• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مرز وطن پرستی با فاشیسم کجاست؟

• شروع کننده موضوع

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم
پاسخ : مرز وطن پرستی با فاشیسم کجاست؟

جالبه هیچ کس واسه جنایتای هیتلر هیچ توجیهی نداره ولی همش ازش حمایت میشه،چون یهودیهارو قتل عام کرد آدم خوبس بوده،عجب استدلالی!چه ربطی داره اصن؟انگار همه یهودیا با وجود رژیم صهیونیستی موافقا؟معلومه که نه،نمونه بارزش انیشتین،ووجود رژیم صهیونیستی به خاطر آمریکاس،وآمریکا هرطور شده این کارو میکرد وهیتلرم هیچ سدی در مقابلش نبود
خائنین؟اخه یه ذره فک کنین،آدمای معلول بیچاره خائن بودن؟اون چندین هزار بچه چن ماهه،خائن بودن؟اون کسایی رو که بردن تو آزمایشگاهای ژنتیکی خائن بودن؟فکر کنین یه ذره...
+درضمن،هیتلر خودشو خدا میدونس وآئین خودشو پیاده میکردورفتن به کلیسا وعبادت تو دوران اون ممنوع بوده وکسایی که میخواسن ازدواج کنن
باید طبق آئین اون ازدواج میکردن نه در کلیسا
هیتلر نمیذاش کسایی که تا17نسل قبلیشون آریایی نبودن به ارتش راه پیدا کنن
واقعا نمیفهمم چطوری میشه از هیتلر حمایت کرد...

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

واقعا نمي فهمم چه طوري اين حرفا زده ميشه راجع به هيتلر !
به هر حال بحث تاپيك راجع به يك شخص خاص يا يك بازه زماني خاص نيست كه بخواد يك شخص توش بررسي شه صرفا . شما مي تونيد توي تحليل هيتلر شركت كنيد .

• شروع کننده موضوع

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از SaϔnA.M :
واقعا نمي فهمم چه طوري اين حرفا زده ميشه راجع به هيتلر !
به هر حال بحث تاپيك راجع به يك شخص خاص يا يك بازه زماني خاص نيست كه بخواد يك شخص توش بررسي شه صرفا . شما مي تونيد توي تحليل هيتلر شركت كنيد .
میشه بگین چی رو متوجه نمیشین؟کدوم حرفا دقیقا؟
ولی کاملا درس میگید،تاپیک داره از موضوع کاملا منحرف میشه
بهتره هیتلرو ول کنیم دیگه برگردیم سر بحث اصلی

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

جان ِ من برو تو تاپیک همون هیتلر بحثو دوباره پیش بکش خفن دوس دارم بات بحث کنم ، اما اینجا فقط واسه اینکه بیجواب نمونه حرفت ...

به نقل از یلدا-ق :
آدمای معلول بیچاره خائن بودن؟
خیر ، تختی که یک معلول اشغال میکرد ، غذایی که یک معلول میخورد ، در کل هزینه ای که یک معلول به کشور تحمیل میکرد میتونست برای یک سرباز هزینه بشه و مطمئنن برای آلمان این بهتر بود .

به نقل از یلدا-ق :
اون چندین هزار بچه چن ماهه،خائن بودن؟
کدوم چندین هزار بچه چند ماهه ؟
قضیه ای که بچه و رژیم نازی رو به هم ربط میده همون پروژه آبشار ِ زندگیه ، منظورت همونه ؟؟
مشکلت با چیشه ؟

به نقل از یلدا-ق :
اون کسایی رو که بردن تو آزمایشگاهای ژنتیکی خائن بودن؟
آره اکثرن ، ینی یا معلول بودن ، یا به مرگ محکوم شده بودن ، و یا به هر حال خلاف ِ عرف ِ رژیم عمل کرده بودن ...
ایناهم که برای پیشرفت ِ بشر بود همش ، روی کسی که قرار بود اعدام شه در هر صورت آزمایشهای پزشکیشون رو انجام میدادن ، باعث میشد نتایج خیلی خیلی خوبی بگیرن و علم رشد کنه ...

به نقل از یلدا-ق :
+درضمن،هیتلر خودشو خدا میدونس وآئین خودشو پیاده میکرد
چرت ِ محض ...
هیتلر خودشو نظر کرده ی خدا میدونست ( به خاطر ِ چند سوء قصدی که جون سالم ازشون به در برد )
و فکر میکرد خدا در تقدیر اون رسوندن قوم آریا به آقایی جهان رو قرار داده ...
بعد از سوء قصدها دیگه مطمئن شده بود تقریبن ...
هیتلر توی کتابش با افتخار میگه که یک مسیحی ِ کاتولیکه ، میگه که به دینش پایبنده ولی آدم ِ خشک ِ مذهبی نیست !
حتی خودش یه دوره میرفته کلیسا ( تحت آموزش مذهبی بوده )
یادت باشه هیتلر میگه صلیب شکسته شد نشانمون ، تا نشون بدیم ما برای ساختن چیزهایی اومدیم که از بین رفته ( منظور دینیه که مارکسیسم و کمونیسم داشتن از بین میبردنش ... )

به نقل از یلدا-ق :
ورفتن به کلیسا وعبادت تو دوران اون ممنوع بوده وکسایی که میخواسن ازدواج کنن باید طبق آئین اون ازدواج میکردن نه در کلیسا
چرت ِ محض !!!
از نظر ِ هیتلر ، مذهب یک وسیله قوی برای تقویت اراده جامعست ، کلیساها بسیار فعال بوده ...
چندتا عکس بدم که هیتلرو تو کلیساست ، داره با روحانی ها دست میده و اینا ؟؟
دیگه واقعن چرت بود ...

به نقل از یلدا-ق :
هیتلر نمیذاش کسایی که تا17نسل قبلیشون آریایی نبودن به ارتش راه پیدا کنن
واقعا نمیفهمم چطوری میشه از هیتلر حمایت کرد...

اوج ِ چرت ها همینجاست ...
اعظام به ارتش یک جوشش ِ عمومی بود ، هیچ ربطی به نژاد نداشت ، 17 نسل که چه عرض کنم ، داشتیم سربازایی که تا هفتاد نصلشون سیاه پوست بودن و تو ارتش بودن !
اصن ارتش ِ بین الملل ِ هیتلرو بخون میفهمی خودت ،
از هرجای دنیا بگی توی ارتش ِ آلمان بودن ! از هر دینی ، هر نژادی ...

هیتلر شایسته حمایته ، کسیه که حقش خورده شده ، باید برسه به چیزی که لایقشه ...

برای اینکه اسپم نشه ،
نظر ِ خود ِ من اینه که مرزی بین وطن پرستی و فاشیسم وجود نداره ! هردو قسمتی از یک مسیر ِ واحدن ، نمیشه جداشون کرد ...

