• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نکاتی برای سال دوم دبیرستان

• شروع کننده موضوع

کاربران حذف شده

لنگر انداخته
من خودم یه تاپیک برای سوم دبیرستان زده بودم و سوالاتی رو پرسیدم، چون خودم امسال سوم هستم. از اونجایی که تازه دوم رو تموم کردم، گفتم بد نیست یک سری چیز هایی در رابطه با سال دوم دبیرستان بنویسم تا هم به کارتون بیاد هم من هم یه ثوابی کنم :D طبعا این تاپیک به درد اونایی که امسال میرن سال دوم میخوره یا حتی سوم راهنمایی هایی که میرن اول!

اول تبریک میگم که یه سال بزرگتر شدید که خوب یه روند طبیعی اما لذت بخشه.. امسال برعکس سالای پیش دروستون علاوه بر اینکه سنگین تر هست کنکوری هم هست، یعنی اینکه شما برای کنکور باید این دروس رو هم مطالعه کنید، یعنی علاوه بر یک روند تشریحی یک روند تستی هم باید برای خودتون در نظر بگیرید!

امسال درس ها از سال های قبل بسیار سنگین تر میشه، مخصوصا دروس اختصاصی مثل فیزیک و شیمی و ریاضی و زیست و عمومی ها هم تقریبا با همین نسبت! پس باید یه برنامه ریزی نسبی برای وقت گذاشتن هر درس داشته باشید که کم نیارید چون مشکل همه اینکه معمولا کم میارن، متاسفانه درس ها هم طوری نیست که شب امتحانی بشه خوند، چیزی مثل فیزیک تو ترم اول فقط فصل دومش یعنی سینماتیک یه روز کامل وقت میگیره.

در مورد دروس من پارگراف به پاراگراف توضیح میدم:( برای ریاضی و تجربی...منتها من زیست رو نمیدونم!)

1) ریاضی: ریاضی دو بر خلاف ریاضی یک سبک تر به نظر میاد، نه اینکه سبک و بی محتوا باشه، اما با کمی تمرین راحت میشه درک کردش و نمره ی خوبی ازش گرفت، کتاب کار مناسب برای ریاضی 2 جدید متاسفانه فعلا فقط مال انتشارات خیلی سبز هست که خیلی کتاب کار مناسبی نیست!خوبه ولی نه خیلی!، میتونید مثل سال های قبل مبتکران رو بخرید و تیتر هاش رو فقط جابه جا کنید و مثل کتاب درسی کنید. بخش اول در مورد دنباله ها هست، مبحث جالبیه و از نظر سختی متوسط، کمی در ارتباط با بخش جبر ریاضیات یک هست، پس بد نیست قبلش اون رو یک پیش مطالعه ای کنید.
بخش بعدی تابع هست، تابع یک به یک و معکوس و ... که توش باید دامنه و برد مشخص کنید، که باز هم عملیات جبری هست حدودی، بعد با رسم تابع آشنا میشید و تعیین علامت کردن و ... که کمی هم با بخش رسم نمودار سال اول ریاضی در ارتباط هست، مبحث زیاد سختی نیست ولی دقت می خواد.
قسمت لگاریتم هست، برعکس بقیه قسمت ها چون جدید هست سخت هم هست، من خیلی توصیه میکنم هم قدم با درس دادن این بخش تمرین زیاد حل کنید، چون اگه مسلط نشید بدبخت میشید! قوانینش رو خوب یاد بگیرید که برای حل معادلات لگاریتمی هم به مشکل نخورید، مبحث نمره بیار و بسیار مهمی هست، برای درکش بخش رادیکال ریاضی یک و توانش رو خوب بلد باشید.
مثلثات رو امسال هم دارید، در واقع ادامه و تکمیل تر شده مثلثات پارسال هست، خیلی خوب مثلثات رو کار کنید، اگر مثلثات رو خوب یاد بگیرید کل فصل و مسئله هاش براتون آب خوردن میشه، فقط با دقت خوندن و خوب یادگرفتن رو لازم داره، امسال معادلات مثلثاتی هم دارید و هم تابع های مثلثاتی که بخش جدید هست. نیاز هت به حل معادلات درجه دو و دلتا و ... خوب آشنا باشید. مثلات خیلی نمره داره.
بخش بعدی ماتریس هست، ماتریس یه بخش ساده هست که اگه سر کلاس خوب به نحوه عملکرد و ضرب و تقسیمش دقت کنید تا آخر دوم دبیرستان عین نقل و نباته..! چند تا تمرین هم در راه خدا براش حل کنید :D یه قسمت کاربردی هم داره که مربوط به حل دو معادله دو مجهوله، اونم بد نیست کار کنید.
آنالیز ترکیبی بخش بعدی هست، به صورت مقدماتی باهاش آشنا میشید و یه سری حالت ها رو یاد میگیرید، جایگشت و این ها چی هستن و ..، فقط باید صورت سوال ها رو خوب بفهمید و یه روشی هم برای خودتون برای درک مسئله یاد بگیرید، خیلی سخت نیست ولی امکان اشتباه زیاد هست، اگر می خواید این بخش رو عالی کار کنید کتاب آنالیز ترکیبی نشر الگو رو تهیه کنید.

2) فیزیک: فیزیک امسال کلا یه داستان جدایی داره :D دیگه خبری از مسائل حفظی و این ها نیست، کتاب های کار مناسب فیزیک 2 چند تا کتاب هستند، فیزیک 2 مبتکران که جزوه بسیار خوبی داره ولی مسائل ضعیف، برای اون هایی که عقب میمونن خیلی خوبه، فیزیک 2 خوشخوان، کتاب کم حجم و مختصر مفیدی هست با سوالای مشکل و خوب و فیزیک دو نشر الگو که هم جزوش فوق العادست و هم سوالاش در سطح خوبین یعنی از آسون به سخت، اگر می خواید فقط یه کتاب تهیه کنید نشر الگو رو بخرید. یه کتاب هم هست که دیگه چاپ نمیشه و اسمش فیزیک کوشیار هست، بسیار مسائل دشواری داره، اگه خیلی طالب خوندن فیزیکید اون رو هم بخونید :D
فیزیک دو یه سری بخش داره که میگم برای هرکدوم چکار کنید!، بخش اول بردار ها و تبدیل واحد هست، یه مبحث پیش نیاز هست و سبک، خوب روش مسلط بشید، تو کتاب های کاری که گفتم مسائل خوبی هست، همه مسائلش رو حل کنید! بخش دوم سینماتیک هست، چون یه ذره بی در و پیکر هست و آشنایی چندانی هم باهاش قبلا نبوده پیشنهاد میکنم روش خیلی کار کنید، امتحان ترم اول بیشتر نمرش به این بخش اختصاص داره، تا میتونید مسئله حل کنید و دیدتون رو روی این بخش زیاد کنید. فرمول هاش رو هم برای خودتون کامل لیست کنید.
بخش بعدی دینامیک هست، که میاد سینماتیک رو با جزئیات بیشتری مطرح میکنه، خوب متوجه خواهید شد، تمرین کنید دقیقا عین سینماتیک، اگر کار نکنید سر امتحان به مشکل میخورید!
در مورد 2 فصل آخر یعنی ویژگی های ماده و قوانین گاز ها، نسبت به سینماتیک و دینامیک آسون تر هستند، بیشتر سوالات حفظی و توضیحی هم از این دو بخش مطرح میشه، بخش های لذت بخشی اند و چون از قبل کمی هم آشنایی داشتید باهاش کنار میاید، تو امتحان ترم دوم این دو تا بخش خیلی نمره بیار هستند. توصیه میکنم برای فیزیک دو هر کتابی تهیه میکنید همه سوالاتش رو بخورید مطمئن باشید جواب میگیرید.

برای تست فیزیک دوهم تو همون کتاب نشر الگو یه سری تست با پاسخ تشریحی وجود داره که خیلی خوبه، اما یه کتاب جدا هم همین انتشارات داره که فقط تست فیزیک 2 هست و اون هم خوبه! تستاش زیادتره.

