• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محتوا سازی سمپادیا، چه چیزی؟

• شروع کننده موضوع

کاربران حذف شده

لنگر انداخته
خیلی روی این موضوع بحث شده که آقا این همه میگید محتوا سازی خوب یعنی چی؟ من این مدته که تو سایت هستم روی این موضوع زیاد فکر کردم، به نتیجه جهان شمولی( :D) هم نرسیدم، چیز هایی که من دیدم عملا یکسری پیشنهادات و ایده ها بوده که خیلی پراکنده بوده و یا تکراری، واقعا فکر کنید ببنید حال حاضر سمپادیا چه جور محتوایی میخواد؟

نگران این موضوع نباشید که چه کسی محتوا رو ایجاد خواهد کرد، اما محدوده کلیش رو مطرح کنید و نظراتتون رو هم بگید تا شاید بشه به چیز مطلوبی رسید، اگر اینکار رو بکنید افرادی مثل من هستند که ایده هایی درباره ایجاد موضوع و محتوا و متنش بزنند و مطرح کنند.

نتایج خودم :D:

تقریبا میتونم بگم که هر دوره سایت نیاز ه محتوای خاصی داره، در واقع سمپادیا مثل یه غذا هست که یه مدت نمکش زیاد میشه، یه مدت بی نمک میشه، یه مدت رنگ و لعاب نداره و ... خوب نیاز هست تو هر دوره ای یه عنصری بهش اضافه بشه، یعنی عملا ما به محتوای دینامیک نیاز داریم، یادم هست دوران انتخابات سایت فوق العاده به تاپیک ای سیاسی نیاز داشت و خوب ایجاد هم میشد و سایت یکی از دوران های طلایی تعداد اعضا رو داشت.
مشکل حال حاضر اینکه نمیدونیم به چه جور موضوع هایی نیاز داریم؟ محدوده مطرح کنید، اجرا از ما :D

مثلا: تاپیک هایی می خوایم که علاوه بر طنز یه ذره موضوع هایی در ارتباط با سمپاد داشته باشند، یا مثلا تاپیک هایی می خوایم که موضوعات جدی و آماری و قابل بحثی داشته باشند..یا همچین چیز هایی..

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : محتوا سازی سمپادیا، چه چیزی؟

به نقل از مُحسن :
نگران این موضوع نباشید که چه کسی محتوا رو ایجاد خواهد کرد، اما محدوده کلیش رو مطرح کنید و نظراتتون رو هم بگید تا شاید بشه به چیز مطلوبی رسید، اگر اینکار رو بکنید افرادی مثل من هستند که ایده هایی درباره ایجاد موضوع و محتوا و متنش بزنند و مطرح کنند.

تولید محتوا از نظر من یعنی بحث نکردن روی چیزی که محتوا نداره !
وقتی ما خودمون در بحث های بی محتوا شرکت نکینم عملا اینجور بحث ها رو ریشه کن کردیم و وقتی هم که روی موضوع بدون محتوا بحث نشه مجبور میشیم قبل از پست دادن یکم فکر کنیم و این فکر کردن و بعد پست دادن یا تاپیک ایجاد کردن خودش میشه تولید محتوا
نیاز به کار خارق العاده ای نداریم
البته بعضی موقع مثل ایجاد انجمن "دانشگاه سمپادیا" و "مطالعه گروهی" نیاز به یکم خلاقیت داریم !

• لایک
امتیازات: N.M

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

من خودم یه سوالی که دارم اینه که حتما باید یه مطلب باعث بحث بشه تا محتوا دار بشه یا موضوعات بدون بحث هم که میتونن محتوا در بشن؟

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

با اینکه پست اولت رو خوندم میشه چند مثال بزنی که واضح بشه؟(مثال بیشتر)

مثلا اینکه سایت به یه سری تاپیک نیاز داره مثله اون تاپیک های خلاقیت که خیلی طرفدار جذب کرده بود؟؟

• لایک
امتیازات: N.M

ITMaster

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهـران

به نظر براي هرشاخه از انجمن ها يه گروه نويسندگي تشکيل بشه تا مثلا هفته اي ۴ يا ۵ تا مطلب خيلي جالب و باحال بگن و بقيه هم استفاده کنن
از حالت کپي و پيست هم خارج ميشه و به صورت خودموني هم نوشته ميشه
خيلي ايده خوبيه البته اگه عملي بشه
بنظرم اون انجمن هايي که محتواي خوب ندارن يا تاپيک هاي کپي و پيست زياده علتش نداشتن مديره براي مديريت محتواي انجمن
البته اون گروه داوطلبي ميتونه باشه و بسته به علاقه شخص

ITMaster

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهـران

خوب آقا محسن شما ميگي اگه اجرا بشه خوبه ولي چجوري بايد اجرا کنيم
تاپيک هارو چه کسي بايد بزنه ؟
اگه ميشه راهنمايي کنيد چون به نظر خودم هم ايده خوبيه
من خودم خيلي مشتاقم ببينم چي ميشه

ITMaster

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهـران

من مثلا زخوام تو شاخه کامپيوتر فعال کنم بايد کجا بگم
چون انجمن زياده و بعضي لز انجمن ها مدير نداره
بهتر نيست براي شاخه هاي مختلف و انجمن هاي مختلف توي همين تاپيک اعلام آمادگي بشه ؟
يا مثلا يکي ازمديراي يه تاپيک تو همين انجمن بزنه و هر شاخه يه مسئول داشته باشه و از طريق اون تاپيک مسئول ها معرفي بشن و کارها آغاز بشه
کمي رسمي باشه بد نيس

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

الان من تعریف شخصیم از محتوا سازیو میگم بقیشو طبق همون ادامه میدم:
محتواسازی ینی اول ببینیم که حوزه اصلی فعالیت قراره چی باشه، بعد اون هدف اصلیو به چن تا شاخه و زیرشاخه تقسیم بندی کنیم، آخر از همه هم مطالب و اطلاعات مفید مرتبط با هر شاخه رو قرار بدیم...
فک میکنم اینجا هم منظور از محتوای مناسب همین قسمت آخر بوده چون توی قسمت تقسیم بندی که خیلی مشکلی نی...
به نظرم همیشه هم نباید از محتوای کلی سایت ایراد گرفت...به هر حال تا حدودی ایراد از کاربرا هم هس...الان تاپیک خوب داریم ولی خیلیا دوس ندارن فک کنن و روی پستی که میدن وقت بذارن...
مناسبو چی تعریف میکنیم؟ اول باید به یه تعریف صحیح از مناسب رسید...
اگه ملاک استقبال کاربراس به نظرم چیز درستی نی...
چرا نباید نگران باشیم کی ایجاد میکنه؟ اتفاقا به نظرم نگرانی اصلی همینه که کاربر خلاق و پیگیر کم داریم...کسی که ایده جدید و بکر داره مسلما خودشم میتونه اجرا کنه!
محدوده کلی کار هم باید جذاب تر کردن همین شاخه ها باشه و پیدا کردن افرادی که ایده های جدید دارن چون ساختار کلی سایتو که نمیشه عوض کرد باید همینو یه جوری عوضش کرد...!

بالا