• شروع کننده موضوع

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Dr.Eniac :
جان ِ من برو تو تاپیک همون هیتلر بحثو دوباره پیش بکش خفن دوس دارم بات بحث کنم ، اما اینجا فقط واسه اینکه بیجواب نمونه حرفت ...
خیر ، تختی که یک معلول اشغال میکرد ، غذایی که یک معلول میخورد ، در کل هزینه ای که یک معلول به کشور تحمیل میکرد میتونست برای یک سرباز هزینه بشه و مطمئنن برای آلمان این بهتر بود .
کدوم چندین هزار بچه چند ماهه ؟
قضیه ای که بچه و رژیم نازی رو به هم ربط میده همون پروژه آبشار ِ زندگیه ، منظورت همونه ؟؟
مشکلت با چیشه ؟
آره اکثرن ، ینی یا معلول بودن ، یا به مرگ محکوم شده بودن ، و یا به هر حال خلاف ِ عرف ِ رژیم عمل کرده بودن ...
ایناهم که برای پیشرفت ِ بشر بود همش ، روی کسی که قرار بود اعدام شه در هر صورت آزمایشهای پزشکیشون رو انجام میدادن ، باعث میشد نتایج خیلی خیلی خوبی بگیرن و علم رشد کنه ...
چرت ِ محض ...
هیتلر خودشو نظر کرده ی خدا میدونست ( به خاطر ِ چند سوء قصدی که جون سالم ازشون به در برد )
و فکر میکرد خدا در تقدیر اون رسوندن قوم آریا به آقایی جهان رو قرار داده ...
بعد از سوء قصدها دیگه مطمئن شده بود تقریبن ...
هیتلر توی کتابش با افتخار میگه که یک مسیحی ِ کاتولیکه ، میگه که به دینش پایبنده ولی آدم ِ خشک ِ مذهبی نیست !
حتی خودش یه دوره میرفته کلیسا ( تحت آموزش مذهبی بوده )
یادت باشه هیتلر میگه صلیب شکسته شد نشانمون ، تا نشون بدیم ما برای ساختن چیزهایی اومدیم که از بین رفته ( منظور دینیه که مارکسیسم و کمونیسم داشتن از بین میبردنش ... )
چرت ِ محض !!!
از نظر ِ هیتلر ، مذهب یک وسیله قوی برای تقویت اراده جامعست ، کلیساها بسیار فعال بوده ...
چندتا عکس بدم که هیتلرو تو کلیساست ، داره با روحانی ها دست میده و اینا ؟؟
دیگه واقعن چرت بود ...

اوج ِ چرت ها همینجاست ...
اعظام به ارتش یک جوشش ِ عمومی بود ، هیچ ربطی به نژاد نداشت ، 17 نسل که چه عرض کنم ، داشتیم سربازایی که تا هفتاد نصلشون سیاه پوست بودن و تو ارتش بودن !
اصن ارتش ِ بین الملل ِ هیتلرو بخون میفهمی خودت ،
از هرجای دنیا بگی توی ارتش ِ آلمان بودن ! از هر دینی ، هر نژادی ...

هیتلر شایسته حمایته ، کسیه که حقش خورده شده ، باید برسه به چیزی که لایقشه ...

برای اینکه اسپم نشه ،
نظر ِ خود ِ من اینه که مرزی بین وطن پرستی و فاشیسم وجود نداره ! هردو قسمتی از یک مسیر ِ واحدن ، نمیشه جداشون کرد ...
ینی معلولا رو باید کشت چون جاشون رو میشه به یه سرباز داد
همون آبشار زندگی،سراپا اشکاله سراپا،راضی بودی تور میبردن تو یکی از اون جاها کل عمر بدون پد رومادر زندگی میکردی؟از 7سالگی اسلحه میدادن دستت؟که حالا میگی اشکالی نداره
واقعا چرت محضه،میتونی هرجایی بخونی که فقط آریایی های اصیل میتونستن برن تو ارتش آلمان
دیگه اینکه واقعا حرف الکیه میتونین هرجایی ببینین که هیتلر خودشو خدا میدونسته،سعی میکرده از برگزاری جشن های مسیحی ممانعت کنه
میتونین ببینی که تمام افراد نزدیک به هیتلر تحت آیین اون ازدواج کردن نه در کلیسا
حالا من به نظرم بس کنیم هیتلر این وسط انحراف از بحثه ودیگه به هیچ نظری در این باره هم پاسخ داده نمیشه

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از یلدا-ق :
ینی معلولا رو باید کشت چون جاشون رو میشه به یه سرباز داد

بایدی در کار نیست ، میگم وقتی مجبوری باید این کارو کنی ، برای بقا لازمه این کار انجام بشه ....

