• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سازهامون

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : سازهامون

پرنیان این flat که گفتی چیز بدیه ؟ :-"

من تقریبا همیشه صدای پیانومو می بندم ، بعد دیگه کلا صداش عادی نیست ، یعنی همه میگن صدای پیانوت چرا اینجوریه :| واسه همینه که می بندم ؟

رابطه احساسی ندارم والا ، بعد تازه خوشمم نمیاد ازش :-" یعنی اکثر اوقات می بینمش دلشوره ی تمرینام ُ میگرَم . بعد گفتم چون صداشم یه جوریه ، با هر پیانوی دیگه ای که بخوام بزنم سختمه ، هی فک می کنم اشتباه دارم می زنم . با کلاویه های خیلی از پیانو های دیگه ئم مشکل دارم :- " کلا خیلی برام فرق داره پشت پیانوی خودمم یا نه . مگر اون چیزی که میخوام بزنم رو خیلی تمرین کرده باشم و مسلط باشم که بتونم با پیانو های دیگه ئم درست و حسابی بزنمش :- ؟

• شروع کننده موضوع

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از SaϔnA.M :
پرنیان این flat که گفتی چیز بدیه ؟ :-"

من تقریبا همیشه صدای پیانومو می بندم ، بعد دیگه کلا صداش عادی نیست ، یعنی همه میگن صدای پیانوت چرا اینجوریه :| واسه همینه که می بندم ؟

رابطه احساسی ندارم والا ، بعد تازه خوشمم نمیاد ازش :-" یعنی اکثر اوقات می بینمش دلشوره ی تمرینام ُ میگرَم . بعد گفتم چون صداشم یه جوریه ، با هر پیانوی دیگه ای که بخوام بزنم سختمه ، هی فک می کنم اشتباه دارم می زنم . با کلاویه های خیلی از پیانو های دیگه ئم مشکل دارم :- " کلا خیلی برام فرق داره پشت پیانوی خودمم یا نه . مگر اون چیزی که میخوام بزنم رو خیلی تمرین کرده باشم و مسلط باشم که بتونم با پیانو های دیگه ئم درست و حسابی بزنمش :- ؟
فلت یا شارپ بودن صدای پیانو یه چیز سلیقه ایه. اما اکثراً صدای شارپ رو میپسندن. به اصطلاح میگن صداش شیشه ایه!
خود من صدای یه ذره فلت رو بیشتر دوست دارم اما فلت زیاد آزاردهنده ست. صدای پیانوت رو نبند. من اولا خوشم نمی اومد همه بشنون صدای ساز زدنم رو. اما الان دیگه کم پیش میاد صداش رو ببندم. نصفه شبا و اینا :-" صدای پیانوم هم واقعاً بهتر شده.
بذار این چکشا جاشون رو رو سیم پیدا کنن. :D

مارک پیانوت چیه؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

یاماها

بنده تا حدی مجبورم ، یعنی اصولا تو خونمون یا همه خوابن یا خواهرم درس داره یا بابام خوشش نمیاد یا یه چیزی هس . بعد کلا همین باعث میشه من وقتی پیانو میزنم حس خوبی نداشته باشم ، هر لحظه ممکنه یکی بگه خفه‌ش کن مثلا :د بعد کلا همین باعث میشه به پیانو و موسیقی و ساز زدن هم آدم نا امید شه !
این مشکل با کلاویه رو کسی نداره ؟ :-" به شدت فرق داره برام کلاویه های یاماها با وبر و بقیه مارکا ! بعد تعجب می کنم هر دفعه که چرا انقد فرق داره ! :د

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از SaϔnA.M :
این مشکل با کلاویه رو کسی نداره ؟ :-" به شدت فرق داره برام کلاویه های یاماها با وبر و بقیه مارکا ! بعد تعجب می کنم هر دفعه که چرا انقد فرق داره ! :د
چرا چرا!
من مثلا یه جا که می رم می خوام یه چیزی که کاملا بلدمو بزنم چون هم صدای پیانوئه فرق کرده هم کلاویه ها یکم فرق داره،گند می زنم! :-"
یا مثلا از کلاس که میام با اون بودم دیگه تو خونه یادم می ره یا یه همچین چیزایی! :-"

• لایک
امتیازات: sayna

farbod007

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

به نقل از SaϔnA.M :
یاماها

بنده تا حدی مجبورم ، یعنی اصولا تو خونمون یا همه خوابن یا خواهرم درس داره یا بابام خوشش نمیاد یا یه چیزی هس . بعد کلا همین باعث میشه من وقتی پیانو میزنم حس خوبی نداشته باشم ، هر لحظه ممکنه یکی بگه خفه‌ش کن مثلا :د بعد کلا همین باعث میشه به پیانو و موسیقی و ساز زدن هم آدم نا امید شه !
این که خیلی بده ؟ :| :| :|
اینقدر بدم میاد به ساز زدن کسی توهین بشه .. X-(

• شروع کننده موضوع

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من راهش اینه که بری یه آهنگی که اونا خیلی دوست دارن رو یاد بگیری. بعد تا دیدی صداشون داره بلند میشه شروع کنی زدن اون آهنگه(دیدی بچه رو چه جوری آروم میکنن؟ ;;) )
واسه من جواب داده. اقلاً 5دقیقه وقت واسم میخره.

alireza210

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی

سلام من دیگه انقده دف زدم اسم دفمو مشق شب گذاشتم :D
هیچ وقت خدا به جز تمرین از تو کاور بیرونش نمی آرم B-) خلا صه مثه بچم می مونه :D :D

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سه تار من کار دست استاد زادخیل است!

فقط چون چند سال نزدم یکم احساس غریب دارم! :D

ببخشید که یکم پرده هاش نامیزان است! خودم بعدا بهش میرسم!

اینم عکسش!

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

من یه گیتار خیلی داغون دارم .. راستش انقد داغونه که روم نمیشه عکسشو بذارم .. یه ساز شخصیه چون به غیر از خودم هیچکس نمیتونه باهاش بزنه.. اما تابستون قراره یدونه الکتریک بخرم از همین الان دارم ثانیه شماری میکنم .. [-o< یه مشکلی هم که دارم کلا تو خونه بابام با آهنگ زدن من مشکل داره .. اگه کسی اطلاعات کافی داره برام توضیح بده که اگر گیتار الکتریک رو به امپ وصل کنم کمترین میزان صداش چه قدره ؟ ؟ :-/

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از hamid-GM :
من یه گیتار خیلی داغون دارم .. راستش انقد داغونه که روم نمیشه عکسشو بذارم .. یه ساز شخصیه چون به غیر از خودم هیچکس نمیتونه باهاش بزنه.. اما تابستون قراره یدونه الکتریک بخرم از همین الان دارم ثانیه شماری میکنم .. [-o< یه مشکلی هم که دارم کلا تو خونه بابام با آهنگ زدن من مشکل داره .. اگه کسی اطلاعات کافی داره برام توضیح بده که اگر گیتار الکتریک رو به امپ وصل کنم کمترین میزان صداش چه قدره ؟ ؟ :-/
گیتار الکتریک دیگه این مشکل رو نداره .
اگر امپت فیش 3.5 میلیمتری بخوره (که باید بخوره ) میتونی با گذاشتن هدفون توی گوشِت به راحتی و بدون مزاحمت سازت رو بزنی.
اگرم با هدفون حال نمیکنی صدای کم الکتریک از صدای کلاسیک هم کمتره .

Raha storm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 کرج
شهر
خرم اباد و کرج

ساز من گیتاره و خیلی دوسش دارم.
دلیلشم اینه ک تنوع داره و من از تنوع خوشم میاد.
گیتار توی خانواده ی من از قبل تولدم وجود داشته واس همینم یه جورایی انگار تو خونم هستش. :)
اسم گیتار منم valencia cg50ce هستو خیلی شاخه

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ساز من سنتوره، ساخته دست استاد جلال بطحایی.
یکم قدیمیه، در حد استاندارم ساخته نشده. ینی 9 مضرابه ها، ولی ابعادش استاندارد نیست. :D
دنبال کاور براش می گشتم تو هیش کدوم جا نشد. :D

• شروع کننده موضوع

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نکته ;;)
برای این که کوک پیانو بیشتر عمر کنه سعی کنید از قسمت هایی که به طور معمول کمتر روشون کار میکنید هم استفاده کنید. مثلاً اگه میخواید 5بار یه تکنیک ساده رو تمرین کنید هر بار رو یه اکتاو این کارو بکنید. کلید های خیلی بم و خیلی زیر معمولاً کم ازشون استفاده میشه و همین عمر کوک رو کم میکنه. تو تمریناتون از این کلیدا کار بکشید.
از این یاروها که از این سر تا اون سر پیانو رو میزنن هم جواب میده :D (پاساژ :-")

niki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
مدال المپیاد
اینفد مدال دارم که نمیدونم باشون چیکار کنم؟؟
دانشگاه
اگه خدا بخواد بریم یه گورست

من نه واس سازم اسم گذاشتم نه روابط احساسی دارم...نه اینکه اون سازی که میزنم بدم بیاد ازش دوس دارم ولی در حد روابط عاطفی یا چیز دیگه ایی نیـــــــس!! :-?? درضمن پیانو سازمــه :D

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

ساز من سه تار ئه.

بهش میگم خانومی. :-" x:

84426886257282862046.jpg

x:

پ.ن: این عکسه یه خورده ضایعست! همین طوری ماله قبلا بودش، گذاشتم دیگه. :D مثله بچه ها عکسا شهرام ناظری و قفسه کتاب خوشگل نداره توش. :-"

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

من قبلا سه تار میزدم ولی ادامه ندادم..
عاشق ضرب گرفتن روی میز و در و هرچی صدا بده، ام!!!!!!
واسه همین رفتم سراغ تمبک..تمبکم حلمیه و جدیدا واسه دست من کوچیک شده..
عاشقش نیستم ولی دوسش دارم..
بیشتر از تمبکم از میز و نیمکت مدرسه م خوشم میاد!!!!تقریبا بهتر بگم میز مینوازم!!!!!!

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

اسم گیتاره من دوفت جونیه خیلیم روش حساسم باهاشم خیلی راحتم وباسازای کسایه دیگه سختمه بزنم برامراقبتم میزارمش روپایه،کاره دیگه ای نمیکنم

apocalypse

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
مکانیک

چهارده سالم که شد یه احساس تنهایی عجیب بهم دست داد در برابر مشکلات زندگی و غمهام همیشه دنبال یه چیزی بودم که بدون هیچ اختلاف و واسطه ای بتونه حرف قلبمو بریزه بیرون و بتونم حرف قلبم و غمامو به بقیه نشون بدم
همزمان با گروه اپوکالیپتیکا اشنا شدم و اولین بار توی ماهواره یه اهنگ با قوی ترین اغازی که تو عمرم دیده بودم رو برا اولین بار دیدم و با این گروه اشنا شدم این گروه از سه تا ویولونسل و یه درامز تشکیل شده بود و افراد این گروه با سرگروهی اقای ایکا تاپینن تونسته بودن برای اولین بار ویولونسلو از یه ساز کلاسیک تبدیل به یه ساز جدید بکنن و قطعات متال و هارد راک باش بسازن
اون اهنگ اسمش not strong enough بود از
apocalyptica ft doug robb
سعی کنین وارد دنیاش بشین تا بفهمین من چی میگم بعدش رفتم دنبال اسم اپوکالیپتیکا و بعد یه مدت یه ویولونسل رو با کمک یکی از دوستام خریدم و حالا میدونم که راه درازی در پیشه ولی حد اقل یه دوست خوب دارم و ساز برای نشون دادن احساسات و تنفرات و علایقم تو زندگی....
اهنگی خیلی روم اثر گزاشت nothing else matters از اپوکالیپتیکا بود
5948892-b.jpg

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

چقد طول میکشه آدم تو پیانو به حد قابل قبولی برسه؟ :-?

M Gravity

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz1
شهر
مشهد

به نقل از Sahar.Z :
چقد طول میکشه آدم تو پیانو به حد قابل قبولی برسه؟ :-?

خب بستگی داره قابل قبولو چی تعریف کنید
بعضیا وقتی بتونن یه قطعه ی ساده رو به درستی اجرا کنن ارضا میشن اما خیلیا تا یه پیانیست درست و حسابی نشن دست بردار نیستن
بعدم اون بستگی به استعداد طرف داره ما تو اموزشگاهمون یکی بود که بعد دو سال چرنی ۵۹۹ و ۲۹۹ رو تموم کرد و خیلی از کتابای دیگه و قطعه ی fantasie impromptu
اگه درست نوشته باشم دیکتشو رو که از والسای شوپن اجرا میکرد چیزی که خیلیا هنوز بعد از شیش هفت سال نمیتونن بزنن
________
من خودم یه پیانو یاماها دارم که سی سال عمرشه مال مامانو خالم بوده حال هم مال من x:
پیانوی یاما های اصل ژاپن
صداشم از نظر من با بقیه خیلی فرق داره

بالا