• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد = ریسک؟

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : المپیاد = ریسک؟

به نظر من ریسکه...حداقل واس ما شهرستانیا....
مگه اینکه واقعا شاخ باشی...المپیاد به اندازه کنکور رقابت سالمی نیس...
مخصوصا آدم خ یک بعدی میشه تو علاقشو بعد اگر مجبور بشه کنکور بده سخته واسش خوندن درسا...

ALI.Z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

فکر کنم رتبه ی کنکور کسانی که یا مرحله دوم المپیاد قبول نشده اند یا مدال نقره،برنز گرفته اند دلیل و مدرک خوبی برای ریسک نبودنش باشه
چون بالاخره اونا سال دوم و سوم و بعضا سال اولشونو المپیاد میخونن و توجه کمتری به درسای مدرسه دارن و بعضی هاشونم درسای مدرس شون افت میکنن و یا اونایی که مدال نقره ،برنز میگیرن 3ماه تابستون پیش دانشگاهیشونو برای خوندن کنکور از دست میدن و نسبت به بقیه هم وقت کمتری دارن ولی رتبه های خوبی در کنکور سراسری میگیرن..
یک نفر که خودم میشناسمش معدل نهایی سال سومشو خیلی پایین شد حدود15 و مدال برنز المپیاد شیمی رو گرفت و با توجه به اینکه مدال نقره و برنز در رشته های پزشکی و... تاثیر چندانی نداره..رتبش حدود600 شد و الانم داره پزشکی فردوسی میخونه
پیشنهاد میکنم صفحات 40 و 41 نشریه ایریسک که رتبه مدال اوران نقره و برنز رو در کنکور سراسری نوشته مطالعه کنید (;
ویرایش: البته رتبه های تعدادی از قبول نشدگان مرحله2 هم نوشته شده
http://www.irysc.com/files/Issue/irysc-issue-1.pdf

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

منم دوس دارم المپیاد بدم و رتبه بیارم :-"
ولی خوب کنکور خیلی مشکل تر از المپیاد با متقاضی های بیشتر ولی فک میکنم المپیادم متقاضی زیاد داره ولی چون فقط یک درسه و فقط روی یک درس در طول درس خوندن متمرکز شدین احتمال قبولی بیشتری درش وجود داره تا کنکور
کنکور هم متقاضی زیاد داره هم اینکه یک درس نیست که باید بخونید
المپیاد ریسک هم میتونه باشه ولی باد سعی کنید در کنار المپیاد برای کنکور هم تلاش کنید من که راهنمایی هستم ترجیح میدم از الان برای المپیاد تلاش کنم تا دبیرستان کارم راحت تر باشه چون کنکور هم هست :)

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

به نقل از ۳D Ali :
یک نفر که خودم میشناسمش معدل نهایی سال سومشو خیلی پایین شد حدود15 و مدال برنز المپیاد شیمی رو گرفت و با توجه به اینکه مدال نقره و برنز در رشته های پزشکی و... تاثیر چندانی نداره..رتبش حدود600 شد و الانم داره پزشکی فردوسی میخونه
پیشنهاد میکنم صفحات 40 و 41 نشریه ایریسک که رتبه مدال اوران نقره و برنز رو در کنکور سراسری نوشته مطالعه کنید (;
http://www.irysc.com/files/Issue/irysc-issue-1.pdf

خب شما چرا اینو نمیگید که اگه همون فردی رو که میشناسین ( با توجه به با استعداد بودنش و پشتکار داشتنش ) اگه از همون اول برای کنکور میخوند الان به احتمال زیاد داشت پزشکی تهران میخوند؟؟؟؟؟؟؟

`3pehr`

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
abhar
مدال المپیاد
marhale1 com and math

به نقل از آلبرت :
خب شما چرا اینو نمیگید که اگه همون فردی رو که میشناسین ( با توجه به با استعداد بودنش و پشتکار داشتنش ) اگه از همون اول برای کنکور میخوند الان به احتمال زیاد داشت پزشکی تهران میخوند؟؟؟؟؟؟؟
شاید چون که المپیاد باعث میشه که آدم ذهنش باز شه !! و درسایی که بقیه با چن بار خوندنش یاد میگیرن یه المپیادی با یه بار خوندن یاد میگیره :-??

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

المپیاد فقط مال تهرونیاست .هر شهرستانی هم که وقت خودش رو صرف این کار و خوندن برای المپیاد کنه اخرش پشیمان میشه .
علامه حلی معلماش همون نویسندگان کتابهای المپیادن دیگه!!!!!!!!!
همین و بس h-: h-: h-: h-: h-:

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از @@sin :
المپیاد فقط مال تهرونیاست .هر شهرستانی هم که وقت خودش رو صرف این کار و خوندن برای المپیاد کنه اخرش پشیمان میشه .
مخالفم قبول دارم ک امکانات تهرانی هاخیلی زیاده اما المپیاد صرفا امکانات نیست علاقهوهم هست!! شما اگه علاقه داشته باشی کتاب های زیادی هست ک تقریبا کار معلمو میکنه نمونه سوالات زیادی حتی

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

به نقل از @@sin :
نه .
اتفاقا المپ خوندن اون شهرستانی می ارزه به بعضی از ماها
نه ما معلمامون فقط یکیشون از خومدن نیست اون هم امسال اومده
آقای علی پچور
وگرنه هر سال از مدال آورای سال پیش
شما یه سر به سایت rade-b.blogfa.com بزن . بعد ببین معلم هامون رو
همشون از خودمون هستن
نه بس نیست
من با بعضی از دانشجو های شریف که صحبت می کردم می گفتن المپیاد خوندن ولی مدال نیاوردن
اتفاقا با مدال آورها هم هم رشته بودن ولی از بعضی از اون ها هم جلوتر بودن
یادمه یه شخصی میگفت شما بیاین دانشگاه میفهمین همه اینا بچه بازیه
مهم دانشگاهه
فک نکنید کسی که طلا جهانی آورد مستقیما از MIT :-" و هاروارد براش دعوتنامه می فرستن
اول از همه عملکردش تو دانشگاه مهمه
شما هم حتما این طرزفکرتو بذار کنار چون 100% اشتباهه
راستی یه سوال دارم.
آیا این اشخاصی که از غیر از تهران میرن مدال میارن عین شما فکر میکنن؟؟
مهم غلبه بر مشکلاته.اون لذتی که تو حل سوال بعد از چند ساعت هست تو اون مدال نیست
مطمئن باشید

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از M.Q :
من از خیلیا شنیدم که المپیاد یه دید باز میده تو کنکور :-?? :-??
ببخشید وختی پایه دزسیت ضعیف شده باشه
دید بتز ب ج دردت میخوره؟
فاتحه همه چیو میخونی

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از Cristiano Ronaldo :
ببخشید وختی پایه دزسیت ضعیف شده باشه
دید بتز ب ج دردت میخوره؟
فاتحه همه چیو میخونی
مخالفم خیلی از رتبه های برتر و نگاه کن المپیادی بودند ک طلا نگرفتند خیلیاشون دید باز از هرچیزی مهم تره تو کنکور بده رتبه برترم شو یه عالمه درسم بخون وقتی دید باز نداشته باشی صرفا میشی مث بقیه اعضای جامعه درس میخونی اخرش چی میشی یه کارمند نه در رده ی بزرگتر یه ادم ک هعی یه مشت کار تکراریو انجام میده
دید باز ک نو اوری میاره دید باز خلاقیت میاره دید باز چیزای جدید میافرین و این خیلی مهم تر از کنکور نمیگم درس بده نه اصلا و ابدا اما خوب نیس یه انسان تک بعدی باشی ک فقط خرخونی بلدی المپیاد فرصت تجربه چیزای جدید رو میده فرصت رفتن ب دنبال علاقت و تجربه های جدید

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از fitmal :
مخالفم خیلی از رتبه های برتر و نگاه کن المپیادی بودند ک طلا نگرفتند خیلیاشون دید باز از هرچیزی مهم تره تو کنکور بده رتبه برترم شو یه عالمه درسم بخون وقتی دید باز نداشته باشی صرفا میشی مث بقیه اعضای جامعه درس میخونی اخرش چی میشی یه کارمند نه در رده ی بزرگتر یه ادم ک هعی یه مشت کار تکراریو انجام میده
دید باز ک نو اوری میاره دید باز خلاقیت میاره دید باز چیزای جدید میافرین و این خیلی مهم تر از کنکور نمیگم درس بده نه اصلا و ابدا اما خوب نیس یه انسان تک بعدی باشی ک فقط خرخونی بلدی المپیاد فرصت تجربه چیزای جدید رو میده فرصت رفتن ب دنبال علاقت و تجربه های جدید
ببخشید من منظورم المپیادیایی نیس ک دوره میرن
اونایی ک مرحله دوقبول نمیشن رو میگم
من دارم نمونه اشو تو مدرسه خودمون میبینم ک طرف زیس روزی 9ساعت خونده و قبول نشده و درسای مدرسه اش فاتحه و الانم کنکوریه

• لایک
امتیازات: 3p d

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

آخه یه جورایی ریسکه به جان خودم امکان داره سال سوم کل وقتتو بزاری واسه المپیاد و قبول نشی بعدش فقط یه سال واسه کنکور وقت داری

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از شقایق خان محمدی :
آخه یه جورایی ریسکه به جان خودم امکان داره سال سوم کل وقتتو بزاری واسه المپیاد و قبول نشی بعدش فقط یه سال واسه کنکور وقت داری
یه سال وقت کافی‌ای‌ـه واسه کنکور! بقیه کسایی که المپیاد نمی‌خونن هم اکثراً یه سال واسه کنکور وقت می‌ذارن؛ شاید از طرفی این جوری بشه گفت که مثلاً کل سال سومُ هیچ درسی از درسای مدرسه رُ نخوندن؛ ولی باز هم المپیادیا معمولا یه درس نقطه‌ی قوت‌شون‌ـه؛ از طرفی هم المپیادیا عادت دارن به پشت سر هم نشستن پای درس؛ خود این نکته تو سال کنکور خیلی مهمه. :‌دی
البته از طرفی هم موافق اینم که المپیاد آزمون عادلانه‌ای نیست؛ خصوصاً واسه کسایی که تو شهری غیر از تهران هستن متاسفانه.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
پاسخ : المپیاد = موفقیت

به نقل از چرخ :
یه سال وقت کافی‌ای‌ـه واسه کنکور! بقیه کسایی که المپیاد نمی‌خونن هم اکثراً یه سال واسه کنکور وقت می‌ذارن؛ شاید از طرفی این جوری بشه گفت که مثلاً کل سال سومُ هیچ درسی از درسای مدرسه رُ نخوندن؛ ولی باز هم المپیادیا معمولا یه درس نقطه‌ی قوت‌شون‌ـه؛ از طرفی هم المپیادیا عادت دارن به پشت سر هم نشستن پای درس؛ خود این نکته تو سال کنکور خیلی مهمه. :‌دی
دقیقا با این حرف که میگید یه سال کافیه موافقم . مثلا یه شخصی بود که مدال برنز المپیاد ریاضی رو کسب کرد تو سال سوم(سال 89 یا 90 ) بعد همون سال رتبه 1 رشته ریاضی شد .تازه جالبه این رو هم بدونید که پدر این شخص بعد از بدرقه ایشون طی یه حادثه ای فوت شدن . مهم اراده ست
خیلی از آدما رو میشناسم که میگن راز موفقیت ما المپیاد خوندن بود با اینکه اکثرشون مدال نیاوردن .

البته از طرفی هم موافق اینم که المپیاد آزمون عادلانه‌ای نیست؛ خصوصاً واسه کسایی که تو شهری غیر از تهران هستن متاسفانه.
ببینید امکانات مهم هستش ولی اراده مهم تره
یه سال یه شخصی بود رتبه 1 تجربی شد .اونم از استان کردستان که کم ترین سطح امکانات رو داشت
کل سازمان سنجش تعجب کرد از این قضیه .گفتن نه تو تقلب کردی و...
بعد دوباره ازمون گرفتن و دوباره همون در صد ها رو زد.
فقط اراده مهمه
چنوقت پیش یه مستندی بود تو تلویزون نشون میداد پروفسور حسابی موقعی که تو بیمارستان هم بودن شبی یه ساعت به یادگیری زبان آلمانی می پرداختن
اراده کافیه
همین

امیدوارم به جایی برسید که بفهمید با دست خالی هم میشه شگفتی ساز بود
به نظر من اسم تاپیک رو باید با المپیاد=موفقیت عوض کرد
چون از همه لحاظ عالیه

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از مَِهدی.ش :
ببینید امکانات مهم هستش ولی اراده مهم تره
یه سال یه شخصی بود رتبه 1 تجربی شد .اونم از استان کردستان که کم ترین سطح امکانات رو داشت
کل سازمان سنجش تعجب کرد از این قضیه .گفتن نه تو تقلب کردی و...
بعد دوباره ازمون گرفتن و دوباره همون در صد ها رو زد.
فقط اراده مهمه
چنوقت پیش یه مستندی بود تو تلویزون نشون میداد پروفسور حسابی موقعی که تو بیمارستان هم بودن شبی یه ساعت به یادگیری زبان آلمانی می پرداختن
اراده کافیه
همین

امیدوارم به جایی برسید که بفهمید با دست خالی هم میشه شگفتی ساز بود
به نظر من اسم تاپیک رو باید با المپیاد=موفقیت عوض کرد
چون از همه لحاظ عالیه
من حرف‌م با کنکور نبود؛ کنکور در مقایسه با المپیاد خیلی عادلانه‌تره؛ معلمی که طراح سوالای المپیاده هر چقدر هم که نخواد سوالاش لو برن باز هم نمی‌شه و اون معلم میاد اونجا و درس می‌ده (اسم‌ش یادم نیست)؛ از طرفی واسه شما راحته زدن این حرف؛ به خاطر این که شرایط شهرای دیگه رو نداشتین؛ من پسردایی‌م تو علامه حلی المپیادی ـه و واقعاً تفاوتُ می‌بینم. اراده شرط لازم هست؛ ولی همیشه شرط کافی نیست؛ من سالی که خواستم المپیاد بخونم شروع کردم خودم به خوندن ولی مثلاً برای درسی مثل شیمی یه جاهایی واقعاً نمی‌شد آدم خودش به تنهایی بخونه؛ و از پایه‌ی ما هم فقط من بودم؛ واسه همین برام کلاس نذاشتن؛ البته دلیل‌م فقط این نبود؛ یه دلیل‌م هم همین بود که منُ ترسوندن که ریسکه و اینا؛ ولی من پشیمونم الان واسه همین می‌گم الان تاکید دارم رو این که این ریسکُ بپذیرین.
من خودم همیشه مخالف این آدمایی بودم که می‌گفتن سخته از شهرستان المپیاد قبول شد؛ ولی با چشم خودم دیدم؛ بچه‌های شیمی امسال ما خیلی تلاش کردن؛ خیلی. مشکل‌شون این بود که مدرسه یه تعداد خیلی خیلی محدودی واسه‌شون کلاس می‌ذاشت واسه همین فقط یه قبولی داشتند مرحله‌ی دو.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

دیگه از این واضح تر بگم که خود من تو کلاس های المپیاد مدرسمون شرکت نکردم...
ببینید المپیاد فقط خواستن هستش و تلاش همین .
امکانات خوبه ولی تا 20%
بقیه ش اراده هستش
خیلی از ادما بودن که با شرایط کم تونستن موفق بشن
ببینید تو المپیادی که من هم توش شرکت کردم(المپیاد کامپیوتر) خود باشگاه اعلام کرد که از پنج نفر اول 4 تاشون شهرستانی بودن
برا مدال آوردن و دوره رفتن امکانات به اون صورت خاصی لازم نیست
کتاب مهمه و رفع اشکال که کتاب خوشبختانه میشه تهیه کرد و رفع اشکال هم میشه اونم از طریق اینکه سوال رو شما بگی تو سایت یا کلا تو اینترنت
بعد بقیه روش فکر کنن و یا کسانی که میتونن به دبیرشون بگن

قانون جذب رو بهش ایمان داشته باشید
همین شما رو به موفقیت میرسونه ودر ضمن برنامه ریزی صحیح و المپیادی رو از یاد نبرید

موسس شرکت مایکروسافت هم میگه تو موفقیت 7ویا 8 % سرمایه و امکانات مهمه .بقیه همش اراده هستش

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

حرفاتونُ من هم قبول دارم خب. ولی این که می‌گین خیلیا هستن؛ با شرایط کم قبول می‌شن درست؛ ولی خیلیای دیگه که تعدادشون از خیلیای اول بیشتر هم هست (:‌دی) راحت‌تره کارشون امکانات‌شون بهتره؛ کاری ندارم الان به این موضوع که ادم اگه یه چیزیُ بخواد سختی‌ـاشم قبول می‌کنه؛ ینی می‌دونم و موافق هم هستم. فقط یه چیزی که می‌خواستم بگم این بود که دوست من که عاشق ریاضی بود و رفت المپیاد ریاضی و هر دو سال هم فقط مرحله یک قبول شد؛ می‌گفت من اگه از اول شرایط المپیادُ می‌دونستم به جای کتابایی که واسه المپیاد خونم یه سری کتابای خیلی بهتری هستن واسه ریاضی که می‌تونستم اونارُ بخونم.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

خوب متاسفانه این مشکل کشور ما هستش که امکانات و روابط بر تلاش و اراده شخص برتری داره :-<

در صورتی که باید عکس باشه

من مطمئنم اون دوستتون ادم موفقی خواهد شد به چند دلیل:
1-المپیاد خوندن .درس خوندن رو هم تقویت میکنه
2-المپیاد خوندن در هر درسی باعث میشه فرد تو اون درس از رقیبان خودش جلو بزنه
3-المپیاد خوندن تفکر خلاق رو به فرد یاد میده
4-المپیاد خوندن به فرد راه رسیدن به هدف و تلاش برای رسیدن به اون رو یاد میده
5-المپیاد خوندن به فرد تجربه هایی میده که در آینده خیلی به کار میان
6-المپیادی بودن خیلی افتخار بزرگیه که به فرد اعتماد به نفس میده
و...

در حالی که اگه دوستتون می رفت و کتاب ریاضی می خوند از خیلی از چیز ها محروم می موند .

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نقل از چرخ :
حرفاتونُ من هم قبول دارم خب. ولی این که می‌گین خیلیا هستن؛ با شرایط کم قبول می‌شن درست؛ ولی خیلیای دیگه که تعدادشون از خیلیای اول بیشتر هم هست (:‌دی) راحت‌تره کارشون امکانات‌شون بهتره؛ کاری ندارم الان به این موضوع که ادم اگه یه چیزیُ بخواد سختی‌ـاشم قبول می‌کنه؛ ینی می‌دونم و موافق هم هستم. فقط یه چیزی که می‌خواستم بگم این بود که دوست من که عاشق ریاضی بود و رفت المپیاد ریاضی و هر دو سال هم فقط مرحله یک قبول شد؛ می‌گفت من اگه از اول شرایط المپیادُ می‌دونستم به جای کتابایی که واسه المپیاد خونم یه سری کتابای خیلی بهتری هستن واسه ریاضی که می‌تونستم اونارُ بخونم.

اتفاقا امسال از همه جای کشور بودن درسته شرایط تهران بهتره ولی المپیاد فقط به خود شخص بستگی داره مثلا آقای امین آراسته از آذربایجانه
یا بقیه !

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از شقایق خان محمدی :
اتفاقا امسال از همه جای کشور بودن درسته شرایط تهران بهتره ولی المپیاد فقط به خود شخص بستگی داره مثلا آقای امین آراسته از آذربایجانه
یا بقیه !

کی گفته المپیاد فقط به خود فرد بستگی داره؟ ^-^

درسته از همه شهرا هست اما به چه تعداد؟ :-<

یه نگاه به قبولیا بندازی اسم بعضی شهرارو یا نمی بینی یا به ندرت.... یعنی همه نخبه ها جمع شدن تو یه سری شهر خاص؟ [-(

صفحه اول اینو ببین ;;)

http://www.irysc.com/files/News/90/step2-1391-all.pdf

تازه این جا خیلی وضع بهتر شده و اینا... زمان ما که =((

بالا