• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای کنکور ۹۲ در تابستان چه کنیم؟

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : برای کنکور ۹۲ در تابستان چه کنیم؟

یک مشکلی دارم من الان.
مدرسمون از دهم کلاس داره. شنبه. یکشنبه. دوشنبه. چهار شنبه. و درسای پیش دانشگاهی رو میده. گام اولم که مرور درسای سال های پیشه. الان من باید با کدوم پیش برم؟
یک برنامه ای مامانم گفت بهم (مامانم مشاوره مدرسشونه. ولی خوب مشاور علمی نیست :-" ) اونم اینکه روزایی که مدرسه ندارم برا گام اول بخونم. روزایی که مد دارم هم دو ساعت مثلا مرور درسا و اینا رو بکنم. بعد اینطوری خوبه؟ مثلا باعث نمیشه که هیچکدوم رو نتونم خوب و کامل بخونم؟
چه کنم آیا؟

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از BUG :
یک مشکلی دارم من الان.
مدرسمون از دهم کلاس داره. شنبه. یکشنبه. دوشنبه. چهار شنبه. و درسای پیش دانشگاهی رو میده. گام اولم که مرور درسای سال های پیشه. الان من باید با کدوم پیش برم؟
یک برنامه ای مامانم گفت بهم (مامانم مشاوره مدرسشونه. ولی خوب مشاور علمی نیست :-" ) اونم اینکه روزایی که مدرسه ندارم برا گام اول بخونم. روزایی که مد دارم هم دو ساعت مثلا مرور درسا و اینا رو بکنم. بعد اینطوری خوبه؟ مثلا باعث نمیشه که هیچکدوم رو نتونم خوب و کامل بخونم؟
چه کنم آیا؟
چرا رفتی گام اول با این وضع کلاسای مدرست؟؟؟؟ خوب حالا که رفتی اشکال نداره. من چند جا شنیدم میگن خودتو خسته نکن.طوری که بعدا خسته بشی نتونی همینطوری پیش بری.
سعی کن سرعت درس خوندنتو ببری بالا که بتونی سریع تر از گام اول بخونی.اینطوری شاید بتونی عقب افتادگی هاتو یکم جبران کنی.
ینی تو واقعا به تمام کلاسایی که مدرسه ات گذاشته احتیاج داری؟؟؟من ریاضی و شیمی و فیزیک مدرسمونو نمیرم.میدونم خودم بهتر میتونم بدرسم...

• لایک
امتیازات: ALA73

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

ببخشید پست های قبلی رو نخوندم
یه سوال:
ما مدرسمون یه هفته س کلاساش شروع شده.. پیش رو کار میکنه.. بعد الان من موندم خودم پیش بخونم یا اینکه پایه رو مرور کنم.. خواهشا یه راهنمایی چیزی کنین مرسی..

sharif

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی

به نقل از hamid-GM :
ببخشید پست های قبلی رو نخوندم
یه سوال:
ما مدرسمون یه هفته س کلاساش شروع شده.. پیش رو کار میکنه.. بعد الان من موندم خودم پیش بخونم یا اینکه پایه رو مرور کنم.. خواهشا یه راهنمایی چیزی کنین مرسی..
ببینید توی تابستون بیس کار روی دروس پایه می چرخه ولی توصیه میشه که از خوندن پیش دانشگاهی غافل نشید !
ولی نه اینکه برید بشینید کل پیش رو بخونید ! ( من یکی رو می شناختم 60 % پیش رو تابستون خوند ) در حدی بخونید که اون اوایل سال از بقیه جلو بیفتید و کارتون ساده تر بشه

یه عده دیگه هم میگن که توی تابستوی دروس پیش دانشگاهیی رو باید در حد رو خوانی مطالعه کرد ، در حد اینکه با موضو عات آشنا بیشد به معنی دیگر یادگیری ناقص!(خودم اسمشو گذاشتم :D )

