• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مجازات جرم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : مجازات جرم

آقای hosseinsohrabi:

من واقعا نمی دونم شما چرا این قدر گیر دادی به اسلام و قرآن! حالا به آدم یه بار تذکر میدن... دو بار تذکر میدن... فوقش سه بار تذکر میدن نه هزار بار! من و خیلیا دیگه هی به شما گفتن توی این انجمن از دلایلی مثل قرآن و اسلام دم نزنین... ولی کو گوش شنوا!

و در مورد اعدام... من و خیلیای دیگه که الان حوصله ی نام بردن ندارم در همین تاپیک دلایل قانع کننده ای... یا حداقل قانع کننده تر از دلایل شما اوردن که اعدام اشتباهه... حالا باز شما بیا بگو اسلام و قرآن و قانون اساسی!

توصیه می کنم اگه می خواین این بحثو ادامه بدین دیگه به این موارد اشاره نکنید و دلایل محکم بیارید!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از milad.a :
خب اعدام در قران اومده و دستور حق تعالی هستش نمیشه از زیرش در رفت ولی برای قتل عمد :|

تو ایران بجز قتل عمد برای خیلی چیزا اعدام می کنن مثلا س ی ا س ی این کار غلطی هستش تو قران نگفته هر کسی اعتراض کرد یا نظرش مخالف شما بود اعدامش کنید :-w

در ضمن افرادی که لات چاله میدونن و هیچاقو کشی می کنن می رن قتل عمد انجام میدن هیچ وقت یکی که مسلمونه و انسان درست کاری هستش نمیره ادم بکشه

وحتی این افراد رو هم که اعدام می کنن هیچ زجری نمیکشن طول طناب اعدام نسبت به وزن طرف متفاوته برا خودش محاسبه داره :D

و در دم مهره گردن رو میشکنه و طرف فلج میشه و قلبش که ایستاد مغزشم زود می استه :(
دوست عزیز اینجا بخش جامعه شناسیه نه اعتقادی :| :| :| :| توی قرآن اومده هم به هیچ وجه قابل قبول نیست . شما باید با دلیل منطقی و مربوط به جامعه شناسی استدلال کنید که اعدام لازمه و اگر نباشه بده . این استدلال فقط توی تاپیکی با فرض اسلام قبوله نه جای دیگه ای .
من متوجه نمی شم واقعا چرا بعضی دوستان فرق جامعه شناسی رو با اعتقادی متوجه نمی شن توی هر تاپیک اینا صدبار داره گفته میشه .
اعدام از نظر نفع و ضرر اجتماع جنبه ی منفی بیشتری داره . اول اینکه مجری قانونی که خودش داره یه فردی رو به هر دلیلی می کشه دیگه نمی تونه بیاد به مردم بگه آدم نکشید ! قانون گذار خودش نباید قوانین خودشو نقض کنه . این یه ایراد .
دوما فرض کنید اشتباه بشه با توجه به اینکه هیچ سیستم قضایی بی نقص نیست و امکان اشتباه وجود داره . اگر یه فرد بی گناه اعدام بشه این فاجعه هست . چون با اعدام اون علاوه بر حذف یک نیروی مثبت جامعه یک خانواده دچار مشکلات اساسی میشن و این ضرر در جامعه پخش میشه .
در ضمن اعدام و مجازات های غیر انسانی مشابه اون بیشتر جنبه ی انتقام جویی و رجوع به احساسات داره .
به نظر من به جز جرایمی مثل جنایات جنگی و تجاوز جنسی (اون هم نه برای 1 بار اگر چند بار تکرار بشه) نباید مجازات اعدام اعمال بشه بیشتر هم در موراد خاص .

