• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث های عمومی دانشجویان برق

farhad-13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان برق

به نقل از 3.1415926 :
ترم 1 برق چه درس هایی داریم ؟؟

ترم 1 درس های پایه مثل ریاضی 1و فیزیک 1 هست که برای همه مشترکه
درس تخصصی ندارین البته بعضی دانشگاه ها درس آشنایی با اصول مهندسی برق دارن .

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

برق مخابرات دانشگاه صنعتی قم

راضی 1
فیزیک 1
فارسی عمومی
اندیشه 1
زبان
نقشه کشی صنعتی

کسی میتونه نقشه کشی صنعتی رو بشکافه برامون؟

ممنون میشیم :D

• شروع کننده موضوع

sdkpz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
90
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
باهنر-امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق - مخابرات میدان

کسی میتونه نقشه کشی صنعتی رو بشکافه برامون؟

یه سری شکل سه بعدی می بینین از زوایای مختلف. نقاشی می کشین . استاد میاد تاکید می کنه که با پرگار بیضی بکشین ولی شما بازم از شابلون استفاده می کنین ... :-"
همین کارا دیگه...

نکته مثبتی که باید داشته باشه بالا بردن توانایی در تجسم سه بعدیه.

• لایک
امتیازات: mjz

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان برقخ

لعنت به نقشه کشی من که میفتم ~X(

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از niloooofar :
لعنت به نقشه کشی من که میفتم ~X(

نقشه کشی درس مسخره ای هست که متاسفانه به پست ما برقی ها خورده امیدوارم این درس از چارت حذف شه :-"
چاره ای نیست باید براش وقت بزاری و خودت تمرین ها رو حل کنی و گپی نکنی چون اگه کپی=روز امتحان خراب کردن

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
نقشه کشی درس مسخره ای هست که متاسفانه به پست ما برقی ها خورده امیدوارم این درس از چارت حذف شه :-"
چاره ای نیست باید براش وقت بزاری و خودت تمرین ها رو حل کنی و گپی نکنی چون اگه کپی=روز امتحان خراب کردن
از رو چی کپی کرد؟؟؟ :D

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از niloooofar :
از رو چی کپی کرد؟؟؟ :D

مرسی واقعا از حرف های من این تیکه اش مهم یود!!! ^-^

شما تمرین هات رو خودت انجام بده این مهمه :P

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

مرسی واقعا از حرف های من این تیکه اش مهم یود!!! ^-^

شما تمرین هات رو خودت انجام بده این مهمه :P
بله بله

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

یعنی فقط من هستم که اینقد به نقشه کشی علاقه می ورزم؟؟؟

خیلی قشنگه ها... :-"

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

واقعا درس قشنگی بود :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

سلام بچه‌ها :)
اینجا کسی برق-کنترل هست؟
می‌خوام بدونم برای جبر خطی جزوه‌ی خوبی دارید آیا؟ یا این‌که کلا از روی چه منبعی می‌تونم بخونم جبر خطی رو که به صورت خودخوان بتونم یاد بگیرم؟ برای ورود به یه پروژه‌ی پردازش تصویر نیاز دارم جبر خطی بخونم.
کلا درسش سخته؟ می‌خواستم ترم بعد اختیاری برش دارم ولی استادی که مسئپول پروژه‌ هست بهمون گفت برامون احتمالا سخت خواهد بود و اینکه درسش خیلی گسترده‌تر از اونی که ما لازم داریم هست.
متشکرم :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

مگه کنترلی ها جبر خطی دارن؟! نشنیدم تاحالا.

بچه های برق! تو حوزه برق چه کار خفنی میشه کرد؟ منظورم سطح لیسانس نیست ها. کلا الان مثلا خفنای برق ایران چیکار میکنن؟ من نمیدونم تا زمانی که اینتل و IBM و کوالکام و ... هستند واقعا چیکار میشه کرد؟ تو حوزه مخابرات هم تکنولوژی به حد اشباعی رسیده! تو حوزه قدرت هم چیزی نشنیدم من.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از میم ح میم دال :
مگه کنترلی ها جبر خطی دارن؟! نشنیدم تاحالا.
برای کنترلی‌های ما که اجباریه... دو درس جبر خطی و تحقیق در عملیات پشت سر هم براشون اجباریه و هر دو برای نرم‌افزار اختیاریه. ولی مسئله اینه که خیلی از زمینه‌هایی که من دوست دارم مال کنترله نه مال نرم‌افزار :( و من درس‌هاشو پاس نکردم.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

برق و کامپیوتر رشته های نزدیک به همی هستند و بچه های دانشگاه تهران کمی هم خوشبحالشونه که این دوتا رو یک جا دارند چون حق انتخابشون وسیع تر میشه. البته سختیش هم جای خود :))

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از مهســـــــــــــا :
سلام بچه‌ها :)
اینجا کسی برق-کنترل هست؟
می‌خوام بدونم برای جبر خطی جزوه‌ی خوبی دارید آیا؟ یا این‌که کلا از روی چه منبعی می‌تونم بخونم جبر خطی رو که به صورت خودخوان بتونم یاد بگیرم؟ برای ورود به یه پروژه‌ی پردازش تصویر نیاز دارم جبر خطی بخونم.
کلا درسش سخته؟ می‌خواستم ترم بعد اختیاری برش دارم ولی استادی که مسئپول پروژه‌ هست بهمون گفت برامون احتمالا سخت خواهد بود و اینکه درسش خیلی گسترده‌تر از اونی که ما لازم داریم هست.
متشکرم :)

من که این درس رو نداشتم اما به احتمال قوی حرفی که مسئول پروژه زده درسته و واسه یه پروژه نیازی نیست که بری یه درس کامل رو پاس کنی
اما بحث علاقه و سختی جدا هستش ، درسی که آدم علاقه داشته باشه سخت هم باشه خوب نمره می گیره اما بهتره بری از خود برقی های تهران بپرسی ببینی کی ارائه می ده و سیستم درس دادنش چطوریه و ارزش داره بگیری یا نه.
به اینجا هم یه نگاه بنداز فکر کنم جبر خطی داشته باشند

http://maktabkhooneh.org/

حالا اگه مصمم شدی درس رو بگیری یه خبر بدی واسه جزوه پرس و جو می کنم
درمورد اون پروژه هم یکی از استادهای ما تو پردازش تصویر خیلی کار کرده می پرسم ببینم نیاز هست درس رو بگیری یا نه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

برق و کامپیوتر رشته های نزدیک به همی هستند و بچه های دانشگاه تهران کمی هم خوشبحالشونه که این دوتا رو یک جا دارند چون حق انتخابشون وسیع تر میشه. البته سختیش هم جای خود :))
آره دقیقا!‌زیادی شبیه همه!! مثلا هوش مصنوعی گرایش نرم‌افزاره دیگه تو ارشد. بعد رفتیم چارت ارشد کنترل و چارت ارشد هوش مصنوعی رو مقایسه کردیم تو تهران :D اجباری‌های هوش اختیاری‌های کنترل بودن و اجباری‌های کنترل اختیاری‌های هوش :D اصلا انگار یه رشته‌ست مثلا!

من که این درس رو نداشتم اما به احتمال قوی حرفی که مسئول پروژه زده درسته و واسه یه پروژه نیازی نیست که بری یه درس کامل رو پاس کنی
اما بحث علاقه و سختی جدا هستش ، درسی که آدم علاقه داشته باشه سخت هم باشه خوب نمره می گیره اما بهتره بری از خود برقی های تهران بپرسی ببینی کی ارائه می ده و سیستم درس دادنش چطوریه و ارزش داره بگیری یا نه.
به اینجا هم یه نگاه بنداز فکر کنم جبر خطی داشته باشند

http://maktabkhooneh.org/

حالا اگه مصمم شدی درس رو بگیری یه خبر بدی واسه جزوه پرس و جو می کنم
درمورد اون پروژه هم یکی از استادهای ما تو پردازش تصویر خیلی کار کرده می پرسم ببینم نیاز هست درس رو بگیری یا نه.
آخه کلا من داشتم کتاب گونزالز رو می‌خوندم برای پردازش تصویر کلش جبر خطی بود :D مام گفتیم خب بریم درسو برداریم دیگه خیال خودمونو راحت کنیم! آدم انگار چیزایی که درس پاس می‌کنه واسشون رو بیشتر از اونایی یاد می‌گیره که خودش می‌خونه. ولی خب اگر خیلی سخت باشه که هیچی! چون ما کامپیوتری‌ها اصولا ریاضیات غیر گسسته‌مون ضعیفه.
متشکرم ولی :) مکتبخونه رو نگاه نکرده بودم. مال دکتر شهشانی رو داره :-s X_X

