• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تماشای گروهی | فیلم سوم : جدایی نادر از سیمین

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : تماشای گروهی | جدایی نادر از سیمین

به نقل از ریــحــانــه :
شما این پایان بازو تو فیلم دوست داشتین ؟
یعنی به نظرتون تو این فیلم پایان باز مناسب بود یا نه ؟
:-?
اگر اصغر فرهادی به دنبال فروش بیشتر بود...با توجه به فرهنگ"قضاوت گرایانه ی ایرانی"باید پایان را بسته و ترجیحا در پایانی خوب :-&(ماندن سیمین و 200 سال زندگی خوب در کنار نادر [-()میگزید...
اما خوشحالم برای فروش بیشتر فیلم را خراب نکرد...
این پایان باز واقعا به درد فیلم میخورد...
چرا که اصغر میخواست نشان بده دو سر باخت بودن قضیه را...اگر سیمین به اجبار میماند تا آخر عمر حسرت زندگی خود و دخترش را میخورد...
و اگر سیمین با ترمه میرفت"ایران"چه میشد در دید بیننده؟...
عالی بود x:

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

البته فکر نمیکنم در مورد این فیلم فروش بیشتر به خاطر پایان خوب پیش میومد .
ینی اینجوری نبود که : " خب میگن آخرش مسخرس ! نریم ببینیم ! "
شاید آخرشُ اشتباه تفسیر کنن ولی دیگه نه در این حد ...

حس میکنم داریم زیادی مردممونُ دست کم میگیریم !

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ریــحــانــه :
شما این پایان بازو تو فیلم دوست داشتین ؟
یعنی به نظرتون تو این فیلم پایان باز مناسب بود یا نه ؟
:-?
به نطر من پایان باز خیلی واسش مناسب بود!

چون اولا کلا پایان باز ارزش فیلمو میبره بالاتر!هم اینکه فیلم یه طوری بضی جاهاش برداشت آزاد بود!

هرکی با سلیقه ی خودش برداشت میکرد!اگه پایان مشخصی داشت یه جوری میشد :-?

البته من خودم وقتی نشون نداد آخرش چی میشه اصن میخواستم خودمو بکوبم تو دیوار :D

ولی خب مشکل از من بود نه فیلم :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

نه آدم در لحظه اونجوری میشه بعد درست میشه ! :D
ما با بچه ها رفته بودیم ببینیم ، آخرش همه نشسته بودیم پانمیشدیم بریم خواهانِ دیدن عروسیه ترمه بودیم ! :D :-"

این پایان باز کلا همون موقه اصاب آدمُ خورد میکنه ! ( مثلا سعادت آباد ! :-" )
بعد میشینی فک میکنی میبینی نه خیلی خوف بوده فیلم ... :-"

T4R4N3H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان

کسی اینجا پشت صحنه ی این فیلمو دیده؟ واقعا فوق العادست حالا من تیکه های جالبشو برا اونایی که ندیدن تعریف میکنم
یه تیکش هست که توی دادگاه شهاب حسینی اعصابش خورد میشه و سرشو میکوبونه تو در این تیکه در واقع توی فیلم نامه نبوده
و از خلاقیتای خود بازیگر موقع فیلم برداری بوده و جالبه بدونین که وقتی شهاب حسینی سرشو کوبونده تو در در رفته تو !!! و کلی
رو سرش یخ گذاشتن
یا مثلا اون تیکه ای که ترمه در اتاقو باز میکنه و میبینه پدربزرگش افتاده روی زمین هرچی اصغر به ترمه میگفت که طبیعی جیغ بکش
مثه اینکه واقعا ترسیدی و این اتفاق کاملا ناگهانی بوده ترمه نمیتونست بعد اصغر بهش گفت اوکی تو در اتاقو باز کن اگه واقعا ترسیدی
و شک شدی جیغ بکش اگرم نه که هیچی ولش کن بعد خودش یواشکی بدون اینکه ترمه ببینه رف تو اتاق تا ترمه درو باز کرد یه میله
که دستش بود رو زد به یه لامپو شکست و ترمه این تیکه خیلی طبیعی جیغ کشید
اون قسمت که نادر پدرشو برده بود حمام این تیکه واقعا تأثیر گذاره جوری که حتی فیلم بردارم داشت گریه میکرد و اصغرم که داشت گریه
میکرد صحنه رو ترک کرد
من خودم بازیه پدر نادرو خیلی دوس داشتم چون من پدربزرگم آلزایمر داشت و من تک تک این صحنه هارو از نزدیک دیده بودم و این فیلم
کاملا طبیعی این صحنه هارو به تصویر کشیده بود

