• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سيگار كشيدن

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : سيگار كشيدن

به نقل از Sοgand :
اگر بشه هم راه حل درست و منطقي اي نيست فكر كنم.
درسته
راه منطقی بگید

• لایک
امتیازات: مت

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از amoo.majid :
درسته
راه منطقی بگید
والا من خودم خيلي مشكلات دارم الان ولي هيچ وقت سعي نكردم ب سيگار فكر كنم.
چرا منطقي هست سيگار؟!
مثلن ميتونه با چن تا دوست خوب حرف بزنه و مشكلش رو بگه و حس تنهايي كمتر اذيتش كنه.

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از Sοgand :
والا من خودم خيلي مشكلات دارم الان ولي هيچ وقت سعي نكردم ب سيگار فكر كنم.
چرا منطقي هست سيگار؟!
مثلن ميتونه با چن تا دوست خوب حرف بزنه و مشكلش رو بگه و حس تنهايي كمتر اذيتش كنه.
خط دومتون رو درک نمیکنم (سوال بود یا جمله ی خبری؟)
خب یکی مثل من شاید تو کل دنیا یه دونه دوست صمیمی هم نداشته باشه :/

• لایک

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از amoo.majid :
خط دومتون رو درک نمیکنم (سوال بود یا جمله ی خبری؟)
خب یکی مثل من شاید تو کل دنیا یه دونه دوست صمیمی هم نداشته باشه :/
سوالي بود.
خب اين ي مشكله. سيگار كشيدن ب نظر من صد تا مشكله. سعي كنيد دوست پيدا كنيد. همه ي آدما توانايي دارن دوست پيدا كنن!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

اقا یا سیگار نکشین یا برای کیفش بکشین :/ واقعا مسخرس برای درد کشیدن :/
+گفته بودین دولت ازین ور میگه نکشین ازون ور کارخونه میزنه،خب میدونین چه سودی داره تولید دخانیات؟!یا چه مالیاتی میگیرن برای وارداتش؟!

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

كسايي كه ميگن سيگار بده و جز ضرر چيزي نداره به خاطر اينه كه بهش معتاد نيستن :| ،اگه بهش معتاد بشين نظرتون در مورد تاثير گذاريش بر روي فكر تغيير مي كنه،وقتي مي خواد سيگار بكشه و نمي كشه هميشه ذهنش مشغوله انگار كه يه چيزي هميشه كمه،اين حرفا هيچ تاثيري نداره ،بهترين راه اينه كه از ابتدا و در سنين كم از ابتلا به سيگار جلوگيري بشه. سيگاري هم يه معتاده ولي فقط ضرر چيزي كه بهش اعتياد داره كمتره،

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

خب این فقط برای سیگار نیست،ادم به هرچیزی عادت کنه وضع همینه،الان 1 ساعت نتو ازت(م) بگیرن فکر نمیکنم یه چیزی کمه!فکر میکنه همه چی کمه اصن انگار هیچی نیس :)) #جدی
چون بهش عادت کردم،یا خیلی چیزای دگه،سیگار هم همینطوره.

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از حسين. :
كسايي كه ميگن سيگار بده و جز ضرر چيزي نداره به خاطر اينه كه بهش معتاد نيستن :| ،اگه بهش معتاد بشين نظرتون در مورد تاثير گذاريش بر روي فكر تغيير مي كنه،وقتي مي خواد سيگار بكشه و نمي كشه هميشه ذهنش مشغوله انگار كه يه چيزي هميشه كمه،اين حرفا هيچ تاثيري نداره ،بهترين راه اينه كه از ابتدا و در سنين كم از ابتلا به سيگار جلوگيري بشه. سيگاري هم يه معتاده ولي فقط ضرر چيزي كه بهش اعتياد داره كمتره،

این واقعا حرف غلطیه خب.
داروی روان گردان نیست سیگار که «عقل» افراد رو بخواد تحت تاثیر قرار بده کنه.
کسی که وابستگی داره به سیگار خیلی هم خوب در جریان خطراتشه.
معتاد هم تو فرهنگ ما خیلی لفظ قشنگی نیست، هوم؟ :‌)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از حسين. :

معتاد یعنی کسی که اعتیاد داره! یکی به اینترنت. یکی به مثلن شب گشت زدن تو خیابون. یکی به سیگار. یکی به بازی کردن!‌خوب ؟‌

معتاد بودن کلمه ی خیلی بدی نیست که مثلن بگی طرف احساساتی بشه بگه نهههه!

( یعنی یکی مثلن به من بگه معتادی خوب در جواب میگم : خوب الان چیکارت کنم ؟ )

اعتیاد داشتن به چیزی شاید خیلی خوب نباشه، اگه فرد ازش لذت می بره و اون کار فقط به خودش صدمه می زنه به بقیه چه ؟‌

طرف چند سال زندس سیگار در نهایت عمرش رو چند سال کاهش بده!‌اگه لذت می بره خوب بذار از ۶۰ سال لذت ببره. حالا یه چهار ساله کسل کننده کمتر!

البته الان اگه گشتی بزنید تو اماره کسایی که بعده ۱۹۸۰ به دنیا اومدن تعداد سیگاری ها و مصرف سیگار به طور کلی کاهش پیدا کرده. چون تو رستوران ها که نمیشه کشید!‌تو کافه ها هم محدود شده. تو محل کار غیر قانونی هست. تو ساختمون ها نمیشه کشید.

و برنامه های تلویزیونی هم دیگه محدودیت سنی دارن و سعی میشه بازیگر توی فیلم سیگار نکشه!

( در کل این روش بازی با کلمات جهت تحت تاثیر قرار دادنه افراد بیشتر برای بچه های اول ابتدایی کاربرد داره. )

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

سیگار بی تقلب و ناز پریوشان این هر2در این جهان کشیدنیست

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

چرا آخه آدم خودشو داغون کنه با سیگار؟؟؟ :|
خیلی بده من دیدم آدمایی که ناراحتن یا عصبی میشن تند تند سیگار... :| خودشونم نمیفهمن چجوری پاکت پاکت تموم میکنن :|
درسته آدم اختیار خودشو داره دلش میخواد بکشه اصن عمرش کم بشه! ولی اطرافیانش قطعا ایتو نمیخوان خوب!! اونا چی؟؟ :|
مثن یکی دیگه هم انقدر ناراحته که دلش میخواد خودشو بکشه! بکشه؟؟ :|

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

سميرا همونطور ك خودت گفتي آدم با اختيار خودش رفتار ميكنه
از سيگار و طرز حرف زدن تـا خودكشي ، دليلي نداره آدم بخاطر اطرافيانش زندگي كنه.
اين تاپيك ب من نشون ميده سيگار بيشتر ازينكه براي بدن خطرناك باشه براي وجهه اجتماعي خطرناكه :))

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از samira :) :
چرا آخه آدم خودشو داغون کنه با سیگار؟؟؟ :|
خیلی بده من دیدم آدمایی که ناراحتن یا عصبی میشن تند تند سیگار... :| خودشونم نمیفهمن چجوری پاکت پاکت تموم میکنن :|
درسته آدم اختیار خودشو داره دلش میخواد بکشه اصن عمرش کم بشه! ولی اطرافیانش قطعا ایتو نمیخوان خوب!! اونا چی؟؟ :|
مثن یکی دیگه هم انقدر ناراحته که دلش میخواد خودشو بکشه! بکشه؟؟ :|

اخه به اطرافیان چه :D ؟

عمره خودشه دوست داره کم کنه! مثلن تو بری دزدی اطرافیانتو که نمی ندازن زندان خودتو میندازن! تو خودت تصمیم میگیری و خودتم مسوولیتشو قبول می کنی، به دیگرون ربطی نداره.

• لایک

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از مازیمون :

عمره خودشه دوست داره کم کنه! مثلن تو بری دزدی اطرافیانتو که نمی ندازن زندان خودتو میندازن! تو خودت تصمیم میگیری و خودتم مسوولیتشو قبول می کنی، به دیگرون ربطی نداره.
این منظورشونه به نظرم.

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از مازیمون :
طرف چند سال زندس سیگار در نهایت عمرش رو چند سال کاهش بده!‌اگه لذت می بره خوب بذار از ۶۰ سال لذت ببره. حالا یه چهار ساله کسل کننده کمتر!

سیگار قطعاَ خوب نیست.
ببینین این طرفی که شما می گی قبل از مرگ دهنشن اساسی سرویس میشه و بعد خواهد مرد مشکلات قلبی تنفسی،سرطان های بدفرم،پوسیدگی دندون و هزار کوفت و زهرمار دیگه.حالا برای چی؟برای این که به واسطه ی یک استوانه ی حاوی توتون حالش مقداری از وضعیت نافرمی که داره بهتر شه؟مضخرفه.مضخرف.
به نقل از مازیمون :
اعتیاد داشتن به چیزی شاید خیلی خوب نباشه، اگه فرد ازش لذت می بره و اون کار فقط به خودش صدمه می زنه به بقیه چه ؟‌

این که یکی سیگار میکشه قطعاً ناشی از یه یه نقص- هرچند کوچیک یا بزرگ- تویه اون فرده،چرا که هر عقل سلیم،و روح و جسم سالمی،نمی پذیره که بخواد به واسطه ی رهایی از یه رنج درونیِ فکری و روحی و یا حتی جسمی به خودش آسیب دیگه ای برسونه.
یه مثال: من از ورزش کردن به خصوص والیبال خوشم میاد و به شدت ازش لذت می برم .هم به جسمم کمک میکنه و هم به روحم.خُب بعد از گذشت مدتی از والیبال بازی کردن متوجه میشم که این ورزش که یه عنوان عامل ایده آل برای روح و جسمم بوده؛دیگه نیست.عاشقشما،ولی برام خوب نیست،ازش لذت میبرما ولی برام خوب نیست.اگه من اصرار کنم که عشقمه و نمی تونم ازش جدا بشم و داره حالمو خوب می کنه و و همین برام کافیه خُب این با عقل جور در نمیاد و نشونه ی یه نقص و مشکله.
بهتره با این اوصاف بریم اون نقص رو برطرف کنیم که بعدش نخوایم زجر بکشیم و درد حاصل از علاق ی اشتباهمونو یه عمر تحمل کنیم.

الان عمده ی دلیلی که جوونا و نوجونا به سیگار رو آوردن،یه مسأله است به نام "مُد"و "مُد گرایی".دقت کنین گفتم عمده. بینین الان جو حاکمِ فضایِ ایده آل و جذابِ جوونا و نوجوونای ایرانی چهره و وجه خوبی نداره،مثلا (گفتم مثلنا)همه خب از ژست های یه فرد که حرفای جذاب و قشنگی میزنه،حرفایه یه خُرده ساختارشکنانه یه خُرده اعتراضی یه خُرده انقلابی،یه خُرده مخالف با جو کلی حاکم بر فضای اجتماعی جامعه،براشون جذابه(به دلیل ضعف آموزش فرهنگی){کاری به درست و غلط بودنش هم ندارم} و اونا هم دلخوش میشن،بعد اگه اون فردِ جذاب برای جوونا،که شرایط حالِ جامعه رو ایده آل و مطابق با تفکراتش نمیدونه و غصه و غم سراغش اومده از نادانی ملت و کوته فکران و املُان جامعه رفته سراغ پدیده ای به نام سیگار که حال بدشو خوب کنه.(این همون نقصه هست که میگم طرف به واسطه ی اون میره سراغ یه چیزه ظاهراً حال خوب کن ولی مضر).جوون بیچاره هم از قسمت عمده ی ماجرا بی خبر سیگار رو دست اون طرف میبینه و شروع می کنه به استعمال که بگه مردم ببینین منم درد و غصه دارم چه شاخم.بیایین انقلاب کنم واستون و خودمو از این رنج نجات بدم. :D

یا اصلا میره تویه خفا میکشه که وجدان خودشو رو ارضاع کنه بگه به وجدانش می بینی مردم چه قدر خرن حالم ازشون به هم میخوره احمقایِ کوته فکر من که مثل اونا نیستم بزار یه سیگار بکشم دردم کم شه از این اوضاع بد.
به نقل از مازیمون :
البته الان اگه گشتی بزنید تو اماره کسایی که بعده ۱۹۸۰ به دنیا اومدن تعداد سیگاری ها و مصرف سیگار به طور کلی کاهش پیدا کرده. چون تو رستوران ها که نمیشه کشید!‌تو کافه ها هم محدود شده. تو محل کار غیر قانونی هست. تو ساختمون ها نمیشه کشید.

و برنامه های تلویزیونی هم دیگه محدودیت سنی دارن و سعی میشه بازیگر توی فیلم سیگار نکشه!

تویه ایران خیلی رعایت نمیشه.

##این از بررسی دلیل عمده سیگار کشیدن جوونا و نوجوونا که مورد بحث من بود کاری به دلایل سیگار کشیدن آدم بزرگا(از لحاظ سنی)فعلا ندارم.

بعد یه عده ممکنه بگن اینا همش چرته و من صرفاً برا خودم میکشم و جلوی کسی هم نمیکشم که بخوام پز و تز روشنفکری بدم.خُب منم میگم برادر من خاهر من مطمئنی این کارِ تو آخرین راهه،تو دیگه هیچ جوره نمی تونه حالت خودتو خوب کنی واقعاً نمی تونی اون نقصی که به دلیل اون داری سیگار می کشی برطرف کنی؛همه ی راهارو امتحان کردی،روانشناس روانپزشک یه فرد عالم،یه اهل دین،یه راوی گفته های خدا، یه پدیده که باعث شه اون نقص برای تو کمرنگ شه یا بهتر شه؛که حالا اومدی زارت نشستی به سیگار کشیدن؟؟!!

به هر حال قطعاً سیگار خوب نیست و بهتره که اون مشکل و نقصی که باعث شده به سیگار کشیدن فکر کنیم رو هر طور شده برطرف کنیم.
لطفا صورت مسأله رو پاک نکنیم.

والسلام.

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از NOVANDA :
سميرا همونطور ك خودت گفتي آدم با اختيار خودش رفتار ميكنه
از سيگار و طرز حرف زدن تـا خودكشي ، دليلي نداره آدم بخاطر اطرافيانش زندگي كنه.
اين تاپيك ب من نشون ميده سيگار بيشتر ازينكه براي بدن خطرناك باشه براي وجهه اجتماعي خطرناكه :))
به نقل از مازیمون :

کاملا جدا از آثار مخربی که میتونه روی سلامتی اطرافیانش بذاره میگم! من به شخصه دوست ندارم آدمایی که دوسشون دارمو با سیگار کشیدن یا هر چیز دیگه ای به مرور از دست بدم! :|
ببینید من نمیگم الان سیگار کشیدن یه فاجعست و بیایم جلوش رو بگیریمو اینا که !!!! :|
سیگار کشیدن یه عادت بده ! مثه تلویزیون زیاد دیدن! مثه عادت به اینترنت و فیسبوک! ولی بده دیگه واسه سلامتی!

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

پک زدن به سیگار هیچ معنایی ندارد الّا نوعی لجاجت با خود، و حتی لجاجت در تداوم ِ نوعی عادت.
عجیب ترین خوی ِ آدمی این است که می داند فعلی بد و آسیب رسان است، اما آن را انجام می دهد و به کرات هم. هر آدمی ، دانسته و ندانسته ، به نوعی در لجاجت و تعارض با خود بسر می برد ، و هیچ دیگری ویرانگرتر از خود ِ آدمی نسبت به خودش نیست.

سلوک - محمود دولت آبادی

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مازیمون :
عمره خودشه دوست داره کم کنه!

فرض کن داری از رو پل هوایی رد میشی،متوجه میشی یکی قصد خودکشی داره!! دقیقا چه حرکتی میکنی؟؟؟ ;;) اصن هیچ حرکتی نکنی. در ظاهر عادی! چه احساسی بهت دست میده؟؟؟ :-/ میگی عمر خودشه دوست داره تمومش کنه؟ناراحتیم نداره؟
ممنون میشم روشنم کنی!! :))

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از samira :) :
فرض کن داری از رو پل هوایی رد میشی،متوجه میشی یکی قصد خودکشی داره!! دقیقا چه حرکتی میکنی؟؟؟ ;;) اصن هیچ حرکتی نکنی. در ظاهر عادی! چه احساسی بهت دست میده؟؟؟ :-/ میگی عمر خودشه دوست داره تمومش کنه؟ناراحتیم نداره؟
ممنون میشم روشنم کنی!! :))

من ناراحت میشم! ولی حسی که من دارم به اون ربطی نداره.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

ببین خب کسی که سیگار میکشه به همه ضرر میرسونه به هوا .مثه استفاده بی رویه از وسایل نقلیه شخصی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا