• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شیمی 1 مفید یا ...؟!

samin kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
پاسخ : شیمی 1 مفید یا ...؟!

به نقل از Dr.Stansfield :
نه اتفاقا"...ما معمولا" هر چی میخونیم هی میگیم خوب که چی اینو میخونیم به چه دردی میخوره؟
اول اومده کاربردارو گفته که اگه سال بعدش بخوایم یه شیمی دو به اون عظمت بخونیم نگیم چرا داریم میخونیم! (:|
ولی من کلا" شیمی اول دبیرستانو دوس نداشتم! :-&
شاید بهتر بود که به قول خودت شیمی عظیم سال دوم رو نصف میکردن یا لا اقل یه کمشو تو شیمی اول به کار میبردن!
به نقل از SaϔnA.M :
نه خب ! ببینید ، این که به شما شیمی یاد بدن اول و شما ندونی واسه چی داری میخونی بهتره ، یا اول بفهمی چه مشکلاتی هست که با شیمی حل میشه بعد بری شیمی بخونی ؟
نه ساینا جون....همه میدونن چرا باید شیمی بخونن: چون شیمی علم زندگیه!! :D

×پستهای متوالی شما ترکیب شدند×

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به خاطر همین یه جمله؟ :))

نه خیر من تا پارسال با خودم میگفتم به من چه که فلان اتم با بهمان اتم پیوند سه گانه ایجاد می کنه یا دو گانه ؟

اصولا آدم راجع به چرخه ی تخریب ِ لایه ی اوزون بیشتر احساس خطر و مسئولیت می کنه تا پیوند سه گانه ی گوشه ی جزوه ی گنده ی شیمیش !

samin kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از SaϔnA.M :
به خاطر همین یه جمله؟ :))

نه خیر من تا پارسال با خودم میگفتم به من چه که فلان اتم با بهمان اتم پیوند سه گانه ایجاد می کنه یا دو گانه ؟

اصولا آدم راجع به چرخه ی تخریب ِ لایه ی اوزون بیشتر احساس خطر و مسئولیت می کنه تا پیوند سه گانه ی گوشه ی جزوه ی گنده ی شیمیش !
شما یه بار فقط یه بار فصل 4و5 کتاب شیمی آلی سولومونز رو بخون میفهمی که فقط یه درک غلط از جهت گیری فضایی چه مشکلاتی که ایجاد نمیکنه اون وقت بهت میگم چرا باید بدونی فلان اتم با بهمان اتم پیوند سه گانه ایجاد میکنه یا دوگانه :P

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

:O

متوجه نشدی من چی میگم ! من نگفتم فرقی نمی کنه پیوند دو گانه باشه یا سه گانه ! من گفتم این سوال برای خیلی ها پاسخ داده نشده هست که به من چه که حالا سه گانه ـست یا دو گانه !

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

واقعا شیمی یک مجله س.
من که خودم ازش متنفرم و دارم شیمی 2 رو میخونم...
چون به طرز افتضاحی مزحکه...

amir divoone

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli2 teh
شهر
tehran
مدال المپیاد
فيزيك طلا ميارم(ميخندي)نخند
دانشگاه
ايشالا شريف
رشته دانشگاه
مكانيك, هوافضا, كامبيوتر نم

اخه من نميىونم راهنمايي بوىيم به ما شيمي2 درس ميىدادن اول اومىيم جغرافي(منظور شيمي1)درس دادن X-(

samin kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

البته خب این شیمی یک رو هم خیلی شوخی فرض نکنید...عامل رد شدن خیلی ها تو المپیاد همین شیمی یکه X-(

• شروع کننده موضوع

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از SaϔnA.M :
اصلا قبول ندارم گنده . یکی از بهترین کتاب های آموزش و پرورشه . ببینید . دقیقا سیستم مفهومی مطرح کردن درس توی این کتاب رعایت شده . ببینید من کاری به المپیاد شیمی ندارم ، شما فصل اولش رو ببینید . اول طرح ِ مشکل ( ماجرای رودسار ) ، بعد مشکلات احتمالی ، بعد کم کم حل ِ مشکل ! یک روند ِ خیلی خیلی خوبیه ! چون ناخودآگاه روند فکری ـیه که توی ِ ذهن ما هم به وجود میاد . اما راجع به محتوای شیمیاییش ، شاید کم باشه ! اما کاملا با محتوای الآنش موافقم . مشکلات ِ جهان رو از دید شیمی بررسی کرده . می تونست محتوای شیمیش بیشتر باشه
عاشقتم ساینا :D
ازون موقع هی می خوام اینو بگم!هی نمی دونستم چجوری بیانش کنم....!!!!
واقعا طرز بیان ببین چه می کنه ها :-"
بیخیال المپیاد!!!!
من حرفم اینه اقا تو کل دبیرستان فک کنم یه کتاب داریم که میاد و واقعا کاربردی داره اونم شیمی 1 هست!!!اگر شیمی 1 واسه من و شما جذاب نیست مشکل از سیستم اموزشیه کشوره!!!
واقعا فک نمی کنم واسه یه بچه ی 14 ساله پیوند دو گانه سه گانه یا کتب دانشگاهی مثل سولومنز یا .... کاربرد داشته باشه!!!این که مثلا بخوایم بیایم تو 14 سالگی مطالب دانشگاهی رو به بچه ها درس بدن مث این بمونه تو 1 ماهگی از یه بچه توقع داشته باشن مثه دوونده ها بدوه!!!(بدود :-")
شیمی علمیست برای زندگی!!!!و توی شیمی 1 کاملا به کاربردش تو زندگی پی می بریم!!!واقعا می گم دلیل بدمون اومدن مشکل از سیستم کشوره...وگرنه همه ی دروس باید مفهومی بشن نه اینکه همش بشه فرمول و ....

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

آخه اتل متل هاش زیادن خیلی!
خیلی هم اومده یه جمله رو توضیح داده.. ینی یه چیزایی رو که میخواد دوره کنه, از اولین بار هم بیشتر توضیح داده و چیزای جدید رو انگار گذاشته واسه دوره تو سال های بعدی..

maatomaat

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيدبابايى قزوين
شهر
قزوين

آخه كجاش كاربرديه؟!! :|

واقعاً چرت ، به تمام معنا... :|

sampadak

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همه جای ایران سرای من است

هی گفته گفته گفته آخرش هم هیچی نگفته !!!
اصلا مطالب رو باز نکرده و درسطح ابتدایی آورده

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

من اصلا قبول ندارم که چرته ، خیلیم دوسش دارم ! :D
به نظرم شیوه ی درس دادنش خیلی خوبه ! ینی واقعا خوبه ! اینکه یه ماجراییُ گفتهُ تو دل اون ماجرا میاد درسو مطرح میکنه واقعا جذابه ( فصل یک / جریان رودسارو اینا ) .
ینی آدم قشنگ درک میکنه جریاناتُ مشکلُ و - برای من به شخصه - انگیزه ی بیشتری واسه اون تیکه های درسیش ایجاد می کرد .
اینکه بعضیا عقیده دارن چرته چندتا دلیل میتونه داشته باشه که یکیش به نظرم اینه که این روش تو کتابی نیومده ( درسی ) من خودم اولین بار بود میدیدم .

و درمورد ساده بودنش دقت کنین که این کتاب آموزش پرورشه . منظورم اینه که با کتابای دیگه ی آموزش پرورش مقایسش کنین نه مال خودمون .

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

منم با حرف یه سری از بچه ها خیلی موافقم...
ما همش یاد گرفتیم که یک علمی رو به شکل محضش بخونیم و بعدش تو زندگی نمی تونیم ازش استفاده کنیم...
به نظر من شیمی 1 اومده طرز نگاه کربردی داشتن! :-" به درس ها رو به ما یاد بده...
با یه روند خیلی خوب اموزش داده...درسته که سطحیه ولی خوب به جنبههای مثبتشم باید دقت کنیم...
شاید اگه کل نظام آموزشی اینجوری کاربردی بود الان خیلی چیزا رو ما بهتر یاد میگرفتیم .... ^-^
شیمی 1 به ما یاد میده که چه تو شیمی 2 چه تو بقیه درسا وقتی یه چی رو یاد گرفتیم دنبال کاربرداش تو زندگی باشیم و با اسفاده از اون بتونیم مشکلاتو حل کنیم...

• لایک
امتیازات: N.M

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

به نقل از ریــحــانــه :
من اصلا قبول ندارم که چرته ، خیلیم دوسش دارم ! :D
به نظرم شیوه ی درس دادنش خیلی خوبه ! ینی واقعا خوبه ! اینکه یه ماجراییُ گفتهُ تو دل اون ماجرا میاد درسو مطرح میکنه واقعا جذابه ( فصل یک / جریان رودسارو اینا ) .
ینی آدم قشنگ درک میکنه جریاناتُ مشکلُ و - برای من به شخصه - انگیزه ی بیشتری واسه اون تیکه های درسیش ایجاد می کرد .
اینکه بعضیا عقیده دارن چرته چندتا دلیل میتونه داشته باشه که یکیش به نظرم اینه که این روش تو کتابی نیومده ( درسی ) من خودم اولین بار بود میدیدم .

و درمورد ساده بودنش دقت کنین که این کتاب آموزش پرورشه . منظورم اینه که با کتابای دیگه ی آموزش پرورش مقایسش کنین نه مال خودمون .

آخه بستگی به معلم هم داره که چه جوری درس بده اون قسمتا رو.. مثلا" معلم ما که هی خاطره میگه و هی کتابُ به رندگیش وصل میکنه، خیلی تاثیر داره رو اینکه بخوای خوشت بیاد از کتاب یا نه.. و اینکه اگه فقط قسمت های مهمَ کتابُ بخونیم، خیلی خسته کننده میشه..
یکی اومده بود مدرسه ی ما.. بعد کتاب شیمی رو گرفت دستش گف چقد زیاده.. بعد یه ورقی زد و حدود یه ربع با کتاب ور رفت و بعدم گف خیلی بی محتواس.. :-"
ولی در کل خودم موافقم با اینکه واسه سال اول خیلی خوب و حساب شدس..

MAAT

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
oxford
شهر
London

اصلاً شیمی نیست...
چرندیاتی تراوش شده از ذهن یه عدّه آدم ... است.

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

برای خود ِ من که شیمی 2 جذاب تره
اما شیمی 1 کاربردی تره و به قول ِ ساینا شیوه درس دادنِش جالبه
و مطالبی رو بیان کرده که هر شهروندی باید بدونه

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

شیمی 1 اصلا بدرد بخور نیست
شیمی 2 و3 خیلی خوبن
شیمی 2 یکم سخته ولی شیمی 3 اسونه فقط بخش استوکیومتریش یکم سخته که اگه تمرین حل کنی حله
ولی شیمی اول کجا بدرد می خوره؟
تو کنکورم که نمیاد

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

خب من درباره ی کتاب نظری ندارم ولی از اونجا که معلممون به شکل خیلی افتضاحی تدریس میکردن من بعد از چند جلسه دیگه اصن به حرفاش گوش ندادم(یه جورایی راه ورود صداش به گوشمو بستم چون خیلی رو اعصاب بود :-")تااینکه هفته ی پیش دیدم اوضاع خیلی خیلی خرابه و کلّا هیچی از فصل آخر نفهمیدم؛پس سعی کردم گوش بدم ببینم چی میگه :-".بازم دیدم بله؛همینجوری یه کلمه گیر میاره بهش شاخ و برگ میده،داستان میسازه،یه عالمه پرت و پلا میگه،و آخرشم میگه بیخیال این به درد شما نمیخوره :D
هرسوالی ازش میپرسیم همونو به صورت جمله ی خبری درمیاره به عنوان جواب سوالمون تحویلمون میده :|
والان کتابو میبینم فقط اون ساعتای کسالت باری که شیمی داشتیم و قیافه ی معلم عزیز که هرلحظه دلم میخواست یه چسب بزنم روی دهنش یادم میاد.(اگه اینو میخونی منو ببخش :Dمن همونیَم که یه بار گفتی اگه میخوای بخندی از کلاس بروبیرون و بعد ضایع شدی چون زنگ خورد :-" دوست ر.م،که گفتی هرگز نمی بخشیش انقد اذیتت کرد :-" :D)

***بعد همه ی اینا و خاطرات شیرین به کنار :D دقیقا هیچّی از این کتاب بلد نیستم. :-?? یکی دو هفته دیگه امتحان شیمی داریم X_X و شدیدا نیازمند یاری سبزتان هستم [-o<یکی بیاد این فصل آخرو توضیح بده اصن آلکان چیه؟ آلکن چیه؟ آلکین چیه ؟رادیکال چیه؟ نامگذاری هیدروکربنا چجوریه؟اصن نفت چیه؟ :((

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

خُب ببین عزیزم تو بیا سوالاتت رُ توی پرسش و پاسخ شیمی 2،3 اینا بپرس دونه دونه جواب میدم خودم. ;;)

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس