• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایران گریزی یا دین گریزی !

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
به صورت کلی اگه به اطرافمون نگاه کنیم میبینیم که خیلیا از ایران متنفر شدن و یا اینکه از دین فرار می کنن! اگه توجه داشته باشید اکثرا از گروه سنی 12 سال شروع میشه تا 35 40 سال که این نه تنها باعث از بین رفتن قوی ترین قشر جامعه از لحاظ نیروی کار اصلی و جامعه ی اصلی بلکه باعث مشکلات شخصی و روحی میشه!

به نظرتون دلیل این گریز ها چیه؟
باید چی کار کنیم که این اتفاق برای نسل بعدی نیفته؟
خود ما باید چی کار کنیم؟
.
.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : ایران گریزی یا دین گریزی !

به نقل از no one :
به صورت کلی اگه به اطرافمون نگاه کنیم میبینیم که خیلیا از ایران متنفر شدن و یا اینکه از دین فرار می کنن! اگه توجه داشته باشید اکثرا از گروه سنی 12 سال شروع میشه تا 35 40 سال که این نه تنها باعث از بین رفتن قوی ترین قشر جامعه از لحاظ نیروی کار اصلی و جامعه ی اصلی بلکه باعث مشکلات شخصی و روحی میشه!

به نظرتون دلیل این گریز ها چیه؟
باید چی کار کنیم که این اتفاق برای نسل بعدی نیفته؟
خود ما باید چی کار کنیم؟
.
.
ا
به نظر من مهمترین دلیلش تبلیغات سوء از طرف دشمنان ملت و خاک پاک ایرات زمین بوده اول اومدن دین گریزی کردن و ملت رو به سمت ایران باستان بردند خب این تفرقه بعدش کلا از کشور هم زده کردن قشر جوونو با تبلیغات سوء مثلا آزادی سیاسی از نظر استراتژی های سیاسی برای کشور ما سمه همینو القاء کردن به قشر جوون که اینو بخواین و...

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

البته دین گریزی بیشتر از ایران گریزیه,دلیلش هم فکر کنم علاوه بر تبلیغات کشورای دیگه س,آموزش ها و اجبار های نادرست کشور خودمونم میشه
چون هیچوقت نیومدن با دلیل و منطق دین رو توضیح بدن,فقط گفتن اگه این کارو بکنی میری جهنم,اگر نه میری بهشت
در صورتی که مفهوم دین خیلی خیلی عمیق تره...

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یکی از مهّم ترین دلایل دین گریزی علاوه بر اینها ؛ این هست که فرد از سوی افراد متدین اعمالی متناقض با اعمال سفارش شده در دین ببینه.
یکی دیگش اینکه ماها یاد نگرفتیم بریم دنبال چیزایی که جوابشو نمی دونیم ؛ ممکنه خیلی وقت ها بشنویم که دین اینجا شبهه داره ؛ دین نمی تونه جواب این نیاز رو بده ؛ اما واقعا چند درصد جوان ها مطالعه میکنن ؟ میرن دنبالش که ته و توی دینشون رو در بیارن ؟ به نظرم همین اگر فرهنگ بشه ؛ خیلی کمک میکنه.
( برای مثال همین تاپیک مکتب گرایی در سمپادیا در مورد فلسفه ی اسلامیه ، چند نفر میان ببینن حالا که به قول خودشون به زور مسلمون شدن ، خب این اسلام چیه ؟! چی میگه ؟! :-" :-")
میخوام بگم مطالعه و تحقیق چیزیه که تو 90 درصد ماها نیست . و این واقعا باعث میشه آدما دینگریز بشن ؛ چون چیزی جز ظاهر " محدودیت آور " دین نمی بینن.
بعدم تعصب تو خانواده های مذهبی و متدّین فکر میکنم گاهی اوقات باعث میشه جوانی که داره اون تو زندگی میکنه ؛ خسته بشه ، نکشه.

ما نمی تونیم برای نسل بعد کاری بکنیم ، تنها اینکه بهشون بفهمونیم برن دنبال چیزایی که میشنون ، برن دنبال علت کارایی که مجبورن بکنن.
ماها میتونیم تو تاپیک مکتب گرایی شرکت کنیم :)) 8->

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

متاسفانه اگه ایران گریزی صورت بگیره احتمال از بین رفتن خیلی چیزا میره یک تمدن ۷۰۰۰ ساله و همه چیزش و مردم با هم باید خیلی مواظب بود. برگشت به دین امکان پذیر هست چون کشورهای مسلمان زیادن اما ایران یکیست باید حواسمون به خاک پاکمون باشه.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

ایران گریزی توی ایران بیشتر از دین گریزیه!
هر چند همین طوری داریم پیش می ریم به دین گریزی بیشتر!
ولی خیلیا ینی تعداد خیلی زیادی هستن که محب اهل بیتنو واقا دینو به معنای واقعی دارن ولی با خود ایران مشکل دارن!
خیلیاام از روی سخت گیری زیاد روی دین از دین زده شدن!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

هم با دین گریزی موافقم و هم با ایران گریزی!
ایران گریزی:فلسفه ی اینترناسیونالیسم(جهان گرایی در مقابل وطن گرایی)
دین گریزی:انسان ابتدا باید از هر قید و بندی آزاد شود و خدا را با قلبش بیابد...سپس خود دین را انتخاب کند...دین گریزی الان جامعه ی ایران رفتن به سوی آزادی ابتدایی است و این مقدس است در نظرم...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از انسان صدایم کنید نه مرد :
هم با دین گریزی موافقم و هم با ایران گریزی!
ایران گریزی:فلسفه ی اینترناسیونالیسم(جهان گرایی در مقابل وطن گرایی)
دین گریزی:انسان ابتدا باید از هر قید و بندی آزاد شود و خدا را با قلبش بیابد...سپس خود دین را انتخاب کند...دین گریزی الان جامعه ی ایران رفتن به سوی آزادی ابتدایی است و این مقدس است در نظرم...
ا
ببین اثبات اینکه ایران آزاد با این وضع یعنی نابودی و سقوط ایران کار خیلی ساده ایه امیدوارم علاوه بر سواد فلسفیت سواد و استدلال سیاسی جامعه شناختیم داشته باشی چون اینجوری حرفمو درک میکنی که ایران با آزادی در این حالت یعنی سقوط سیاسی ایران پس قسمت دوم حرفت نقض.

در مورد جهان گرایم میدونی خیلیا این دیدو ندارن مثلا خود من معتقدم اول ایران و ایرانس سپس مردم جاهای دیگه یعنی ایران و ایرانیو بالاتر میبینم .

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mohammadreza128 :
ببین اثبات اینکه ایران آزاد با این وضع یعنی نابودی و سقوط ایران کار خیلی ساده ایه امیدوارم علاوه بر سواد فلسفیت سواد و استدلال سیاسی جامعه شناختیم داشته باشی چون اینجوری حرفمو درک میکنی که ایران با آزادی در این حالت یعنی سقوط سیاسی ایران پس قسمت دوم حرفت نقض.

در مورد جهان گرایم میدونی خیلیا این دیدو ندارن مثلا خود من معتقدم اول ایران و ایرانس سپس مردم جاهای دیگه یعنی ایران و ایرانیو بالاتر میبینم .
کاملا باهاتون موافقم! تو یکی از این تاپیکا یه چیزی نوشته بودن : "چرتی به نام باهوش بودن ایرانی" واقعا متاسفم که بچه های این ایران در مورد خودشون حتی نمی خوان بلند پروازی کنن! در مورد دین بحثی نمی کنم چوم اصلی ترین دلیلش آموزش های غلط مخصوصا در مدارس و افراد خشکه تعصبه!!! ولی در مورد ایران! من دایی بابام آمریکاست هر دفعه میاد ایران اول میره شیراز مزار کوروش بعد میاد اورمیه! اطراف اورمیه ده زیاده! اصلیت اونم ماله یکی از این ده هاست میره اونجا ! تو باغا مثل کارگر کار میکنه! میگه من بهترین جای آمریکا رو با اینجا کنار پهنا عوض نمیکنم! ولی نسل امروز ما(اکثرا) تنها چیزی که فکر میکنن اینه که چه ایران جای مزخرفیه باید بریم و اینا! یکی دوستای من موقه انتخاب رشتش به تنها چیزی که فکر می کرد این بود که اپلای بگیره بره واسه همین با رتبه ی 1000 اینا رفت علوم کاپیوتر شریف برداشت چرا؟ چون از اونجا راحتتر میتونه اپلای بگیره!
الان از چند نفر بپرسیم میگن من عاشق ایرانم واسش جون میدم! یا اینکه میرم تا سطوح بالا درس میخونم برم واسه مردمم خدمت کنم!
ما یه چیزه بد یاد گرفتیم تو این چند سال میگیم همه ی اینا واسه سیاست های اشتباهٍ! ولی هیچوقت نمیگیم! آقا خانم ما مردمم یه ایرادایی داریم! وقتی خیلی از کارا رو جولومون میبینیم و کاری نمیکنیم آیا اشتباه از ما نیست؟ یا اینکه تا الان شده یه نفر بیاد یه همایش کشوری با پول خودش بزاره و در مورد جامعه ی الانمون بحث کنه! نمیگم اشتباه از جای دیگه تاثیر نداشته ولی ما هم بی تقصیر نیستیم! من پسرعموم ایران با اسپانیا بازی کنه طرف اسپانیا رو میگیره! یا یکی از اطرافیان تو بازی جلوی آمریکا تو والیبال جام جهانی ژاپن میخواست ایران ببازه حال بگیره :-&

ولی هر از گاهی لازمه خودمونم مقصر بدنیم!!! و شاید بهتره از خود خودمون شروع کنیم!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از no one :
کاملا باهاتون موافقم! تو یکی از این تاپیکا یه چیزی نوشته بودن : "چرتی به نام باهوش بودن ایرانی" واقعا متاسفم که بچه های این ایران در مورد خودشون حتی نمی خوان بلند پروازی کنن! در مورد دین بحثی نمی کنم چوم اصلی ترین دلیلش آموزش های غلط مخصوصا در مدارس و افراد خشکه تعصبه!!! ولی در مورد ایران! من دایی بابام آمریکاست هر دفعه میاد ایران اول میره شیراز مزار کوروش بعد میاد اورمیه! اطراف اورمیه ده زیاده! اصلیت اونم ماله یکی از این ده هاست میره اونجا ! تو باغا مثل کارگر کار میکنه! میگه من بهترین جای آمریکا رو با اینجا کنار پهنا عوض نمیکنم! ولی نسل امروز ما(اکثرا) تنها چیزی که فکر میکنن اینه که چه ایران جای مزخرفیه باید بریم و اینا! یکی دوستای من موقه انتخاب رشتش به تنها چیزی که فکر می کرد این بود که اپلای بگیره بره واسه همین با رتبه ی 1000 اینا رفت علوم کاپیوتر شریف برداشت چرا؟ چون از اونجا راحتتر میتونه اپلای بگیره!
الان از چند نفر بپرسیم میگن من عاشق ایرانم واسش جون میدم! یا اینکه میرم تا سطوح بالا درس میخونم برم واسه مردمم خدمت کنم!
ما یه چیزه بد یاد گرفتیم تو این چند سال میگیم همه ی اینا واسه سیاست های اشتباهٍ! ولی هیچوقت نمیگیم! آقا خانم ما مردمم یه ایرادایی داریم! وقتی خیلی از کارا رو جولومون میبینیم و کاری نمیکنیم آیا اشتباه از ما نیست؟ یا اینکه تا الان شده یه نفر بیاد یه همایش کشوری با پول خودش بزاره و در مورد جامعه ی الانمون بحث کنه! نمیگم اشتباه از جای دیگه تاثیر نداشته ولی ما هم بی تقصیر نیستیم! من پسرعموم ایران با اسپانیا بازی کنه طرف اسپانیا رو میگیره! یا یکی از اطرافیان تو بازی جلوی آمریکا تو والیبال جام جهانی ژاپن میخواست ایران ببازه حال بگیره :-&

ولی هر از گاهی لازمه خودمونم مقصر بدنیم!!! و شاید بهتره از خود خودمون شروع کنیم!

ا
بله کسایی هستن که عرق(املا؟ با تشکر از کاربر درنا بابت تذکر بابت املا کلمه) ملی ندارن و اینجور افراد عمدتا افراد خشک و بی تعصب و در مواردی بی غیرت میشن و هستن متاسفانه یک ایرانیه واقعی ملیت و مردمشو به یه کشور دیگه نمیفروشه متاسفانه بجای اینکه حتی شده کاذب خودمونو بالا ببریم داریم پایین میاریم . به امید روزی که در ایران فقط ایرانی واقعی باشد

پ.ن:فرق داره افغانی یا ایرانی ولی غیرت داشته باش به ملتت

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

نمی خوام بحث زیاد تعصبی شه! بهتره هرکی نظرشو اول بسنجه بهد بدون هیچگنوه تعصب نسبت به ایراندوستی یا گریزی و همین طور در مورد دین بگه چون اگه با تحکم صحبت کنیم! بحث میشه مناقشه!

ولی واقعا اصل خودمون دور شدیم! من سایت سمپادیا رو تحسین میکنم چون تا الان بحث نژادی توش نشده <D=
اولین چیزی پدرم به من یاد داد این بود که گفت: تو اول یه انسانی پس باید به بقیه انسانا کمک کنی فرقی نداره مسلمون باشه مسیحی باشه یهودی زرتشتی یا هردینی! مهم انسان بودنه! بعدش ایرانی بودنه! در آخر تو یه ترکی! هیچ وقت ترک بودنتو جلوی ایرانی بودنت نذار!

به نظرم یکی از اشکالای مردم عامه ی ما و شاید خاصه ی ما اینه که قومیتشونو جلوی ملیتشون میدونن! وقتی برمیگردیم به نژادهای مختلف کشور جک میگیم داریم این فاصله رو زیاد میکنیم! و وقتی دوست داشتنی بین نژادا نمیمونه دیگه عشق به وطن جاشو به عشق به نژاد میده!
تو یه کتاب قدیمی خوندم سران یونان میگفتن ایران یه نقطه قوت داره که نقطه ضعفشه و اون چندین قومیتی! اگه این قومیت ها کنار هم و برادر هم باشن هیچ وقت نمیتونیم ذره ای از ایرانو بگیریم ولی اگه این قوم ها جدا شن....

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

هر چی بگیم "دشمن" حالا چه دشمنان خارجی خاک پاک ایران چه کسایی که به اعتقاد خیلی ها در داخل کشور به دلیل بی لیاقتی و غیره این ایران گریزی رو به وجود اوردن باز هم مقصر همه ی مشکلات خود ما جماعت تشکیل دهنده ی این جامعه هستیم!
در واقع ایران گریزی چیزی نیست که باید ریشه یابی شه وقتی سوال اینجاست که برای یه ایرانی چه دلیلی برای ناسیونالیست بودن وجود داره!؟
مشکل اصلی دور شدن از ارزش ها نیست که بگیم عاملش تبلیغات سوء دشمن بوده.یامثلن مشکل این نیست که تاریخ چند هزار ساله یا فرهنگ ایرانی یا اسلامی ارزش خودشون رو از دست دادن که بگیم یه توطئه ای در کاره.یه جامعه باید برای زندگی ایده آل باشه.وقتی از جوانب مختلف ایده آل نباشه و بزرگ ترین مشکل یعنی مشکل فرهنگی هم وجود داشته باشه گریز از اون جامعه کاملن بدیهی و مشخصه :D
نگران کوتاه پروازی ( :D)هم نباشید!
چیزی که ایرانی ها زیاد دارن توهم تو زمینه ی هوش و استعداده!این که فکر میکنن کل شرکت ها ی علمی و تجاریه جهان رو دست ایرانی ها میچرخه برای اثبات این قضیه کافیه!
به نظرم واسه ی این که گریز و این داستان ها حل شه باید جامعه درست باشه.جامعه هم تا مردمش درست نشن درست نمیشه!اولین چیزی هم که لازمه اینه که مردم اول از همه بفهمن مشکل از خودشونه به جای این که تو توهماتشون سیر کنن!
به نقل از Mohammadreza128 :
ارق(املا؟) ملی
عرق ملی (;

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من یه ایرانی افغانی ترک آمریکاییم...
یه روسم عربم چینی ام آفریقاییم...
من یه زرتشتی یهودی مسیحی بهاییم...
هندو مسلمونم و بی مذهبم و بوداییم...

به نام انسانیت که زیباترین رسمه...به نام انسانیت که زیباترین رسمه :)

حاضرم متوهم نامیده شوم اما بیدار باشم تا اینکه با عقیده ای به نام ناسیونالیسم در خوابی خوش فرو روم >:D<

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

ايراني كه ما الان داريم ايران نيست . مخلوطي از عقايد تزريق شده به جامعه است . چيزي كه ما ايراني ها ازش فرار مي كنيم سردرگميه بين اين همه چندگانگي .كسايي كه ابتدا رو ديدن نمي تونن اين انتها رو بپذيرن . ازش فرار مي كنن و انكارش مي كنن .
ما از دين چي مي دونيم ؟ چه طور ميشه ادعا كرد از چيزي كه اصلا نمي دونيم چيه داريم فرار مي كنيم . گريز و امتناع از يك اسم نمي تونه دليل بر گريز از خودش باشه . اگر بشه به جايي كه من توش زندگي مي كنم گفت ايران پس من هم در حال فرار هستم و اگر به اين چيزي كه دين رسميه كشور منه بشه گفت اسلام پس من به خودم اين اجازه رو مي دم كه توش شك كنم .من نمي گم بايد برگشت به صد ها سال پيش . من دارم ميگم بايد براي هر اسمي تصويري رو ساخت كه حقيقت داشته باشه و بعد پرسيد ايران گريزي يا دين گريزي ...

• لایک
امتیازات: po0ya
  • شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ساقي :
ايراني كه ما الان داريم ايران نيست . مخلوطي از عقايد تزريق شده به جامعه است . چيزي كه ما ايراني ها ازش فرار مي كنيم سردرگميه بين اين همه چندگانگي .كسايي كه ابتدا رو ديدن نمي تونن اين انتها رو بپذيرن . ازش فرار مي كنن و انكارش مي كنن .
ما از دين چي مي دونيم ؟ چه طور ميشه ادعا كرد از چيزي كه اصلا نمي دونيم چيه داريم فرار مي كنيم . گريز و امتناع از يك اسم نمي تونه دليل بر گريز از خودش باشه . اگر بشه به جايي كه من توش زندگي مي كنم گفت ايران پس من هم در حال فرار هستم و اگر به اين چيزي كه دين رسميه كشور منه بشه گفت اسلام پس من به خودم اين اجازه رو مي دم كه توش شك كنم .من نمي گم بايد برگشت به صد ها سال پيش . من دارم ميگم بايد براي هر اسمي تصويري رو ساخت كه حقيقت داشته باشه و بعد پرسيد ايران گريزي يا دين گريزي ...

ایران(صرف نظر از کوچیک شدن مرزها) همون ایرانه! ما مردمشیم که اصل خودمون رو از یاد بردیم!
در مورد تزریق عقاید موافقم باهات! اونقدر عقاید ضد ونقیض به از ابتدایی گفتن و با کردار های مختلف که نمیتونستیم در مرودشون فکر کنیم!
برای مثال نگاه کنید من وقتی اول ابتدایی بودم به ما تو مدرسه گفتن آشغال ها رت در سطل زباله بریزید! یا شهر ما خانه ی ماست ولی وقتی تو خیابون بودیم یه سطل آشغال پیدا نمیکردیم(البته اون زمان الان بهتر شده) یا میگفتن که خدا خیلی مهربونه اول هر سوره میخونیم خدای مهربان و بخشنده ولی وقتی نوبت کارای دیگه میشد هی میگفتن از خدا بترس یه جهنم هست خیلی خیلی بزرگه و یه بهشت کوچیک قد چند نفر
واقعا از رفتار ها و حرف های متضاد باعث دین گریزی میشه!

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

اولش میخوام تشکرکنم ازبابت شماکه این تاپیک روگذاشتید بعدشم ازآقای پوریاعابدی که حرفای جالبی میگن که آدم روتکون میده
چرادرباره دیگران بحث کنیم بیاین درباره خودمون بگیم
مابچه های این نسل- نسل سوخته
من ازخودمون میگم من خودم دین گریزم نه ایران گریز چون دین برام معنانشده هرچقدرهم که بیشترمطالعه وتحقیق میکنم بدترگیج میشم وبه پیزهایی میرسم که کاملا چیزهایی که الان هستش رونقض میکنه
ماهانمیدونیم دنبال چی هستیم اونایی که ایران گریزی میکنن مطمئنا باسیاست مشکل دارن که سیاست ماهم چیزی جزدین رونمیگه پس اوناهم دین گریزی می کنن

alireza1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سمـــــــــــنان

به نقل از Sevda Gholami :
اولش میخوام تشکرکنم ازبابت شماکه این تاپیک روگذاشتید بعدشم ازآقای پوریاعابدی که حرفای جالبی میگن که آدم روتکون میده
چرادرباره دیگران بحث کنیم بیاین درباره خودمون بگیم
مابچه های این نسل- نسل سوخته
من ازخودمون میگم من خودم دین گریزم نه ایران گریز چون دین برام معنانشده هرچقدرهم که بیشترمطالعه وتحقیق میکنم بدترگیج میشم وبه پیزهایی میرسم که کاملا چیزهایی که الان هستش رونقض میکنه
ماهانمیدونیم دنبال چی هستیم اونایی که ایران گریزی میکنن مطمئنا باسیاست مشکل دارن که سیاست ماهم چیزی جزدین رونمیگه پس اوناهم دین گریزی می کنن

اولا ایران گریز ها صرفا سیاست گریز نیستن.اگه کسی از مدرسه فرار کرد نمیشه گفت که با مدیریت مدرسه مشکل داره...شاید اینطور باشه ولی شاید طرف از درس خوندن فراری باشه...البته قبول دارم که اکثر ایران گریزها سیاست گریزن...
2-سیاست گریزها صرفا دین گریز نیستنن.چون: آیا واقعا سیاست ما کاملا کاملا دینی نشده...اگه کاملا دینی باشه که دیگه رانت خواری و خیانت و رشوه و...اصلا تو کشور پیدا نمیشه...ما داریم سعی میکنیم این کارو تکمیل کنیم که البته گام های موثری برداشتیم ولی کافی نیست. باز هم قبول دارم که اکثر(نه همه) سیاست گریز ها دین گریزن.
(من قبول دارم که تو سیاستامون مشکلاتی هست)

خوب الان مشکل کجاست؟خوب یه عده دین گریز از کشور فرار کردن...مشکلی داره؟
به نطر شما تو یه مدرسه همه ی دانش آموزا باید نمره 20بگیرن و با علاقه درس بخونن؟به نظر شما یه مدرسه ی 500نفری نباید سالی 10تا اخراجی داشته باشه؟

اما اگه میخواین دلایل دین گریزی رو بدونین من چند تا رو تیتروار میگم:
غفلت و بی توجهی، دوام نعمت ها، خرافات، تاثیرپذیری از محیط، گریز از مسئولیت، عناد، نارسائی های تبلیغاتی و...

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

ببین آقای علیرضا خیلی داری همه چیز رومثبت جلوه میدی انگارکه توی کشورماهمه چی آرومه.....
هیچ مشکلی نداره....
توی بقیه تاپیک هاهم اینجوری حرف میزنی.......
یعنی شما بااینکه چندتاازهم وطن هات بخاطر سیاست کثیف دارن ازایران میرن ناراحت نیستی؟؟؟؟؟
متاسفم فکرکنم شما هیچ مسئولیتی نسبت به هم وطن هات احساس نمیکنی......

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

به نظر من خیلی از مشکلات جامعه ی ما به دلیل راحت طلبیه....
اگه به خواییم از دین گریزی بگیم :
خیلیا فقط ظاهر دین رو می بینن و از دین زده می شن ، بدون اینکه واقعابرن دنبال اصل دین و هر چی دلشون می خواد به دین نسبت می دن ، این یک راحت طلبیه واقعا.
اگه به خواییم درباره ایران گریزی بگیم:
گذشته از اون که برخی افراد به دلیل مشکلات سیاسی ایران رو ترک می کنن ، ولی خیلی از افراد فقط به دلیل این که دیگر کشور ها امکانات رفاهیه بیشتری داره ، به سمت اون کشور ها کشیده می شن و ایران رو ترک می کنن ، یا خیلیا به دلیل این که تو اون کشور ها حقوق بیشتری بهشون می دن ، خدمت به مردم میهنشون رو نادیده می گیرن و به دنبال پول از کشور خارج می شن....
اگه قراره کشورمون پیشرفت کنه ، این خودمونیم که باید مایه بذاریم و کشورمون رو بسازیم.....
یه چیز دیگه هم که هست اینه که ، ما داریم از مسئولیت شونه خالی می کنیم و دیگران رو گناه کار جلوه می دیم ، مثلا همش می شینیم می گیم فلان مسدول اصلا کارشو درست انجام نمی ده و هی غر می زنیم ، در صورتی که خودمون هم تو محل کارمون اصلا اصول رو رعایت نمی کنیم و به درستی انجام وظیفه نمی کنیم.....
شنیدم یکی از جوونای مملکت می گفت:
این ایران اصلا به درد نمی خوره ، برا ما جوونا هیچ کار نمی کنه....
آخه یکی نیست بهش بگه ، تو واسه ایران چی کار کردی که حالا از ایران توقع داری؟؟؟؟
به نظر من اگه هممون مسئولیت پذیر باشیم و باور داشته باشیم که کشورمون رو خودمون می سازیم ، مشکلات حل می شه...
برا این که نسل های بعدی این مشکل رو نداشه باشن ، تنها کاری که می تونیم انجام بدیم اینه که فرزندانمون رو مسئولیت پذیر و دارای وجدان و اخلاق کاری تربیت کنیم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من ما قبل از این که یِ مسلمون باشیم یِ ایرانی هستیم که باید تمدن خودمون رو حفظ کنیم در صورتی که بسیاری از همین ایرانی ها که اسلام پرست شدن سعی میکنن هویت مارو ینی ایرانی بودنمون رو ازمون بگیرن مثلا حذف بعضی جشنها که یادگار ایران باستانِ

بالا