3) شیمی: نمیخوام بترسونمتون اما شیمی 2 اگه کار نکنید اشکتون رو در میاره، اصلا قابل مقایسه با سال های پیش نیست، البته ما یک سری پیش نیاز هاش رو تو راهنمایی سمپاد خوندیم! شیمی 2 حفظی نیست، کار کردنی و خوندن با دقت بالا نیاز داره. کتاب کار مناسب برای شیمی دو پیشنهاد من کتاب شیمی 2 مبتکران هست که خیلی کامله، دو تا کتاب داره، یکی آموزش و یکی تست و آموزش، کتاب تست و آموزشش فقط به بیان نکته ها و جزوه به طور مجزا تو انتهای کتاب پرداخته اما آموزش کامل توضیح داده، پیشنهاد میدم دو تاشو تهیه کنید. کتاب بعدی مناسب هم مال انتشارات خیلی سبز هست که تقریبا شبیه به هم هستند. هر دو این دو تا کتاب نیاز تست کنکور شما برای فیزیک 2 رو برطرف میکنند! حتی المپیاد شیمی مرحله یک رو و بخشی از دو رو!
بخش اول شیمی در مورد ساختار اتم هست. این بخش پیش نیاز هست، اگر این بخش رو یاد نگیرید تو بقیه بخش ها هم هیچی یاد نمیگیرید! کلا شیمی دو اینطوری هست که هر بخش برای بخش بعدیش پیش نیاز هست و شما اگر خوب متوجه نشده باشید یه جی کارتون میلنگه. بخش اول رو به دقت یاد بگیرید و تمام تست هاش رو هم بزنید، اما وقتی تست میزنید تو یه برگه جدا راه حل تشریحیش رو هم بنویسید، متاسفانه بدی شیمی 2 این هست که سوالات تشریحی کم داره و کتاب مناسبی هم حداقل من میدونم در این زمینه وجود نداره، بهترین کار همون حل کردن سوالات تستی به روش تشریحی هست.
بخش بعدی خواص تناوبی عنصر ها هست که با جدول تناوبی کار دارید، این بخش هم مهم هست، تو بخش های بعدی باید یه دیدگاه خوبی از جدول تناوبی و خواص اون داشته باشید.
بخش سوم ترکیب های یونی هست، بخش آسونیه و فرمول نویسی داره، یه بخش حفظی و در واقع یه جدول کوچیک داره که باید همیشه حفظ باشید، اگر اون رو حفظ باشید تقریبا مشکلتون برای کل این بخش حل شده محسوب میشه.
بخش چهارم و خیلی مهم ترکیب های کوالانسی هست، این بخش مشکل تر از بقیه هست و بسیار نمره بیار! تو این بخش خیلی سوال حل کنید، تو این بخش ممکنه کمی سردرگم بشید ولی از پسش بر میاید.
بخش پنجم مربوط به شیمی عالی هست، سال اول دبیرستان باهاش آشنا شدید، امثال کمی سخت تر شده وگرنه با کمی مطالعه و تست میتونید راحت بخونیدش..

شیمی 2 رو جدی بگیرید..

4) عربی: عربی امسال رو میشه باهاش کنار اومد ولی عربی سختی هست، اذیت هم میکنه، کتاب کار مناسب برای عربی یکی عربی انتشارات کلک معلم هست، یکی مال گاج کتاب سبز رنگش و برای تست هم گاج میکروطبقه بندی خوبه. گاج سبز جزوه خوبی داره، تمرین های کتب رو هم کامل حل کرده، اما این نباید موجب تنبلی شما بشه.
عربی امسال رو سعی کنید یه دفتر جدا براش بزارید، کاری هم به معلم نداشته باشید که میگه یا نه، تمرین های کتاب درسی رو با ترتیب تدریس معلم تو اون دفتر برا خودتون حل کنید اینطوری همیشه آماده هستید. نکته ای که وجود داره اینکه مطالب عربی فرار هست، شما باید همون روز که یاد میگیرید تمریناشو حل کنید..اگه تلنبار کنید هیچ راه فراری ندارید..جتی گاج سبز هم کمکتون نمیکنه :D

5) ادبیات فارسی: ادبیات فارسی امسال سنگین تره، حجم مطالبش بسیار زیاده، کتابایی که از دید من مناسب هستند یکی گاج سبز هست، یکی هم کلک معلم، این دو تا شبیه به هم هستند، فرقی نداره کدومو بگیرید. گاج سبز پاسخ پرسش و تمرین ها رو هم داره. همه چیز کتاب رو هم مو به مو توضیح داده و چیزی از قلم نیفتاده.
زنگ ادبیات بستگی به دبیر داره، اینکه مطلب اضافه بگه یا نه؟ کل وقت کلاس به معنی کردن و .. بگذره یا کار دیگه ای؟ معمولا چون یک زنگ در هفته ادبیات هست و وقت هم کم هستمعلم ها به خود کتاب اکتفا می کنند و معنی و تدریس میکنند.
کاری که من طی سال تحصیلی کردم این بود که چون گاج سبز رو داشتم، روز قبل کلاس ادبیات سریع اون بخش رو از گاج سبز میخوندم و سر کلاس ادبیات به جای اینکه معنی شعر و ... رو رونویسی و کپی کنم و همگام با معلم پیش برم تست ادبیات میزدم، خیلی تاثیر گذار بود. پیشنهاد میکنم همچین کاری کنید، سود اینکار زیاد هست، به نوعی شما دارید وقت رو صرفه جویی می کنید. اما این به شرطی هست که معلم فقط توضیحات کتاب و ... رو درس بده. لازم به ذکر هست من با این روش ادبیات 2 رو ترم اول بیست و ترم دوم 19 شدم که اون هم به خاطر سهل انگاری خودم تو برنامه ریزی بود و نرسیدم چند درس رو بخونم و خوب نمرم کم شد.
بعضی درس ها امتحانی نیستند، مثلا بچه های آسمان با اینکه حجمش زیاد هست اما سوال زیاد نداره، خوب خوندن و تمرکز زیاد روش برای امتحان وقت تلف کردن هست. درس ها رو دسته بندی کنید که بدونید چی بخونید، اینجور درس ها رو یه استیک پیپر بچسبونید و دو سه تا نکتشو بنویسید و به جا خوندن اون همه متن اون چند تا نکته رو مرور کنید!
شعر زیاد دارید، معنی شعر ها تو اون گاج سبز هست و با همه نکته هاش.. سعی کنید قبل خوندن از اون کتاب خودتون سعی در معنی کردن بکنید.
ادبیات دو کتاب خیلی خوبی هست، میتونید برای تفریح هم بخونید، بعضی داستاناش جالبه، مثلا بخش ادبیات برون مرزیش جالبه..!

6)زبان فارسی: زبان فارسی روندش عین پارسال هست، خیلی سخت نیست، نکاتی که معلم میگه گوشه کتاب بنوییسد، سوالای کتاب رو حل کنید کل نیازتون برطرف میشه و کمک درسی نیاز نداره. متن خود کتاب خیلی خوبه، برای امتحاناتش حتما نمونه سوال حل کنید، چون بعضی بخش ها مثل واج ها و جمله های چند بخشی نیاز به تمرین داره که قشنگ متوجه بشید و اجزای جمله رو در حالتای مشکل هم بتونید تشخیص بدید.

7)دین و زندگی: دین و زندگی روند سال اول رو داره، مفهوم آیه و متن و ترجمه آیه و همین چیز ها، گاج سفید دین و زندگی برای اینکار کتاب خوبیه، حجم دین و زندگی زیاد هست، بهتر هست خلاصه درس ها رو بالای تیتر درس ها بنوسید که راحت جمع بندیشون کنید، امتحاناش هم کاملا بستگی به دبیر داره..!برا تست همون گاج سفید رو بزنید.

8)هندسه: هندسه یک کتاب خوبی هست، ماهایی که راهنمایی سمپاد بودیم خوندیم بعضی مطالبش رو، هندسه تقریبا درسی هست که همه چیزش به نحوه تدریس دبیر بستگی داره، مثلا اونطور که من میدونم تو فرزانگان یک تهران علاوه بر مسائل معمول رسم و چیزای اضافه هم دارند، ولی خوب مثلا جایی مثل شهید بهشتی ری نداشت.
یعنی اینکه بستگی داره دبیر چه جوری تدریس بکنه، پس نمیشه مشاوره دقیقی داد، ولی کلا باید حواستون باشه جزوتون همیشه تکمیل باشه تا سر امتحانا مشکلی براتون پیش نیاد.
کتاب کمک درسی برای هندسه یک کتاب انتشارات خوشخوان و کتاب انتشارات مبتکران خوب هستند، البته تست کنکور هندسه 1 بحثش جدا هست، یه کتاب انتشارات خیلی سبز داره که مناسب اینکاره، یکی هم باز همین خوشخوان به نام هندسه کنکور داره که نیاز تست هندسه کنکور رو برطرف میکنه.

بقیه درس ها هم که زیاد مهم نیستند رو ننوشتم، برای همه کتاب های بالا همیشه زمان تست رو فراموش نکنید..اشتباهی که امثال من کردند و الان خوب عقب افتادیم به نوعی!
آزمون مناسب برای سال دوم گزینه دو هست، چون نظمش از آزمون های کانون بیشتره و خوب مشکل تر هم هست بیشتر به دردتون میخوره. زیاد هم اذیت نمیشید، آزمون های کانون زیاد هست و ممکنه کم بیارید، مخصوصا که امسال تست خیلی خیلی واجب نیست و فقط جهت عقب نیفتادنه..

یه پیشنهاد دوستانه: خیلی خودتون رو برای سالی که در پیش رو دارید نکشید، یه معدل نسبتا خوب دور و بر نوزده و یا حتی هجده و نیم براتون کافیه، چون اصولا معدل امسال هیچجا کاربرد نداره مگر اینکه مثلا انتقالی بگیرید، برای همین سعی کنید یه تعادل خوبی داشته باشید و به جای همش درس خوندن توانایی های دیگتون رو تو زندگی افزایش بدید و چیزهای دیگه هم یاد بگیرید، سال سوم و پیش و کنکور و دانشگاه دیگه آنچنان وقت ندارید و افسوس خواهید خورد.

این ها چیز هایی بود که به نظرم اومد برای سال دوم، سوالی دارید بپرسید، این سایت سوم دبیرستانیاش زیادن :D

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : نکاتی برای سال دوم دبیرستان

واقعا ازت ممنونم خدا عمرت بده !
یه سوم تجربی بیاد درباره زیست دوم بگه ،شنیدم سنگینه اما با جزئیات بیشتر میخوام!
بازم ممنون از تاپیک فوق العاده خوبتون! x:

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از A.maede :
واقعا ازت ممنونم خدا عمرت بده !
یه سوم تجربی بیاد درباره زیست دوم بگه ،شنیدم سنگینه اما با جزئیات بیشتر میخوام!
بازم ممنون از تاپیک فوق العاده خوبتون! x:

حالا نمیشه یه فارغ التحصیل ِ تجربی بیاد راجع به زیست ِ دوم بگه ؟؟؟؟ ;;) ;;)

بچه های دوم ِ تجربی ، ببینید سال ِ اولیه که دارید با کتابی به نام ِ زیست شناسی آشنا میشید که توی کنکور هم قراره ازش سوال بیاد ... حتی الامکان سعی کنید هر جلسه هر درسی رو که بهتون دادن ، همون روز برید خونه بخونید و کتاب درسی رو هم باهاش خوب بخونید ، هر چقدر امسال با کتاب ِ زیست شناسیتون بهتر ارتباط برقرار کنین ، سال دیگه و سال ِ بعدش نتایجش رو خواهید دید ...حتمن بخونید و نزارید بمونه واسه شبای امتحاناتون ...واسه زیست شناسی اگه از همین اول وقت بزارید و تمرکز کنید و الان خیلی چیزارو یاد بگیرید بیشتر تو ذهنتون میمونه و کمکتون میکنه ...
اگه واقعن بعضی از مباحث رو نفهمیدید ونیاز دارید که یه کتاب ِ آموزشی ِ خوب داشته باشید ، پیشنهاد ِ من به شما کتاب ِ کلاس ِ زیست شناسی سال دوم نوشته محمود شعیبی نشر مبتکران هست ( البته من سومشو داشتم ..ولی میگن دوم هم داره) ... خوبی ِ این کتاب اینه که دقیقن مثه یه کلاس درس داده و رفته جلو ..و اما اون افرادی که میخواید تست بزنید و خودتونو بیشتر واسه سال های دیگه آماده کنید ، فقط فقط کتاب ِ خیلی سبز رو بگیرید و تست بزنید ( فقط هم خط به خط هاشو بزنید ....تستای ترکیبی و مفهومیشو نمیخواد بزنید ..اونا واسه سال های دیگه به درتون میخوره )....همین کافیه ...
و باز هم میگم با کتاب ِ زیست شناسی ِ امسالتون دوست شید ...

7987

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لار
مدال المپیاد
فعلا حسابی تو کف فیزیک!!!!!
دانشگاه
حالا....!!!!
رشته دانشگاه
هوافضا

پس با این اوصافی که شما کردی وقتی هم واسه خوندن المپیاد میمونه؟یا به عبارتی بنظر شما اگه من بخوام المپیاد بخونم جطوری میتونم برنامه ریزی کنم؟(در حد 2 یا 3 ساعت در روز)

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

به نقل از مُحسن :
من خودم یه تاپیک برای سوم دبیرستان زده بودم و سوالاتی رو پرسیدم، چون خودم امسال سوم هستم.
اون تاپیک کجاست الان؟ من نیگا کردم چند صفحه رو ولی یا نتونستم پیداش کنم یا حذف شده کلا!

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

اِ آره :D :-" مرسی :D

7987

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لار
مدال المپیاد
فعلا حسابی تو کف فیزیک!!!!!
دانشگاه
حالا....!!!!
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از مُحسن :
پیشنهاد بعدیم هم این هست دروس حذفی بگیر
درس حذفی؟ما که نه معلم المپیادی و نه کسی داریم که سفارشمون کنه جطور درس حذفی بگیریم؟این مدیر ما دینی و عربی براش از ریاضی و فیزیکم مهمتره :D

Helix

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
دانشگاه
ان شا الله تهران
رشته دانشگاه
داروسازي

خدا از برادری کمت نکنه که شما اینقد به فکر ما هستین اینجوری که شما نوشتین همه درسا اشک درآرند ~X( [-o< اگر بخونی شون میتونی باهاشون کنار بیای همین :D
ما که خودمون از قبل هم میدونستیم ولی در کل اطلاعات گرانبهایی جهت معرفی کتاب تکمیلی و اینا داشتین بسیار سپاسگذار (;

Gemini17

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجــان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
معماری

من تو فیزیک واقعا مشکل . این فصل دو رو نمی فهمم . معلممونم که هر جلسه میاد کوییز می گیره !

کسی هست بهم بگه چی کار کنم ؟ کم کم داره حالم از فیزیک به هم می خوره

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

من همین مشکل دارم جالبه دبیر ما هم هر بار کوئیز میگیره

فصل دو سخته!! علوی کار کردم ولی فایده نداشت خیلی|!

هلپ پلیز [-o<

error

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
قبلنا تفننی میخوندم :D
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

متن مبتکران فیزیک دو خوبه از رو اون بخونین فک کنم بفهمین
فک کنم انرژی اتمی که درس داده خوب باشه اگه عین تستاش باشه :D
کلا این صل دو پر از نکته است که همش راه حل تستی هم داره با تست زیاد حل کردن شاید خود به خود راه حلش دستت بیاد :D

کمک به این خوبی دیده بودی :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

سينماتيك خيلي مهمه سال پيش هم داريمش :-s

ما كه معلممون افتضاح...سال اولشه اومده سمپاد...هيچي حاليش نيست....

من جزوه معلماي ديگه رو ميخونم....تست هم انرژي اتمي كوچيكه...فك كنم بزرگه توضيح داده و خوبه....اما چون ازش استفاده نميكنم نميدونم.... :-?

خرگوش خوكي

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
الزهرا
شهر
بجنورد

ممممممممممممممنننننننننننننننننووووووووووووووووووووننننننننننننننننننننننننننننننننن

mahya...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شهرسازی

میشه یکم درباره ی آمار دوم اطلاعات بدید؟؟ احساس میکنم سخته!تو کنکور میاد؟
ممنون :)

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مُحسن :
کتاب نشر الگو آموزشش هم تمرینای خوبی داره، هم تستای خوبی، آموزششم خیلی خوبه، اگه همه تمرینو تستاشو بزنید قشنگ یاد میگیرید، سعی کنید همین الان یاد بگیرید، توی دینامیک این فصل با چیزای دیگه ترکیب میشه، تو فصل چهار هم بعضی مسائل ترکیبی میشه که اگه بلد نباشید خوب نیست، اما در باب نگرانیتون در مورد این مبحث خیالتون راحت باشه ترم دوم از این فصل در حد 1 الی 2 نمره سوال میاد، اما ترم اول فکر میکنم حداقل 8 نمره ازش سوال میاد.خیر، تو کنکور نمیاد.
چرا!
من شنیدم دوتا سوال آمار تو کنکور هست :D

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

آقا چرا اطلاعات اشتباه میدی؟!! :D
از آمار هرسال تو کنکور دوتا سوال میاد!(البته واسه رشته ی ریاضی!)
واسه تجربی هم یکی دوتا سوال میاد!
سوالایی که میاد جزو آسونترین سوالاس!
سعی کنین اونارو از دست ندین! :)

بالا