• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

يهود و يهوديت

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : يهود و يهوديت

:O
خو تحريف در دين ديه

به نظرت واقعا دين موسي اين بوده
واقعا موسي تو دينش گفته ربا حلاله؟؟؟

به نظرم اين موضوع تحريف رو روشن كنيم بقيش حل بشه....

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از fireball2 :
خو تحريف در دين ديه

به نظرت واقعا دين موسي اين بوده

به نظرم اين موضوع تحريف رو روشن كنيم بقيش حل بشه....

لابد گفته (هرچند الان هم اطلاعی از بودن دستور آزاد بودنش ندارم )

تحریف در دین و بشارت به پیامبری ِ محمد ابن ِ عبدالله هم وظیفه شماست که اثبات کنی

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب الان وسط امتحانا كه نميشه مهران عزيز ;;)
حالا بعد امتحانا ايشالا
ولي دوستان لطف كنن يه دور تورات رو بخونن بعد امتحان بحث كنيم(شد تاپيك كتابخواني :D)
راستي كسي لينك دانلود واسه تلمود نداره اگه دارين همينجا بذارين ممنون
من اين عباسي رو راضي كنم اطلاعتشو بگيرم ... [-o<

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

بحث داره زیادی عقیدتی میشه ها .

بعدم بچه ها اول راجع به یه چیزی تحقیق کنید بعد اون رو بگید :D

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

:-?
نميدونم واللا
عقيدتي....
خوب وقتي داريم در مورد تاريخ يك دين حرف ميزينيم لزوما بايد عقيدتي هم باشه ديگه :)
ولي منظورتون رو از عقيدتي شدن نميفهمم
خوب اين كه يك دين تحريف شده يا نه خيلي عقيدتيه.. :-??

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

درباره تالمود:
طرفداران بیشتر فرقه‌های یهودی بر این باورند که تاناخ (انجیل عبری یا عهد عتیق) را نمی‌توان تحت الفظی یا مستقل فهمید، بلکه لازم است آن را در کنار متون دیگری که به تورات شفاهی معروف است تفسیر کرد؛ این متون دیگر در میشناه، تالمود، گمارا و میدراش گنجانده شده‌است.
همچنین پیروان یهودیت ارتدوکس، به ویژه یهودیت هاریدی، بر این باورند که میشناه، تالمود و میدراش اگر به لحاظ جمله بندی و انتخاب کلمات آسمانی و بی خطا نباشد از لحاظ محتوا و معنی آسمانی و بی خطا است.
منبع هم ویکی پدیا.

پس نمیشه گفت این کتاب نمیتونه نمادی از اعتقاداتشون باشه:
به نقل از fire ball :
2. نژاد پرستيشون
كتاب تلمود يكي از كتاب هاي معتبر يهود است كه توي اين كتاب بارها يهوديان را انسان و ديگران را حيوان خوانده(ان شاءالله بعدا مفصل تر بحث ميكنم)http://www.shohood7.blogfa.com/post-14.aspx
اين هم انجمن كلميان تهران كه درباره تلمود نوشته كه بعضي دوستان نگن تلمود معتبر نيستhttp://www.iranjewish.com/Essay/Essay_39_Talmod.htm[/url

اما این نژاد پرستی مسخره ی یهودی ها به هیچ کس پوشیده نیست. من نمونه ایرانی، یا مسلمان براتون نمیارم:

از خودمان می‌پرسیم آیا اغلب اسرائیلی‌ها فکر می‌کنند زندگی یک اسرائیلی پربهاتر از زندگی چهل فلسطینی یا لبنانی است.
چون تصویرهایی از دختران کوچک اسرائیلی می‌بینیم که تهنیت‌هایی کریه بر بمب‌هایی می‌نویسند که بنا است بر سر مردم غیرنظامی لبنان و فلسطین بریزند. دخترکان اسرائیلی وقتی با شادمانی بر مرگ و شکنجه‌ی آن سوی جبهه‌ها می‌خرامند، نازنین نی اند.

یاستین گوردر

معتقد هستن خدا مسلمان ها و مسیحی ها رو در حکم حیواناتی براشون آفرید. و اگر عمرشون طولانی میشه، برای اینه که از مرگ حیواناتشون و ضرری که میبینن ناراحت نشن.(این رو چند وقت پیش یه خاخام یهودی گفته بود.)

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از نسترنگار :
خب درست میگن دیگه؟
من هنوزم فکر میکنم یهودی بودن خوبه. یکی من قانع کنه لطفا :D
از فکرت حمایت می کنم :-"

به نقل از fireball2 :
خو تحريف در دين ديه
توضیح دقیق بده، چه تحریفی؟ تحریف اشاره به چی داره و مفهوم مورد نظر تو چیه؟

به نقل از fireball2 :
چرا که نه؟ چیزی که بهش میگی "ربا" اول این که سود پوله که اگه بابای یهودی تو بانکش سود 4درصد میگیره، تو ایران که مثلا بانک اسلامیه تقریا دوبرابر پس میدی! تو امارات و اینا هم سود همین حدود 4-5 درصده
حالا فرض کنیم سود پول چیز بدیه و نباید انجامش داد
تعجب داره؟ اسلام که نزدیک ترین دین به حال حاضره توش برده داری داره، واضحا برده داری تایید شده، با این که برده داری کار خیلی ناپسندیه
بعد شما میگی یهودیت که مال 5000 و خوردی سال پیشه، تحریف شده بخاطر دریافت سود پول که امروزه هم یه چیز رایج در اقتصاده (به دلیل تورم و عدم ثبات پولی نمیتونی 1000 تومن به من قرض بدی و 2 سال بعد هم همون 1000 تومن رو بگیری)
اتفاقا این یکی از دلایلیه که من معتقدم اگه دینی باشه و خدایی باشه، یهودیت واقعی تره چون این که 5775 سال پیش یک تمدن اقتصاد میدونسته بیشتر الهی به نظر میاد تا این که 1400 سال پیش برده و کنیز و غلام داری مجاز شمرده بشه

× راستی فکر کنم بهتره بحث رو به صهیونیزم بکشیم، اگه تفکراتتون راجع به یهودیت در همین حده که با خون بچه 6 ماهه کیک می پزن (!!!)
ای انسانی که این رو گفتی، و ای انسانهایی که این رو باور کردین، برای شما متاسفم چرا که راجع به اصلی ترین قانون یهودیت که کوشر هست کوچکترین اطلاعی ندارید، و نه تنها سعی نمی کنید یه سرچ کنید بلکه با اینا به عنوان حقیقت، قضاوت می کنید

طبق شرع یهود، هنگام ذبح حیوان باید اومقدری بمونه که خونش کاملا از بدنش بیرون بره، به همین دلیل حتی اگه یک یهودی گوشتی با ذبح اسلامی بخوره گناه بزرگی کرده، نه بخاطر این که اسلامیه، چون ذبح اسلامی درباره خون در اون حد سختگیر نیست و بیشتر ذکر گفتنش مهمه، اما توی شرع یهود خوردن خون در حد مردار خواری شمرده میشه

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

در مورد برده داری بعد امتحان یه تاپیک بزن توجیهت کنم کامل :>

حرفاتون در مورد برده داری در یهود و اسلام رو اصلمن قبول ندارم ولی چون تاپیک منحرف میشه بعد ساینا دعوام میکنه نمیگم :-"

در مورد ربا هم یه سری ایه تتو قران بود از حضرت موسی ایشاللا میذارم براتون :)

ضمنا در مورد اون کیک با من که نیستین من نقل کردم بعد گفتم به نظر خودم غیر واقعی باشه//// (;

spotlight

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مرکز سمپاد صحرایی
شهر
کپر نشینان مقیم مرکز

مبنای یهود برای پذیریش افراد اینه که اون فرد خون یهودی در رگش باشه.یعنی نسبت خونی با یک یهودی داشته باشه البته درسته که یهودیان برای این کارشون اونطور استدلالاتی رو بیارند اما در حقیقت اینکارشون یه جور پاسداریه از عقایدشونه تا کسی نتونه بهشون نفوذ کنه.مثلا در خود اسلام بعضی از این یهودیان میامدند و به ظاهر مسلمان میشدند ولی در اصل قصد تخریب عقاید داشتند.موضوع دیگه هم اینه که من شدیدا با اینکه در حال حاضر مسیحیت و یهودیت یک دین محسوب میشند مخالفم.یهودیت در زمان امدن مسیحیت تمام شد و به مسیحیت باید تبدیل میشد و مسیحیت هم با امدن اسلام تمام شد.در واقع در حال حاضر تنها دین الهی اسلام اونهم به معنای تشیع هست.البته از اول هم اسلام دین واحد بوده ولی خب در طول تاریخ مصداق مختلف پیدا کرده و جزییاتش تغییر کرده.یعنی با اینکه اهل یهود و مسیح و دیگر اهل کتاب فکر میکنند که بر مسیر حق هستند اما در حقیقت در انحراف هستند.البته این موضوع شامل کسانی که از این سیر اطلاعی ندارند نمیشه.

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

اگه بخوایم بگیم چون یهودیت 5000 سال پیش از اقتصاد حرف زده پس الهیه، خیلی چیزای دیگه هست که قرآن 1400 سال پیش ازش حرف زده که کتابهای ادیان دیگه هرگز باهاش برابری نمیکنن. ضمنا، برده داری یه جورایی توی همه ادیان هست.
یهودی خوب هم قطعا داریم، اما مسئله اعتقاداتیه که با افتخار اعلام میکنن: مسلمان و مسیحی در حکم حیوان ...

Reyhanehr100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
WTF :|
دانشگاه
:دی
رشته دانشگاه
ایشالا دارو :ایکس

هرکسی نظر خودشو داره ولی به نظر من یهودیتم ی دین الهیه و یهودیام انسانن و قابل احترام...دلیلیم نداره که چون ما مسلمونیم پس ما بهترین انسان ها هستیم.
نظر من اینه که دارید مسایل سیاسیو با مذهبی قاطی میکنید. برای بررسیکردن ی دین بهتره به اصل دین توجه کنید نه کسایی که امروزه به اصطلاح اسم خودشونو گذاشتن یهودی،مسلمون،مسیحی و ....من احساس میکنم شما یهودیتو دارین تو اسراییل میبینین!این مثل اینه که من اسلامو تو وهابیت ببینم....خب مسلما اسلام و یهودیت واقعی اینا نیستن
آخر حرفامم باید بگم از نظر من تموم دینای الهی انسان هارو به ی اصل دعوت میکنن که اونم انسانیته!حالا مهم نیس مسلمونی یا نه مهم اینه که انسان باشی

spotlight

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مرکز سمپاد صحرایی
شهر
کپر نشینان مقیم مرکز

من در صحبتهام حرفی از یهودی و مسیحی نزدم من کارم با یهودیت و مسیحیت است.
اولا این که ما بگیم همه ادیان از جمله یهودیت و اسلام و مسیحیت انسان رو به اصل که همون انسانیت باشه، دعوت میکنه صحبت اشتباهیه.اصل دین اسلام چیز دیگریه.
نکته بعدی اینه که پیروی از دینی که امروزه یهودیت یا مسیحیت خونده میشه چند ایراد اصلی دارد.
اول اینکه این دین، دین تحریف شده یهوده یا مسیحیته.دوما این که یهودیان از فرمان خدا سرپچی کردند و دارند میکنند چون اونها اگر معتقد به یهود بودند باید مسیحی میشدند و مسیحیان هم باید مسلمان میشدند.دقت کنید میگم باید. و این دستور هم در همون کتابهای تحریف شده خودشونهم حتی ذکر شده.
موضوع بعدی در مورد اون مثالتون.اولا نه من شخصا هیچ کاری با اسراییل ندارم در زمینه بررسی یهود.البته اینکه میگید کسی اسلام رو در وهابیت ببینه کاملا غلطه.چون مثل این میمونه که کسی بررسی نحوه عملکرد دستگاه عصبی رو از دیفرانسیل بدونه!
اسلام جز تشیع نیست.و هرانچه هست غیر از اسلام حقیقی است.متاسفانه کل اهل سنت بعد از واقعه عدم پایبندی به بیعت با اهل بیت در یک انحراف هستند که اونها رو از اسلام حقیقی جدا کرده.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

دکتر شما میتونی یه تاپیک توی انجمن عقیدتی بزنی این حرفاتو اثبات کنی بعد همگی ممنونت میشن ، اما اینجا هدفش چیز دیگست ، داره تاریخچه یک نژاد رو بررسی میکنه و هیچ کاری به اسلام و تشیع و بهشت و جهنم نداره !
پس لطف کنید بحث تاریخی رو با بحث مذهبی اشتباه نگیرید .
ممنون

پ.ن : این تاپیک میتونه اونی باشه که شما میخواید .

spotlight

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مرکز سمپاد صحرایی
شهر
کپر نشینان مقیم مرکز

من موندم چرا جدیدا ملت اینقدر سطحی نگر شدن?!
اولا شما رجوع کنید به اولین پست
fire ball اونجا گفته
نظرتون راجع به يهود و يهوديت چيه ؟
من هم نظرمو گفتم!
ثانیا،در راستای همون سطحی نگری میگم که شما پست منو بخون کجاش من حرف از بهشت و جهنم زدم?!یه کم بیشتر دقت کن!
ثالثا، حرف من اینه که این که به یهودیت به عنوان یک دین حاضر نگاه کنیم اشتباهه و یهود یک دین ملغی شده است.
رابعا، من به Reyhaneh پاسخ دادم.
خامسا، صحبت های من نقطه اشتراکی است بین تاریخ و مذهب که به اون تاریخ مذهب میگن.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ما اینجا نمیخوایم درباره مسائل عقیدتی حرف بزنیم، این که یهودیت یک دین ملغی شده ست صرفا عقیده شخص شماست دکتر شریف!

بحث اصلی در مورد تفکرات افراد درباره تمدن یهوده، و تاریخ نژاد یهود و یهودیت

من پیشنهاد می کنم هرکسی اینجا بگه که به چه دلیل راجع به یهود دید منفی داره، تا بهتر بتونیم به این تفکرات پاسخ بدیم

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از دکتر شریف! :
من موندم چرا جدیدا ملت اینقدر سطحی نگر شدن?!
اولا شما رجوع کنید به اولین پست
fire ball اونجا گفته
نظرتون راجع به يهود و يهوديت چيه ؟
من هم نظرمو گفتم!
ثانیا،در راستای همون سطحی نگری میگم که شما پست منو بخون کجاش من حرف از بهشت و جهنم زدم?!یه کم بیشتر دقت کن!
ثالثا، حرف من اینه که این که به یهودیت به عنوان یک دین حاضر نگاه کنیم اشتباهه و یهود یک دین ملغی شده است.
رابعا، من به Reyhaneh پاسخ دادم.
خامسا، صحبت های من نقطه اشتراکی است بین تاریخ و مذهب که به اون تاریخ مذهب میگن.
برای اولنتون :
در راستای نگاه عمیق ِ شما میگم ، وقتی مدیر ِ انجمن میگه :
به نقل از SaϔnA.M :
بچه ها خواهشا " تاریخی" بحث کنید ، تاریخ هم کـه " من شنیدم فلان چیز ... " نمیشـه که ! شواهد ِ مستند بیارید و راجع به گذشته ی این قوم و تاثیرش روی ِ امروز و حال و روز ِ الآن بحث کنید .
پس شرط ِ باز موندن ِ این تاپیک اینیه که ساینا گفت ، یعنی درباره تاریخ این قوم بحث بشه ، نه دینشون و رد دینشون !!!

برای ثانینتون : برداشت ِ من ازینکه فلانی ها منحرفن و فقط شیعه از نوعی که شما قبولش دارین حق ِ این شد که اونا جهنمین و شما بهشتی ، من عذر میخوام اگه بد برداشت کردم .

برای ثالثنتون : شما هیچیو اثبات نکردی و فقط داری چیزی رو که دوست داری باشه به عنوان ِ یه حکم ِ کلی به خورد ِ ملت میدی . هیچ دلیلی برای اثبات این حرفتون نیست !!!

برای رابعن : منم برای جلوگیری از انحراف ِ فکر ِ ریحانه و اینکه هر حرف ِ غلطیو باور نکنه لازم دونستم نظر خودمو بدم .

برای خامسن : تا جائی که به تاریخ ِ مذهب مربوط بشه هیچ مشکلی نیست ، ولی وقتی مسئله اصلیتون مذهب باشه و سعی کنید فقط بگید دین ِ یهود ، نمیشه به هدف ِ تاپیک رسید ،

××پستمو که دادم دیدم فرشیدم جواب داده ، همونی که فرشید میگه ××

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از GCD :
من پیشنهاد می کنم هرکسی اینجا بگه که به چه دلیل راجع به یهود دید منفی داره، تا بهتر بتونیم به این تفکرات پاسخ بدیم

خب من خودم راجع به یهود و یهودیت اطلاعات کمی دارم ، شاید برای همین ترجیح میدم بیشتر بخونم تا نظر بدم ، کلا هم راجع بشون قضاوت نمی کنم !
اما خیلی هارو دیدم که دید ِ منفی دارن به یهودیان و بعضا دلایلشون رو پرسیدم
یکی از عمده دلایل اینه که جامعه ایران کلا داره میگه یهود منفی ِ ، هر چیز منفی رو به یهود نسبت داده . من خودم بچه که بودم فکر می کردم یهودی بودن یک صفت ِ بده ! مثلا میخوان بگن یه چیزی خیلی خیلی بده میگن یهودیه ! یعنی بچه ها با این دید بزرگ میشن
یه دلیل دیگه هم این که خیلی ها فرق خیلی چیز ها رو نمیدونن ، هر چیز غیر عادی و یه کم عجیب غریبی دیدن نسبتش میدن به یهود ، صهیونیسم ، فراماسون ، شیطان پرست و ...
برای همین هر چیز بدی گیرشون اومد هم میگم عه این ربط داره به یهودیت !
رسانه های ایران هم کم برای این قضیه تبلیغ نکردن.
حرف منم اینه که اصلا قرار نیست به دین بودن یا نبودن و این های ِ یهودیت نگاه کنیم . قرار ِ تاریخ یک قومی رو بررسی کنیم که دینشون یهودیه . تا جایی که عقاید اعتقادیشون تاثیر گذاشته روی ِ وقایع و اعمالشون ، بررسی میشه !
حالائم که چیزی نشده ! :D بیخیال ! :D

spotlight

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مرکز سمپاد صحرایی
شهر
کپر نشینان مقیم مرکز

بنده از این بعد این موضوع رو ادامه نمیدم و به تبیین نقش قوم یهود در وقایع دوران قبل حین و بعد بعثت نبی اکرم میپردازم اما از انجایی که دوستان بر موضوعات مطرح شده از طرف من عیب بی استدلالی و عقیده شخصی بودن رو وارد دونستند با مطالعه و یافت ایات قران و انجیل و تورات استدلالات مربوط به موضوع مطرحه رو مشخص کردم که به اطلاع دوستان میرسانم.
فرض وجوب پیروی از مسیحیت برای یهودیان و اتمام ایین یهود با اثبات اینکه ایا عیسی ع برای بنی اسراییل مبعوث شده بود یا نه اثبات میشود.
برای همین منظور به ایات زیر مراجعه کنید.باعرض پوزش به علت طولانی شدن و کمبود بنده تنا ادرس ایه را ذکر کردم و رجوع به انها رو به خودتون میسپرم که میتوانید از نسخه های موجود در اینترنت انها ایات را بخوانید.
آیا حقیقتا این پیامبر عظیم‌القدر بر همه مردم دنیا مبعوث شده است؟ پاسخ منفی است. زیرا براساس آنچه از قرآن مجید و اناجیل اربعه مسیحی بر‌می‌آید، رسالت حضرت عیسی(ع) مختص به قوم بنی‌اسرائیل بوده است. هیچ کجا نقل نشده که حضرت عیسی(ع) غیر یهودیان را به دین خدا فراخوانده باشد. عیسی(ع) بنا به نص قرآن در دنباله رسالت حضرت موسی(ع)، بر قوم یهود مبعوث شده است. (بقره‌/‌ 88 ـ مائده‌/‌ 44 و 46) در اناجیل مسیحی نیز دیده می‌شود که حضرت عیسی(ع) مردم را به تورات و کتب انبیاء یهود ارجاع می‌دهد. (متی 5‌/‌17 ـ 7‌/‌12 ـ 8‌/‌4 ـ مرقس 13‌/‌14 ـ لوقا 4‌/‌21 ـ 10‌/‌26 ـ یوحنا 10‌/‌34 و 35) به همین سبب است که مسیحیان مجبور به قبول تورات و سایر کتب انبیاء یهود هستند.
بنی‌اسرائیل یعنی برادران یوسف، به جرم مخالفت عمدی با خواست خداوند در سیادت یوسف(ع) و فروختن آن حضرت، به مصر تبعید شدند و پس از قحطی نیز بازنگشتند. (در این خصوص به مقاله نگارنده در همین صفحه، به تاریخ 23‌/‌2‌/‌1388 رجوع شود) حدود 400 سال بعد، طبق پیشگویی ابراهیم و یعقوب و یوسف(ع) که در تورات مذکور است، (پیدایش 15‌/‌13 تا 16 ـ 48‌/‌21 ـ 50‌/‌24) خداوند حضرت موسی(ع) را فرستاد تا بنی‌اسرائیل را به فلسطین بازگرداند. لذا رسالت حضرت موسی(ع) نیز مختص به قوم یهود بود و این حقیقت در قرآن مجید نیز مؤکد است. (اعراف‌/‌ 105 و 134 ـ طه‌/‌ 47 ـ شعراء‌/‌ 17) بنا به یک حکم کلی، همه امت‌ها پیامبر داشته‌اند. (فاطر‌/‌ 24) و این پیامبران به سوی قوم خود رفته‌اند، به زبان همان مردم. (نگا. یونس‌/‌ 74 ـ یوسف‌/‌ 109 ـ ابراهیم‌/‌ 4)
در قرآن از زبان فرشته‌ای که بر حضرت مریم(س) پدیدار شد، آمده است: «و او پیامبری است که به سوی بنی‌اسرائیل می‌رود». (آل‌عمران‌/‌ 49) از برخی آیات دیگر نیز برمی‌آید که رسالت حضرت عیسی(ع) مختص به یهود بوده است. (صف‌/‌ 6 و 14 ـ مائده‌/‌ 72 ـ زخرف‌/‌ 59) در انجیل متی از زبان حضرت عیسی(ع) اینچنین منقول است: «فرستاده نشده‌ام مگر به جهت گوسفندان گمشده بنی‌اسرائیل» (متی 15‌/‌24) مراد از «گوسفندان گمشده»، عموم مردم یهودند که توسط کاهنان یهود گمراه شده‌اند. برخی محققان معتقدند که هرچند حضرت عیسی(ع) از مُلک یهود خارج نشد ولی به حواریون خود اجازه داد تا انجیل او را در تمام جهان تبلیغ کنند. در حالی که در پایان انجیل لوقا آمده است که حضرت عیسی(ع) به حواریون خود سفارش کرد که تا زمان ظهور منجی موعود، در اورشلیم بمانند. (لوقا 24‌/‌49)
فلسطین در زمان حضرت عیسی(ع) به 3 استان شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم شده بود که به ترتیب جلیل، سامریه و یهودیه خوانده می‌شد. طبق 3 انجیل نخست (متی، مرقس و لوقا)، حضرت عیسی(ع) فقط در شهرهای استان جلیل موعظه می‌کرد و فقط یک نوبت به اورشلیم وارد شد که همان وقت، کاهنان او را گرفته و به قتل رساندند(!)حضرت عیسی(ع) در این سه انجیل یک پیامبر جلیلی خوانده می‌شود و محدوده رسالت او بخشی از قوم یهود است و نه همه یهودیان، تا چه رسد به تمام مردم جهان.‌ نتیجه می‌گیریم که محدوده حضرت عیسی(ع) نیز مانند حضرت موسی(ع) و سایر انبیاء بنی‌اسرائیل مختص به قوم یهود بوده است.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ضمن تشکر برای استفاده از دکمه های ctrl+c و ctrl+v جهت کپی کردن بدون ذکر منبعتون از سایت www.alvadossadegh.com، شما نمیتونی بگی یهودیت الهی نیست چون قرآن گفته عیسی فقط برای قوم یهود مبعوث شده و محمد برای همه دنیا و اسلام آخرین دینه و شیعه مذهب برتره، خیر!
فرضا من قرآن رو قبول ندارم به عنوان یک کتاب الهی (همونطور که اناجیل و سایرین رو)، مبنای الهی بودن یکی و ملغی بودن سایرین رو نمیشه بر اساس عقیده تو یا من یا مهران گذاشت!

بعد این که اصلا فرض کنیم یهودیت و مسیحیت و مذهب تسنن همه ملغی و شیعه برحق مطلق، این چه ربطی به قوم یهود و تاریخ و فرهنگشون داره؟ به جرات میشه گفت اکثر افراد تاثیر گذار بر تمدن امروزیی که داریم، افراد بنیان گذار دانش های مثل اقتصاد و فیزیک و فلسفه و روانشناسی، نظریه پرداز های بزرگ گذشته و حال از نژاد و قوم یهود بودن، چه در گذشته خیلی دور و چه حال که افراد مهم و تاثیر گذار دنیا از قوم یهودن
الان تو میگی قوم یهود بده فقط بخاطر این که به عقیده تو یهودیت و مسیحیت و تسنن تحریف شده و ملغی ست و فقط شیعه 12 امامی برحقه؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از دکتر شریف! :
در حالی که در پایان انجیل لوقا آمده است که حضرت عیسی(ع) به حواریون خود سفارش کرد که تا زمان ظهور منجی موعود، در اورشلیم بمانند. (لوقا 24‌/‌49)

شما خودت خوندی این سفارشو ؟ :D

انجیل لوقا باب ِ 24 آیه 49 :

" اینک من روح القدس را که پدرم به شما وعده داده است بر شما خواهم فرستاد . از این رو پیش از آنکه این پیام ِ نجات بخش را به دیگران اعلام کنید ، در اورشلیم بمانید تا روح القدس بیاید و شما را با قدرت ِ الهی از عالم ِ بالا مجهز کند "

خب دیدیم که حرفی از موعود نزد . هوم ؟
مطمئنم میای میگی روح القدس همون منجی و موعود ِ ، واسه همین پیشنهاد میکنم نظر مرجع ِ شیعه مکارم شیرازی رو دربارش بخونی که مشکلت حل شه (;

توی انجیل متی باب ِ 24 سخن ِ مستقیم داریم از عیسی ، که میگه فقط برای هدایت ِ یهودی ها اومدم نه غیر یهودی ها ، چون اونا گوسفندان ِ گمشده خدا هستن ، و با همین بهانه به یک زن ِ غیر یهودی که برای دختر مریضش کمک میخواد کمک نمیکنه ، اما اون غیر ِ یهودی التماس میکنه و میگه که به عیسی ایمان اورده ، بعد عیسی میگه حالا که ایمان اوردی برو که درخواستت اجابت شد و دخترت شفا پیدا کرد ، این غیر ِ یهودی بود دیگه ، نه ؟

بعد جالبه ، قبول دارید این دوتا پیامبر جزو پیامبران اولولعزم هستند اما میگید که رسالتشون مال بچه محل های خودشون بوده !!!

بعد شما تفسیر هایی که از آیه 13 و 14 سوره یس شده رو بخون ، مفسرین دارن میگن 3 تا حواری مسیح بودن که رفتن به یک شهر ِ بت پرست ( انطاکیه ) و اونارو دعوت کردن ، پس بازم برا یهودی ها نبوده ، نه ؟

نظر خودم درباره یهودیت :

به نظرم یکی از زیرک ترین نژاد های بشری هستن ، همین زیرکیشون باعث شده خیلی جاها از خیلی ملت ها استفاده کنن و برای همین هم زیاد وجهه خوبی نداشته باشن ،
این مردم میان وارد ِ یه قوم میشن ، دقیقن شبیه ِ اونا میشن و وقتی مردم ِ اونجا اونارو از خودشون دونستن کم کم خصلت های یهودیشون رو رو میکنن .
هیتلر یهودی هارو به یه سری گرگ تشبیه میکنه که با لباس ِ گوسفند میان توی گله زندگی میکنن ، کم کم از بقیه گوسفندا تغذیه میکنن و با اینکه همه میبینن گوسفندا دارن کم میشن اما هیچکس نمیفهمه که گرگن ! بعد وقتی که دارن لو میرن یهو از لباس ِ گوسفند در میان و از اینکه بگن گرگن هیچ ترسی ندارن چون گله ضعیف شده !
بعد هیچی دیگه ، تا جائی که جا داره این گله رو میخورن اگه گله موفق شد شکستشون بده جم میکنن میرن سراغ ِ یه جا دیگه !
واسه همینه که یهودی ها مثه کوچ نشینا بودن ، توی تاریخ یهو یه جا ظاهر میشدن و بعد دیگه نبودن !
کلن منطقه مشخصی نداشتن و میچرخیدن ...
بعد اینکه نژادین که فقط به خودشون فک میکنن ، اما وقتی پای مسائل ِ کلی نژادشون مطرح میشه از همه چیشون میگذرن تا از قومشون دفاع کنن ، حتی از خودشون !

من به شخصه برخورد زیادی با یهودی ها نداشتم که بگم بصورت مستقیم و عینی رو زندگیم تاثیر داشتن و واسه همون ازشون متنفرم یا عاشقشونم !
اما یهودی ها نژادین که واقعن به خاطر هوش و ذکاوت ِ بالاشون تحسینشون میکنم ، قبول دارم که آدم های فوق العاده زرنگین ، اما من ازشون خوشم نمیاد (به این معنی نیست که بدم میاد ! ). برای این حسم دلایل شخصی دارم که لازم نمیدونم بگم :D

بالا