• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موسیقی و انسان

• شروع کننده موضوع AAM
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.
(( بررسی جایگاه موسیقی و تأثیرات مثبت و منفی آن بر انسان ))

در این بخش دوستان میتونن نظرات خودشونو راجع به موضوع بحث مطرح کنند .

• لایک
امتیازات: igin
  • شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.
پاسخ : موسیقی و انسان

من یک همایش از استاد رائفی پور درباره موسیقی رو دیدم و از اون خوشم اومد . اکثر حرفاشو هم تأیید میکنم .
حرفاش منطقیه و نمیشه اونا رو رد کرد . به شما هم توصیه میکنم یک سرچ بکنین و این همایش رو به صورت تصویری دانلود کنید .
با دیدن این فیلم ، مواقع استفاده از موسیقی و درست استفاده کردن از اون رو متوجه میشید .
هر کی این رو دید میتونه نظرش رو مطرح کنه .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

خب الان همه به این نتیجه رسیدن که موسیقی میتونه به آرامش بدهُ هم تاثیر روحیُ هم جسمی مثبت داشته باشه !
واسه همینم برا بچه های نارسُ اینا موسیقی میذارن ...
خیلی جالبه به نظرم ! :-?

• شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.

چه نوع موسیقی ؟
اگه بررسی کنید میبینید موسیقی هایی خاص هستند .
استاد رائفی هم در سخنرانی خودشون میگن که موسیقی یه نوع داروست ولی ما تو این دارو افراط میکنیم و مناسبت موسیقی ها رو هم نمیدونیم .

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نیچه ی بزرگ میگه : زندگی بدون موسیقی ، بیهوده زیستن است !

و به قول شاعر ، تو خود حدیث مفصل خوان ...

• شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.

منم حرف نیچه رو قبول دارم .
حرف درستیه ولی بازم میگم ، منظور از موسیقی چیه ؟

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

من نمی تونم فعلا این سخنرانیرو ببینم.یه خلاصه خودت ازش بنویس بذار ببینیم چی میگه و میگی که اون موقع نظر بدیم :)

• شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.

اگه تونستم خلاصشو میزارم .
فعلا اگه میخواین میتونم آدرسی بدم تا برید دانلودش کنید .

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

بچه ها چیزی در مورد جادوی موسیقی و موسیقی معکوس شنیدین؟؟؟؟؟؟
من خودم امروز گوش دادم با تغییر فرکانس ها و معکوس کردن موسیقی هایی که ما حتی فکرشو هم نمیکنیم خواننده با همون صدا و ریتم شعری میخونه که که کاملا معانی های شیطانی داره البته شاید باور نکنین
درسته ما وقتی گوش میکنیم چیزی نمیفهمیم اما مغز ما این قابلیتو داره که این ترانه هارو پردازش کنه و روی رفتار ما تاثیر بذاره
دلم میخواس بیشتر براتون توضیح بدم اما نمیدونم چطور بگم همه چیز اونطوری نیس که ما فکر میکنیم و میبینیم یعنی اونقدر ساده نیس
ذهن ما مثل یک فیلتره که با استفاده از منطق و عقل هر اطلاعاتی رو قبول نمیکنه
مثلا اگه بیان و بگن شیطان خوبه عقل قبول نمیکنه اما اگه همینو در قالب یه ترانه تو مغز جا بدن تازه ما خیلی هم خوشمون میاد وکل ترانه رو حفظ میکنیم!!!!!!!!!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ای بابا ، هزار دفعه اینو گفتن و بحث کردیم ، ول کنید تورو خدا این چرندیات رو دیگه

این سری به جای بحث یه جمله میگم ، آقا بزارید ما همون حالت شیطانی خودمون رو داشته باشیم ، به شما کاری نداریم ، شمام با ما کاری نداشته باشید !

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

باشه بابا ما که نه مرجع تقلیدیم نه طلبه یا هرچی شما فکر میکنی
هر کسی حق انتخاب و عقل داره
چون من خودم از این بحث های روشن فکرانه خوشم میاد فکر کردم شاید یه تعدادی هم خوششون بیاد
پس اجازه ندارم در موردش بحرفم از قرار معلوم.....

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از lovely_mahsa :
باشه بابا ما که نه مرجع تقلیدیم نه طلبه یا هرچی شما فکر میکنی
هر کسی حق انتخاب و عقل داره
چون من خودم از این بحث های روشن فکرانه خوشم میاد فکر کردم شاید یه تعدادی هم خوششون بیاد
پس اجازه ندارم در موردش بحرفم از قرار معلوم.....
اصولا این جا کسی حق نداره به بقیه بگه که حرف نزنن.به هر حال هرکی نظری داره.اگه می خوای بحث رو ادامه بدی تو این تاپیک.اگه پستا رو خوندیو قانع نشدی باز همون جا می تونیم به بحث ادامه بدیم (;

farbod007

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

راستش درسته موسیقی خوبه و یک سریش به ادم قدرت میده یا یکسرش ادم رو اروم میکنه ولی ایا این دلیله خوب بودنشه ؟
ایا این درسته که یکی بگه من هر وقت اعصابم خرد میشه فلان موسیقی رو گوش میدم اروم میشم ؟
ارامش دلیل بر درست بودن هست یا نیست ؟
گاهی وابسته شدن به موسیقی درسته یا نه ؟
تعصب رو موسیقی داشتن ؟
تعصب رو خوننده داشتن ؟
اینا چیزای جالبیه که فکر کنم خوب باشه راجبش بحث کنیم ...

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از farbod007 :
1-راستش درسته موسیقی خوبه و یک سریش به ادم قدرت میده یا یکسرش ادم رو اروم میکنه ولی ایا این دلیله خوب بودنشه ؟
2-ایا این درسته که یکی بگه من هر وقت اعصابم خرد میشه فلان موسیقی رو گوش میدم اروم میشم ؟
3-ارامش دلیل بر درست بودن هست یا نیست ؟
4-گاهی وابسته شدن به موسیقی درسته یا نه ؟
5-تعصب رو موسیقی داشتن ؟
تعصب رو خوننده داشتن ؟
اینا چیزای جالبیه که فکر کنم خوب باشه راجبش بحث کنیم ...
1-هیچ چیز مطلق خوب یا بد نیست.
2-خب حتما آروم میشه که میگه!من خودم این جوریم.بعضی وقتا که خیلی عصبانیم یا خیلی ناراحت موسیقی باعث تخلیه احساساتم میشه=> آروم میشم
3-ینی چی؟!!
4-اعتیاد هیچ وقت خوب نیست ولی اگه تنها علاقت موسیقی باشه و در آینده بخوای ادامش بدی چرا که نه؟
5-تعصب کلا خوب نیست در هیچ زمینه ای.آدم باید واقع نگر باشه.کلا سوال کاملی نیست این سوال.منظورتو بیش تر توضیح بده

• شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.

یک سوال از همه .......
موسیقی یعنی چی؟
فکر میکنم اول اینو جواب بدیم بهتره.
بهتر میتونیم پیش بریم و بحث کنیم.
داخل سخنرانی استاد رائفی پور توضیح میده.
تو گوگل سرچ کنین ((رائفی پور موسیقی)) حتما لینکای دانلودش میان.

• شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.

به نقل از تـــــــــــــــارا :
2-خب حتما آروم میشه که میگه!من خودم این جوریم.بعضی وقتا که خیلی عصبانیم یا خیلی ناراحت موسیقی باعث تخلیه احساساتم میشه=> آروم میشم
3-ینی چی؟!!
4-اعتیاد هیچ وقت خوب نیست ولی اگه تنها علاقت موسیقی باشه و در آینده بخوای ادامش بدی چرا که نه؟
5-تعصب کلا خوب نیست در هیچ زمینه ای.آدم باید واقع نگر باشه.کلا سوال کاملی نیست این سوال.منظورتو بیش تر توضیح بده
1- درسته. اگه همه چیزو کلی در نظر بگیریم، هم خوب توشون هست هم بد. مثل کلمه موسیقی که بسیار کلی مطرح شده.
2- خب حتما شما از موسیقیایی که آرامش بخشند استفاده کردین. چون بعضی از موسیقیا واقعا اعصاب آدم و حیوان و ... همه رو خورد می کنن. نمیخواد فکر کنین به موسیقیای پر سرو صدا و به قول بعضیا دیس دیسی. هر موسیقی که انسان از اون بدش بیاد و آزارش بده موجب اعصاب خورد کنیه.
3- یعنی اینکه آدم با هرچیزی که آرامش میگیره، دلیل بر خوب بودن اون چیزه؟
چیزایی که آرامش واقعی و درونی دارن (یعنی آرامشش موقت و ظاهری نیست) خوبند.
4- وابسته بودن گاهی خوبه. به شرطی که به چیزای خوبی هم باشه. مثلا خودم به موسیقی قرآنی که دنیاییه واسه خودش، وابسته ام.
خیلی وقتا اونو گوش میکنم، با خودم زمزمه میکنم و از اون لذت کاملی می برم.
5- این حرف شایسته تحسینه که ((تعصب اصلا خوب نیست)).
من فکر میکنم این سوالا اگه هدفمند تر بشه، دوستان نظرات خودشونو بدن و در آخر نتیجه گیری بشه، می تونه بسیار آموزنده و مفید باشه.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از AAM :
1- درسته. اگه همه چیزو کلی در نظر بگیریم، هم خوب توشون هست هم بد. مثل کلمه موسیقی که بسیار کلی مطرح شده.
2- خب حتما شما از موسیقیایی که آرامش بخشند استفاده کردین. چون بعضی از موسیقیا واقعا اعصاب آدم و حیوان و ... همه رو خورد می کنن. نمیخواد فکر کنین به موسیقیای پر سرو صدا و به قول بعضیا دیس دیسی. هر موسیقی که انسان از اون بدش بیاد و آزارش بده موجب اعصاب خورد کنیه.
3- یعنی اینکه آدم با هرچیزی که آرامش میگیره، دلیل بر خوب بودن اون چیزه؟
چیزایی که آرامش واقعی و درونی دارن (یعنی آرامشش موقت و ظاهری نیست) خوبند.
4- وابسته بودن گاهی خوبه. به شرطی که به چیزای خوبی هم باشه. مثلا خودم به موسیقی قرآنی که دنیاییه واسه خودش، وابسته ام.
خیلی وقتا اونو گوش میکنم، با خودم زمزمه میکنم و از اون لذت کاملی می برم.
5- این حرف شایسته تحسینه که ((تعصب اصلا خوب نیست)).
من فکر میکنم این سوالا اگه هدفمند تر بشه، دوستان نظرات خودشونو بدن و در آخر نتیجه گیری بشه، می تونه بسیار آموزنده و مفید باشه.
1-کلمه ی موسیقی رو جزء هم بکنید،همین حالت رو داره!
2-حرفت تضاد داره یکم.من موسیقی آرامش دهنده انتخاب نکردم.موسیقیی انتخاب کردم که به "من" آرامش میده.
3-خوب یا بد یک کلمه ی فراردادی از نظر من.ممکنه یک چیز از نظر من خوب باشه،از نظر تو بد و ...
چیزهایی که به شما آرامش واقعی میدن،با چیزهایی که به دیگران آرامش واقعی میدن ممکنه فرق کنه.
4- همون طور که گفتم چیزهای خوب قرار دادیه.پس نمی شه این حرف رو زد.من موسیقی سبک مثلا ترش متال رو خوب می دونم،آیا نظر شمام همینه؟شمام خوب می دونید اون رو؟

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از lovely_mahsa :
بچه ها چیزی در مورد جادوی موسیقی و موسیقی معکوس شنیدین؟؟؟؟؟؟
من خودم امروز گوش دادم با تغییر فرکانس ها و معکوس کردن موسیقی هایی که ما حتی فکرشو هم نمیکنیم خواننده با همون صدا و ریتم شعری میخونه که که کاملا معانی های شیطانی داره البته شاید باور نکنین
درسته ما وقتی گوش میکنیم چیزی نمیفهمیم اما مغز ما این قابلیتو داره که این ترانه هارو پردازش کنه و روی رفتار ما تاثیر بذاره
دلم میخواس بیشتر براتون توضیح بدم اما نمیدونم چطور بگم همه چیز اونطوری نیس که ما فکر میکنیم و میبینیم یعنی اونقدر ساده نیس
ذهن ما مثل یک فـیلت‍‌‍ره که با استفاده از منطق و عقل هر اطلاعاتی رو قبول نمیکنه
مثلا اگه بیان و بگن شیطان خوبه عقل قبول نمیکنه اما اگه همینو در قالب یه ترانه تو مغز جا بدن تازه ما خیلی هم خوشمون میاد وکل ترانه رو حفظ میکنیم!!!!!!!!!
داری درباره جفنگیات رائفی پور حرف میزنی؟
به تیک تیک ساعتم یه مدت با منظور گوش کنی میزنه به سرت!
ریور سینگ چیه دیگه؟
تا وقتی چیزی رو برات اثبات نکردن باور نکن،هیچوقت!
رائفی پورم یه دروغگوئه مث بقیشون

farbod007

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

به نقل از تـــــــــــــــارا :
3-ینی چی؟!!
3.یعنی هر چیزی که باعث ارامش میشه خوبه ؟ مثلا مواد هم میتونه به ادم ارامش بده ولی این درسته ؟!
شاید مثال خوبی نباشه ولس دیگه چیزی به ذهنم نرسید ...
خوب یا بد شاید قرار دادی باشه ولی فطرت یکسانمون که میتونه خ9وب یا بدو مشخص کنه ...

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از farbod007 :
3.یعنی هر چیزی که باعث ارامش میشه خوبه ؟ مثلا مواد هم میتونه به ادم ارامش بده ولی این درسته ؟!
شاید مثال خوبی نباشه ولس دیگه چیزی به ذهنم نرسید ...
خوب یا بد شاید قرار دادی باشه ولی فطرت یکسانمون که میتونه خ9وب یا بدو مشخص کنه ...
به نظرم اگه یکی با هدف و فکر یه کاری رو انجام بده به نظرم دیگه بد نیست.
مثلا خودکشی.اگه یکی با زندگیش حال نمی کنه خب چرا عیب داشته باشه خودکشی؟نبودن بهتر از بودن و زجر کشیدنه.
مثلا دوست دختر-پسر داشتن در جامعه ی ما.اگه یکی واقعا بدونه داره چیکار می کنه و یک دلیل عاقلانه داشته باشه واسه کارش، خب چه عیبی داره؟
و ...
کلا به نظرم یک سری چیز ها برای ما "بد" مطلق یا "خوب" مطلق تعریف شده که این طور نیست.به قول یکی از کارگردانا (م.....ف) "هیچ چیز کامل سیاه یا سفید نیست".باید فکر کرد ببینیم در شرایطی که قرار داریم چه چیز بهتره.مثلا فرض کن یک دارویی هست که اگه نخوری میمیری و اگه بخوری کلی عوارض داره.حالا یکی مردن رو ترجیح میده،یکیم ترجیح میده شرایط سخت رو تحمل کنه

بالا