• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات هندسه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام.
این سوال رو هر کس میدونه چجوری حل میشه بگه لطفا".

اگه مختصات چهار نقطه ی A , B , C و D رو داشته باشیم (در فضا) . کم ترین فاصله ی پاره خط AB و CD را بیابید. (سه مختصه ی هر کدوم از نقاط رو داریم).

ممنون.

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : یه سوال هندسه

کافیه معادله خط هارو بنویسی ،بعد یک نقطه رو هر کدوم بگیری و از هم کم کنی که یه پاره خط متاقطع هر دو تا خط در بیاد،مختصات دو تا نقطه باید پارامتری باشن،بعد این بردار که به دست میاد رو تو هادی های خط ها ضرب داخلی می کنی و برابر صفر قرار میدی ،بعد طول خط رو میشه در آورد،به طور کامل تو هندسه تحلیلی پیش شرح داده شده

alireza.kjy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی کرمان
شهر
کرمان
مدال المپیاد
مدال نقره(3)ریاضی دوره 30 {لعنت بهشون :D}
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
یه سوال هندسه

فرض کنید در دایره ای قطر ab را رسم کرده ایم و یک وتر cd که عمود بر آن هست را نیز رسم می کنیم از o مرکز دایره به c خطی رسم می کنیم و وسط آن را m می نامیم اگر از a به m وصل کنیم تا دایره را در e قطع کند و از e به d وصل کنیم ثابت کنید پاره خط ed از وسط cb می گذرد(پاره خط ed الزاما از مرکز دایره نمی گذرد)

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این
پاسخ : یه سوال هندسه

سلام من دیدم نمیتونم این جا بزارم جوابو اخه لاتکس نداره و....گفتم رفتم تو مثلینک به زبان فارسی گذاشتم سوالو و جوابو با هم!لایک یادت نره!
جواب»http://www.artofproblemsolving.com/Forum/viewtopic.php?f=379&t=454774

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این
چندی سوال زیبا از هندسه!

بنام خدایی که عقل آفرید
اقا تصمیم گرفتم چند تا مساله باحال بزارم!شمام اگه دارید بزارید دیگه X-(بابا به خدا اگه سوالاتونو بزارید این جا علمتون کم نمیشه (;بگذریم هر دفعه بیکار شدم!(البته من کلا همش بیکارم!)چند تا سوال اضافه میکنم جواباشم اگه خواستین بگید تا بزارم!
سوال 1)در مثلث ABC نقطه یXروی ACوYروی ABانتخاب شده اند فرض کنید BX,CYهمدیگر را در Zقطع کرده اند میدانیم AZ,XYدر نقطه ی Hبه یکدیگر عمود شده اند همچنین میدانیمBHXCمحیطی است!ثابت کنید XB=XC
راهنمایی1»XYرا امتداد بدهید و همچنین AZرا!تا BCرا قطع کنند.
راهنمایی 2»تقسیم همسازم چیز خوبیه ها!
سوال 2)چهار ضلعی محیطی ABCDداده شده است فرض کنید LوسطACوNوسطBDباشد ثابت کنید که اگر BDنیمساز ANCباشد ACنیز نیمساز BLDمیباشد.؟
راهنمایی 1»یه نوشته ای بود همین جا خودم نوشته بودم به اسم ایزوگونال برید توش ببینید سیمدین هست؟ :-?اگه نیست برید از تو اینترنت بخونید دیگه :-"چی من بنویسم؟ ^#^
سوال 3)دایره ای با مرکز Oدر نظر بگیرید(خدا وکیلی الان در نظر گرفتی؟)و A,Bروی این دایره به گونه ای قرار گرفته اند که ABقطر نمیباشد!!فرض کنید Cنقطه ای روی دایره باشد به گونه ای که ACپاره خط OB را نصف کند!فرض کنید AB,OCدر Dو BC,AOدر Fهمدیگر را قطع کنند ثابت کنید AF=CDمیباشد!با تشکر از توجه شما خدانگهدار! :-\
راهنمایی 1»خدا وکیلی این راهنمایی میخواد؟
راهنمایی 2»پ نه پ!
راهنمایی 3»ثابت کنید OBموازیست با DF!
پایان اولین سری :))کلا با تشکر از مثلینک و امیر حسین پروردی چون این سوالارو از تو جزوه ی اون جدا کردم
خب حالا همه یه کف مرتب <D=

• لایک
امتیازات: dj

Hiv4

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
سوال ریاضی

سوال 1:طول سه میانه ی مثلثی 5و5و8سانتی متر است.کوچک ترین ضلع مثلث چند سانتی متراست؟
سوال2x:وyوz جواب دستگاه روبه رو در بازه ی منفی پی و پی هستند.آنگاه مجموع مربعات x,yوzبرابر است با:
sin x+sin y+sin z=0
cos x+cos y+cos z=0
x+y+z=0

ماهان بابل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 اصفهان
شهر
اصفهان
پاسخ : سوالات هندسه

هیوا جفت سوالات مال مرحله 1
اولیش دوره 27 س 3 که جوابش =4
دومیشم همون دوره س 24 که جوابش = 9/8*14/3

ماهان بابل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 اصفهان
شهر
اصفهان
پاسخ : سوالات هندسه

راهنمایی سوالalireza.kjy

ثابت کن دو مثلث AOC و DBC یا هم متشابه هستند. بعد تو مثلث DBC از قضیه سینوس ها برای میانه DE استفاده و اثباتش کن.

بالا