• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور زبان، چقدر جدی؟!

• شروع کننده موضوع

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری
اکثرن کنار رشته اصلی، کنکور زبان(یا هنر) هم داده میشه. ولی چقد باید بهش اهمیت داد؟ و اصلا ارزششو داره که براش برنامه ریزی بکنیم؟ رشته ی بدرد بخور تو دانشگاه داره که آینده شغلی خوبی هم داشته باشه؟ کلن چقد باید روش حساب باز کنیم؟...خصوصن واسه کسایی مثل من که دروس تخصصیشون زیاد تعریفی نداره! :-ss

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : کنکور زبان، چقدر جدی؟!

برا بچه های ریاضی یا تجربی که رو رشته خاصی تمرکز دارن و سعی میکنن به اون قبول بشن اصلا لازم نیس برا کنکور زبان برنامه بریزن!!!!ا
به من گفتن ویرایش کنم :)

• شروع کننده موضوع

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

خب این درست. ولی واسه زبانم خوندن درس دیگه ای لازم نیست که ما رو از رشته اصلیمون جا بذاره.فقط کافیه عمومیا رو یکم بهتر بخونیم. تخصصیش هم انگلیسیه که نخونده هم میشه درصدای خیلی خوب زد. همینه که آدمو یکم وسوسه میکنه. من الان تقریبن امیدی به رتبه ی دو رقمی ندارم ولی احساس میکنم تو زبان میتونم بیارم. فقط مطمئن نیستم که به درد بخوره!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اگر می خواهید زبان بخونید کنکور زبان رو باید جدی بگیرید وگرنه اصلا لازم نیست به فکرش باشید و کاری براش بکنید. خیلی ها اصلا زبان ثبت نام نمیکنند خیلی ها هم همین جوری ثبت نام میکنند.

• شروع کننده موضوع

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

بسیار خب. تسلیم! به حرفتون گوش میدیم و ریاضیمونو میچسبیم. :( اگه صلاح میدونین این تاپیکو هم حذف کنین.ممنون

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Manfred :
خب این درست. ولی واسه زبانم خوندن درس دیگه ای لازم نیست که ما رو از رشته اصلیمون جا بذاره.فقط کافیه عمومیا رو یکم بهتر بخونیم. تخصصیش هم انگلیسیه که نخونده هم میشه درصدای خیلی خوب زد. همینه که آدمو یکم وسوسه میکنه. من الان تقریبن امیدی به رتبه ی دو رقمی ندارم ولی احساس میکنم تو زبان میتونم بیارم. فقط مطمئن نیستم که به درد بخوره!

هنوز خیلی زوده که بخواین امیدتونو واسه رتبه ی 2 رقمی از دست بدید ...

ببنیید منم کلن پیشنهاد نمیکنم بچه های ریاضی و تجربی روی کنکور ِ زبان اصلن فکر کنن ، ولی اگه کسی دوست داره زبان های مختلف رو یه حرف ِ دیگه است ... این که میگین نمیدونین به دردر میخوره یا نه ، من کلی چیزایی که یه جا خونده بودم ایناست :
رشته های خوبش ----> ادبيات انگليسي ، مترجمي انگليسي ، دبيري انگليسي ، ادبيات فرانسه ، مترجمي فرانسه ، آلماني ، اسپانيايي ، ايتاليايي ، ژاپني ، چيني و ...
این رشته ها خب به خاطر ِ بازار کار خوبشون بیشتر مورد ِ توجه ِ بچه ها قرار میگیرن ... بعد هم خب کسانی که دنبال ِ این رشته ها میرن ، هم تو مراکز دولتی و هم مراکز خصوصی میتونن کار پیدا کنن ، مثلن
دولتي : سفارت ها ، وزارت امور خارجه ، هواپيمايي و ...
خصوصي : دارالترجمه ها ، موسسات زبان ، آژانس هاي هواپيمايي ، تور های مسافرتی و ...

اما افرادی که توی رشته های تجربی و ریاضی هستید بچسبید به درسها و رشته های مورد ِ علاقه تون ...

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Manfred :
اولا که اگه رتبت صد بشه مثلا چی کار می کنی؟؟؟؟(موج منفی :D)یعنی خیلی بده؟؟
بعدش اگه میگی کار خاصی لازم نیست انجام بدی که دیگه برنامه ریزی لازم نداره
در رابطه با دروس اختصاصی هم هنوز خیلی زوده بگی درصدت چنده، صب کن همه مبحثا رو بخونین

بالا