• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
این شمائید که دائما دارید یک مشت چرندیات درباره آرایش=جذابیت جنسی رو مثل بسیجی ها تکرار میکنید و وجود چنین چیزهایی بدون تمایل به جذابیت جنسی و آزار دیدن براتون چنین عجیب و غریب و غیر قابل هضمه!
بسیار خب، پس چرا قبول دارید کسی که توی ساحل مایو میپوشه هدفش تحریک جنسی نیست، اما کسی که در محل کار آرایش میکنه هدفش تحریک جنسیه؟ اگه هدف مایو رو صرفا شنا میدونید، خب اینکارو با لباسهای پوشیده تری مثل بورکینی، لباس های پوشیده تر شنا و...هم میشه انجام داد. اما بیکینی همچنان کاربرد داره.
حتی فراتر از اون، آیا کسانی که به ساحل های برهنگی آزاد میرن هم، یعنی توقع جذابیت جنسی دارن؟!
و همچنین این سوال واضح که آیا خیلی عجیبه کسی از سفید تر بودن صورتش(کرم پودر)، رژ لب به رنگی خاص و....خوشش بیاد، بدون هدف جلب توجه جنسی؟! اگه ممکن نمیدونید، من دیگه حرفی ندارم چون واقعا واضحه! در اینصورت شما تقریبا هر نوع داشتن ظاهر ایدئال رو نشانه جلب توجه جنس مخالف میدونید، که دیگه حرفی نمیمونه!
اگه معتقدید هدف خودِ فرد از آرایش تحریک جنسی نیست ولی باعثش میشه، این درباره مایو و همچنین تقریبا هر لباس دیگه ای میتونه معتبر باشه.
راه حل جلوگیری از چنین مواردی هم نه محدود کردن پوشش یا حضور زنان(که فقط قضیه رو بدتر میکنه)، بلکه جرم انگاری و وقانین واضح در این زمینه، کارهای فرهنگی درباره قبح هرچه بیشتر آزار جنسی و حساس شدن نسبت بهش و مبارزه با سایر اشکال فرهنگی و عقاید پشت چنین آزارهایی(آرایش و...یعنی چراغ سبز نشون دادن، حق ما درباره آزار و متلک بدون خواست فرد و با مخالفتش، وجود یک شکاف جنسیتی گسترده و بت ساختن از اون و...) هست.
پستتو نخوندم جز دو سه خط اول. یه مشت حرف بی دلیل هست. گذاشتن من تو دسته بسیجی ها یه حرکت چیپه و سفسطه. ولی حالا مهم نیست. انتظاری ازت نیست با این ذهنت. ولی جواب سوالمو ندادی.تفکر پوشیدن مایو توساحل و کار رو یکی میدونی؟
پستی از من رو نقل نکردی که توجیه بدونم.

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
وقتی فقط "دو سه خط اول" رو میخونید، توقعی نمیره که جوابهایی مرتبط و منطقی هم بدید!
تفکر پوشیدن مایو توساحل و کار رو یکی میدونی؟
درباره خودِ کسی که میپوشه، بله! مایو که سهله، حتی تفاوت نودیسم و اروتیسم هم واضحه و ذکر میشه.
علت ممنوعیت هم نه بخاطر تمایل جنسی خودِ کسی که میپوشه، بلکه بیشتر مواردی مثل عرف و...است که روی قوانین رسمی هم کاملا بی تاثیر نیستن.
اینکه چیزی ممکنه برای برخی، یا حتی افرادی خیلی زیاد و اکثریت، باعث تحریک جنسی بشه(که البته همین هم بی ارتباط با اجتماع نیست)، به معنی این نیست که همواره هدف از پوشیدنش یا انجامش هم همینه. همونطور که لخت بودن میتونه جزء تحریک کننده ترین حالت ها برای افراد باشه، اما همچنان با اروتیسم، مرز داره.
پستی از من رو نقل نکردی که توجیه بدونم.
وقتی این کار رو صرفا به هدق جلب توجه جنسی بدونید، یعنی اون فرد با پذیرش این موضوع، واضحه که انتظار آزار جنسی هم داره و پیشاپیش اینو قبول کرده. جلب توجه "جنسی" چه منظور دیگه ای داره؟ مگه این نیست که یعنی با دیدن فرد، تحریک شن و به همین بهونه بهش توجه کنن و نزدیک شن؟
و البته تناقضی که اینجا پیش میاد اینه که اگه از اول به هدف جنسی بوده، دیگه نمیشه بهش گفت آزار و تجاوز! چون خودِ فرد به نوعی راضی بوده.

• لایک
امتیازات: PD

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
دقیقا جایی رو بیار که من توجیه کردم که این فرد ازار دیده . حقشه چون ارایش کرده. همچین چیزی رو تا نیاری ارزش بحث نداری

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
دلیل اینکه افراد راستی خیلی خطرناکی میان روی کار وجود افراد بی فکری هست که دنبال استدلالای مزخرف میگردن و دنبال خیلی از موارد میگردن که هیچ توجیه منطقی نداره( ربطی به این بحث نداره)
توی این وضعیت یه سری راست خطرناک میان بالا و افراد مخالف این گروه به اونا میپیوندن و درگیری رخ میده. نمونش رو تو همه جا داریم میبینیم. هرگونه افراطی مثل رادیکال مثلا جزو این دسته قرار میگرن. اینا به همه چی ضربه میزنن و به چیزی که می خوان هم نمیرسن جز دو دستگی. شایدم همینو می خوان.

خیلی چیزای بدیهی ای وجود داره که رد شدنش از بد تلقی شدنشه در صورتی که بد نیست. کسی که برای دل خودش ارایش می کنه تو همه حال یکسانه‌. شما با دوست پسراتون میرید بیرون بیشتر ارایش نمی کنید؟ می کنید دیگه. چرا؟ نمی خواید جذاب تر دیده بشید؟ اینو شما چیز بدی میدونید در صورتی که بد نیست. چون بد میدونید اینو انکار هم می کنید :)

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
نه من توهینی نکردم. کندذهنی توهین نیست. توانایی ذهنی و مغزی یک فرد هست که به نظر برای تو کم هست این توانایی. نه گفتم خر و نه هیچ چیز دیگه ای. تو هنوز پستی که من اون حرفو زدم رو ریپلای نکردی روش. ریپلای کن که ببینیم تهمت هات درستن یا صرفا یه حرفی می خوای بزنی
هیچکس بطور واضح و ظاهری نمیگه من دزدم!
این حرف که آرایش همواره به معنای جذابیت "جنسیه"، یعنی اینکه خود فرد چنین توجهی رو میخواد که به آزار جنسی ختم میشه. یعنی چیزی نبوده که انتظارشو نداشته باشه، از ابتدا بطور واضح، هدفش "جذابیت جنسی" هست.
اگه این براتون واضح نیست، من مسئولیتی درباره توانایی ذهنی خارق العاده(!!!) شما ندارم!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
هیچکس بطور واضح و ظاهری نمیگه من دزدم!
این حرف که آرایش همواره به معنای جذابیت "جنسیه"، یعنی اینکه خود فرد چنین توجهی رو میخواد که به آزار جنسی ختم میشه. یعنی چیزی نبوده که انتظارشو نداشته باشه، از ابتدا بطور واضح، هدفش "جذابیت جنسی" هست.
اگه این براتون واضح نیست، من مسئولیتی درباره توانایی ذهنی خارق العاده(!!!) شما ندارم!
اینکه من دوست دارم جلب توجه جنسی کنم چطوری معادل اینه که می خوام مور آزار واقع بشم؟
یکی دوست داره برای مثال در مقایسه با دختر ها و خانوم های دیگه جذاب تر به نظر بیاد برای مردا مثلا ( از لحاظ غریزی که قطعا این هست ). خب مثلا اینجا ارایش می کنه که بیشتر جلب کنه. و در مقایسه با بقیه مثلا شانس بیشتری داشته باشه. با مردا هم همینه به طرق مختلف.
خب الان این چرا برابر با ازار دیده شدن جنسی هست؟ :)
تو می خوای "مورد توجه" قرار بگیری اما آزار نبینی قطعا. حتما یکین برات این دو تا؟

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
اینکه من دوست دارم جلب توجه جنسی کنم چطوری معادل اینه که می خوام مور آزار واقع بشم؟
یکی دوست داره برای مثال در مقایسه با دختر ها و خانوم های دیگه جذاب تر به نظر بیاد برای مردا مثلا ( از لحاظ غریزی که قطعا این هست ). خب مثلا اینجا ارایش می کنه که بیشتر جلب کنه. و در مقایسه با بقیه مثلا شانس بیشتری داشته باشه. با مردا هم همینه به طرق مختلف.
خب الان این چرا برابر با ازار دیده شدن جنسی هست؟ :)
تو می خوای "مورد توجه" قرار بگیری اما آزار نبینی قطعا. حتما یکین برات این دو تا؟
اگه خودتون هم این تفاوت رو قبول دارید، پس چطور میگید کسی که آرایش میکنه اما نمیخواد آزار ببینه، ریاکاره؟
ریا زمانی معنی میده که فرد واقعا چیزیو بخواد(قبول داشته باشه)، ولی در ظاهر منکرش بشه. با این حرف که "نمیخواد آزار ببینه"، ریاکاری و سرزنش هیچ معنایی نداره

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
اگه خودتون هم این تفاوت رو قبول دارید، پس چطور میگید کسی که آرایش میکنه اما نمیخواد آزار ببینه، ریاکاره؟
ریا زمانی معنی میده که فرد واقعا چیزیو بخواد(قبول داشته باشه)، ولی در ظاهر منکرش بشه. با این حرف که "نمیخواد آزار ببینه"، ریاکاری و سرزنش هیچ معنایی نداره
نمیفهمم راستش.
تو دوست داری دیده بشی و جاذبه جنسی داشته باشی و جلب نظر کنی ولی نخوای مثلا مورد تجاوز واقع بشی. این دو تا به صورت همزمان میگی ممکن نیست و ریاکاریه؟ فک نمی‌کنم این مخالف هم باشن. طرف دوست داره "جلب توجه کنه" ولی نه به این معنی که ازار ببینه.

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
نمیفهمم راستش.
تو دوست داری دیده بشی و جاذبه جنسی داشته باشی و جلب نظر کنی ولی نخوای مثلا مورد تجاوز واقع بشی. این دو تا به صورت همزمان میگی ممکن نیست و ریاکاریه؟ فک نمی‌کنم این مخالف هم باشن. طرف دوست داره "جلب توجه کنه" ولی نه به این معنی که ازار ببینه.
ریاکارانه بودن رو من نمیگم. کسی که ازش دفاع میکنید(جردن پترسون) میگه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
:))))

من ب عنوان ی دختر خیلی وقتها شده توی خونه توی اتاق خودم ارایش کنم برا خودم . موهامو مدل بدم . حتی شده ک ادکلنی بزنم ک بوش ارومم کنه . حتی توی انتخاب لباسهای تو خونه ام هم سلیقه ب خرج میدم و ی چیز خوشگل میپوشم همیشه و ن صرفن اراسته(برادر هم ندارم :)) ) . خیلی وقتها بیرون نرفتم چند روز اما چند رنگ لاک عوض کردم برای ناخن هام !
چون خودم لذت میبرم وقتی ظاهرم قشنگ تر باشه . وقتی ناخن هام لاک داشته باشن حین درس خوندن . وقتی چهرمو تو ایینه ببینم و بشاش تر باشه با رژ قرمز !
انسان زیباییو دوست داره ، خیلی واضحه .

توی خیلی از مجلس و جشن یا جمع دوستانه ها ک فقط دخترن اما ارایش میکنن .

اینکه میایین میگین "قطعا" برای جلب جنس مخالفه و تعمیم میدین و از طرف خودتون ذهن همه رو میخونین جای تفکر داره :د
شاید بعضی ها مثل من نباشن و صوبتی ک میکنین راجبشون صدق کنه اما تعمیم دادنتون خردمندانه نیست .

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
ریاکارانه بودن رو من نمیگم. کسی که ازش دفاع میکنید(جردن پترسون) میگه
ببین خب تو بحث اصلیشو اخه دنبال نکردی انگار
سوال اول این بود که ایا تو یه شرکت میتونن کار بکنن کنار هم یا نه.
طرف گفت اره و جردن گفت چرا؟ و گفت چون داریم کار می کنم باهاشون و میبینم که میشه.
و جردن گفت خب خیلی مشکل ها هست الان در رابطه با محیط کار. و نیاز به یک سری قوانین هست که هنوز هم نمیدونیم این قوانین چی هستن. یه چیزی که بتونه مشکلات رو حل کنه. مشکلات میتونه مورد تجاوز گرفته شدن باشه تا آزار جنسی تا 100 تا مساله ی دیگه.

بزار یه مثال دیگه بزنم. گرچه الان میگی مثال بیربطه :D
تو توی یک جنگل هستی و قطعا می خوای خورده نشی یا نیش زده نشی توسط حیوانات. اینکه تو بیای کاری یا رفتاری انجام بدی که اون مولفه ی طعمه خوب بودن رو افزایش بدی خودت یکم عجیب نیست همچین مساله ای؟ تو تو اینجا داری جاذبه جنسیتو افزایش میدی. سر کار داری جاذبه جنسیتو افزایش میدی از قصد و برای جلب توجه. خب این مساله رو چطوری میشه با مشکلاتی که به وجود میاد ( که لزوما تجاوز نیست) کنار هم قرار داد؟
تو اصلا سر کار میتونی مثلا با نشون دادن علم بالا و اینهمه چیز دیگه جلب توجه کنی. ولی تو میای مثلا پاشنه بلند میپوشی و یا ارایش می کنی که برای جلب توجه جنسیه ( حالا گویا این بخشو پذیرفتی ). و میگه شاید با گذاشتن همچین قانونی ( که خودشم مخالفه و میگه صرفا یه سوال مطرح کرده ) مشکلات سر کار بین خانوم و آقا حل بشه.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
:))))

من ب عنوان ی دختر خیلی وقتها شده توی خونه توی اتاق خودم ارایش کنم برا خودم . موهامو مدل بدم . حتی شده ک ادکلنی بزنم ک بوش ارومم کنه . حتی توی انتخاب لباسهای تو خونه ام هم سلیقه ب خرج میدم و ی چیز خوشگل میپوشم همیشه و ن صرفن اراسته(برادر هم ندارم :)) ) . خیلی وقتها بیرون نرفتم چند روز اما چند رنگ لاک عوض کردم برای ناخن هام !
چون خودم لذت میبرم وقتی ظاهرم قشنگ تر باشه . وقتی ناخن هام لاک داشته باشن حین درس خوندن . وقتی چهرمو تو ایینه ببینم و بشاش تر باشه با رژ قرمز !
انسان زیباییو دوست داره ، خیلی واضحه .

توی خیلی از مجلس و جشن یا جمع دوستانه ها ک فقط دخترن اما ارایش میکنن .

اینکه میایین میگین "قطعا" برای جلب جنس مخالفه و تعمیم میدین و از طرف خودتون ذهن همه رو میخونین جای تفکر داره :د
شاید بعضی ها مثل من نباشن و صوبتی ک میکنین راجبشون صدق کنه اما تعمیم دادنتون خردمندانه نیست .

بله حرفتون کاملا درسته تعمیم 100 درصدی که قطعا درست نیست و همیشه هستن یک سری minority.
ما داریم راجع به اکثریت صحبت می کنیم به هر حال اینکه 1% اینجوری نباشن خللی به بحث وارد نمی کنه. من منظورم این نیست که تمامی افراد روی کره ی زمین. میگم اکثریت افراد اینجورین. همونجور که هارمونی و آرامش رو شما چیز خوبی میدونی+99% و حالا یکی بگه من از بی نظمی خوشم میاد. حرفش درسته به هر حال دوست نداره دیگه ارامش رو. ولی خب اکثریت هست. :)

حالا میتونیم سوال کنیم چند دسته از دخترا تو تنهایی ارایش میکنن. و از طرفی دخترا با دوست پسراشون که برن بیرون بیشتر ارایش نمی کنن ؟ و اگر می کنن دلیلشو میشه بپرسم؟

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
ببین خب تو بحث اصلیشو اخه دنبال نکردی انگار
سوال اول این بود که ایا تو یه شرکت میتونن کار بکنن کنار هم یا نه.
طرف گفت اره و جردن گفت چرا؟ و گفت چون داریم کار می کنم باهاشون و میبینم که میشه.
و جردن گفت خب خیلی مشکل ها هست الان در رابطه با محیط کار. و نیاز به یک سری قوانین هست که هنوز هم نمیدونیم این قوانین چی هستن. یه چیزی که بتونه مشکلات رو حل کنه. مشکلات میتونه مورد تجاوز گرفته شدن باشه تا آزار جنسی تا 100 تا مساله ی دیگه.
تا اینجای کار که باید قانونگذاری و فرهنگسازی بشه مشکلی نیست.
بزار یه مثال دیگه بزنم. گرچه الان میگی مثال بیربطه :D
تو توی یک جنگل هستی و قطعا می خوای خورده نشی یا نیش زده نشی توسط حیوانات. اینکه تو بیای کاری یا رفتاری انجام بدی که اون مولفه ی طعمه خوب بودن رو افزایش بدی خودت یکم عجیب نیست همچین مساله ای؟ تو تو اینجا داری جاذبه جنسیتو افزایش میدی. سر کار داری جاذبه جنسیتو افزایش میدی از قصد و برای جلب توجه. خب این مساله رو چطوری میشه با مشکلاتی که به وجود میاد ( که لزوما تجاوز نیست) کنار هم قرار داد؟
تو اصلا سر کار میتونی مثلا با نشون دادن علم بالا و اینهمه چیز دیگه جلب توجه کنی. ولی تو میای مثلا پاشنه بلند میپوشی و یا ارایش می کنی که برای جلب توجه جنسیه ( حالا گویا این بخشو پذیرفتی ). و میگه شاید با گذاشتن همچین قانونی ( که خودشم مخالفه و میگه صرفا یه سوال مطرح کرده ) مشکلات سر کار بین خانوم و آقا حل بشه.
واقعا هم بی ربطه!
انسان ها به عنوان موجوداتی مختار و بااراده(شاید بگید اراده در اصل وجود نداره. مشکلی نیست. مهم اینه که شما روی رفتاراتون کنترل دارید. اینکه حالا خودِ این خواستن و...محصول چیزهای دیگه ایه مهم نیست)، با پشه قابل مقایسه نیستن.
ضمنا ما همچنان میبینیم که انبوهی از رفتارهایی که برای ما معمولی هستن، ممکنه توسط خیلیا در فرهنگ های مختلف، برداشت جنسی ازشون بشه در حالی که قصد ما این نیست. راستش از گفتن این مثال اصلا خوشم نمیاد ولی خب به هر حال:
برای خیلی از افراد توی ایران، که خیلی کم هم نیستن، افرادی مثل نوجوانان ترنس و یا حتی برخی پسران نوجوان با ظاهر و پوششی خاص، یجورایی تحریک برانگیزه و متاسفانه آزارهای جنسی این چنینی هم کم نیستن.
حالا این درسته که این افراد رو ریاکار و متناقض بدونیم؟!
اینکه دیگران چه برداشت عجیبی ممکنه از مسائل شخصی و ظاهری ای که یا نقشی درشون نداشتیم و یا صرفا ازشون خوشمون میاد، و یا میخوایم یک جذابیت جنسی برای فردی خاص داشته باشیم، هیچ ربطی به ما نداره و مسئولش نیستیم. این نه ریاکاریه، نه تناقض فکری-عملی، و نه هرچیزی از این قبیل. پترسون بهتره از این دست حرفهای سرزنشگرانه به قربانیان، به اصلِ کار متجاوز بپردازه و نقدشون کنه. نه هزار و یک عامل شناخته و ناشناخته درباره قربانی که باعث رسیدن به این سمت شده. پوشش و ظاهر، حقی بدیهیه و کسی نباید بخاطرش موردآزار قرار بگیره و بعد هم سرزنش بشه.
این اتفاقات صرفا نشون دهنده مشکلی از سوی مجرمه. حالا یا بیماری روانی، تربیت غلط، فرهنگ اجتماعی غلط و...
کسانی که بدون اینکه بخوان، بخاطر ظاهر یا هرچیزی مورد آزار قرار گرفتن، "هیچ" تقصیری ندارن. توی هر جامعه ای ممکنه آزار بخاطر کلی چیز مسخره صورت بگیره. تو ایران هم خیلی از ترنس ها و همجنسگرایان و اقلیت های جنسیتی مورد آزار قرار میگیرن.
حتی گذشته از موضوع گرایش، توی چیزهای اختیاری و اکتسابی تر هم ممکنه آزار صورت بگیره. مثل اینکه کسی در یک محله خیلی متحجرانه در پاکستان و افغانستان، مسلمان نباشه.
برای آرایش هم به همین ترتیب. این واضحه که کسی که آزار میده، قطعا به یه دلیلی رفته سراغ آزار، ولی این هیچ معنی ای درباره ریاکار بودن فرد قربانی، تاثیرش و....نداره. برای هرجور آزاری میشه اینجور تاثیرات و دلایل پیدا کرد.
( حالا گویا این بخشو پذیرفتی ).
نه نپذیرفتم. افراد از آرایش کردن قصد های مختلف و متنوعی دارن. جذابیت جنسی صرفا یکیشونه و حتی دلیلی برای اینکه با اختلاف زیاد از بقیه، انگیزه عمده باشه هم نمیبینم. ظاهر دلخواه خود شخص، جلب توجه غیر جنسی و....وجود دارن.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
فعلا ارجاعتون میدم به پست رادیکال توی تاپیک ارایش. بعدش که خوندین و بحث کردین و به نتیجه رسیدین میتونیم اینجا بحث رو ادامه بدیم. برید اونجا و با نویسنده ها و ... مخالفت کنید :)

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
فعلا ارجاعتون میدم به پست رادیکال توی تاپیک ارایش. بعدش که خوندین و بحث کردین و به نتیجه رسیدین میتونیم اینجا بحث رو ادامه بدیم. برید اونجا و با نویسنده ها و ... مخالفت کنید :)
چنین مسائلی حتی فارغ از نظر دیگران هم برای ذهن ما، به شکلی انتزاعی، زیبا و مطلوب بنظر میرسن.
در واقع خیلی از قوای ما، از هدف فرگشتی اصلیشون در طول تاریخ، بسیار دور شدن که مثال های متنوعی داره و توی همون تاپیک بعضیاشونو گفتم.
حتی خودِ زیبایی شناسی هنری هم همینطوره. ملاک های انتزاعی زیبایی در اشخاص مثل صورت متقارن(به دلیل باروری و سالم تر بودن فرزند حاصل از رابطه با اون فرد) و یا نظم و هماهنگی پدیده ها(به دلیل قابلیت پیشبینی و خطرناک نبودن)، برای ما یک احساس مطلوبیت به وجود میارن. این مطلوبیت، انتزاع میشه تحت عنوان "زیبایی" و درابرش فلسفه پردازی میشه(فلسفه هنر یا زیبایی شناسی)، آثار هنری خلق میشه و...که فاصله زیادی با اون هدف ساده اولیه دارن.
به همین شکل، ظاهرهایی "رضایت بخش"(زیبا) برای ما وجود داره و ایدئالهایی که خیلیامون میخوایم بهشون نزدیکتر بشیم، حتی اگه هیچ انگیزه و علاقه ای برای جذب جنس مخالف نداشته باشیم.
مثلا Paula Poundstone هم یک زن آسکشواله(گرایش جنسی نداره و در نتیجه خواهان جلب توجه و داشتن زوج هم نیست)، اما رژ قرمز میزنه!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
تو عملا اثبات کردی منبع ریسورس و هیچ چیزی‌تاثیری نداره روت و صرفا حرف خودتو میزنی.
جذاب تر یعنی چی اصلا؟
ایشالله که موفق باشی‌. دیگه دوستان شاهدن:)

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
جذاب تر یعنی چی اصلا؟
چیزهایی مثل تقارن صورت، نسبت باسن و دور کمر و چیزهایی که زیبا شناخته میشن.
گرچه کارکرد بدوی و اولیه این اعمال جذابیت جنسیه، اما همیشه اینطور نیست و به کرات میتونن از قصد اصلیشون دور بشن. آسکشوالی که آرایش میکنه، هدفش جذب جنس مخالف و جفت یابی نیست چون اصلا گرایش جنسی نداره. اون صرفا این رو زیبا و رضایت بخش میدونه، بدون اینکه هدف جنسی داشته باشه. البته همه افرادی که اینکارو میکنن هم لزوما آسکشوال نیستن، اینو فقط برای این گفتم که امکان هرجور قصد برای جاذبه جنسی توش محاله.
و درباره بی معنی بودن ریاکارانه نامیدن اینکار هم گفتم.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
چیزهایی مثل تقارن صورت، نسبت باسن و دور کمر و چیزهایی که زیبا شناخته میشن.
گرچه کارکرد بدوی و اولیه این اعمال جذابیت جنسیه، اما همیشه اینطور نیست و به کرات میتونن از قصد اصلیشون دور بشن. آسکشوالی که آرایش میکنه، هدفش جذب جنس مخالف و جفت یابی نیست چون اصلا گرایش جنسی نداره. اون صرفا این رو زیبا و رضایت بخش میدونه، بدون اینکه هدف جنسی داشته باشه. البته همه افرادی که اینکارو میکنن هم لزوما آسکشوال نیستن، اینو فقط برای این گفتم که امکان هرجور قصد برای جاذبه جنسی توش محاله.
و درباره بی معنی بودن ریاکارانه نامیدن اینکار هم گفتم.
این گروهی که هی نام میبری شاید 0.001 درصد افراد دنیا باشن. تو صرفا اینو بهونه داری می کنی که بگی ببین همه برای جلب توجه آرایش نمی کنن ؟
https://www.scienceofpeople.com/makeup/
یه نمونه فقط. تو که اینقدر ادعا داری که منبع نداری پس حرفت غلطه ( با اینکه حتی اثبات عکسش هم نمیدونستی پس عملا مطمعن نیستی که غلطه یه سرچ میزدی این میومد به علاوه 10000 تا لینک دیگه ) خودت هم نمی خوای دنبال حقیقت بری مگرنه یه سرچ میزدی و فک کردی این الان روشن فکریه چیزی که داری. حتی مقاله و ... هم براش توجیه داری میاری. من و رادیکال شاید تو این زمینه یا 100 تا زمینه تفاوت عقیده داشته باشیم اما همین که اون سرچ کرد و شاید اصلا منابعی معرفی می کرد که حرفم رو رد میکرد همین قضیه فرای اینکه به نفع منه یا اون نشون میده به شدت توی بخش تفکر از مثلا فردی مثل تو جلوتره.

. Research shows there are two primary reasons why women wear makeup:
  1. Camouflage – Women who are anxious and insecure tend to use makeup to appear less noticeable.
  2. Seduction – Women want to be noticeably more attractive. The women who use makeup for this reason tend to be more confident, sociable and assertive.
نیازی نمیبینم دیگه به چیزی جواب بدم چون برا من به شخصه اثبات شد جزو اون دسته ای هستی که بحث فایده نداره. اگر توهین فرض نکنی بنظرم ظرفیت ذهنیت تو این زمینه لااقل بالا نیست :)

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
این گروهی که هی نام میبری شاید 0.001 درصد افراد دنیا باشن. تو صرفا اینو بهونه داری می کنی که بگی ببین همه برای جلب توجه آرایش نمی کنن ؟
https://www.scienceofpeople.com/makeup/
)
حتی یک مثال نقض هم یعنی باطل شدن حکم شما درباره اینکه تنها هدف آرایش، جذابیت جنسیه.
ضمن اینکه بدیهیه که همه آسکشوال ها ارایش میکنن، و نه همه کسانی که آرایش رو به دلخواه و یا دلایلی غیر از جذابیت جنسی انجام میدن، آسکشوالن. اون صرفا یک مثال بود برای اینکه امکان گفتن جاذبه جنسی براش محال باشه.
یه نمونه فقط. تو که اینقدر ادعا داری که منبع نداری پس حرفت غلطه ( با اینکه حتی اثبات عکسش هم نمیدونستی پس عملا مطمعن نیستی که غلطه یه سرچ میزدی این میومد به علاوه 10000 تا لینک دیگه ) خودت هم نمی خوای دنبال حقیقت بری مگرنه یه سرچ میزدی و فک کردی این الان روشن فکریه چیزی که داری. حتی مقاله و ... هم براش توجیه داری میاری. من و رادیکال شاید تو این زمینه یا 100 تا زمینه تفاوت عقیده داشته باشیم اما همین که اون سرچ کرد و شاید اصلا منابعی معرفی می کرد که حرفم رو رد میکرد همین قضیه فرای اینکه به نفع منه یا اون نشون میده به شدت توی بخش تفکر از مثلا فردی مثل تو جلوتره.

. Research shows there are two primary reasons why women wear makeup:
  1. Camouflage – Women who are anxious and insecure tend to use makeup to appear less noticeable.
  2. Seduction – Women want to be noticeably more attractive. The women who use makeup for this reason tend to be more confident, sociable and assertive.
نیازی نمیبینم دیگه به چیزی جواب بدم چون برا من به شخصه اثبات شد جزو اون دسته ای هستی که بحث فایده نداره. اگر توهین فرض نکنی بنظرم ظرفیت ذهنیت تو این زمینه لااقل بالا نیست :)
اکثر پستتون حرفهای بی محتوا و بدون ارزش جواب دادنه، ولی حتی توی این مقاله هم به عنوان "دلایل عمده"(و نه همه دلایل)، دو دلیل ذکر کرده که جذابیت جنسی فقط یکیشه.
بنابراین نه پیوندی قطعی و همگانی و ضروری بین آرایش با جذب جنسی هست، و نه حتی آزار جنسی و ارایش به هردلیلی، فرد رو ریاکار جلوه میده(سرزنش قربانی).
این احتمالا پست آخرمه و اگه همین موضوعات بدیهی رو همچنان قبول ندارید، صرفا نشان از تعصب و کندذهنی خودتونه!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
@Pan
من هنوز منتظرم که شما اون جایی که من اون حرف رو زدم رو منشن کنی.
و اگر همچین چیزی وجود نداره نباید بپذیرید اشتباهو؟

بالا