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

1- 9:45-9:15 * خوردن یک صبحانه ی مقوی ومفید
2- 11:15-9:45 * زیست شناسی: مطالعه ی درس اول زیست 2 از کتاب درسی +حل سوال
3- 13:00-11:30 * دینی: مطالعه ی درس 4 پیش از کتاب درسی+ علامت گذاری قسمت های مهم آیات نکات
4- 15:00-13:00 * استراحت نهار ونماز
5- 16:30-15:15 * زیست شناسی: مطالعه ی فصل دوم از کتاب درسی+حل سوال
6- 18:00-16:45 * دینی: مطالعه ی درس5 پیش از کتاب درسی+ علامت گذاری قسمت های مهم آیات نکات
7- 19:00-18:00 * تکمیل خلاصه نویسی ها
8- 20:30-19:15 * دینی: مطالعه ی درس 6 پیش از کتاب درسی+ علامت گذاری قسمت های مهم آیات نکات
9- 21:45-20:30 * استراحت شام ونماز
10- 23:00-21:45 * دینی: مطالعه ی درس 1تا6 پیش از کتاب درسی+ علامت گذاری قسمت های مهم آیات نکات
11- 23:30-23:05 *مرور نهایی وحل نمونه سوال برای آزمون پایانی

این برنامه امروز منه!!!!!
پشتیبانم میگه تشریحی نباید فراموش بشه چون امتحان ترم داریم در کنار تشریحی تستم باید زد

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا از الان دینی پیش میخونی؟؟؟؟؟

بچه ها خواهشا از پایتون غافل نشید !!! بهترین فرصت برای کار کردن پایه همین الانه !!!!! وقت نزارید روی پیش در حد عالی!!! توی مدرسه به اندازه کافی وقت برای خوندن دروس پیش دارید!!!! اون موقع می فهمید پیش ضمینه تون از پای ه باید قوی باشه!!!!!!!
پیش رو در حدی الان یاد بگیرید که یه پل باشه !!!!! توی مدرسه راهتونو هموار کنه!!!!
کلاسای پیش رو حتما برید بعد کلاس یه دور بخونید و خیلی کم تست بزنید در حدی که مفهوم درس رو بگیرید!!!!!
شما مهم ترین کار برای پیشو تو مدرسه ها میکنید

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از ninja :
چرا از الان دینی پیش میخونی؟؟؟؟؟

بچه ها خواهشا از پایتون غافل نشید !!! بهترین فرصت برای کار کردن پایه همین الانه !!!!! وقت نزارید روی پیش در حد عالی!!! توی مدرسه به اندازه کافی وقت برای خوندن دروس پیش دارید!!!! اون موقع می فهمید پیش ضمینه تون از پای ه باید قوی باشه!!!!!!!
پیش رو در حدی الان یاد بگیرید که یه پل باشه !!!!! توی مدرسه راهتونو هموار کنه!!!!
کلاسای پیش رو حتما برید بعد کلاس یه دور بخونید و خیلی کم تست بزنید در حدی که مفهوم درس رو بگیرید!!!!!
شما مهم ترین کار برای پیشو تو مدرسه ها میکنید
من پیش رو میخونم برا دینی چون تو مدرسه بهمون پیش درس میدن وامتحان داریم!
ما هفته ای 2بار دینی داریم که پیش رو درس میدن
پس باید بخونم دیگه؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

از الان وقتتون رو دینی هدر نرین !! فایده نداره !! دینی خیلی فراره ! یه هفته قبل کنکور میخونی میبینی سر جلسه یادت رفته بعد از الان که دیگه ...
به جای دینی بشینین دروس اختصاصی تون رو قوی کنین که تو سال تحصیلی کارتون راحت تر بشه !
بعضی ها باسه این که تو آزموناشون دینی خراب نکنن میرن میخونن ولی کنکورتون رو فدای یه آزمون آزمایشی هیچ وقت نکنین !
نهایتش اگه خواستین کاری کنین شب قبل از آزمون برین آخر کتاب گاج نقره ای رو بخونین کاملاً خلاصه شدس و وقتتون هدر نمیره ! هر چند کامل نیس ولی در حدی هست که اگه بخونین 70 بزنین !

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از ali 73 :
از الان وقتتون رو دینی هدر نرین !! فایده نداره !! دینی خیلی فراره ! یه هفته قبل کنکور میخونی میبینی سر جلسه یادت رفته بعد از الان که دیگه ...
به جای دینی بشینین دروس اختصاصی تون رو قوی کنین که تو سال تحصیلی کارتون راحت تر بشه !
بعضی ها باسه این که تو آزموناشون دینی خراب نکنن میرن میخونن ولی کنکورتون رو فدای یه آزمون آزمایشی هیچ وقت نکنین !
نهایتش اگه خواستین کاری کنین شب قبل از آزمون برین آخر کتاب گاج نقره ای رو بخونین کاملاً خلاصه شدس و وقتتون هدر نمیره ! هر چند کامل نیس ولی در حدی هست که اگه بخونین 70 بزنین !
من برا مدرسه میخونم
برا مدرسه چی؟
وقتی میگن نمرش تو مستمر تاثیر داره
اسامی میره رو برد تو سایت از این جور حرفا
من باید چیکار کنم؟

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از shnk :
من برا مدرسه میخونم
برا مدرسه چی؟
من باید چیکار کنم؟

خب این ینی تو داری واسه دینی پا به پای معلم کلاست پیش میری ... ینی توی برنامت اینجوری جا دادی دینی رو ! این خوبه ها ، چون اینقد دینی بخونی ، خودبخود تا آخر سال ملکه ی ذهنت هم میشه ! به شرطیکه از وقت درسای دیگه ات هی نزنی ندی به دینی البته ! درسای پیش دانشگاهی واسه آزمونای تشریحی فقط به فکر پاس کردن باشید و اصن به معدل کاری نداشته باشید !
اولن که نمره ی امتحان تشریحی توی پیش دانشگاهی واقعن تاثیری نداره ... دومن خیلیا میگن فقط به فکر پاس کردن باشید ! البته نمیدونم سر کنکور 92 باز میخوان تاثیری واسه نهایی های پیش ، قائل شن یا نه ! اگه تاثیر داره که خو یه ذره بیشتر اهمیت بدید بهش ... بعد هم از چی میترسی ؟ که نمره ها رو بزنن رو برد ؟ من یادمه چند تا از امتحان های پیش 2 واسه ما نهایی بود و بعدش تمام نمره ها رو زدن رو دیوار :-" :-"
هیچی هم نشد ! همه هم الان زنده ایم /m\ ... اینقد خودتو از الان درگیر امتحان های تشریحی نکن !
بعد هم ، حواست به برنامه ات باشه ، اگه دینی رو داری اینجوری با معلمت پیش میری ، به فکر درسای دیگه ات هم باش ، فقط نشه دینی پیش بخونی و پایه اش بمونه ... به فکر برنامه ی آزموناتم باش ! همه ی جوانبو در نظر بگیر !

moh@m@dj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

یه سوال داشتم لطفا زود جواب بدید x: x: x: x: x:
امروز برنامه ریختم طبق آزمون 6 مرداد قلمچی که تموم عمومیا و اختصاصیارو طبق اون پیش برم
ولی الان تو یکی از پستا خوندم که یه ایده خوب بهم داد میخواستن ببینم به نظر شما خوبه یا نه؟؟؟ :-?? :-?? :-??
نظر من اینه که تو تابستون کل اختصاصیای پایه و پیش1 رو از رو کتابای مختلف بخونم که دیگه پایه م خیلی قوی بشه مخصوصا زیستو ریاضیو اینا ....اینجوری باید آزمونای تابستونو بیخیال شم ولی واقعا کارم سبک میشه البته قرابت معنایی هم میخونم+کلاس عربیم میرم وبا معلم پیش میرم+آرایه
چطوره؟؟نطر شما چیه؟؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از shnk :
من برا مدرسه میخونم
برا مدرسه چی؟
من باید چیکار کنم؟
سال کنکور سال متفاوتیِ شاید مجبور بشین امسال قید معدل رو بزنین !
در طول سال اگه بخواین با برنامه معلم ها پیش برین ممکنه دچار مشکل بشین . برنامه آزمون ها اصن با برنامه معلم ها یکی نیس. معلم ها میخوان تا اسفند تموم کن درس ها رو ولی آزمونا نه ! اگه کسی بخواد با هر 2 تا پیش بره دچار مشکل میشه! اون وقت میگین ما موندیم باسه کنکور و آزمونا بخونیم یا باسه معلم ها ! ؟
ببینین امسال مهم کنکورِ و شما هدف اصلی کنکورِ . اگه معدل کم بشه مشکلی نداره !
همین امسال معلم ها هی میومدن سوال کنن از بچه ها اون وقت به عنوان مثال معلم فصل 6 فیزیک آزمون هنوز ممکنه فصل 3 یا 4 باشه !
بعد ما ها میگفتیم با برنامه آزمونا پیش میریم نخوندیم این جا ها رو هنوز !
حتی امتحانات ترم هم ممکن بود تشریحی نخونیم نمره ها بیاد پایین !

به طور کلی منظورم اینه که شاید نشه هم با معلم و هم با آزمون پیش رفت ! بهتره با آزموناتون پیش برین ! اگه معدل کم شد مشکلی نداره !

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

به نقل از moh@m@dj :
امروز برنامه ریختم طبق آزمون 6 مرداد قلمچی که تموم عمومیا و اختصاصیارو طبق اون پیش برم
ولی الان تو یکی از پستا خوندم که یه ایده خوب بهم داد میخواستن ببینم به نظر شما خوبه یا نه؟؟؟ :-?? :-?? :-??
نظر من اینه که تو تابستون کل اختصاصیای پایه و پیش1 رو از رو کتابای مختلف بخونم که دیگه پایه م خیلی قوی بشه مخصوصا زیستو ریاضیو اینا ....اینجوری باید آزمونای تابستونو بیخیال شم ولی واقعا کارم سبک میشه البته قرابت معنایی هم میخونم+کلاس عربیم میرم وبا معلم پیش میرم+آرایه
چطوره؟؟نطر شما چیه؟؟
ببین این سوال یه خورده شخصیه دیگه حالا من نظر خودمو بت میگم:
من خودم با این برنامت موافقم تا حدودیاین که بتونی اختصاصی ها یپایت رو قوی کنی عالیه ! /m\

اما در مورد پیش1 اگه شما تو تابسون حالا به هر روشی بخوای پیش 1 رو کامل کامل بخونی پس میخوای چه کنی تو مدرسه ها؟؟به نظرت کسل کننده نیست واست مدرسه :-? ؟البته قلمچی پیشنهاد میده که یکی دو درس رو ور داری بخونی!اما من به شخصه با این موافق نیستم! :Dخو چه کاریه میری مدرسه قشنگ درسو بت میدن و تو درس رو یاد میگری تست هاشم میزنی!
عمومی ه رو هم که داری میخونی دیگه عربی ارایه وقرابت ( حالا اگه پیش 1 رو نخونی یا حداقل دوزش رو بیاری پایین بقیه عمومی هات رو هم میخونی!دیگه !)

چرا حالا میخوای بیخیال ازمون بشی برو ازمونات رو بده ولی هرچی رو که خوندی ج میدی دیگه و فقط هم درصدای اون درسا واست مهمه دیگه نه بقیه !
موفق باشی! /m\

ویرایش: فک کنم سوالت رو نباید اینجا میپرسیدی باید بره تو تاپیک مربوطش! :D

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از moh@m@dj :
چطوره؟؟نطر شما چیه؟؟

ببین دوست عزیز گفتنش به طور تئوری خیلی راحته که اختصاصیایه پایه و پیش1 رو بخونی که خیلی خوب بشه... اگه به این راحتیا بود درصد خیلی زیادی از بچه ها میتونستن توی تابستون اختصاصیای پایه و پیش 1 رو میخوندن تا آذر هم پیش 2 بقیه ش رو فقط دور میکردن..... :D

نه اینجوری به این راحتی ها نیست...این که بدون آزمون بخونی ممکنه تسلط و عادت به امتحان دادن رو از دست بدی...بعد متوجه نمیشی دروسی که تا آخر تابستون خوندی در چه حدی بوده از لحاظ کیفیت...
خوندن اختصاصی های پایه همراه با تست زدن و خلاصه نویسی خودش به شدت طول میکشه و کار آسونی نیست...درس ها هم جوریه که بالاخره امکان فراموش شدنشون زیاده چون حجم پایه خودش کم نیست از یه زمانی در نهایت باید پیش رو شروع کنی و وقت نمیشه پایه رو درست مرور کنی به خاطر همین فاصله میفته و یادت میره...
من توصیه میکنم با همون آزمون ها رو بدی تا آخر تابستون همون مقدار که کانون توی برنامه ش هست رو هرچند کامل نیست ولی خوب یاد بگیری و خلاصه نویسی هم انجام بدی...
ضمنا نخوندن عمومی و بی توجهی بهش توی تابستون تبعات بدی داره...پیشنهادم اینه که برنامه ی آزمونتو با جدیت دنبال کنی و از عمومی هم غافل نشی...
برای پیش هم با مدرسه پیش برو هر جا مدرسه عقب موند یا حس کردی منبع یادگیری بهتری داری از اون استفاده کن...
موفق باشی

• لایک
امتیازات: o_o

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

یه سوال، ما مدرسمون خودش چندتا آزمون گذاشته برامون 2-3 تا گزینه 2 هم میخواد ازمون بگیره. میگم لازمه به جز اینا آزمونای بیرونم شرکت کنیم؟ اصن کلا چقدر باید واسه این آزمونا و اینا وقت بذاریم؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از z@hra :
یه سوال، ما مدرسمون خودش چندتا آزمون گذاشته برامون 2-3 تا گزینه 2 هم میخواد ازمون بگیره. میگم لازمه به جز اینا آزمونای بیرونم شرکت کنیم؟ اصن کلا چقدر باید واسه این آزمونا و اینا وقت بذاریم؟

واسه تابستون؟ اینا هنوز زیادن! سعی کنید تابستون بیشتر بخونید! 4 آزمون واسه تابستون کافیه! طول سال مهمه آزمونا!
در ضمن زیاد هم استرس نداشته باشید! به برنامتون ایمان داشته باشید! اگه برنامه رو مطابق با آزمونی پیش میبیرید تمامی فاکتور های اطراف رو ندیده ببینید! ولی اگه برنامه ی مدرسه یا معلما میرید! زیاد به آزمونا وابسته نشید! من یکی از دوستان تو قلم چی ترازش از 6500 بالا نرفت سال پیش ولی با معلما خوب می خوند رتبش شد سیصد خورده ای!

پس برنامه خود شما مهم ترین پارامتر موفقیته!

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از z@hra :

واسه تابستون؟ اینا هنوز زیادن! سعی کنید تابستون بیشتر بخونید! 4 آزمون واسه تابستون کافیه! طول سال مهمه آزمونا!
در ضمن زیاد هم استرس نداشته باشید! به برنامتون ایمان داشته باشید! اگه برنامه رو مطابق با آزمونی پیش میبیرید تمامی فاکتور های اطراف رو ندیده ببینید! ولی اگه برنامه ی مدرسه یا معلما میرید! زیاد به آزمونا وابسته نشید! من یکی از دوستان تو قلم چی ترازش از 6500 بالا نرفت سال پیش ولی با معلما خوب می خوند رتبش شد سیصد خورده ای!

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از no one :

اون که گفتم مال تابستون نبود فقطا مال کل ساله. من هم منظورم این بود که بهتره با برنامه آزمونا پیش بریم یا معلما و برنامه مدرسه؟

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از z@hra :
تا وقتی برنامه و سطح آزموناتون رو ندونیم که نمیشه نظری داد.... :-?
اگه بچه های پارسالی تون با همین برنامه ی مدرسه پیش رفتن و نتیجه گرفتن که شما هم با همین شیوه بخونین...

منم شنیده بودم مدارس خوب تهران آزمون داخلی دارن اکثرا و به دانش آموزاشون میگن در حد امکان آزمونای بیرون رو حداقل تا یه مدتی نرن!!

بازم تاکید میکنم شرایطون خاصه با سال بالایی هاتون مشورت کنین در مورد مفید بودنش بهتره به نظرم!

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از z@hra :
اون که گفتم مال تابستون نبود فقطا مال کل ساله. من هم منظورم این بود که بهتره با برنامه آزمونا پیش بریم یا معلما و برنامه مدرسه؟

خب یعنی به جز آزمونای مدرسه میرید آزمونای گزینه ی 2 درسته؟

بالا