به نقل از یلدا-ق :
همون آبشار زندگی،سراپا اشکاله سراپا،راضی بودی تور میبردن تو یکی از اون جاها کل عمر بدون پد رومادر زندگی میکردی؟از 7سالگی اسلحه میدادن دستت؟که حالا میگی اشکالی نداره
این طرح برای کسائی اجرائی میشد که پدر و مادر ِ درستی نداشتن ، وضعیت خانوادشون مناسب نبوده و همشونو برای تبدیل شدن به سرباز نمیبردن ! اونا اونجا پرورش پیدا میکردن تا آینده رژِم بشن ، بشن سازنده های آینده ی کشور !
اونکه از 7 سالگی اسلحه میدادن دستت هم دست ِ خود ِ خانواده ها بود که بچه هاشونو میفرستادن مدرسه نظامی ، وگرنه بازهم هیچ اجباری نبود !!

به نقل از یلدا-ق :
واقعا چرت محضه،میتونی هرجایی بخونی که فقط آریایی های اصیل میتونستن برن تو ارتش آلمان
چرت ِ محض چیه خانوم ؟؟؟ شما خوندی ارتش ِ بین الملل ِ هیتلرو که این حرفو میزنی ؟؟؟
توی ورماخت از هر ملیتی که فک کنی بودن ! هم عرب بوده ، هم هندی ، هم فرانسوی ، هم هلندی ، هم بلژیکی و روسی و حتی سیاه ِ آفریقایی !!!
من دارم برای گفتم سند میارم ، میگم کتاب نوشتن بر خلاف ِ حرفت ، تو اگه نقدی داری به این کتاب ، حرف ِ موثقتری داری بگو قشنگ تا ماهم استفاده کنیم !
یعنی چی بدون دلیل میای میگی نه ، همینیه که من میگم ؟؟؟

به نقل از یلدا-ق :
دیگه اینکه واقعا حرف الکیه میتونین هرجایی ببینین که هیتلر خودشو خدا میدونسته،سعی میکرده از برگزاری جشن های مسیحی ممانعت کنه
میتونین ببینی که تمام افراد نزدیک به هیتلر تحت آیین اون ازدواج کردن نه در کلیسا
هرجا یعنی کجا ؟ شما یه جاشو بگو .
از برگزاری کدوم جشن ِ مذهبی ممانعت کرده ؟
کدوم فرد ِ نزدیک به هیتلر چجوری ازدواج کرده ؟
خانوم عزیز ، من میگم فیلم موجوده از هیتلر ، بعد از الحاق اتریش به آلمان به سرود مذهبی گوش میده توی مراسم و بعد هم دعا میکنه و از خدا تشکر میکنه !
نمیدونم چطور این حرفو میزنی ، وقتی خود ِ شخص ِ هیتلر داره میگه یک مسیحی کاتولیک و معتقده !
وقتی بر علیه دین ستیزان قیام میکنه !
نمونه یک جشن بزرگ مذهبی سال 1938 ِ ، که هیتلر چندین هزار کارگر اتوبان رو برای کریسمس به جشن خودش توی اشپورت پالاست ِ برلین دعوت میکنه ! اونوقت شما میگی نمیزاشت جشن مذهبی برگزار شه ؟؟؟
در طول مدت جنگ هم n تا عکس هست که هیتلر داره کنار سربازا جشن میگیره کریسمس رو ...

به نقل از یلدا-ق :
حالا من به نظرم بس کنیم هیتلر این وسط انحراف از بحثه ودیگه به هیچ نظری در این باره هم پاسخ داده نمیشه

من نظرم اینه که هیتلر مصداق ِ کامل ِ عقیده وطن پرستی + فاشیسم ِ و میشه از تبیین ِ عقاید اون برای شناخت ِ درست فاشیسم استفاده کرد !
پسوقتی بخث عقاید اون باشه فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد ....
اینکه همه میگن بده ، دلیل نمیشه بد باشه ...

یه چیزو یادت باشه ، هیتلر اگه بد بود ، اگه مردم دوسش نداشتن ، میشد مثه رضاشاه که هیچکس برای رفتنش اشک نریخت ، هیچکس مقاومت نکرد برای حفظش ، اما مردم برلین با جونشون از پیشواشون دفاع کردن تا آخرین لحظه ! این یک رهبر واقعیه !

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

شاید مردم آلمان دفاع کردن چون با عقاید وطن پرستی و ناسیونالیسیتی بزرگ شده بودن و از مدرسه فقط همین چیزا رو تو مغزشون میکردن؛ مگه مردم کره ی شمالی برای رهبرشون اون طوری خودشونو تیکه پاره نمیکردن؟

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
به نظر شما یه وطن پرست و یه فاشیست چه فرقایی باهم دارن؟
مرز وطن پرستی و نژاد پرستی رو چی میدونین وبه نظرتون فاشیسم نوع افراطی و بی حدوحساب وطن پرستیه یانه کلا یه چیز دیگست واصن ربطی به وطن پرستی نداره
خب اول از همه باید این رو ذکر کنم که فاشیست و ملی گرایی و نژاد پرستی زمین تا آسمون با هم فرق دارن...
فاشیسم.. خب اول از همه باید بدونیم که فاشیسم بر9 اصل منطبقه
1-عدم اعتقاد به سودمند بودن صلح بین المللی
2-مخالفت با اندیشه های سوسیالیستی
3-تبعیت زندگی همه گروه ها از دولت..(تمامیت خواهی دولت)
4-تقدس رهبر ملت تا حد امکان
5-اعتقاد به قهرمان پرستی
6- ترویج رزم جویی
7-نظام تک حزبی(حکومت واحد)
8- عدم اعتقاد به انترناسیونالیسم
9-ضدیت با کمونیسم و مارکسیسم و لیبرالیسم و دموکراسی
با توضیحات بالا فکر کنم که فرق بین ملی گرایی و فاشیسم تا حدودی مشخص شد...
و اما ملی گرایی یا ناسیونالیسم..
1- ضدیت با جهان وطنی
2- راست گرا
3-دلبستگی به سنت ها و ارزش های اجتماعی و اخلاقی و زبان و نژاد و فرهنگ....
4-اگاهی ملی نسبت به هویت ملی
و در اخر نژاد پرستی یا راسیسم که کلی با دو ایدئولوژی بالا فرق داره و اصن بحثش جداست...
و یعنی تبعیض نژادی و اینکه کسی نژاد خودشو بالاتر از بقیه بدونه...
و البته یک فرد فاشیست باید ملی گرا باشه ولی عکس این قضیه با توجه به تعاریف سیاسی صادق نیست... هر ملی گرایی فاشیست نیست....
یک چیزی که من تو این تاپیک میبینم اینه تاپیک به بحث سر هیتلر منحرف شده....ایدئولوژی هیتلر نازیسم بود که چکیده ای از از ناسیونالیسم و فاشیسم بود و فرق های اساسی هم داشتن با هم...

آخرین ویرایش:

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
خب من نظر خودمو دارم، نمیدونم چقد با تعاریف مرسوم همخونی داره. :D
هرچیزی که با پسوند پرستی درست میشه، مقابل خودبینی و خودپرستیه.
خدا پرستی، وطن پرستی، معشوق پرستی و... ینی از خودگذشتگی برای اونچه که میپرستی. ندیدن امیال و اهداف و خواسته های خودت برای امیال و اهداف خواسته های محبوبت.
با این تعریف وطن پرستی هم میشه از خودگذشتگی برای وطنت. وطن لزوما جایی نیست که به دنیا اومدی. وطن همونه که بهش احساس تعلق میکنی. مردمت، حکومتت، سرزمینت و... پس وطن پرست میشه کسی که برای اونچه که احساس تعلق میکنه از خودگذشتگی میکنه. این از خودگذشتگی تو جنگ نمود واضح تری داره، اما هر تلاش برای رشد و پیشرفت شاخص های فرهنگی و اقصادی و اجتماعی هم میتونه وطن پرستی باشه.
وطن پرستی میتونه با دیگر ستیزی و خودبرتربینی هم همراه باشه که میشه فاشیسم. وقتی که برای وطن خودت، ملل و اقوام دیگه رو حقیر بدونی و بدبختشون کنی. بزنی تو سرشون تا خودت رشد کنی و ازین دست رفتارا :"

• لایک
امتیازات: PD
بالا