• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سیگار - قلیان - پیپ

شما از کدام دخانیات استفاده می کنید؟

• سیگار و سیگار برگ

رای‌ها: 30 33.7%
  • قلیان

رای‌ها: 27 30.3%
  • پیپ

رای‌ها: 16 18.0%
  • هیچکدام

رای‌ها: 39 43.8%

• رای‌دهندگان
    89

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : سیگار - قلیان - پیپ

تاپیک رو دوست دارم ، با تشکر

بنده قلیون می کشم یعنی نمی کشیدم خیلی ولی میریم با بچه ها بعضی وقتا تفننی می کشیم خیلی هم خوبه و لذت بخشه :D
ضرر و زیانشم ، قطعا" یه ضرر هایی داره اما به جون می خریم :D
به نظر من سیگار ضررش از همه بیشتره ! حالا اون یارو (محقق ِ) که گفته بود 100برابر سیگار و فلان رو کار ندارم ...

(پستارو کامل نخوندم)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

تفننی قلیون... .

قلیون توی عام جا افتاده تره... .

به نظر من قلیون میزان اعتیاد آور بودنش هم کمتره... .

پیپ رو هم دوس دارم... .ولی نکشیدم... .

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

من هيشكدوم!! ينى با جووناى آشنا و فاميلم كه ميريم بيرون من كه ميگم نه دودش اذيتم ميكنه كلى مسخرم ميكنن و بهم ميگن پاستوريزه!!!
خب بماند!!!!
من كارى به حرف بقيه و دانشمندا ندارم فك كنم سيگار بدتره چون ديدين دودشم از همه بدتره اصن خيلى ناجوره اعتيادشم زياده!!!!!

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

من نمیدونم حالا این تحقیقاتو اینارو ولی من دود پیپ و سیگار واقعا اذیتم میکنه!ولی با قلیون مشکل ندارم :D

یه بارم کشیدم :-" X_X

به نظرم حداقل ضرر ظاهریش کمتره!

ینی ممکنه در دراز مدت ضررش بیشتر باشه ولی در لحظه ی اول که با دودش آدم برخورد میکنه قابل تحملتر از سیگار و پیپه!

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

من به شخصه هیج علاقه ای به هیچکدوم از اینا ندارم ...

همشون ضرر دارن ... حالا یکی بیشتر یکی کمتر ... چرا اصن خودتو درگیر این چیزا بکنی که بعد دنبال ضررش باشی ؟

عقل سالم حکم میکنه که طرف چیزی که ضرر داره نری ... فکر میکنم بیشتر از اینکه به این مباحث بپردازیم باید یه راهکار واسه ترک و اینا پیشنهاد کنیم ... :)

خیلی وقتا شده تو یه جمعی قرار گرفتم که قلیون توش بوده ... مثلن وقتایی که فامیل دور هم جمعن قلیونم باید باشه ... حتی تو جمع دوستام ...

ولی بازم علاقه ای به استعمالشون نداشتم ... :-"

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

به نقل از MissMarvelous :
چیزی که ضررش اثبات شده بهتره که کلن کنار گذاشته بشه... چن نفر میتونن بعد اینکه یه بار سیگار کشیدن خودشونو کنترل کنن و بعدش دوباره به سمتش نرن؟
خیلیا بدون این جور چیزا امتحان ریاضیشونو خوب میدن...! :D
شاید بشه این مثالو زد که دفه اول که یکی دروغ میگه احساس عذاب وجدان داره ولی تا حدی زشتی و قبح اون از بین رفته براش و دفه بعدی راحت تر دروغ میگه و همین تکرار میشه تا یه روز میرسه که به این کارش افتخارم میکنه...!
نمیشه آمار قطعی داد ولی من آدمایی رو می شناسم که بعد از 4-3 بار سیگار کشیدن ، خیلی زود خودشون رو کنترل کردن و دوباره به سمت ش نرفتن .
امتحان ریاضی یه مثال بود فقط . :D تازه ، من گفتم به صورت محدود یا بهتر بگم مقطعی فقط می تونه کمک کنه .
بعله متأسفانه کم نیستن آدمایی که این روند براشون پیش میاد و به سیگار کشیدن شون افتخار می کنن حتی . X_X
به نقل از A-PAK :
مثال نقضش بابا بزرگه من
تا حالا ۷۴ کیلومتر سیگار کشیده از سنگین ترین نوع ممکن :D
در سن ۷۵ سالگی به شدت سالم و عکس هم که از ریه ش گرفتن دکتر بش گفته بود تو امکان نداره سیگاری باشی
همچین چیزی که میگین ، امکان نداره خب . 74 کیلومتر سیگار ، اگه هر سیگار رو 15 سانتی متر در نظر بگیریم ، تقریباً میشه 493334 تا سیگار . 493334 تا سیگار هم تقریباً میشه 24666 پاکت ! یعنی این همه سیگار کشیده باشن و ریه شون اصلاً علائمی از سیگار کشیدن نداشته باشه ؟؟ برای من غیر قابل ِ باور ِ .
تازه 74 کیلومتر خیلی زیاد ِ خب . اگه 74 کیلومتر سیگار رو تو 30 سال کشیده باشن ، روزی میشه 2.25 پاکت . یعنی روزی 45 سیگار . امکان نداره کسی به طور مداوم30 سال روزی 45 سیگار بکشه و بعد ریه ش سالم باشه ! /m\
به نقل از پـوریــا :
من به شخصه هیج علاقه ای به هیچکدوم از اینا ندارم ...
همشون ضرر دارن ... حالا یکی بیشتر یکی کمتر ... چرا اصن خودتو درگیر این چیزا بکنی که بعد دنبال ضررش باشی ؟
عقل سالم حکم میکنه که طرف چیزی که ضرر داره نری ... فکر میکنم بیشتر از اینکه به این مباحث بپردازیم باید یه راهکار واسه ترک و اینا پیشنهاد کنیم ... :)
فکر کنم اکثر افراد علاقه ای به هیچکدوم ندارن ، ولی دلایل مختلف باعث میشه برن سراغ شون . مثلاً یکی از رایج ترین دلایل تو نوجوون های ایرانی کنجکاوی ِ یا حس شاخ بودنِ . تو سرویس ما یکی بود ، سیگار میاورد بعد روشن می کرد ، همین که سیگار از لب ش جدا می شد دود رو می داد بیرون . خب این سیگار کشیدن نیست که . البته هستن نوجوون هایی هم که واقعاً به خاطر نیاز سیگار کشیدن یا می کشن .
راهکار واسه ترک رو به نظر من زمانی می تونی پیدا کنی که خودت تو اون موقعیت قرار بگیری و حسی که به افراد ِ شبیه تو دست میده رو بفهمی . منظورم این نیست که معتاد بشی ها ، منظورم اینه یه بار که حس می کنی موقعیت ت با یه فرد سیگاری تقریباً یکی ِ ، یه سیگار بکشی ببینی چه حسی داره اون فرد ِ سیگاری . بعد از این شاید بتونی راهی واسه ترک کردن ش ، حداقل واسه افراد محدودی از جامعه ، پیدا کنی . تو کلمات خیلی قشنگ ِ که آدم خودش رو درگیر چیزایی که ضرر دارن نکنه ولی تا زمانی که درگیر اینا نشی ، چجوری می خوای واسه ش راه حل پیدا کنی ؟
تازه ، خیلی چیزا هستن که مضر تر از سیگار هستن حتی ولی ما انجام میدیم ، شاید اسم سیگار زیادی بد در اومده . :D

arshia

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
یه بار جو گرفتم 2 ماه از وقته با ارزشمو گذاشتم برا المپیاد شیمی بعده 2 ماه تازه فهمیدم چه خریتی کردم :دی
دانشگاه
iauctb
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از TnT :
همچین چیزی که میگین ، امکان نداره خب . 74 کیلومتر سیگار ، اگه هر سیگار رو 15 سانتی متر در نظر بگیریم ، تقریباً میشه 493334 تا سیگار . 493334 تا سیگار هم تقریباً میشه 24666 پاکت ! یعنی این همه سیگار کشیده باشن و ریه شون اصلاً علائمی از سیگار کشیدن نداشته باشه ؟؟ برای من غیر قابل ِ باور ِ .
تازه 74 کیلومتر خیلی زیاد ِ خب . اگه 74 کیلومتر سیگار رو تو 30 سال کشیده باشن ، روزی میشه 2.25 پاکت . یعنی روزی 45 سیگار . امکان نداره کسی به طور مداوم30 سال روزی 45 سیگار بکشه و بعد ریه ش سالم باشه !
بابا بزرگه من ۶۲ ساله که سیگار میکشه :D
من نمیدونم چجوری ولی واقعا غیر از قند هیچی بیماری دیگه ای نداره

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به نقل از TnT :
فکر کنم اکثر افراد علاقه ای به هیچکدوم ندارن ، ولی دلایل مختلف باعث میشه برن سراغ شون . مثلاً یکی از رایج ترین دلایل تو نوجوون های ایرانی کنجکاوی ِ یا حس شاخ بودنِ . تو سرویس ما یکی بود ، سیگار میاورد بعد روشن می کرد ، همین که سیگار از لب ش جدا می شد دود رو می داد بیرون . خب این سیگار کشیدن نیست که . البته هستن نوجوون هایی هم که واقعاً به خاطر نیاز سیگار کشیدن یا می کشن .
راهکار واسه ترک رو به نظر من زمانی می تونی پیدا کنی که خودت تو اون موقعیت قرار بگیری و حسی که به افراد ِ شبیه تو دست میده رو بفهمی . منظورم این نیست که معتاد بشی ها ، منظورم اینه یه بار که حس می کنی موقعیت ت با یه فرد سیگاری تقریباً یکی ِ ، یه سیگار بکشی ببینی چه حسی داره اون فرد ِ سیگاری . بعد از این شاید بتونی راهی واسه ترک کردن ش ، حداقل واسه افراد محدودی از جامعه ، پیدا کنی . تو کلمات خیلی قشنگ ِ که آدم خودش رو درگیر چیزایی که ضرر دارن نکنه ولی تا زمانی که درگیر اینا نشی ، چجوری می خوای واسه ش راه حل پیدا کنی ؟
تازه ، خیلی چیزا هستن که مضر تر از سیگار هستن حتی ولی ما انجام میدیم ، شاید اسم سیگار زیادی بد در اومده . :D
کم نیستن کسایی که درگیر این چیزا شدنو به این نتیجه رسیدن که باید ترک کنن... میشه از همینا واسه ترک کردن این چیزا کمک گرفت ...
واسه پیدا کردن راهکار برای ترک راه های دیگه ای هم هست ... :-"

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

به نقل از GCD :
ویکی پدیا میگه:نظرتون درباره اینا چیه؟
ضمن این که من هرچی گشتم، تحقیقی ندیدم که ثابت کرده باشه فلان بیماری فقط بخاطر مصرف دخانیاته، ولی اینا اکثرا اثبات شده ان
خب اینم تو ویکی پدیا بود
639px_Side_effects_of_nicotine.png

این
:-" :-"

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

تاپیک خوبیه ولی ای کاش 1گزینه هیچکدام هم میزاشتی تا ببینیم چند درصد هیچی نمیکشن! نتیجش خیلی برام جالبه!!!
من خودم فقط قلیون میکشم اونم کم!
بیشتر دلیلشم دور هم بودنه چون هیچوقت نمیرم تنها بشینم قلیون بکشم!!!
البته نمیشه گفت دلیلش فقط همینه چون از کشیدن قلیون لذت هم میبرم!!!

arshia

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
یه بار جو گرفتم 2 ماه از وقته با ارزشمو گذاشتم برا المپیاد شیمی بعده 2 ماه تازه فهمیدم چه خریتی کردم :دی
دانشگاه
iauctb
رشته دانشگاه
عمران

میگن هر سیگار ۳ دقیقه از عمر آدم کم میکنه
میگن اگه کاری کنی که واقعن ازش لذت ببری ۵ دقیقه به عمرت اضافه میشه
پس سیگارتونو با لذت بکشین ۲ دقیقه هم بیشتر عمر کنین :D
خودم که به این جمله اعتقاد دارم

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اهم اهم... :-"
اینجا قراره بحث علمی باشه اگه حرفی میزنین تا حد ممکن سعی کنین منبع حرفاتونو بگین و خاطره هم تعریف نکنین...! :D

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

همون توتونی که تو قلیون هست تو سیگارم هست
اما به توتون قلیونم بستگی داره مثلن مامان بزرگم و خاله مامانم فقط تنباکوی کاشونی بدون طعم میکشن تازه خاله میگه که برا قولنج! و باز شدن ریه خوبه.
فکر کنم نیکوتین سیگاربیشتره.اما سیگار رو میشه هی کشید اما قلیون اداب داره اگه خودت بخوای درست کنی و بیرونم باشی تنها نمیچسبه

شخصا از دود بدم میاد

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

من نمیدونم چرا هرچی راجع به ضررهای پیپ تحقیق می کنم به نتیجه ای نمیرسم! حتی بعضی جاها گفته که سلامت روانی رو هم بهبود می بخشه
منطقی هم به نظر میاد: پیپ مواد شیمیایی نداره (بجز توتون های طعم دار که معلوم نیس چه آشغالی توشه)، استنشاق نمیشه و فقط از طریق دهن جذب میشه در نتیجه به ریه آسیب نمی زنه، چسب و کاغذ و این چیزا هم قاطیش نیست
بعد طبق اون نوشته های ویکی پدیا [nb] پست #15 [/nb] و چیزایی که آروین گفت (و طبیعتا) تباکو اثرات مثبتی هم داره، و طبق بحث هایی که شد و پستی که کیمیا گذاشت (همو دکتره) اثرات منفی و سرطان زایی که دخانیات دارن اکثرا بخاطر مواد شیمیایی و ارتباط مستقیم با ریه ست
با این حساب یعنی پیپ بده؟ خوبه؟ نه بده نه خوب؟
جریان چیه؟

آروین کجایی؟ :D

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

خــــــــوب کسایی که مخالفن برای خودشون میتونن دلایلی داشته باشن:
1-دود قبلون وقتی وارد ریه بشه یه سری مژک ها رو از بین میبره و دچار بیماری های تنفسی میشیم
خوب وقتی یه چیزی برای بدن ضرر داره چرا باید ازش استفاده بشه؟
بعضی ها ک میگم بدن مال خودمون ضرر مال خودمون میکشن :-"

• لایک
امتیازات: ali_f

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

به نقل از •تــانـژانتـ• :
خــــــــوب کسایی که مخالفن برای خودشون میتونن دلایلی داشته باشن:
1-دود قبلون وقتی وارد ریه بشه یه سری مژک ها رو از بین میبره و دچار بیماری های تنفسی میشیم
خوب وقتی یه چیزی برای بدن ضرر داره چرا باید ازش استفاده بشه؟
بعضی ها ک میگم بدن مال خودمون ضرر مال خودمون میکشن :-"
بله دقیقا ........ سیگار و قلیون و پیپ همشون سرتاپا یه کرباسن و آخرش سیستم تنفسی رو به لجن میکشن ....... البته این نظر من و یه چند نفره ....... :-"

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

پیپ خیلی سنگین تر از خیلی از سیگارـائه . ضررشو نمیدونم !
ولی قلیون خیلی بیشتر از سیگار ضرر داره و تو مدت ِ کمی اگه زیاد بکشی بیماری ِ ریه و اینا میگیری :د
سیگارم میگن بیشتر به خاطر ِ اون فیلتر ِ سفید [ که تو بعضی نوع ها قرمز ِ ] ضررش به مراتب از قلیون کمتر ِ .
دوز ِ یه سری از سیگار ها ـم کمتر ِ :D ولی خب واسه کسایی که سیگاری ـن کافی نیس . در کل طی ِ یه مدت سیستم تنفسی مشکل پیدا میکنه ! چه پیپ باشه ، چه با سیگار و چه با قلیون !

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
دود کدوم سنگین تره؟
جذب نیکوتین کدوم بیشتره؟
پیپ ؟
قلیون؟
سیگار؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
دود کدوم سنگین تره؟
جذب نیکوتین کدوم بیشتره؟
پیپ ؟
قلیون؟
سیگار؟

سنگین بودن خیلی کیفیه، اما پیپ با اختلاف سنگین تره، در واقع کسی دود پیپ رو داخل ریه نمیده، تو دهان نگه میدارن و از طریق لثه مقداریش جذب میشه.

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
سنگین بودن خیلی کیفیه، اما پیپ با اختلاف سنگین تره، در واقع کسی دود پیپ رو داخل ریه نمیده، تو دهان نگه میدارن و از طریق لثه مقداریش جذب میشه.
یعنی ی کام از سنگین ترین توتون پیپ
از یکام از سنگین ترین قلیون و از سنگین ترین سیگار
سنگین تره؟
ولی مقدار جذبش کمتره؟

بالا