• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوران طلایی(20شهریور تا 10 مهر)

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
بچه ها میدونم نباید برا این یه پست جدا میذاشتم.ولی برا اینکه همه ببینن تو پست جدا مینویسم.پارسال دقیقا این موقع بود که من به یکی از کنکوری هامون گفتم که بعد این همه درس خوندن تو تابستون میخوام یکم تا مهر استراحت کنم.ایشون هم بلافاصله این پست رو تو وبلاگشون گذاشتن.منم از اوجا کپی کردم.حتما بخونید.
دوران طلايي( 20 شهريور تا 10 مهر)

عرض به خدمت مباركتون كه ما دوران طلايي و نقره اي و از اين حرفا زياد داريم همه اين اسم ها هم براي اينه كه بگيم ارزش اين دوران زياده!! اين بيست روز (يا به عبارتي 3 هفته) هم فرصت خوبي براي جلو افتادنه و هم فرصت خوبي براي عقب افتادن، هم خوب شروع كردن و هم بد شروع كردن و..... پس مواظب باشيد.تو اين سه هفته هم مي تونيد ضعف هاتون رو جبران كنيد و هم مي تونيد خوش گذراني كنيد و خسته نشده!!!!استراحت كنید.
-جوگير مدرسه نشيد!!: براي شما چهارم دبيرستاني ها با باز شدن مدرسه اتفاق جديدي قرار نيست بيفته.حال و هواي شروع مدرسه براي اول ابتدايي هاست نه براي شما كنكوري ها خواهشم اينه كه جو نگيرد تون كه بگيد مثلا اين اول كاري چند روز استراحت كنيم و.... اين استراحت باعث ميشه شروع كردن برانامه اصلي براتون سخت بشه.هنوز خسته نشده استراحت يعني چي همون برنامه عادي تون رو ادامه بديد
با شروع شدن مدرسه همون برنامه خودتون رو ادامه بديد انگار كه هيچ اتفاقي نيفتاده!!

2-فقط برنامه آزمون: بعضي ها تو اين چند روز ميگن آزمون كه مروريه يه بار خونديمش!!! و مي رن براي خودشون يه برنامه براي جبران ضعف هاشون ميذارن.اين كار درست نيست نمي گم مواردي كه عقب افتادين رو نخونيد اتفاقا الان وقت خوندن موارد عقب مونده ست (رجوع كنيد به پست "دومينو" ) ولي بازم اولويت با برنامه آزمون و مروره.پس شما به اين ترتيب بخونيد كه اول برنامه مرور رو تموم كنيد و بعد بريد سراغ موارد عقب افتاده. حالا اين كه به موارد عقب افتاده وقت برسه يا نه دست خودتونه: اگه زياد بخونيد وقت ميرسه ولي اگه كم بخونيد .....
بازم مثل هميشه آزمون برنده ميشه!!!! يعني اول آزمون مروري رو بخونيد و يه كم مطالعه تون رو بيشتر كنيد كه به موارد عقب مونده هم وقت برسه.

3-شروع خيلي مهمه: آزمون 9مهر (البته تو برنامه كانون) علاوه بر اينكه يه آزمون مروري كامله، اولين آزمون سال تحصيلي هم هست و احتمال داره در طول سال تراز و رتبه تون حدود همين رتبه 9 مهرتون تثبيت بشه (البته نه اينكه اگه كسي به هر دليلي نتونست خوب بخونه يا به هر دليلي خوب آزمون نداد و رتبه ش خوب نشد بايد بي خيال كنكور بشه) هدفم از اين جمله اينه كه اين آزمون رو جدي بگيريد و سال تحصيلي رو خوب شروع كنيد.
يك شروع خوب مي تونه خيلي جلوتون بندازه و باعث بشه خوب ادامه بديد.

4-شوخي ديگه تموم شد!!! : در طول تابستون من هي بهتون مي گفتم كه اشكال نداره مهم نيست و از اين حرف ها چون واقعا هم اينطور بود.از اين به بعد هر وقت آزمون مهم و خطرناك بشه بهتون مي گم.الان تو اين آزمون اگه تو اين سه هفته حداقل درس هاي اصلي رو مرور نكنيد و ضعف هاتون رو جبران نكنيد ضرر مي كنيد من خودم هم كه هي مي گفتم از اول شهريور شروع كردم و ... تو آزمون اول مهر تقريبا همه درس هاي اصلي رو رسيده بودم.
تواين سه هفته يه كم [جدی درس بخونيد.

psi-3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : دوران طلایی(20شهریور تا 10 مهر)

آخه ما که دیگه حتی تو عید هم نمی تونیم بریم مسافرت
به نظرم سه چهار روز استراحت لازمه. تازه می تونیم مثلا یه کتاب با خودمون ببریم تو مسافرت بخونیم که عذاب وجدان هم نگیریم

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

خب اگه واقعا فک میکنی برات لازمه حتما برو!!!!!چون بعدا طول سال شاید تلقین کنی بگی اگه میرفتم مسافرت روحیه م عوض میشد و بهتر میخوندم!

دوران طلایی هنوز تموم نشده ها!!!!!!!خواستم بگم احیانا اگه درسو بیخیال شدید یادتون باشه الان وقت جلو افتادنه.از قافله عقب نمونید...

× دو پست شما ادغام شد ...

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از anaz-psi$ :
به نظرم سه چهار روز استراحت لازمه. تازه می تونیم مثلا یه کتاب با خودمون ببریم تو مسافرت بخونیم که عذاب وجدان هم نگیریم

ببینید مسافرت رفتن تو سال ِ پیش دانشگاهی حرام نیست که ، خوب هم هست به شرطیکه واقعن فقط یکی دو روز ( فوق ِ فوقش 4 روز ) استراحت کنید تا با توان ِ بیشتری بعدش دوباره شروع کنید ، فقط مسافرت رفتن ِ امسال واستون یه بدی داره ، اینه که ماها وقتی میریم مسافرت ، تا یه چند روز و گاهی اوقات یه هفته واقعن ذهنمون و وجودمون تو اون جو ِ مسافرت و حال و هوای ِ اونه ... شاید نتونیم خودمونو برگردونیم به زمان ِ قبل ِ مسافرت و فقط وقتمونو هدر بدیم ... اگه میرید مسافرت فقط سعی کنید وقتی برگشتید ، خودتونو متقاعد کنید که مسافرت رو رفتین و تموم شده ، بهتون خوش گذشت و استراحت کردین تــــا برگردید و با تلاش ِ بیشتر و بهتر درس بخونید ....

آبنبات چوبی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم - فیزیک
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از anaz-psi$ :
خب بد کنکور برو!!!
باید واسه خودت جا بندازی که امسال حتی یه روزم یه روزه!!!برو 2-3 ساعت بیرون گشت بزن بد بیا سر درست!!!
تو الان باید واسه خودت برنامه ریزی روزانه داشته باشی!بشین برنامه 1 یا 2 روز و خالی کن و تو چن روز قبل و بدش پخش کن!!!مثلا اگه روزی 6 ساعت میخونی و میخوای 2 روز بری مسافرت بکنش روزی 9 ساعت .2 روز قبل مسافرت و 2 روز بد مسافرت!!!
ببین نباید بیش از 3 روز بری مسافرت ها!!وگرنه بیخیال میشی !پشتت باد میخوره!!
در ضمن تو این دوره نباید روزی کمتر از 8 ساعت درس بخونی!!وگرنه فایده ای نداره!

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

خب امروز آخرین روزیه که من تو ولایتم...
8 مهر اینجا یه تاپیک میزنیم.برا آزمون...

بالا