• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

Anne.76

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
92
سلام به دوستانی که پیامم رو میخونن.

من مهنازم ۲۱ سالمه و حدودا ۳ ساله پیش دیپلم ریاضی گرفتم.
الان خارج از ایران میخوام رشته پزشکی بخونم
درسته که درسها دقیقا عین ایران نیست
ولی برای داشتن یه پایه زیستی،لطفا چند تا کتاب که ترجیحا خیلی سطح بالا نباشه(چیزه خوب دانشجو نبودم ولی شما هر جور صلاح میدونین)
پیشنهاد کنین.
کتابهایی که نیاز دارم کتابهای
شیمی ،بیوشیمی،فیزیک،بیوفیزیک،و بافت شناسی هست.
برای آماده شدن میخوام چون خوندن به زبان خارجی بدون داشتن زمینه اطلاعاتی واقعا سخته.

پ.ن:زیست دهم یازدهم و دوازدهم رو خوندم.
پ.ن۲:مجموعه هفت جلدی کمپبل رو خریدم ولی هنوز به دستم نرسیده.
پ.ن۳:لطفا از گفتن هرگونه متلک خودداری کنید.
بچه زودرنجه D:

alirezasaramad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
از همینا
سلام به دوستانی که پیامم رو میخونن.

من مهنازم ۲۱ سالمه و حدودا ۳ ساله پیش دیپلم ریاضی گرفتم.
الان خارج از ایران میخوام رشته پزشکی بخونم
درسته که درسها دقیقا عین ایران نیست
ولی برای داشتن یه پایه زیستی،لطفا چند تا کتاب که ترجیحا خیلی سطح بالا نباشه(چیزه خوب دانشجو نبودم ولی شما هر جور صلاح میدونین)
پیشنهاد کنین.
کتابهایی که نیاز دارم کتابهای
شیمی ،بیوشیمی،فیزیک،بیوفیزیک،و بافت شناسی هست.
برای آماده شدن میخوام چون خوندن به زبان خارجی بدون داشتن زمینه اطلاعاتی واقعا سخته.

پ.ن:زیست دهم یازدهم و دوازدهم رو خوندم.
پ.ن۲:مجموعه هفت جلدی کمپبل رو خریدم ولی هنوز به دستم نرسیده.
پ.ن۳:لطفا از گفتن هرگونه متلک خودداری کنید.
بچه زودرنجه D:
همین داشتن پایه خوب در بحثهای ژنتیک چه کلاسیک چه مولکولی یعنی چه مندل و مسائل و غیره چه همانند سازی dnaو رونویسی و ترجمه و تنظیم بیان ژن + دانستن کلی از مراحل رشد و نمو انسان از لقاح تا تولد + میتوز میوز و کمی ایمنی و در واقع بابا هرچی تو زیست دبیرستانه دیگه / پایه شیمی مخصوصا تو شیمی آلی گروه عاملی و پیوند کربن و کربن دوگانه سه گانه و یکم اکسایش کاهش و البته اسید و باز ای خوبه دیگه بیوفیزیک هم نمیدانم چیست
فکر کنم مزخرف نوشتم و البته چیزهایی که گفتم در مورد ایران بود
اطلاعاتی از خارج ندارم
فکر کنم نفرستادن این پیام بهتر بود.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
کسی راجب شرایط پزشکی خارج از کشور اطلاعاتی داره ؟ کلن از صفر صفر برام توضیح بده کدوم کشور پذیرشش بهتره . برا تخصص میشه رفت ؟ مدرک دانشگاههای سراسری اینجا مورد قبوله ؟ برای رفتن باید چیکارا کرد کلن ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
کسی راجب شرایط پزشکی خارج از کشور اطلاعاتی داره ؟ کلن از صفر صفر برام توضیح بده کدوم کشور پذیرشش بهتره . برا تخصص میشه رفت ؟ مدرک دانشگاههای سراسری اینجا مورد قبوله ؟ برای رفتن باید چیکارا کرد کلن ؟
@esfrwms مهسا ...

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

منم چیز زیادی نمی دونم ولی برام سواله چرا اکثر بچه های پزشکی دنبال رفتنن؟ حالا درسته شرایط خیلی عالی نیست ولی فکر میکنم اگه اینجا درس مونو تموم کنیم و کار کنیم یه زندگی خوب خواهیم داشت و مهاجرت به سختی و دوری از خانواده ش نمی ارزه . مگه نه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
منم چیز زیادی نمی دونم ولی برام سواله چرا اکثر بچه های پزشکی دنبال رفتنن؟ حالا درسته شرایط خیلی عالی نیست ولی فکر میکنم اگه اینجا درس مونو تموم کنیم و کار کنیم یه زندگی خوب خواهیم داشت و مهاجرت به سختی و دوری از خانواده ش نمی ارزه . مگه نه؟

بستگی داره شما چی بخوای از زندگی!
از نظر مالی ، ایران جزو "به پزشک بها بده ترین"کشورها طبقه بندی میشه و حقوقش در قیاس با کشواری دیگه بالاست.
ولی از نظر علمی ، کیفیت زندگی ، طبیعت ، و ‌... .
اینا دلیلایی ان که براش مهاجرت میکنن معمولا.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
بستگی داره شما چی بخوای از زندگی!
از نظر مالی ، ایران جزو "به پزشک بها بده ترین"کشورها طبقه بندی میشه و حقوقش در قیاس با کشواری دیگه بالاست.
ولی از نظر علمی ، کیفیت زندگی ، طبیعت ، و ‌... .
اینا دلیلایی ان که براش مهاجرت میکنن معمولا.

همون مالی هم 7 سال دیگه مشخص نیست الان خیلی اشباع شده پزشکی دیگه مخصوصن برای شهرای بزرگ مگر اینکه ادم از مناطق محروم و اینا شروع کنه برای کار

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
منم جواب اینو میخوام
ممنون میشم هرکی میدونه دقیق و کامل توضیح بده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
همون مالی هم 7 سال دیگه مشخص نیست الان خیلی اشباع شده پزشکی دیگه مخصوصن برای شهرای بزرگ مگر اینکه ادم از مناطق محروم و اینا شروع کنه برای کار
البته این قضیه ی اشباع شدن همیشه بحثش توی رشته های مختلف هست . از شونصد سال پیش میگفتن فلان رشته و فلان رشته اشباعه. ولی خب بستگی به خیلی چیزا داره درامد زایی. من جمله عرضه و پشتکار و شرایط محیطی و به قول تو شهرش.
ولی خب آره در کل این چیزی که گفتم بیشتر مربوط به زمان حاله. تا ببینیم خدا چی میخواد در آینده : ))

• لایک
امتیازات: Sep

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
من هنوز که هنوزه با این که ترم هفتم ، بعضی وقتا تو اولویت بندی زندگیم می مونم. بین این که بشینم درس بخونم یا مثلا مسافرت خانواده رو که به خاطر من کنسل کردن باهاشون برم.مخصوصا وقتایی که می دونم پاس میشم ولی اگه فلان مهمونی دوستام برم با نمره پایین تری پاس میشم.
چند درصد از زندگی تون درس و دانشگاهه چند درصد روابط اجتماعی و خانوادگی؟:(

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب
اینا نصیحت و پند عاقلانه یا چیزای مشابهش نیستن : ))
چون نه خیلی عاقلم نه خیلی میدونم :- ؟
فقط یه دیدگاه ساده! (که میشه نقدش هم کرد :D)
اینی که مینویسم، مخاطبش خاص نیست؛مخاطب، همه اونایی هستن که شرایط این چنینی رو دارن.

ببینید، ما به دنیا اومدیم تا زندگی کنیم و در کنارش درس هم بخونیم،ما نیومدیم تا درس بخونیم و در کنارش زندگی کنیم.

البته که ورود به رشته پزشکی مسئولیت هایی رو به همراه داره،شما با زندگی افراد سر و کار دارین و هیچ گونه کوتاهی در مطالعه و کسب سواد و دانش مربوط به اون پذیرفته نیست؛
اما، افراد احتمالا قبل از ورود به این رشته از سختی هاش اطلاع دارن؛ پس میتونن رشته ی تحصیلی دیگه ای رو انتخاب کنن که در حد تواناییشون باشه و مجبور نباشن اغلب ساعات روز و زندگی و دوره تحصیلی شون رو در گیر مطالعه باشن و همه جنبه های عادی زندگی شون رو تحت تاثیر خودش قرار نده و بتونن یکم راحت نفس بکشن : )

حتما بهتر از من متوجه اید که لازم نیست 20 بشین یا 19 و 18. مهم یاد گرفتن! و نمره پایین به معنی یاد نگرفتن نیست(همونطور که نمره بالا به معنی فهمیدنش نیست)،پس خیلی سخت نگیرین و ادامه بدین B)

ضمن اینکه نمیشه از فردی که دوران تحصیلش رو (مدرسه و دانشگاه) دائما مشغول درس خوندن بوده و زندگی تک بعدی ای رو تجربه کرده،انتظار داشت پزشک خوبی شد؛
شاید شما همه رفرنس ها رو حفظ کنید،شاید همه نشانه های کلینیکو پاتولوجیکال :D رو خیلی خوب یاد گرفته باشین؛اما شما قرار نیست روبات تعمیر کنید :د

خیلی از بیماری ها و دردا روان-تنی ان؛ خیلیا توی کتاب ها نیست علت شون. باید بدونید توی جامعه و اجتماع چی میگذره،باید تجربه کنین زندگی عادی رو.

امیدوارم منظورم و رسونده باشم، و اینطوری تمومش میکنم.

ساسان امینی تو مقدمه کتاب ژنتیکش یه جمله نوشته بود که اون موقع ها خیلی دوسش داشتم؛ الان یادم اومد *_* :
" تو در کوچه ها انسان خواهی شد،نه در لا به لای کتاب ها.
پا به بیرون اتاق میگذارم،که من در این پستوی کوچک،انسانی بزرگ میشوم،اما کاغذی.پا به قلب اجتماع میگذارم؛به بطن جامعه"

reyhane528

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام کاملا با نظرتون موافقم
اینا نصیحت و پند عاقلانه یا چیزای مشابهش نیستن : ))
چون نه خیلی عاقلم نه خیلی میدونم :- ؟
فقط یه دیدگاه ساده! (که میشه نقدش هم کرد :D)
اینی که مینویسم، مخاطبش خاص نیست؛مخاطب، همه اونایی هستن که شرایط این چنینی رو دارن.

ببینید، ما به دنیا اومدیم تا زندگی کنیم و در کنارش درس هم بخونیم،ما نیومدیم تا درس بخونیم و در کنارش زندگی کنیم.

البته که ورود به رشته پزشکی مسئولیت هایی رو به همراه داره،شما با زندگی افراد سر و کار دارین و هیچ گونه کوتاهی در مطالعه و کسب سواد و دانش مربوط به اون پذیرفته نیست؛
اما، افراد احتمالا قبل از ورود به این رشته از سختی هاش اطلاع دارن؛ پس میتونن رشته ی تحصیلی دیگه ای رو انتخاب کنن که در حد تواناییشون باشه و مجبور نباشن اغلب ساعات روز و زندگی و دوره تحصیلی شون رو در گیر مطالعه باشن و همه جنبه های عادی زندگی شون رو تحت تاثیر خودش قرار نده و بتونن یکم راحت نفس بکشن : )

حتما بهتر از من متوجه اید که لازم نیست 20 بشین یا 19 و 18. مهم یاد گرفتن! و نمره پایین به معنی یاد نگرفتن نیست(همونطور که نمره بالا به معنی فهمیدنش نیست)،پس خیلی سخت نگیرین و ادامه بدین B)

ضمن اینکه نمیشه از فردی که دوران تحصیلش رو (مدرسه و دانشگاه) دائما مشغول درس خوندن بوده و زندگی تک بعدی ای رو تجربه کرده،انتظار داشت پزشک خوبی شد؛
شاید شما همه رفرنس ها رو حفظ کنید،شاید همه نشانه های کلینیکو پاتولوجیکال :D رو خیلی خوب یاد گرفته باشین؛اما شما قرار نیست روبات تعمیر کنید :د

خیلی از بیماری ها و دردا روان-تنی ان؛ خیلیا توی کتاب ها نیست علت شون. باید بدونید توی جامعه و اجتماع چی میگذره،باید تجربه کنین زندگی عادی رو.

امیدوارم منظورم و رسونده باشم، و اینطوری تمومش میکنم.

ساسان امینی تو مقدمه کتاب ژنتیکش یه جمله نوشته بود که اون موقع ها خیلی دوسش داشتم؛ الان یادم اومد *_* :
" تو در کوچه ها انسان خواهی شد،نه در لا به لای کتاب ها.
پا به بیرون اتاق میگذارم،که من در این پستوی کوچک،انسانی بزرگ میشوم،اما کاغذی.پا به قلب اجتماع میگذارم؛به بطن جامعه"

mas.bas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
دیروز یکی از همکلاسی هام داشت می گفت که آزمون علوم پایه رو واس دانشگاه هایی که روش نوین هستن دو مرحله ای کردن
آیا این واقعیت داره؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دیروز یکی از همکلاسی هام داشت می گفت که آزمون علوم پایه رو واس دانشگاه هایی که روش نوین هستن دو مرحله ای کردن
آیا این واقعیت داره؟؟
به ما که چیزی نگفتن.
بعید میدونم راست باشه

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
نظرتون راجب رفرنس خوندن چیه؟
برای کسی که میخواد فراتر از سطح کلاسا یاد بگیره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
چیز خیلی خوبیه. بخصوص تو علوم پایه واقعا خوبه و اثر میزاره رو دیدتون...

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
نظرمون مثبته :)) مثلا پاتو و فیزیو حتما به نظرم باید رفرنس خوند.
ولی مثلا انگل رو نخوندی مهم نیست اصن بنظرم.
آیا این واقعیت داره؟؟

نه بابا ما ۱۶ علوم پایه داریم و چیزی نگفتن راجع ب دو مرحله ای

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

چیزی که من تجربه کردم اینه که بستگی داره. اولا اینکه کدوم مقطع هستی. مثلا من خودم تو علوم‌پایه رفرنس زیاد می خوندم خیلی هم خوب بود اصن بهتر از جزوه استاد می فهمیدم . ولی تو فیزیوپات خیلی سوال کردم . اکثرا میگن هاریسون خوندن کار معقولی نیس . البته داریم تو کلاس کسی که هاریسون می خونه و نمره هاشم خوبه
بعد به استاد هم بستگی داره. مثلا می بینی یه درسی کلا استاد جزوه شو بر مبنای تجربیات خودش ! گفته و هییچ ربطی به رفرنس نداره. برای همچین استادی خوب ریسکه که همش بشینی رفرنس بخونی.امتحان میافتی:|

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
برای علوم پایه بچه های ریفرم چه درسنامه و کتاب تستی بهتره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
ریفرم البته اگه مد نظرته
برای ریفرم گزینه برتر در درجه اوله (بشین قشنگ بخورش!)
بعد از اون اگه وقت داشتی درسنامه برتر

پ.ن: برای غیر ریفرم همون سیب سبز و میر
برای علوم پایه بچه های ریفرم چه درسنامه و کتاب تستی بهتره؟

بالا