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از hosseinsohrabi :
اعدام کلا و به هر دلیلی بده بعضی وقتا یکی گناهکار نیست ولی همه چی علیه اونه
قضاوت درست یبار انجام میشه که بهش شکی نیست یه انسان هم حق ندره ون کسیو بگیره[ دوست عزیز شما که خودت میگی بعضی وقتا طرف بی گناه کشته میشه پس چرا کل قانون اعدام رو زیر سوال میبرین؟؟ :))
بله از ما ایرانیا هم همین قدر میشه انتظار داشت که جون یه نفر برامون مهم نیست باید حداقل یه ملیون ادم بی گناه کشته بشن بعدا شاید نظرمون عوض شد

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

دوستان قبول کنید که اعدام امری الزامی برای مجازات نفس است.

و اینکه :شمایی که میای میگی اعدام اخه بده و فلان

شما نمیتونی قضاوت کنی چون تا حالا هیچ کدوم از عزیزانت کشته نشه

بزار وفتی یکی از عزیزانتو کشتن بعد بیا بگو نه اعدام نکنید اعدام بده ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از ناهیـــــــــــــــد :

قبول دارم که نمیشه از مجازات نفس گذشت ولی وقتی میان یه کاری رو انجام بدن اول میان می بینن که برای جامعه نفعش بیشتره یا ضررش و در مورد اعدام ضررش بیشتره....

و در مورد این که عزیزانمون رو از دست ندادیم... البته من همین الان می تونم بگم اگه در آینده همچین اتفاقی بیفته من به شخصه از جونش می گذرم... البته به هر حال آدم بعضی وقتا نمی تونه احساساتش رو کنترل کنه و منم مطمئنن نمی تونم پس ممکنه که اعدام بخوام.... و دقیقا به خاطر همین قضیه ـس که میگیم جون یه نفر نباید دست یکی بیوفته که بر اساس احساسات تصمیم می گیره...

اشتباهی که شما می کنید اینه که مجازات مهمتر از بقیه ی چیزاست... در حالی که این طور نیست...

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به نقل از @PaRni :
قبول دارم که نمیشه از مجازات نفس گذشت ولی وقتی میان یه کاری رو انجام بدن اول میان می بینن که برای جامعه نفعش بیشتره یا ضررش و در مورد اعدام ضررش بیشتره....

و در مورد این که عزیزانمون رو از دست ندادیم... البته من همین الان می تونم بگم اگه در آینده همچین اتفاقی بیفته من به شخصه از جونش می گذرم... البته به هر حال آدم بعضی وقتا نمی تونه احساساتش رو کنترل کنه و منم مطمئنن نمی تونم پس ممکنه که اعدام بخوام.... و دقیقا به خاطر همین قضیه ـس که میگیم جون یه نفر نباید دست یکی بیوفته که بر اساس احساسات تصمیم می گیره...

اشتباهی که شما می کنید اینه که مجازات مهمتر از بقیه ی چیزاست... در حالی که این طور نیست...
به نظرتون چرا این قدر امار جرم و جنایات و تجاوز بالا رفته ؟
حال شمافرض کن که اعدام و مجازات نفس هم در کار نبود، دیگه اون موقع خدا باید به دادمون میرسید.
این حرفایی که شما داری میزنی یه مشت حرفایه قشنگ قشنگه و بعضا شعاره.
در رابطه با تصمیم گیری بر اساس احساس باید متذکر بشم که قانون حکم فرماست و اینکه خانواده طرف یه روزه که تصمیم نمیگرن.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

قبول کنیم ؟ وقتی دلایل مهمی بر علیه مجازات اعدام هست چطور انتظار دارید از اونها به راحتی چشم پوشی بشه ؟
ببینید این چیزی که شما می گید کاملا احساسی هست . اینکه هدف انتقام رو به عنوان هدف مجازات انتخاب کنیم خیلی ساده انگارانه هست .
واقعا به نظرتون این تصمیم درستیه که مرگ و زندگی یه نفر رو به افرادی که در اوج احساسات و به طبع فاقد منطق هستن بسپاریم ؟
اتفاقا این تصمیم رو باید کسایی بگیرن که از روی احساسات تصمیم نمی گیرن چون اونها جوانب دیگه رو هم در نظر می گیرن از جمله منفعت جامعه .
بعد از اجرای حکم اعدام بعضی وقتا حتی خود خانواده ی مقتول پشیمون میشن از اینکه قاتل رو اعدام کردن بنابراین این تصمیم بر اساس احساسات گرفته میشه و نه منطق .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نظرتون چرا این قدر امار جرم و جنایات و تجاوز بالا رفته ؟
حال شمافرض کن که اعدام و مجازات نفس هم در کار نبود، دیگه اون موقع خدا باید به دادمون میرسید.
این حرفایی که شما داری میزنی یه مشت حرفایه قشنگ قشنگه و بعضا شعاره.
در رابطه با تصمیم گیری بر اساس احساس باید متذکر بشم که قانون حکم فرماست و اینکه خانواده طرف یه روزه که تصمیم نمیگرن.

اون طوری که شما میگی مجازات صرفا به خاطر عبرت گرفتنه دیگرانه... حالا شما ممکنه فرض کنی که تأثیرشم داره ولی حقیقت اینه که مجازات اعدام اون قدری که باید باعث بهتر شدن جامعه بشه تأثیر نداره... و خودتونم دارین میگین که امار جرم و جنایت رفته بالا!

شما دارین میگین که امار جرم و جنایت رفته بالا و در عین حال از روش های مجازاتمون دفاع می کنیم! من شاید خیلی چیزا رو ندونم ولی یه چیزی رو می دونم و اونم اینه که اگه آدم چیزی رو نبینه نمی تونه بگه که چه جوریه! شما الان با خودتون میگین که الان که وضع این قدر خرابه دیگه مجازات نباشه وضع خرابتر میشه... بر چه اساسی این حرفو می زنید؟!

همون طور که خودتون گفتین امار جرم و جنایت بالا رفته و روز به روز هم داره بالاتر میره... من نمی دونم علتش چیه... ولی اینو می دونم که اگه قرار بود مجازات تأثیری داشته باشه تا حالا تأثیرشو گذاشته بود! تا حالا با خودتون فکر کردین که شاید همه چیز اون طوری که شما فکر کردین نباشه؟ شاید مجازات وضعو بهتر نمی کنه بلکه بدتر می کنه؟ این که بهتره یه روش دیگه به جز مجازات رو پیدا کنیم؟

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به هر دو دوست :
شما فقط دارید میگید دلایل زیادی وجود دارد؟خوب ذکر کنید.
در رابطه با احساسی بودن قضیه باید بگم خانواده ی مقتول (فرضا)که حکم نمیکنه.این قاضی و قانونه که حکم میکنه پس احساسی بودن قضیه منتفیه.
شما منفعت جامعه رو تو چی میبینید؟عدم مجازات شخصه خطاکار؟
ـــــــــــ
بعله امار جرم و جنایات بالا رفته بنا به دلایلی غیره چیزی که شما ذکر کردید.
ضمنن الان بنا بر خیلی دلایل اعم از پارتی بازی شخصه خطاکار به مجازات خود نمیرسد.و این دلیل محکمه پسندی برای افزایش جرم جنایات نیز میباشد.
بله درسته.
شما فرض کن هر کی میخواد هر کاری میکنه مثلا تجاوز که امروزه معضلی شده .بعد حالا مجازاتش چی باشه خوبه؟پول ؟زندان؟ایا اینا میتونه ظلم وارده بر اون دختر رو از بین ببره؟ایا اینا میتونه زندگی خراب شده اون دختر رو درس کنه ؟
خیر.یقینا نمیتونه
دوستان خواهشم از شما اینه کار شعار ندید.شما زمانی این حرفا رو بزنید که براتون این اتفاقات افتاده باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به هر دو دوست :
شما فقط دارید میگید دلایل زیادی وجود دارد؟خوب ذکر کنید.
در رابطه با احساسی بودن قضیه باید بگم خانواده ی مقتول (فرضا)که حکم نمیکنه.این قاضی و قانونه که حکم میکنه پس احساسی بودن قضیه منتفیه.
شما منفعت جامعه رو تو چی میبینید؟عدم مجازات شخصه خطاکار؟
ـــــــــــ
بعله امار جرم و جنایات بالا رفته بنا به دلایلی غیره چیزی که شما ذکر کردید.
ضمنن الان بنا بر خیلی دلایل اعم از پارتی بازی شخصه خطاکار به مجازات خود نمیرسد.و این دلیل محکمه پسندی برای افزایش جرم جنایات نیز میباشد.
بله درسته.
شما فرض کن هر کی میخواد هر کاری میکنه مثلا تجاوز که امروزه معضلی شده .بعد حالا مجازاتش چی باشه خوبه؟پول ؟زندان؟ایا اینا میتونه ظلم وارده بر اون دختر رو از بین ببره؟ایا اینا میتونه زندگی خراب شده اون دختر رو درس کنه ؟
خیر.یقینا نمیتونه
دوستان خواهشم از شما اینه کار شعار ندید.شما زمانی این حرفا رو بزنید که براتون این اتفاقات افتاده باشه.

دلایل که در صفحه ی اول همین تاپیک هست... می تونید برید بخونید!

شاید خود خانواده حکم نکنه ولی خب دادن یا ندادن رضایتش خیلی تأثیر داره...

نه فرد باید مجازات بشه... حرف من اینه که مجازاتش اعدام نباشه!

من که دلیلی برای بالا رفتن جرم و جنایت ذکر نکردم! گفتم که اگه مجازات اعدام قرار بود تأثیر بذاره تا حالا تأثیرشو گذاشته بود.

خب اینم یه دلیلشه...

خب آیا اعدام اون فرد میتونه زندگی اون دخترو درست کنه؟ نه هیچی نمی تونه... بهتره به جای این که بیایم مجازاتا رو سنگین کنیم، بیایم ای کارارو زیشه کن کنیم! البته من نمیگم که راه حلی دارم ولی خب مجازات اعدام باعث ریشه کن شدن نمیشه و هیچی هم زندگی اون دخترو درس نمیکنه!

ببینید این جا انجمن جامعه شناسه... ما قرار نیست بگیم که با کارایی مثل قتل و تجاوز زندگی افراد نابود میشه و فرد خاطی باید به مجازات اعمالش برسه... حرفی که شما می زنید درسته... ولی ما باید بگیم که اعدام برای جامعه نفع داره یا ضرر و الان ضررش بیشتره!

در ضمن به نظر من فعلا حرف شما شعاری تر از مال ماست!

