• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تک فرزندی، خوب یا بد؟

شما بچه ی چندم خونوادتونید؟

• رای‌دهندگان
    477
وضعیت
موضوع بسته شده است.

usboy

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : تک فرزندی، خوب یا بد؟

منكه خيلي دوست دارم تك بچه باشم
البته برادر بزرگ هم دوست دارم
اما خواهراي بزرگ،بيشتر مامانبزرگن
همش دخالت ميكنن

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

خب نمیشه گفت چون طرف تک فرزنده تنهاس،من خودم بچه ی اولم و داداشم هم 10 سال! :-" باهام اختلاف سنی داره و مسلما من نمیتونم تنهاییامو با یه بچه ی 5 ساله پر کنم! :D
ولی خب اعتراف میکنم نبودنش واسم عذاب اوره و حس میکنم کلا خونه سوت و کوره! x:
:-?درمورد لوس بودن هم باید بگم تقریبا همه ی تک بچه هایی که دیدم افراد لوس(و خیلی درس خونی) بودن...علتشم اینه ک همه ی توجه پدر و مادر متوجه اوناس! :-"
من خودمم احساس میکنم از 5،6 سال پیش ک تک بچه بودم تا حالا خیلی اخلاقم عوض شده و یه درصد زیادیش هم بخاطر همین تک بچه نبودن و مرکز توجه نبودنه! :-"
هر شرایطی معایب و محاسن خودشو داره و بستگی به شخص داره که چطور به وضعیتش نگاه کنه و باهاش کنار بیاد.
من خودم با این ک خیلی مواقع حس کردم داره به داداشم بیشتر توجه میشه سعی کردم درک و کنار بیام و الانم از فرزند بزرگ تر بودن فووووووق العاده راضی و خوشحالم! P:> B-)

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

من نمیدونم چرا همه فک میکنن تک بچه ها لوس تشریف دارن؟!؟
اون واسه قبل ترها بود ک هر خانواده ٤...٥ بچه داشت طبیعتا تک بچه ها لوس میشدن
اما الان ک از هر دوتا خانواده یکیشون تک بچست دیگه لوس بودن و اینا در کار نیس
خانواده ها هم خیلی اونجوری نگران بچشون نیستن البته جز موارد خاص...
من به شخصه تک فرزندم و اصلا حس تنهایی یا لوس بودن نمیکنم :D

Rapunzell

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان

بستگی به شخصیت طرف داره.....
تک بچگی می تونه خوب باشه،می تونه بد باشه!!!!
ولی پعمولا تک بچه ها یه نمه لوس تشریف دارن!!!البته فقط بعضیاشون!!
در هر صورت اینکه تک بچگی خوب باشه یا بد به شرایط خانواده و شخصیت بچه ربط داره

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

بستگی به دیدگاه فردداره یا شخصیتش چه جوری باشه

نظرها متفاوته ...تک فرزندی به نظرم زیاد خوب نیست ..چون تنهاسا وونمیشه با خواهر یا برادرش هم صحبت بشه ودرددل کنه :)

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

هزار بار همه پرسیدن ، تهش نتیجه اینه که شما هر بچه ای باشی.. زندگی ـت ی شرایطی داره که یا برات خوبه یا بد. دستِ خودته که چجوری از اون شرایط استفاده کنه.
من تک بچه ـم.. لوس که نیستم هیچی، یه آدم ـیَم که کلن مشکلی داشته باشه خودش از پسش برمیاد.. الانا دیگه همه یا تکن یا دو بچه ای یا سه تا.. قبلنا لوس بودن شاید ، الان نه! تنها هستم ولی وقتمُ خوب پر میکنم، دوستام که هستن، خیلی تنهام نیستم. از تک بچه بودنم خوشحالم.
یکی دیگه هس، ی خواهر بزرگ تر داره که از جنبه های زیادی کمکش میکنه، رابطه شونم خیلی خوبه. در حالی که ممکنه یکی دیگه باشه اصلن نتونه با خواهر بزرگ ترش کنار بیاد. خواهر ـه اونو بچه ببینه.
برادر م همینجوریه، حالا اگه دختر باشی، شاید ی ذره فرق کنه ولی بازم به خودشون بستگی داره.
خواهر کوچک ترم همینطور.. تو میتونی از زندگی باهاش لذت ببریُ با هم خوب باشین یا نه، همیشه باهاش مشکل داشته باشی.
و صد در صد این شخصیت ِ آدمه بیشتر که رو زندگیش تاثیر داره، البته سیبلینگ داشتن ـم هستا ولی بیشتر خود آدمه... یکی هس 4 تا خواهر برادر داشته، ولی همیشه تنها بودهُ باهاشون رابطه نداشته، میاد تو جامعه میشه گوشه گیر، یکی هس تک ـه ، هیچ مشکلی هم نداره. با همه ارتباط برقرار می کنه!
+ ولی خداییش این بحث ِ این که خانواده توجهشُ پولُ ایناشو میذاره برای تو، چیز خوبیه! :- ""

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

به نظر من ک تک فرزندی خوب نیست بچه دوست داره یه خواهر یا برادر دیگه داشته باشه که بتونه باهاش بازی کنه باهاش حرف بزنه درد و دل کنه کی بهتر از خواهر و برادر خود ادم :D

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

به نقل از فِلــــے❦ :
به نظر من ک تک فرزندی خوب نیست بچه دوست داره یه خواهر یا برادر دیگه داشته باشه که بتونه باهاش بازی کنه باهاش حرف بزنه درد و دل کنه کی بهتر از خواهر و برادر خود ادم :D
مـن مخـالفـم
مـن تـک بچـم و الـان هـم بهتـرین دوست و همـصحـبتم مـامـان و بـابـام هستــن

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

تک فرزندی خیلی بده...ادم باید خواهر داشته باشه که همدمش باشه و برادر داشته باشه که پشت و پناهش باشه...اصلا تک فرزندی دوست ندارم.
یا هیچی یا 3 وبیشتر :D :-??

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از sheitoon.bala :
تک فرزندی خیلی بده...ادم باید خواهر داشته باشه که همدمش باشه و برادر داشته باشه که پشت و پناهش باشه...اصلا تک فرزندی دوست ندارم.
یا هیچی یا 3 وبیشتر :D :-??

کی گفته ؟ یه دوست واسه آدم میتونه بهتر از خواهر یا برادر باشه حتا . حالا خیلی از خواهر برادر ـا ـم هسن که نمیشه باهاشون درد و دل کرد . مثلن .

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از New Folder :
هزار بار همه پرسیدن ، تهش نتیجه اینه که شما هر بچه ای باشی.. زندگی ـت ی شرایطی داره که یا برات خوبه یا بد. دستِ خودته که چجوری از اون شرایط استفاده کنه.
من تک بچه ـم.. لوس که نیستم هیچی، یه آدم ـیَم که کلن مشکلی داشته باشه خودش از پسش برمیاد.. الانا دیگه همه یا تکن یا دو بچه ای یا سه تا.. قبلنا لوس بودن شاید ، الان نه! تنها هستم ولی وقتمُ خوب پر میکنم، دوستام که هستن، خیلی تنهام نیستم. از تک بچه بودنم خوشحالم.
یکی دیگه هس، ی خواهر بزرگ تر داره که از جنبه های زیادی کمکش میکنه، رابطه شونم خیلی خوبه. در حالی که ممکنه یکی دیگه باشه اصلن نتونه با خواهر بزرگ ترش کنار بیاد. خواهر ـه اونو بچه ببینه.
برادر م همینجوریه، حالا اگه دختر باشی، شاید ی ذره فرق کنه ولی بازم به خودشون بستگی داره.
خواهر کوچک ترم همینطور.. تو میتونی از زندگی باهاش لذت ببریُ با هم خوب باشین یا نه، همیشه باهاش مشکل داشته باشی.
و صد در صد این شخصیت ِ آدمه بیشتر که رو زندگیش تاثیر داره، البته سیبلینگ داشتن ـم هستا ولی بیشتر خود آدمه... یکی هس 4 تا خواهر برادر داشته، ولی همیشه تنها بودهُ باهاشون رابطه نداشته، میاد تو جامعه میشه گوشه گیر، یکی هس تک ـه ، هیچ مشکلی هم نداره. با همه ارتباط برقرار می کنه!
+ ولی خداییش این بحث ِ این که خانواده توجهشُ پولُ ایناشو میذاره برای تو، چیز خوبیه! :- ""
دقیقا بستگی به شرایط داره..
اخلاقیات مادر پدر و رفتارش با یه فرزند یا فرزند ها..

تناه بودن رو هم نمیشه مشکل خیلی بزرگی به حساب اورد..

ولی در هر حال من ترجیح میدم 2 تا بودن رو..

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

به نقل از میتـرا .. :
کی گفته ؟ یه دوست واسه آدم میتونه بهتر از خواهر یا برادر باشه حتا . حالا خیلی از خواهر برادر ـا ـم هسن که نمیشه باهاشون درد و دل کرد . مثلن .
مـوافـق
بنـظر مـن رابـطه ی تـک فـرزندا بـا پـدر و مـادر قـوی تـر از بقیـس و تنهـا رابـطشون بـا دوستـاشونم همـینطور

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

تک فرزندی به نظرم از این نظر که ممکنه آدم احساس تنهایی کنه می تونه بد باشه و فک می کنم تک فرزندا بیش تر از بقیه بیرون می رن چون جو خونه شون جو ساکت و خلوتیه! اما از این نظر که تمام هزینه و امکانات فقط در اختیار اوناست و تمرکز پدر و مادر فقط رو اوناست واقعا چیز خوبیه! یه مثال ساده ازش اینه که به جای اینکه پدر شما 3تا لب تاب 1میلیونی بخواد بخره یه لب تاب 3 تومنی براتون میگیره و درمورد سایر هزینه ها هم همینطوره! واقعا خوب نیست؟! 8->
البته بنده خودم تک فرزند نیستما ^#^

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

من تک فرزندی رو دوست ندارم
چون به نظرم هر بچه ای باید تو دوران کودکی با یکی بازی کنه یا حتی اگه وقتی بزرگ شد با یکی حرف بزنه! و بهترین مورد برای این کار برادر یا خواهره چون بیشتر از دوستا در دسترس هستن :-" :-" و بالاخره بیشتر همسن و سال آدمند نسبت به پدر یا مادرش!

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري

خوبه عاقا خوبه! :-"
یه امپراطوری داشتم یه زمان اومدن قل و قمع(همینه؟! :))) کردنش L-:

ولی جدا از شوخی با تک بودن مخالفم، به شرط اینکه اختلاف سنی بچه ها زیاد نباشه :|

nasim-tofan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
N.A میگن گویا

به نقل از ȤąĦƦą :
مـن مخـالفـم
مـن تـک بچـم و الـان هـم بهتـرین دوست و همـصحـبتم مـامـان و بـابـام هستــن
خواهر و برادر داشتن برای زمانی هست که خدایی نکرده زبونم لال پدر یا مادر و یا هر دو رو از دست میدی
اونموقع به یه همچین کسایی نمیتونی تکیه کنی و بهترین تکیه گاهت خواهر یا برادرت هستن
نمیگم تک فرزندی بدی اما از این نظر بده
البته تک فرزند که باشی بیشتر بهت رسیدگی میشه و از خیلی از امکانات بهره مند میشی

pegahO_o

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
اهواز

من تا دوسال پیش تک فرزند بودم.......
هم خوبه هم بد..........
بد برا اینکه تنهایی.......
خوب برا اینکه مرکز توجه هستی که البته یه سری مشکلات هم به دنبال داره :D چون دیگه آزادی نداری
آخه همون طور که گفتم همش حواسشون بت هست چیکار میکنی

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از pegahO_o :
من تا دوسال پیش تک فرزند بودم.......
هم خوبه هم بد..........
بد برا اینکه تنهایی.......
خوب برا اینکه مرکز توجه هستی که البته یه سری مشکلات هم به دنبال داره :D چون دیگه آزادی نداری
آخه همون طور که گفتم همش حواسشون بت هست چیکار میکنی
آزادی تک فرزندها بیشتر هم باشه شاید. مثلن اگه خواهر برادر کوچیک تر داشته باشی، باید حواست ب اون باشه.
این جور چیزا ب خانواده ربط داره. من ی دوست دارم که 3 نفرن و حواس مامانش خیلی بیشتر بهشون هست به نسبت یکی دیگه از دوستام که تک فرزنده.

pegahO_o

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
اهواز

به نقل از New Folder :
آزادی تک فرزندها بیشتر هم باشه شاید. مثلن اگه خواهر برادر کوچیک تر داشته باشی، باید حواست ب اون باشه.
این جور چیزا ب خانواده ربط داره. من ی دوست دارم که 3 نفرن و حواس مامانش خیلی بیشتر بهشون هست به نسبت یکی دیگه از دوستام که تک فرزنده.
من که خدارو شکر در حال حاضر مامان و بابام کمتر حواسشون بم هست
ولی حرف شما درسته به خانواده ربط داره :)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من اصلا دوست ندارم تک فرزند باشم بیچاره چینی ها اونجا تک فرزندی اجباری X_X