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

چطوری میشه یک سخت افزار ساخت و براش برنامه نوشت؟ اول اینکه طراحی مدارش از صفر چجوری شروع میشه؟ از کجا باید بفهمیم برای چیزی که میخوایم بسازیم چی لازم داریم و چجوری قطعات رو بهم جفت و جور کنیم؟ بعدش چجوری میشه براش برنامه نوشت؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

چطوری میشه یک سخت افزار ساخت و براش برنامه نوشت؟ اول اینکه طراحی مدارش از صفر چجوری شروع میشه؟ از کجا باید بفهمیم برای چیزی که میخوایم بسازیم چی لازم داریم و چجوری قطعات رو بهم جفت و جور کنیم؟ بعدش چجوری میشه براش برنامه نوشت؟
سوالت خیلی کلیه محمد
باید بگی چی می خوای انجام بدی، چه چیزایی لازم داری که بشه نظر داد که سخت افزار بیسش چی باید باشه. میکروکنترلری باشه، پردازش سیگنالی باشه، کلا برای چی باید باشه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ببین مثلا فرض کن میخوام یک مودم اینترنت طراحی کنم. یا مثلا یک برد ریموت کنترل پارکینگ. بعد یک فریمور هم باید داشته باشه طبیعتا. اینا چجوری قابل انجام هستند؟
میکروکنترل مثل avr اینا که از از قبل طراحی شدند و منظور من نیستند.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

ببین مثلا فرض کن میخوام یک مودم اینترنت طراحی کنم. یا مثلا یک برد ریموت کنترل پارکینگ. بعد یک فریمور هم باید داشته باشه طبیعتا. اینا چجوری قابل انجام هستند؟
میکروکنترل مثل avr اینا که از از قبل طراحی شدند و منظور من نیستند.
پردازنده اگر سیستمت بخواد داشته باشه (که قطعا می خواد) باید اینو در نظر داشته باشی که پردازندۀ ارزون قیمت، همون میکروکنترلره با تقریب خوبی. یا در نهایت باید بری سراغ موجوداتی که روشون پردازنده پیاده سازی میشه مثل FPGA ها. توی دوتا مثالی که زدی، برد ریموت کنترلر به نظرم سراغ هرچیزی غیر از میکروکنترلر بری به در بسته می خوری، مگر اینکه بخوای توی تیراژ 1میلیون تا تولیدش کنی که برات بصرفه اصلا بری از اول براش یه تراشه ی پردازنده طراحی کنی. توی مودم هم با میکروکنترلر قابل اجراست، اما خیلی خیلی به سختی. اینو در نظر داری که ARM که توی گوشی استفاده میشه هم یه مدل میکروکنترلره دیگه؟
توی درس میکروپروسسور، ساختار داخلی پردازنده های اینتل گفته میشه توی برق، و قبل ترش توی درس معماری کامپیوتر نحوۀ ارتباطات گفته میشه. توی آزمایشگاه معماری و آزمایشگاه میکروپروسسور، ما یه سخت افزار با سی پی یوی z80 بستیم که CPU داشت، رم داشت، رام داشت و یه واحد IO هم داشت که باهاش یه LCD رو راه اندازی کردیم. اگه منظورت اونه بهت رفرنس بدم، اما اینو در نظر بگیر که سی پی یو و سخت افرار یه AVR که توی یه چیپ جمع شده با ابعاد حدودی 2 در 4 سانتیمتر، از همه لحاظ حداقل 10 برابر بهتر از اونی بود که ما روی یه برد با ابعاد حدودی 20 در 30 سانتی متر بستیم.

• لایک
امتیازات: MTHR
بالا