بذارید من الان یه خلاصه از کل حرفم بگم بهتون! مثالشم همون تجاوز... شما فکر میکنی که با اعدام فرد خاطی زندگی اون دختر درست میشه... ولی من میگم که هیچی زندگی اون دخترو درست نمیکنه! حرف من اینه که بیایم این جرمو از پایه ریشه کن کنیم که زندگی دختره دیگه ای خراب نشه! دخترانی که زندگیشون خراب شده با هیچی نمی تونن زندگیشونو درست کنن!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من دلیلش رو توی صفحه اول تاپیک گفته بودم فکر کردم دیدید برای همین تکرار نکردم :D
با توجه به اینکه سیستم قضاوت و پلیس 100٪ بی اشتباه نیست اگر فرض کنیم ضریب خطا خیلی هم کم باشه باز هم در صورت اجرای این حکم به غلط نتایج فاجعه باری خواهد داشت .
قانون گذار به عنوان طرفی که حق دار هست نباید رفتاری شبیه طرفی که ناقض حق هست انجام بده . یعنی وقتی در حالت عادی مثلا اگر یه نفر کس دیگه ای رو کتک بزنه جرم محسوب میشه بنابراین قانون گذار و مجری نباید این کار رو به عنوان مجازات یا هر عنوانی انجام بده پس نباید مجازاتی شامل ضرب و شتم در قانون وجود داشته باشه . یعنی انسانیت نباید بوسیله ی این مجازات ها پایمال بشه .
در ضمن احساسی بودنش منتفی نیست چون قصاص خواستن کاملا بستگی به اولیای دم داره و در حقیقت تصمیم مرگ یا زندگی اون فرد با اونهاست .
منفعت جامعه در اینه که قانون طوری باشه که یه فرد بی گناه تحت هیچ شرایطی توسط قانون به اشتباه کشته نشه .
منفعت جامعه در اینه که اگر یه نفر کشته شده و به دنبال اون خانواده ای آسیب دیده و در کل آسیبی به اجتماع وارد شده نیایم این آسیب رو دو برابر کنیم با کشتن فرد دیگه ای .
ضمنا به یک نکته توجه داشته باشید که در خیلی از موارد تشخیص قتل عمد از غیر عمد خیلی راحت میسر نیست . مثلا در دفاع از خود . گاهی اثبات اینکه اون فرد مهاجم بوده و شما در دفاع از خود اون فرد رو به قتل رسوندید بسیار سخته . این مورد هم میشه جزو خطای پلیس و سیستم دادرسی و میتونه منجر به مرگ یک فرد که از خودش دفاع کرده (بیگناه) بشه . به همین راحتی .
دوست عزیز اینا شعار نیست حکم اعدام در خیلی از کشورهای پیشرفته وجود نداره . یعنی اصلا چیز دور از ذهنی نیست که نباشه . البته من نمی گم مجازات های جایگزین اونها لزوما بهترین روش هست ولی این جای فکر داره که چه مجازاتی بهتره به جای اعدام .
در ضمن کشتن مجرم یا مجازات های خشونت آمیز هیچ تفاوتی در مشکل کسی که از جرم اون آسیب دیده نداره . آسیبی که نباید زده میشده زده شده و به راحتی و با این نوع مجازات ها جبران نمیشه . بهتره به جای این نوع مجازات که فقط به بعد سطحی قضیه می پردازه یه مقدار عمیق تر بررسی بشه و از ریشه حل بشه .

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به هر دو دوست :

بله.این قانونه که حکم حق رو صادر میکنه.حال خانواده نام برده میتونه از این حق استفاده کنه یا میتونه از حقش بگذره.پس

این حقه.نه صرفا تصمیمی بر پایه احساسات.

مستقیما بیان نکردید. ولی منظور رسانده شد.

نه نمیتونه،ولی اون دختر میتونه حقش استفاده کنه.

این دیگه ته شعار بودا.

هیچ کس با فرهنگ سازی و ریشه کن شدن این قضیه مخالف نیست.ولی این امری غیرممکن محسوب میشه.پس اطفا تفاسر نجومی نکیند.

به نظرتون چه قدر زمان لازمه که این موضوع ریشه کن بشه و چن د نسل باید بگذره؟وچن تا ادم باید کشته بشن؟ چه جوری؟

ما که هرچی میگم شما بگین اینجا انجمن جامعه شناسی.بله انجمن جامعه شناسیه.منکرش که نیستم.

ینده هم ذکر کردم که نفعش بیشتره حداقل الان.

واینکه دلایل بالا رفتن امار و ارقام این جرایم اعدام نیست.

خیر اشتباه نکنید.شعار اینه که بگی نه من فردخطاکرو می بخشم و امثالهم.

خیر بنده هرگز چنین فکری نکردم.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دلیله دومی که ذکر کردید از اساس اشتباست.بذارید از مثال خودتون استفاده کنم : اون فردخطار کار در مقابل هیچ و پوچ فرد بی گناه رو

مورد ضرب و شتم خود قرار داده .برای همین مستحق مجازات است.ولی اون حکم که مبنی بر شلاق هست در مقابل خطایه ،شخص خطاکار

است و نه هیچ و پوچ.پس نتیجه میگیرم که این دوتا موضوع مستقل است.دلیل ذکر شده بر پایه منطق نیست.

اینکه فرد بی گناه به خاطر اشتباه دیگری کشته بشه موضوعی جداست.

بله راحت نیست.اون تو تخصص ما نیست ولی ما فرض رو بر این گرفتیم که تشخیص درست و ب پایه اون داشتیم بح میکردیم.

و بنده منکر این نیستم که همه ی تشخیص ها درست و بجاست.

پس بحث رو عوض نکنید.

لینک منبع ؟

الان سوال من از شما اینه ( صادقانه جواب بدید لطفا )
اگر خدای نکرده یکی پدر یا مادر شما رو بکشه شا میگید چیکارش کنند؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

حالا حق باشه با نباشه بر اساس احساسات تصمیم گرفته میشه!

کی گفته غیرممکنه؟ حالا شاید نشه کاملا ریشه کنش کرد ولی حداقل میشه میزانشو کم کرد!

ببینید ما چه افرادو اعدام کنیم چه نکنیم سالیانه افراد زیادی می میرن و اعدام کردن به جز این که میزانشو بیشتر می کنه هیچ تأثیر دیگه ای نداره...

الان تنها نفعی که شما برای اعدام گفتید اینه که آتش خانواده ی فرد مقتول آروم می کنه!

مگه من گفتم که دلیلش اعدامه؟! من فقط گفتم که اعدام هیچ تأثیری بر بهتر شدن اوضاع نداره!

حالا خوبه من گفتم حتما نمی بخشم! اگه می گفتم حتما می بخشم شما چی می گفتین! اگه برین صفحه ی قبل وپست منو بخونین می بینین که نوشتم من دوست دارم که فرد خاطی رو ببخشم ولی نمی تونم بودن در اون شرایطو تصور کنم و ممکنه اعدام بخوام... و در ادامه هم گفتم که واسه همین نباید تصمیمو دست افرادی بدن که بر اساس احساسات تصمیم می گیرن! در کل من دارم میگم که من الان دارم فکر می کنم و بر اساس منطق تصمیم می گیرم که اگه یه وقت همچین اتفاقی افتاد امیدوارم که فرد خاطی رو ببخشم ولی اون موقع مسلما در شرایط خوبی نیستم و ممکنه بر اساس احساسات تصمیم بگیرم که فرد اعدام بشه!

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

همین که اتیش یه خانواده سرد بشه کم نیست؟دوستان منطقی باشید خودتونو جای خانواده هایی بذارید که درد دیده ان برای بعضی از جرایم اعدام باید باشه این خودش یه جور ترس و درس عبرت واسه کسایی میشه که به عمد مرتکب جرم میشن حالا یکی میبخشه یکی نه الان واقعا جرم هایی مثل تجاوز،قتل عمد،اسید پاشی ،..قابل بخششه؟ ؟کسی که همچین کارهایی رو میکنه لایق بدترینهاست اعدام یه حقه حالا شما میخواید بزرگواری کنید میبخشید

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببینید خدمت اون سری از دوستانی میگم که هی میگن یه سری ادم بیگناهمگه شما قاضی هستین که میگین یه سری ادمه بیگناه. میگم اصلا چه طوره قانون اعدام رو ور دارن ومثل امریکا یاحمل ترکیه اسلحه رو هم ازاد بزارن اون جوری شاید کسیبیگناه کشته نشه :)) =)) =))

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از نیرمـا)΄ :
توو ایران بدون اینکه ریشه ی جرم بررسی بشه مجرم مجازات میشه ! با مجازات مجرم میشه عدالت رو برقرار کرد اما چیکار کنیم تا اون جرم دیگه تکرار نشه ؟

مثلا یک نفر دزدی میکنه . 15 سال میندازنش زندان بدون اینکه ریشه جرم رو بررسی کنن و بفهمن که طرف برای سیر کردن شکم زن و بچه ش دزدی کرده.

باید رفاه اجتماعی بالا بره ، سطح آموزش شهروندی توسعه پیدا کنه و ریشه ی جرم شناخته بشه و مشکلات رفع بشه تا دیگه شاهد جرم های مشابه نباشیم !

توو ایران اگه یک نفر رو به قتل برسونی اعدام میشی بدون اینکه ریشه یابی بشه ! توو کشوری مثل نوروژ یک مرد صدها نوجوان رو تیرباران کرد اما اعدامش نکردن ! بلکه جرم رو ریشه یابی

کردن و شخص رو تحت نظر روانشناسان نگه داشتن تا ریشه جرم روشن بشه.
من این حرف رو قبول دارم. اما شما دوست عزیز اگه دقت کنین و یه کم صفحه ی حوادث بخونین متوجه میشین که تو ایران هم اگه ثابت بشه کسی مشکل روانی داشته و قتل انجام داده اعدام نمیشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از hosseinsohrabi :
ببینید خدمت اون سری از دوستانی میگم که هی میگن یه سری ادم بیگناهمگه شما قاضی هستین که میگین یه سری ادمه بیگناه. میگم اصلا چه طوره قانون اعدام رو ور دارن ومثل امریکا یاحمل ترکیه اسلحه رو هم ازاد بزارن اون جوری شاید کسیبیگناه کشته نشه :)) =)) =))

اولا که ما نگفتیم همه ی آدمایی که اعدام میشن بیگناهن! ما گفتیم که حتی اگه به احتمال یک درصد اون فردی که اعدام میشه بیگناه باشه، فاجعه ـست! الان شما مثلا قاضی هستی که این حرفا رو میزنی؟! اگه قانون اعدامو بردارن که خیلی خوب میشه ولی جهت اطلاعتون بگم که توی آمریکا حمل اسلحه آزاد نیست... ولی افراد می تونن واسه سلاح داشتن مجوز بگیرن که در اون صورت هم سلاحشون ثبت میشه و اگه با اون سلاح شلیک بشه مسلما میرن یارو رو دستگیر میکنن! حالا دقیق مطمئن نیستم که چه جوریه ولی مطمئنم که یه چیزی تو همین مایه هاست!

در ضمن این جا همه نظر شما رو محترم می دونن، بهتره شما هم یاد بگیرین یه ذره با عقاید دیگران احترام بذارین!

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به نقل از @PaRni :
اولا که ما نگفتیم همه ی آدمایی که اعدام میشن بیگناهن! ما گفتیم که حتی اگه به احتمال یک درصد اون فردی که اعدام میشه بیگناه باشه، فاجعه ـست! الان شما مثلا قاضی هستی که این حرفا رو میزنی؟! اگه قانون اعدامو بردارن که خیلی خوب میشه ولی جهت اطلاعتون بگم که توی آمریکا حمل اسلحه آزاد نیست... ولی افراد می تونن واسه سلاح داشتن مجوز بگیرن که در اون صورت هم سلاحشون ثبت میشه و اگه با اون سلاح شلیک بشه مسلما میرن یارو رو دستگیر میکنن! حالا دقیق مطمئن نیستم که چه جوریه ولی مطمئنم که یه چیزی تو همین مایه هاست!

در ضمن این جا همه نظر شما رو محترم می دونن، بهتره شما هم یاد بگیرین یه ذره با عقاید دیگران احترام بذارین!
چشم ببخشید بابت بی ادبی من . منم اون احتمال یه درصد رو قبول دارم وحتی خودم هم از اینکه یه سری ادم بی گناه کشته میشن ناراحتم اما به نظر شما واقعا این دلیل میشه که قانون اعدام رو وردارن ؟ با لا خره اگه این قانون رو وردارن نیز مشکلاتی پیش می اید.

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

میدونید به نظر من یه کم غیر منطقی هست که بخوای کل این قانون رو زیر سوال ببری.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

والا الان تو خیلی کشورا این قانونو برداشتن و هیچ مشکلی پیش نیومده... اگه پیش اومده بگید تا ما هم بدونیم! البته این که مشکلاتی پیش میاد درسته ولی منفعتش بیشتر از مشکلاتشه!

به نظر شما کلا زیر سوال بردن غیر منطقیه چون که عادت ندارین چیزایی که سال هاست باور دارین رو زیر سوال ببرن... به نظر من تا آدم یه چیزایی رو زیر سوال نبره، هیچوقت پیشرفت نمی کنیم!

در ضمن من ناراحت نشدم... به هر حال الان داریم دوستانه بحث می کنیم! :)

بالا