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

نقاط مثبت :
از هیچ کدوم از شخصیت های فیلم طرفداری نشده بود و تا حدودی حق با همه ی اونا بود - فوق العاده طبیعی بازی کرده بودن و به خاطر همین بیشتر شبیه مستند بود - آخر فیلم عالی تموم شد و به قول معروف happy end و sad end نبود و این فیلم رو خیلی از کلیشه دورش میکرد.
نقاط منفی :
بعضی جاها خیلی منظور نویسنده تابلو بود، که اصولا نباید اینجوری باشه. مثلا اونجا که سیمین میگفت فقط نوار شجریان رو برداشتم (که منظورش این بود که خانواده ی روشنفکرین) و یا اونجا که دختره داشت به این سوال تاریخ جواب میداد که در زمان ساسانیان مردم به دو دسته ی اشراف و مردم عادی تقسیم میشدند.

صدابرداری، دوربین و موضوع عالی بودن و موضوع اصلا کلیشه ای نبود. بهترین بازی هم به نظر من مال شهاب حسینی بود که حرف نداشت.

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

- نظر کلی من راجع به فیلم اینه که فیلم خوبی بود ... در این حد فقط! و حس میکنم ما فیلم های بهتر از این هم داشتم که شاید سزاوار تر به این جور جوایز بودن .
- من از پایان باز خوشم میاد ! هم اینکه ادم رو فکر کردن وادار میکنه و هم اینکه پایانش جوری نیس که اگه مثلا خیلی خوب ُ شاد (!) تموم بشه مردم بگن : فیلم ایرانی ! و اگه هم غمگین تموم شه مردم بگن : اه ! چه قد مزخرف ! ادم اعصابش خرد میشه !
به نظرم همچین فیلمی با همچین محتوایی واقعا باید این مدلی تموم میشد !
- بازی شخصیت های فیلم عالی بود ... توی درباره ی الی هم همین جوری طبیعی بازی میکردن . و من هم این نظر ُ دارم که بازی شهاب حسینی واقعا عالی بود ... ! اون تیکه ای که میگه : من زندگیمو باختم حاج اقا ... منو از زندان میترسونی ؟ فوق العاده بود !!
- اون تیکه ای که نادر ترمه رو پیاده میکنه تا بقیه ی پول ُ بگیره میخواد نشون بده که از همین بچگی باید به بچه ها یاد داد حقشونو بگیرن ! :D
- دو سکانس خیلی خوب فیلم یکی موقعی بود که اون خانومه (راضیه بود ؟ :D )حاضر نشد بره قران بیاره یکی دیگه هم موقعی که ترمه به پدرش گفت : بهشون دروغ گفتی ؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

خب ، با امروز یک ماه شد که مشغول نقدوبررسی فیلم جدایی نادر از سیمین هستیم ! :-"
مرسی از استقبال همتون . خوب بود ! فقط توقع بیشتر میرفت ! در کل ممنون از همه ی کسایی که شرکت کردن ! :D

ایشالا در آینده استقبال بیشتر هم بشه از تماشای گروهی !
و اینکه هر انتقادوپیشنهادی داشتین تو تاپیک انتقادات و پیشنهادات مطرح کنین ، واسه بهتر شدن سریای آینده .

باتشکر ...
:D :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا