تبدیل کنه ، لینک بدون فـیلت‍‌‍ر بده بهتون!

دانلود زیر نویس فارسی
اینم لینک تورنت

بعد اینکه ، خوبه یه نقدم ازش بخونین که یه دیدی داشته باشین!
این نقد خیلی خوبه!

اینم جالبه خواستین دانلود کنین :
آلبوم موسیقی فیلم آرتیست

خب ، تا 5 فروردین تاپیک قفل میمونه ، تا اون موقه وقت دارین ببینینش بعد باز میشهُ بررسیش میکنیم! :)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : تماشای گروهی | فیلم چهارم : The Artist

سلام وقتتون به خیر ، امیدوارم فیلم رو تا الآن دیده باشید و آماده باشید برای بررسی ، تاپیک باز میشه .

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

ق.ن: با موبايل تايپ سخته؛بعدا کامل تر نظرمو ميگم.

فيلم بيشتر از اين جهت که صامت و سياه و سفيد بود، برام جالب بود که ببينمش. داستانش خيلي برام جالب نبود و به نظرم بهتر بود اگه به سقوط(پسرفت) هنرمنده بهتر مي پرداخت. موسيقيش خوب بود، بازيگراي اصليشم به نسبت خوب بازي ميکردن.
فک کنم در کل 8.5 از 10 به فيلم بدم.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

ینی هیشکی ندیده این فیلمو و نظریم راجه بش نداره؟! :|

بله خوب...من دیدمش!
فیلم خوبی بود واقا و اینکه بازی بازیگراش عالی بود!
چون فیلم با وجود اینکه صامت بود و نمی تونستن شخصیتشونو تو صداشون نشون بدن،تمام بازیشون تو حرکاتو حالات صورتشون بود!
موضوع فیلم خوب ایده ی خیلی شاخی نبود اینکه زندگی یه بازیگر و سقوطش رو نشون بده!
ولی علت موفق بودن این فیلم به نظرم بضی صحنه های عالیش و بازی خوب بازیگراش بود!
در مورد موسیقی توی فیلمم باید بگم که واقا خوب بود و خیلی به صحنه هاش می خورد!
فضاسازی قدیمیش خوب...نسبتا خوب بود!
وتوی بعضی صحنه هاش سقوط جورج رو خیلی خوب و هنرمندانه نشون داده بود!
مثلا توی قسمتی که یه فیلم از جورج بود که توی جنگل بود و داشت توی اون ماسه ها فرو می رفت...نمی دونم ولی به نظرم یه جورایی داشت سقوطشو نشون می داد!
من اون تیکه ای که از روی شیشه ی میز ازش فیلم گرفتنم به نظرم خیلی صحنه ی قشنگی بود!
یه قسمتاییش وقتی داشت پپی اوج می گرفت و جورج سقوط می کرد نمی دونم چرا ولی از پپی بدم میومد! :-"
در کل سقوط و اوج گرفتنو خیلی خوب توش نشون داده بود!

واینکه جا داره بگم سگش خیلی لایک! x: >:D<

+ بچه ها ببینید فیلمو خوب!اولا که خیلی فیلم خوبیه...توصیه می شه...بعدم خو یکم این تاپیک خیلی خالی مونده! :rolleyes:

yasaman###

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان يك
شهر
تهران

منم دیدم فیلم قشنگی بود با اینکه صامت بود به نظرم خیلی خوب منظورو میرسوندو بیننده رو جذب میکرد . اینکه آدم فک میکرد این فیلم
واقعا تو همون سال های هزار و نهصد اتفاق افتاده و حتی همون موقع درست شده هم به خاطر فضاش هم به نظرم بازیگراش چون تو همون شکلای اون موقع بودن مثلا جرج مخصوصا اون سبیل باریکش یا مثلا پپی کلا خیلی به اون فضا میخورد خیلیم خوب بازی کردن بازیگراش موسیقیشم خیلی خوب بود. همین دیگه :|

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

آقا ، من سفر بودم . الان اومدم . با این حال گُهم دارم مینویسم ...

خوب من دیروز دوباره این فیلم رو دیدم .
نمیدونم . فیلمِ مورد علاقه ی من نبود . با این که من از طرفدارای پروپاقرص فیلم های قدیمی و سیاه و سفید هستم ، اما ...
چه ریسکی کرد هازاناويسيوس ! در مقابل فیلمی مثل هوگو که نماد یک فیلمِ قرن 21ایـ ـه یک فیلم صامت سیاه و سفید بخواد رقابت کنه .
تنها نکات مثبت فیلم از نظر من بازی فوق العاده ی ژان دوژاردین و موسیقی جادوییِ فیلمه .

میخوام بگم آرتیست از نظر من فیلم خوبی نبود ! نقد های زیادی ازش خوندم که خیلیاش مربوط به منتقدای مورد علاقَم بود(راجر ابرت مثلا) و خیلی ازش تعریف کرده بودن !
اما من نظرم نسبت به این فیلم منفیـه . نقد ها رو دونه دونه خوندم که ببینم چه چیزی در این فیلم بوده و من ندیدم که اینقدر تحسین همه رو برانگیخته... راستش هیچ نقدی رو پیدا نکردم که به نکته ی خاصی اشاره کرده باشه . همه فقط داستان فیلم رو تعریف کردن و یک سری کلی گویی درباره ی جذابیت های فیلم صامت و توانایی هازاناويسيوس توی تقلید از فیلمای سیاه و سفید و صامت دهه 70-60 . خوب مشخصا خیلی خوب تقلید کردن اما آیا این فیلم هنرمندانه بود ؟
از نظر من آرتیست یک کپی خوب از فیلم های صامت و بازیگراشه . هیچ پیچیدگی روانشناختی ای نداره ! انگار هدف کارگردان فقط یک کپی درجه یکه ! نه نگاه به سینمای اون دوره در قرن 21 ـه و نه تفسیر تازه ای از سینما !

شاید به این فیلم از 10 ، 4 بدم .

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

آخرش خیلی افتضاح فیلم عالی بود ولی تهش واقعن خیلی بد تموم شد بنظر من خودکشی میکرد بهتر بود

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از hossein33 :
آخرش خیلی افتضاح فیلم عالی بود ولی تهش واقعن خیلی بد تموم شد بنظر من خودکشی میکرد بهتر بود
اتفاقا به نظر من این کامل ترین و درست ترین پایانی ـه که میشد واسه فیلم در نظر گرفت .

+

واقعا نمیتونم دلیل بردن جایزه ی اسکار بهترین فیلم نامه رو درک کنم ! بعضی معتقدن برای یک فیلم شاهکار لازم نیس یه فیلم نامه ی نو و پیچیده بنویسم. گاهی استفاده از کلیشه ها میتونه یه فیلم رو تبدیل به یک شاهکار کنه . اولا که من با همین تیکه هم موافق نیستم و فیلم نامه برام مهم ترین قسمته. اما به هرحال با این هم موافق باشیم ، به نظر من جایزه ی بهترین فیلم نامه لااقل حقش نبود . (قبول دارم که فیلم نامه های امسال در کل ضعیف بودن اما به هر حال گزینه های بهتری هم بود.)

ویرایش : مرسی کیندر :-" به هرحال توی بفتا گرفت این جایزه رو :د

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از minasamiei :
واقعا نمیتونم دلیل بردن جایزه ی اسکار بهترین فیلم نامه رو درک کنم ! بعضی معتقدن برای یک فیلم شاهکار لازم نیس یه فیلم نامه ی نو و پیچیده بنویسم. گاهی استفاده از کلیشه ها میتونه یه فیلم رو تبدیل به یک شاهکار کنه . اولا که من با همین تیکه هم موافق نیستم و فیلم نامه برام مهم ترین قسمته. اما به هرحال با این هم موافق باشیم ، به نظر من جایزه ی بهترین فیلم نامه لااقل حقش نبود . (قبول دارم که فیلم نامه های امسال در کل ضعیف بودن اما به هر حال گزینه های بهتری هم بود.)

داخل پرانتز:
این فیلم برنده ی اسکار بهترین فیلم نامه نشد!
فقط در بخش بهترین فیلمنامه ی غیر اقتباسی، نامزد دریافت جایزه شد که اسکار این بخش رو هم "وودی اَلن" برای Midnight in Paris گرفت.
(+)

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

بعنوان یه فیلم صامت خوب بود...ولی اینکه هیچ دیالوگی توش نبود یه ذره...اصطلاحن دل آدمو میزد...
لایک به سگه و ژان

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

از نظر من فیلمش بد نبود
موسیقی فیلمش خیلی خوب بود ولی در کل خسته کننده بود یعنی در مقایسه به سخنرانی پادشاه که اسکار پارسال رو برد این فیلم اصلا خوب نبود

• لایک
امتیازات: JB

آلفرد جیمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد شیمی 91
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

يه نفر به يه موضوع جالبي اشاره كرده بود:
اين فيلم فرانسوي تو فرانسه و جشنواره ي كن(مثلا مركز سينماي هنري جهان) هيج تحويل گرفته نشد اما تو امريكا و هاليوود سرتاپاشو طلا گرفتن!
جرا؟
جوابش سادست:اين فيلم يك نامه ي عاشقانه به هاليوود و تاريخ سينماشه!

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

فيلم رو ديدم . به نظر من چيز جديدي تو فيلم وجود نداشت ! يك تقليد ماهرانه از فيلم هاي اواخر دوران صامت هاليوود كه درباره همون دوران ساخته شده بود . ( عجب جمله اي گفتم :D ) ولي واقعا صحنه ها رو خوب بازسازي كرده بودن كه به نظر من همين فيلم رو ارزشمند كرده بود .

موسيقي فيلم خوب بود اما نه در حدي كه در حدي كه در مقابل كارهاي جان ويليامز اسكار بگيره ! شايد صامت بودن فيلم باعث ميشد موسيقي فيلم بيشتر ديده بشه ( و چه بسا همين باعث شد اسكار بگيره )

در مورد نقش اول فيلم ژان دوژردن ( املاش همينه آيا :-" ) هم ميتونم بگم كه بازي خوبي رو ارائه داد ، اما بازم اسكار رو حق جورج كلوني ميدونستم ( براي نوادگان )

در مورد داستان هم فعلا نظري ندارم ، بايد فيلم رو چند بار ديگه هم ببينم .

در هر حال احساس ميكنم اعضاي آكادمي براي اين اينجور كوركورانه بهش راي دادن كه حس گذشته ها رو براشون زنده كرد .

در ضمن اينم بگم كه اين فيلم منو ترغيب كرد تو ايام بيكاري نگاهي هم به سينماي صامت بندازم :D

همينا فعلا حالا بازم ميام راجب داستانم نظر ميدم 8->

• لایک
امتیازات: 8098

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

اول انتقاد كلي از انتخاب اين فيلم

همون طور كه خودتون هم ديدين اين فيلم جز يه پشتيوانه عظيم به نام اُسكار و بازي خوب بازيگرا و ايده نو و موسيقي و كارگرداني به نسبت خوب هيچ چيز ديگه اي نداشت

و من نميدونم چرا بايد همچين گزينه اي باشه و بچه ها با اين ديد قبلي كه بهترين فيلم سال ٢٠١١ هست به انتخابش بپزدازن

پيشنهاد ميشه دفعه بعد فيلمي با جاي بحث بيشتر انتخاب بشه تا انتظار از شركت تو نقد فيلم درست باشه (فيلم هاي پيشنهادي علي (كيندر) جاي بحث زيادي داشت)

اما نقد فيلم:

ايده فيلم ايده نواي بود ايده اي كه شايد كمتري كسي به فكرش برسه و عمليش كنه

اينكه بياي و ريسك كني و يه فيلم به سبك اوايل قرن ٢٠ بسازي واقعا تحسين برانگيزه

فيلم نامه جالب نبود واقعا چيز قابل بحثي براي فرد نميزاره

داستان يك خطي كه هيچ پيچيدگي و نقطه ابهامي كه بيننده رو به فكر فرو ببره نداره

بعضي جاها روند فيلم كند پيش ميره مثل قسمت رقص دست جمعي كه ميتونست زودتر تموم شه يا ابتداي فيلم جلوي پرده و تشويق تماشاگران

قسمتي كه جرج والنتين در حال كابوس ديدنه و همه چيز صدا دار ميشن و يا قسمت آخر واقعا به اصالت فيلم صامت صدمه ميزنه اگه بنا به ساختن فيلم صامته اين قسمت ها ديگه معنا نداره

فيلم برداري يكي از نقاط قوت فيلمه نه نحوه فيلمبرداري بلكه نوع فيلم برداري كه فيلم ١٨ فريمي دوران صامت رو تداعي ميكنه البته با كيفيت بالا و امروزي

طراحي لباس به سبك گذشته خوب از آب دراومده و به دور از زرق و برق امروزي سال هاي دور رو به خوبي به نمايش گذاشته

موسيقي فيلم رو ميشه بعد از بازيگري خوب دوژاردين بهترين قسم فيلم دونست فضاسازي صحنه با موسيقي كار دشواريه كه به خوبي از پسش براومدن

بازيگري دوژاردين از بژو بهتر از آب دراومده بود شايد بازي سازي فيلم به نوعي بود كه دوژاردين بهتر ديده ميشد ولي در كل حس بهتري رو ميرسوند

و اينكه انتخاب بازيگران واقعا به جا بود و قيافه ستاره هاي فيلم هاي صامت رو به خوبي نشون ميداد

من از ١٠ به فيلم ٦ ميدم

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

راستش من از فیلم نامه ش خوشم اومد.جدا از سقوط یه هنرمند در کل به نظرم خود مفهوم سقوط توی زندگی رو خیلی خوب نشون داده بود.
اما خب کلن اونقدر اطلاعات راجع به سینما ندارم که بگم چقدر شایستگی این جوایزی که برده رو داشته.
یک چیزی که از فیلم خوشم اومد پایانش بود.
اون صحنه ای که دوژاردين وایمسه رو به روی ویترین و خودش رو توی لباس توی تن مانکن میبینه یک جور تکراری بود... .
راستی از اول فیلم تا آخر فیلم 12 سال گذشته بود.بعد سگ ها حداکثر عمری که میکنن طرفای 13 سال هست فکر کنم.اما این سگه اول فیلم بچه نبود و آخر ها هم همچنان خیلی جوون بود و حتی سریع هم میدوید .چجوریه؟عمر بیشتری میکنن سگ ها یا اشتباه میکنم که 12 سال بوده یا چی ؟ :D

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

اون سگه از همه شون نقشش تو فیلم بیشتر بود!(نمی دونم چرا منو یاد سگ تن تن همون میلومی انداخت :-?)
یکی از دلایلی که فیلمو تا آخر دیدم این بود که ببینم اخرش این جرج حرف می زنه یا نه؟! که وقتی فقط یه کلمه حرف زد کلی کنف شدم!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فیلم عالی! حالا عالی که نه، ولی خیلی خوب بود جددی، اصلا" رو مود جددی نوشتن و اینا نیستم، همینجوری میگم خودتون بفهمین منظورمو :D

ایده‌ی فیلم عالی بود! برا منه مخاطب که تا حالا تو عمرم هیچ فیلم صامتی رو با دقت ندیده بودم (و خیلیای دیگه که اصلا" فیلم صامت ندیده بودن) خیلی جالب و جذاب بود داستان فیلم، به خصوص اینکه از صامت در اومد آخر فیلم و یه سوپرایز بود به نظر من!
بازی Jean Dujardin خیلی خوب بود، هم قیافه و تیپش به این نقش می‌خورد هم بازیش خیلی قشنگ بود.

من از فیلم خوشم اومد چون به نظرم هم شروع قشنگی داشت هم داستان رو خیلی قشنگ پیش برد هم پایان فوق العاده‌ای داشت! موسیقی فیلم هم خیلی عالی بود! واقعا" قشنگ بود! حتی لحظه هایی از فیلم من تو فازه موسیقیش بودم اصلا" نمیفمیدم که چی شد و چیجوری رد شد دوباره میزدم عقب!، خیلی هم متناسب بود با صحنه‌ها، تو همه‌ی صحنه‌ها اون حس لازم رو منتقل می‌کرد یعنی خیلی قشنگ جای دیالوگ رو گرفته بود و با منه مخاطب ارتباط برقرار می‌کرد.

فضاها خیلی خوب بود، خونه ی Jean Dujardin خیلی قشنگ بود، دکوره یه خونه‌ی قدیمی و مجلل (+خونه‌ی Bérénice Bejo) خیلی خوب بود، حال و هوا و حس لازم رو منتقل می‌کرد، می‌تونستی کامل درک کنی شرایط رو، و این خیلی کمک می‌کنه به بیننده تو فهم و درک کلی فیلم.

داستان فیلم، داستان یک بازیگر مشهور و پولداری که همه‌ میشناسنشو دوست دارن باش کار کنن ولی به خاطر عقیده‌ی خشک و متعصبش و البته علاقه‌ی شدیدش به سینمای صامت، دیگه نه اون شهرت قبلی رو داره نه ثروت خودش رو، هر دو رو کم کم از دست میده، یه جورایی کنار زده میشه و جایگاهش رو میده به کسی که با بازیکن کنار خودش معروف شده بود و از نظرها حذف میشه، (صحنه‌ای که سگش میره سمت پلیس و پلیس رو میاره دره خونشون که بگه صاحبش حالش بده و خونه آتیش گرفته، مردمی که جمع‌ان خیلی عادی و معمولی نگا می‌کنن بعدشم میرن)، اما بعدا" به کمک همون بازیگری که تقریبا" جاش رو گرفته و به خاطر علاقه‌ای که اون بهش داره، دوباره می‌تونه برگرده به جایگاه خودش و شرایط رو تغییر بده ...، اتفاق مهم و بزرگی که این وسط می‌افته تغییر عقیده‌ی Jean Dujardin و همراه شدن با مردم و عصر جدیده، همون جمله‌ی معروفی که میگه: "هرکی سخت و شکنندس، مرگش نزدیکه"

چیزی که این فیلم رو متمایز کرد از فیلمای صامتی که تاحالا دیده بودم یا شما دیدید، این بود که کاملا" صامت نبود، همش هم دیالوگ نداشت، یک ترکیب فوق‌العاده استتثنائی و به جا داشت به نظرم، و الا فیلمای صامت خیلی قوی‌ای، مثل کارای چاپلین "روشنایی‌های شهر" "دیکتاتور بزرگ" "عصر جدید" ، هستن که در مقایسه با "آرتیست" تو دنیای صامت خیلی قوی‌ترن.
یکی هم اینکه، این فیلم تو 2011-2012 اکران شده و مردم دیدن، زمانی که جلوه‌های ویژه توی فیلما بیداد می‌کنه و یکی از مهمترین عناصر جذب مخاطب و زیبایی فیلما حساب میشه، فیلمی که بدون این بتونه انقدر مطرح شه و توجه مخاطب رو جلب کنه واقعا" باید مثل اسمش هنرمندانه ساخته شده باشه. (زمان سینمای صامت، تمام فیلما صامت بودن، انتظار مردم همون فیلمای صامت بودن، تو امکانات و توقعات مخاطب هیچ برتری و فرقی وجود نداشت، اما الان و این دوره خیلی فرق می‌کنه)

نمیشه ایراد گرفت به این فیلم که چرا تو "کن" هیچی نگرفت، چون کن کلا" فرق می‌کنه داستانش، معیارهای کن خیلی متفاوته، خیلی تخصصی ِ، و اصلا" درست نیست که بگیم چون تو کن جایزه نگرفته پس فیلم آسی نیست و حق نداشت اسکار بگیره!

یک نکته‌ی دیگه این بود که، این فیلم سینما صامت رو برای خیلیا یادآوری کرد و به خیلیام شناسوند و اونارو علاقه‌مند کرد، شاید برای بزرگانی که سینمای صامت رو حسابی می‌شناسن و حتی لمس کردن یکجور بازی با احساسات و یکسری خاطرات خوش باشه، اما قطعا" برای نسل جدید و خیلی از مخاطبای معمولی ِ این دوره‌ی سینما که شاید حتی 1فیلم صامت هم ندیده باشن اینجوری نبوده.

من خودم از این فیلم خوشم اومد، نمیگم بهترین فیلمی بود که دیدم ولی به نظرم یکی از فیلمای خوبی بود که دیدم، تو imdb ام بهش 8 دادم، می‌تونستم 7ام بدم، اما 8دادم :D

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

ب نظرم لوس تموم شد !
ولی ایده ی قشنگی بود داستانش!مخصوصا اون تیکش ک جورج میره تو سینما فیلم خودشو تماشا کنه بعد اون لحظه ک داخل باتلاق داشت غرق میشد ی جورایی شرح حال خودش بود !
اون سگه هم خوب بود !
دقت کردین حتی ی بارم اینا نبوسیدن همو؟
جالب بود کلا .

zahra yousefi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه بار نزدیک بود برم المپیاد شیمی

اینکه فیلم در اخر از حالت سکوت در اومد و شخصیت ها شروع به حرف زدن زدن جالب بود.
سگه هم خیلی باحال بود :D

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از zahra_y :
اینکه فیلم در اخر از حالت سکوت در اومد و شخصیت ها شروع به حرف زدن زدن جالب بود.

اتفاقا بحث سره همينه ! با اين سكانس فيلم ديگه صامت محسوب نميشه !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا