• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

به نقل از معصومه :
بعد امتحان نکردم نتر رو که تبلت بازش میکنه یا نه..ولی من کلی نرم افزار دارویی دارم که خیلی خوبن.
نتر رو میدونم گوشیا باز میکنن. البته خود نرم افزارشو نه PDF شو.
به نقل از Fatemeh Lotfi :
مرسي :)حالا در كل زندگي دانشجويي با تبلت بهتره يا اسمارت فون؟!
ebookها و نرم افزار ها حجم زيادي اشغال ميكنن كه به اين علت تبلت ارجحيت پيدا كنه؟
سال كنكور اينقدر كه گوشيم زمين خورد كلا داغون شد!
الآن يا گوشي خيلي خوب بايد بخرم يا گوشي معمولي و تبلت..
هر ترم یه سری درس اختصاصی ارائه میشه پس هیچ وقت لازم نیست همه ی ebook ها و اسلایدها رو با هم داشته باشین و حجم زیادی رو اشغال کنه. اما خب تبلت از نظر خوندن اینا راحت تری دیگه.

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

بچه های پزشکی چه جور فعالیتایی انجام میدین؟مثلا کار پژوهشی؟مقاله؟المپیاد-المپیاد دانشجویی چجوریه برنامش؟-
بگین ماهم ایده بگیریم

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

به نقل از Fatemeh Lotfi :
گروه فارغ التحصيلان يه تاپيك زدمsampadia.com/forum/index.php/topic,100463.0.html
با چه سهميه اى؟
منطقه یک بدون سهمیه هیئت علمی
اگه رتبه کنکورت خوب نباشه یعنی رتبه ات به دانشگاه مقصد نرسه بازم میشه؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از p30v :
بچه های پزشکی چه جور فعالیتایی انجام میدین؟مثلا کار پژوهشی؟مقاله؟المپیاد-المپیاد دانشجویی چجوریه برنامش؟-
بگین ماهم ایده بگیریم
از من ميشنوين دو سال اول فقط بريد كارگاه ها رو شركت كنيد..تا اين جا كه ما اومديم هيچ خبري جز اين نبود..من هرجا كارگاه بود ميرفتم براي همين اطلاعات كليم نسبت به پژوهش از بقيه دوستام بهتره..ولي اين كه يك كار خاص رو شروع كنم نه..البته بهم يكي دو بار پيشنهاد شد كه به عنوان همكار باشم و كاراشونو بكنم و اسمم بره تو مقاله ولي با يكي از اساتيدمون كه مشورت كردم گفت اگه قصدت مقاله سازي و اپلاي نيست كاراي اين جوري نكن..به جاش بگرد يه كار درست حسابي رو خودت شروع كن..اينه كه ارزش داره بعدا..

من خودم الان يه گوشي معمولي دارم و يه تبلت..دوستام فقط يه گوشي اپل دارن..جفتش خوبه ولي من اين جوري راحتم اونا اون جوري..تبلت خوبيش اينه فلش بهش وصل ميشه من راحت ريكوردر خودم يا بقيه رو بهش وصل ميكنم همون بعد كلاس..ولي يه نكته ديگش سنگينيه تبلته..حتي 7 اينچشم چند برابره گوشي وزن داره..اين كه هميشه ببري و بياري نميشه

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از N.H.F :
منطقه یک بدون سهمیه هیئت علمی
اگه رتبه کنکورت خوب نباشه یعنی رتبه ات به دانشگاه مقصد نرسه بازم میشه؟
اطلاع زيادي ندارم
خب اگه رتبه ت نرسه سهميه اي هم نداشته باشي...سخت ميشه
خيلي بستگي به دولت جديد داره
(روحاني،اگه ميخواي مچكر بمونيم... (; )
به نقل از معصومه :
از من ميشنوين دو سال اول فقط بريد كارگاه ها رو شركت كنيد..تا اين جا كه ما اومديم هيچ خبري جز اين نبود..من هرجا كارگاه بود ميرفتم براي همين اطلاعات كليم نسبت به پژوهش از بقيه دوستام بهتره..ولي اين كه يك كار خاص رو شروع كنم نه..البته بهم يكي دو بار پيشنهاد شد كه به عنوان همكار باشم و كاراشونو بكنم و اسمم بره تو مقاله ولي با يكي از اساتيدمون كه مشورت كردم گفت اگه قصدت مقاله سازي و اپلاي نيست كاراي اين جوري نكن..به جاش بگرد يه كار درست حسابي رو خودت شروع كن..اينه كه ارزش داره بعدا..

من خودم الان يه گوشي معمولي دارم و يه تبلت..دوستام فقط يه گوشي اپل دارن..جفتش خوبه ولي من اين جوري راحتم اونا اون جوري..تبلت خوبيش اينه فلش بهش وصل ميشه من راحت ريكوردر خودم يا بقيه رو بهش وصل ميكنم همون بعد كلاس..ولي يه نكته ديگش سنگينيه تبلته..حتي 7 اينچشم چند برابره گوشي وزن داره..اين كه هميشه ببري و بياري نميشه
من اول دبيرستان كارگاه هاي رويان و سلولهاي بنيادي ميخواستم شركت كنم!
منظورتون چيه؟ همين جور چيزا يا مربوط به خود دانشگاه و دانشكده؟
مربوط به رشتمون يا هر چيزي مثل نانو؟
هميشه خيلي دوست داشتم ايطوري باشم ولي فكر ميكردم روياييه و در عمل درسا سنگينه و نميشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

كارگاه هايي كه ميگم تبليغاتشون روي در و ديوار دانشگاه هست..از طريق پوستر ها اطلاع رساني ميشه.
كلا دو نوع كارگاه برگزار ميشه. گروه اول در مورد خود تحقيقه..مثل كارگاه هاي روش تحقيق..مقاله نويسي..كار با نرم افزار هاي اناليز داده مثل spss و end note و حتي كارگاه ارائه مطلب يا presentation
گروه دوم هم كارگاه هاي اشنايي با مراكز يا اشنايي با نحوه كار مراكز هست..مثلا يه مركزي كه روي سرطان كار ميكنه يه تور آشنايي گذاشته بود..يا مثلا گروه شيمي دارويي دانشكده ما كارگاه كار با نرم افزار هاي شيمي دارويي روگذاشته بود..و يكي كه خودم شرت كردم مدرسه تابستاني فارماكواپيدميولو‍ژي بود كه در مورد اثرات جانبي داروها و نحوه ي تحقيق روي اين ها در جامعه و نحوه ي انجام كارها رو در مركز پژوهش هاي تجويز و مصرف منطقي دارو توضيح ميدادن..

يا مثلا ما تابستون پارسال حدود دو سه هفته يه كلاسي كه دانشگاه گذاشته بود رو ميرفتيم كه اونم مجموعه اي از چند تا كارگاه بود..

• لایک
امتیازات: n.r

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

من ترم پیش که ترم یک بودم به دلایلی بافت و بیوشیمی1 و تنه رو حذف کردم-پ چی خوندم؟:د-بعد به خودم گفتم تابستون اینا رو می خونم تردم بعد با بیو2 و فیزیو1 همنیاز می کنم-با مدیر گروهم هماهنگ کردم-اما الان میبینم اصن حس خوندنش نیییست
حالا من اگه بزارم ترم بهد بیو1و2 رو با هم بخونم و همچنین بافت و فیزیو و تنه را مشکلی پیش میاد؟از این جهت می گم که خوب بیو1 پیشنیازه بیو2هستش الکی که پیشنیاز نشده حتما اول باید این و مسلط شد بعد اون و!می ترسم اگه بخوام به موازات بخونم به مشکل بر بخورم آخه شاید یه مطلبی تو اول بیو2 لازمش دونستن یه مطلبی تو اخر بیو1باشه
دوستان عزیزی که خوندین این دروس و نظرتون چیه؟
در مورد فیزیو2هم می ترسم چون بافت و تنه رو بلد نیستم
راستی واقعا تنه پیشنیازه فیزیو1هستش
--------///
اصلاح می کنم تو دو جمله مونده به اخر منظورم فیزیو1بود
یه سوال دیگه:اگه زبان تخضی یک رو ترم سه بردارم مشکلی به وجود میاد ؟

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
كارگاه هايي كه ميگم تبليغاتشون روي در و ديوار دانشگاه هست..از طريق پوستر ها اطلاع رساني ميشه.
كلا دو نوع كارگاه برگزار ميشه. گروه اول در مورد خود تحقيقه..مثل كارگاه هاي روش تحقيق..مقاله نويسي..كار با نرم افزار هاي اناليز داده مثل spss و end note و حتي كارگاه ارائه مطلب يا presentation
گروه دوم هم كارگاه هاي اشنايي با مراكز يا اشنايي با نحوه كار مراكز هست..مثلا يه مركزي كه روي سرطان كار ميكنه يه تور آشنايي گذاشته بود..يا مثلا گروه شيمي دارويي دانشكده ما كارگاه كار با نرم افزار هاي شيمي دارويي روگذاشته بود..و يكي كه خودم شرت كردم مدرسه تابستاني فارماكواپيدميولو‍ژي بود كه در مورد اثرات جانبي داروها و نحوه ي تحقيق روي اين ها در جامعه و نحوه ي انجام كارها رو در مركز پژوهش هاي تجويز و مصرف منطقي دارو توضيح ميدادن..

يا مثلا ما تابستون پارسال حدود دو سه هفته يه كلاسي كه دانشگاه گذاشته بود رو ميرفتيم كه اونم مجموعه اي از چند تا كارگاه بود..
عالی >:D<
اینطور که متوجه شدم گروه 2 بیشتر موضوعات مربوط به رشته تونو انتخاب کردین.
.
.
.
+ آناتومی از منبع موثق شنیدم تکست بهتره بخونیم.
قبلا هم پرسیدم از کجا تهیه کنم گفتین یا کتابخونه یا الکترونیکی( نشر تیمور زاده و امثاله!)
حالا بازم گفتم اگر کسی جایی که کتابای تکست( چاپی) بفروشه میشناسه اطلاع بده!
روش خوندن آناتومی؟؟ :|

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از p30v :
من ترم پیش که ترم یک بودم به دلایلی بافت و بیوشیمی1 و تنه رو حذف کردم-پ چی خوندم؟:د-بعد به خودم گفتم تابستون اینا رو می خونم تردم بعد با بیو2 و فیزیو1 همنیاز می کنم-با مدیر گروهم هماهنگ کردم-اما الان میبینم اصن حس خوندنش نیییست
حالا من اگه بزارم ترم بهد بیو1و2 رو با هم بخونم و همچنین بافت و فیزیو و تنه را مشکلی پیش میاد؟از این جهت می گم که خوب بیو1 پیشنیازه بیو2هستش الکی که پیشنیاز نشده حتما اول باید این و مسلط شد بعد اون و!می ترسم اگه بخوام به موازات بخونم به مشکل بر بخورم آخه شاید یه مطلبی تو اول بیو2 لازمش دونستن یه مطلبی تو اخر بیو1باشه
دوستان عزیزی که خوندین این دروس و نظرتون چیه؟
در مورد فیزیو2هم می ترسم چون بافت و تنه رو بلد نیستم
راستی واقعا تنه پیشنیازه فیزیو1هستش
--------///
اصلاح می کنم تو دو جمله مونده به اخر منظورم فیزیو1بود
یه سوال دیگه:اگه زبان تخضی یک رو ترم سه بردارم مشکلی به وجود میاد ؟
واقعا میخوای همه ی اینا رو با هم بخونی؟! باید در طول ترم واقعا تلاش کنی! بعدم برو چک کن اینا اخر ترم امتحاناشون رو هم نیوفته! حتی با فاصله 1 2 روز هم خیلی سخت میشه.
ببین بیو 1 کلا ساختار رو میگه و بیو 2 متابولیسم. ممکنه تو توضیح مراحل واکنش های متابولیسمی بیو 2 دونستن ساختار که مربوط به بیو 1 نیاز بشه اما اینقدر مطالبش حفظیه که بعد از یه ترم ادم چیزی از بیو 1 یادش نیست :D
فیزیو زیاد نیازی به بافت و آناتومی نداره در حد نیاز خودش تو منابع گفته شده و یه جورایی هرچی از بافت نیاز بوده تو خود متن گایتون تکرار شده.
در مورد زبانم اولا بستگی داره منبع امتحانی زبان دانشگاهتون چی باشه. مثلا تو تهران میگن زبان عمومی از تخصصی سخت تره. بعدم بستگی داره درسای ترم سه چی باشه. مثلا اگه قراره ترم سه جنین و آنا سرو گردن بخونی خب بهتره تخصصی رو ترم 2 برداری که درسات سبک تره.
یه جوری بردار که به ترم 5 تخصصی دو نیوفته که وقت داشته باشی واس علوم پایه راحت تر بخونی+ اگه خدایی نکرده افتادی وقت داشته باشی ترم بعد برداری و واسه زبان از علوم پایه عقب نیوفتی.

• لایک
امتیازات: p30v

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از Niloof@r :
واقعا میخوای همه ی اینا رو با هم بخونی؟! باید در طول ترم واقعا تلاش کنی! بعدم برو چک کن اینا اخر ترم امتحاناشون رو هم نیوفته! حتی با فاصله 1 2 روز هم خیلی سخت میشه.
ببین بیو 1 کلا ساختار رو میگه و بیو 2 متابولیسم. ممکنه تو توضیح مراحل واکنش های متابولیسمی بیو 2 دونستن ساختار که مربوط به بیو 1 نیاز بشه اما اینقدر مطالبش حفظیه که بعد از یه ترم ادم چیزی از بیو 1 یادش نیست :D
فیزیو زیاد نیازی به بافت و آناتومی نداره در حد نیاز خودش تو منابع گفته شده و یه جورایی هرچی از بافت نیاز بوده تو خود متن گایتون تکرار شده.
در مورد زبانم اولا بستگی داره منبع امتحانی زبان دانشگاهتون چی باشه. مثلا تو تهران میگن زبان عمومی از تخصصی سخت تره. بعدم بستگی داره درسای ترم سه چی باشه. مثلا اگه قراره ترم سه جنین و آنا سرو گردن بخونی خب بهتره تخصصی رو ترم 2 برداری که درسات سبک تره.
یه جوری بردار که به ترم 5 تخصصی دو نیوفته که وقت داشته باشی واس علوم پایه راحت تر بخونی+ اگه خدایی نکرده افتادی وقت داشته باشی ترم بعد برداری و واسه زبان از علوم پایه عقب نیوفتی.
مرسی
تازه می خوام روانشنتسی ام بخونم-2رشته ای-البته قطعی نشده ها یه سری می گن نکن اینکارو!
من می خوام علوم پایه4ترمه بخونم بعد مجبورم ترم 4 رو24واحد تخضی بگیرم!کار عقله ایا؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از p30v :
مرسی
تازه می خوام روانشنتسی ام بخونم-2رشته ای-البته قطعی نشده ها یه سری می گن نکن اینکارو!
من می خوام علوم پایه4ترمه بخونم بعد مجبورم ترم 4 رو24واحد تخضی بگیرم!کار عقله ایا؟
بعد کی وقت میکنی واسه علوم پایه بخونی؟!! حالا 4 ترمه 5 ترمه زیاد فرق نداره ها...7 سال عمومی 2 سال طرح 4 سال تخصص بعد طرح تخصص از 2 تا 8 سال وقتی قراره این همه طول بکشه حالا 1 ترم جلو عقب چه فرقی میکنه؟! خودتو از همین اول کار خسته نکن.

علیرضا_

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد

سلام
عذر میخام
نمیدونم به اینجا مربوطه یا نه
واسه انتخاب رشته سوال شدید داشتم
رتبه منطقه یک:100(زیرگروه یک:91)
رتبه کل:215(زیرگروه یک:189)
ساکن مشهد
میخاستم ببینم به نظر کسایی که تو این دانشگاها درس میخونن
چطوری مرتبشون کنم:
1.تهران
2.بهشتی
3.مشهد
راجع به وضعیت خوبگاهای بهشتی و تهران اگه کسی درجریانه لطفن یه توضیحاتی بده
این شیوه نوینو بد میگن ازش؛واقعن چطوریاس؟
راس میگن رزیدنت و دانشجوی فوق انقدزیاده که کسی به دانشجوهای عمومی بها نمیده اصن؟مخصوصن تو دوره انترنی و اون قبلیش!
همینا دیگه
ممنون

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علیرضا_ :
سلام
عذر میخام
ساکن مشهد
چطوری مرتبشون کنم:
1.تهران
2.بهشتی
3.مشهد
راس میگن رزیدنت و دانشجوی فوق انقدزیاده که کسی به دانشجوهای عمومی بها نمیده اصن؟مخصوصن تو دوره انترنی و اون قبلیش!
همینا دیگه
ممنون
معمولا بر این اساس مرتبط میکنن: تهران بهشتی مشهد
امکانات خوابگاه بهشتی از تهران بهتره. من وضعیت خوابگاه های علوم پزشکی تهرانو اینجایکم توضیح دادم+شیوه نوین تو دانشگاه تهران
در مورد کلیت شیوه نوین هم اینجابخونین. خب هر شیوه ای خوبی ها و بدی هایی داره. به نظرم تفاوت آن چنان زیادی ندارن با هم. من تنها بدی که تو شیوه نوین تهران دیدم فشرده ارائه شدن درس هاست!
در مورد سوال آخرتونم من اینو از 1 2 تا از استادای تهران شنیدم! البته نه اینکه بها نمیدن. چون تعداد خبره ها بالاتره کار عملی کمتری به عهده ی دانشجوهای استیجر یا انترن هست. اما فکر میکنم بستگی به خود دانشجو داره! یه دانشجو هست کلا در میره از زیر کار یکی هست اضافه تر هم میمونه یاد بگیره!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من قصد اپلای نداری مشهد برو...خیلی سخته یه مشهدی تو تهران..با این مسافت..ما داشتیم که اومدن تهران بعد برگشتن مشهد

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

به نقل از علیرضا_ :
سلام
عذر میخام
ساکن مشهد
چطوری مرتبشون کنم:
1.تهران
2.بهشتی
3.مشهد
همینا دیگه
ممنون
بهشتی اصلا ارزش رفتن نداره
یعنی اونقدری فرق نمیکنه با مشهد که بخوای بری(چند تن از آشنایان رفتن و با هزار بدبختی برگشتن)
کلا با توجه به اینکه المپیادی ها و رتبه های خوب مشهد زدن سطح دانشگاه بالاتر اومده

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تازه مشهد در بعضی زمینه های دندون پزشکی پزشکی صاحب سبکه..مثلا فک کنم طب سنتیشم این جوریه

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

راسته که پزشکیا دو سال اخر پول میگیرن؟؟ :-"

• لایک
امتیازات: N.H.F

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از nazanin.f :
راسته که پزشکیا دو سال اخر پول میگیرن؟؟ :-"
دوره اینترنی یه حقوقی خیلی کمی دارن! دقیقا نمیدونم چند ولی فکر کنم در حد200 مثلا.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

ی سوال دیگه میشه از پزشکی تغییر رشته داد به دندان؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از nazanin.f :
ی سوال دیگه میشه از پزشکی تغییر رشته داد به دندان؟
بستگی داره کی! معمولا هرچی زودتر بهتر. بعدم خب یه سری درسا رو عقب می افتید. اگه بشه هم ترم 1 میشه. دیگه بعد از 1 ترم فکر کنم خیلی سخت بشه و حسابی عقب بیوفتید.

بالا