• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد و نت!

شما از وقتی المپیادی شدین, کمتر میاین نت؟

• رای‌دهندگان
    70

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد
پاسخ : المپیاد و نت!

به نقل از SaϔnA.M :
بچه ها در کل یه چیزی هست بین نت و درس خوندن ( حالا چه المپ و چه کنکور و چه حتی امتحانات پایان ترم ) ، من فکر می کنم لازم نیست نت رو قطع کنید . اما خاصیتی که نت داره اینه که شمارو از برنامتون عقب میندازه . مثلا اگر میخواید یه ساعت درس بخونید ، یه ربع استراحت و در مجموع 4 ساعت درس ، توی اون یه ربع استراحتا از نت و موبایل دوری کنید . چون فقط یک ربع پای اینترنت نشستن خیلی سخته و قطعا بیشتر میشه ، اما لازمم نیست قطعش کنید ، اگر طبق برنامه پیش رفتید و وقت اضافی داشتید ، بعدش نتم بیاید :د
مهم اینه که الان برا ترکِش(ینی کمتر کردنش)باس چیکار کنیم :-? :|

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

برنامه ریزی ! برنامه ریزی اگر خوب و مرتب باشه شما رو ترغیب می‌کنه به سمت عملی کردنش . اول به فکر یه برنامه‌ی منظم باش . من روش مشق نویسی[nb]اگر خواستید بگید که بگم چه جوریه :د[/nb] رو خیلی پیشنهاد می‌کنم . بعد یه مزیتی که شما المپیادیا نسبت به بقیه دارید اینه که علاقه به اون چیزی که می‌خونید هم دارید و خب انگیزه رو بیشتر می‌کنه . خود من فکر می‌کردم نت نیومدن خیلی سخته اما بعد دیدم لذت با برنامه درس خوندن و انگیزش انقدر زیاده که نت رو می‌شه توی اون چند ساعت کاملا فراموش کرد . لازمم نیست به فکر ترک یهویی نت باشد . مثال : کسایی که توی همین سایت یهو تصمیم می‌گیرن دیگه نیان سایت ، 90%ـشون برمی‌گردن. لازم نیست انقدر یهویی تصمیمی بگیرید که توی عملی کردنش بمونید . کم کم برنامه‌ی درس زیاد ، نت کم !

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

بعله 8->
دقیقن
کم اومدن...ینی یواش یواش تدریجن کم کردنش بهتر هست
هر روز یک ساعت یا هر دو روز یک ساعت!
مطمئن هم باش که نمیمری :Dاگه نیای نت :D

• لایک
امتیازات: sayna
  • شروع کننده موضوع

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

به نقل از SaϔnA.M :
من روش مشق نویسی[nb]اگر خواستید بگید که بگم چه جوریه :د[/nb] رو خیلی پیشنهاد می‌کنم .
میشه توضیح بدی ؟ 8->

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

روش مشق یا تکلیف نویسی یه روش تقریبا من‌درآوردی ِ از یکی از المپیادیای زیست ، که البته فقط برای المپیاد نیست و اتفاقا به نظرم برای کنکور خوندن مناسب تره .
توی این سایت ، این روش رو توضیح دادن ، پیشنهاد می‌شه حتما خودش ُ بخونید ، هر چند برای کنکور توضیح داده اما می‌شه برای المپیادم تعمیمش داد . در کل واقعا سایت مفیدیه در این زمینه ها .
اما در کل خلاصه‌ش این می‌شه :
خب تکلیف نویسی یه روشیه که شما به صورت هفتگی برای خودتون برنامه می‌ریزید . اول باید بدونید هفته‌ای چه قدر درس می‌خونید . یعنی تخمین و اینا نباید بزنیدا ، باید یه عدد درست و حسابی توی دستتون باشه . حالا فکر می‌کنیم هفته‌ای سی ساعت درس می‌خونید . بعد باید بیاید برای هر درسی بودجه بندی کنید . طبق نیاز خودتون . مثلا 8 ساعت مبحث x ، دوازده ساعت مبحث y و پنج ساعت مبحث z و پنج ساعتم w . بعد بیاید قسمت بندی کنید که از هر مبحثی چه کارایی باید انجام بدید و اونا رو بنویسید . معمولا قسمت بندی هاتون یک ساعته باشه .
مثلا از 8 ساعت برای مبحث x :
دو فصل از کتاب ِ A -> یک ساعت
حل تمرین از کتاب B -> یک ساعت
مرور فصل A -> نیم ساعت
( که مجموعا بشن 8 ساعت )
به هر کدوم از این یک ساعتا می‌گن یک تکلیف . بعد باید ببینید توی طول هفته چند تا تکلیف دارید و تقسیم بر هفتش کنید . مثلا می‌شه برای هر روز 5 تا تکلیف. یعنی هر روز 5 تا تکلیف به دلخواه انتخاب می‌کنید و می‌خونید . حالا بعضیا دوست دارن یه مبحث رو همش ُ باهم بخونن که طبیعتا تکلیفا رو از یه مبحث انتخاب می‌کنن ، یه سری نه ، از چند تا مبحث انتخاب می‌کنن . معمولا هم تکلیفای مرور رو برای آخراش باید بزارید دیگه :د
× ممکنه روش وقت‌گیری باشه ( یعنی برای برنامه‌ریزیش زمان زیادی لازم باشه ) اما واقعا میارزه . ضمنا این برای اونایی ِ که نمی‌تونن مدیریت زمان داشته باشن خودشون . خیلی از المپیادیا اصلا به روش های خاص نیاز ندارن و همینجوری می‌خونن.

بالا