• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اندر باب آزمون دادن

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
آزمونهای آزمایشی که شرکت می کنید،در چند بعد باید براتون مفید باشند.اگر یکیشون هم نباشه، باید درشیوه آزمون دادنتون تجدید نظر کنید.

1- برنامه و نظم مطالعاتی: شما می دونید که تا تیر ماه سال آینده باید تمام کتابهای دوم تا چهارم دبیرستانتون رو تموم کرده باشید و به تسلط خوبی روی مباحث رسیده باشید. اما خیلی سخته که این 9 ماه رو خودتون به شکل درست و متعادل تقسیم کنید. پس به یه برنامه کوتاه مدت تر نیاز دارید. آزمونهایی که میدید، این برنامه رو براتون فراهم می کنه و نمیگذاره تعادلتون در برنامه ریزی به هم بخوره. اگر با برنامه های آزمونهاتون پیش برید، تعادل در درسهای پایه و پیش، عمومی و اختصاصی را رعایت خواهید کرد.پس به هیچ عنوان از برنامه آزمونتون عقب نیفتید.

2-مهارت آزمون دادن: می دونید که روز کنکور،باید 4ساعت بشینید رو یه صندلی و به مجموعه ای از سوالات که شامل کلیه دروس همه پایه ها و همه مباحث میشه، پاسخ بدید. در ضمن در زمان محدودی باید به بیشترین و بهترین تعداد سوالی که می تونید پاسخ درست بدید. این چیزیه که قبلا تجربه شو نداشتید. با آزمونهای مستمری که در طول سال می دید، این مهارتهای لازم رو کسب می کنید. سرعتتون رو افزایش می دید، نحوه برخورد با سوالات شکدار رو یاد می گیرید، ترتیب سوالات و دروس دستتون می آد،یاد می گیرید از سوالات وقت گیر بگذرید و خیلی چیزهای دیگه که به مرور یاد می گیرید.

3-سنجش آموخته ها و روش مطالعه: در طول مدت 2 یا 3 هفته ای که فرصت داشتید، طبق برنامه آزمونتون درس خوندید و الآن می خواهید ببینید چقدر خوندنتون خوب و کافی بوده. درصدهاتون اینو به خوبی نشون می دن. از روی کارنامه آزمون می تونید بفهمید اشتباهاتتون چی بوده و نقاط قوتتون چی بوده.
برای این منظور استفاده از کلاسور ارزیابی خیلی خیلی مفیده. ولی متاسفانه تعداد کمی از بچه ها کلاسور ارزیابی رو جدی می گیرن!
تحلیل آزمون، از خود آزمون خیلی خیلی مهمتره!بعد از ظهر هر آزمونی که شرکت می کنید رو اختصاص بدید به بررسی و تحلیل آزمون اون روز و تکمیل کلاسور ارزیابی. بچه های ضعیفتر که تعداد غلطهاشون زیادتره، می تونن فقط سوالات شکدار و غلط رو بررسی کنن و نکاتش رو وارد کلاسور ارزیابی کنن. ولی بچه های قوی تر که تعداد پاسخهای نادرستشون کمتر هست، باید تمام سوالات نزده،غلط و شکدارشون رو بررسی کنن و نکاتشون رو وارد کلاسور ارزیابی کنن و یا حتی متن سوال رو در کلاسور ارزیابی یادداشت کنن. این کار علاوه بر این که باعث میشه مطالبی که بهشون تسلط نداشتید تو ذهنتون تثبیت بشن، یه منبع خیلی خیلی خوب سوال رو براتون فرهم می کنه که در ایام جمعبندی، قدرش رو خواهید دونست! (;
خواهش می کنم این کار رو جدی بگیرید.تاثیرش رو چند ماه بعد خواهید دید...

4-آموزش: به جز سنجش آموخته ها، شما باید سر آزمون یه چیز جدید یاد بگیرید! چند تا سوال باید براتون جدید باشن،راه حل یا ایده جدیدی رو بهتون یاد بدن. برای همین آزمونهایی که می دید نباید سوالاتشون بیش از حد ساده باشه!

5-پی بردن به جایگاه خودتون در بین داوطلبها: این آخرین چیزی هست که مهمه! و متاسفانه برای بیشتر بچه ها اولین چیز قلمداد میشه! ما آزمون میدیم تا اشتباهات خودمون رو بفهمیم و دیگه تکرارشون نکنیم. نه اینکه فکر کنیم همه چیز رو بلدیم و همه چی آرومه!!! پس از هر اشتباهی که در آزمونها مرتکب میشید خوشحال بشید!! چون باعث میشه، یه تجربه جدید به دست بیارید و دیگه اون اشتباه رو در کنکور اصلی تکرار نکنید!
من خودم، چون تو آزمونهام خیلی کم اشتباه می کردم، همه اشتباهاتو گذاشتم یهویی سر کنکور اصلی!!!

چندتا نکته خیلی خیلی مهم و ساده وجود داره درمورد آزمون دادن که در عین سادگی، عمل کردن بهشون خیلی سخته!
1-از نتیجه خوب آزمونهاتون مغرور نشید.چون کلی راه مونده تا کنکور... مغرور شدن باعث میشه روزهارو از دست بدید و در همون زمان کسانی که از شما پاین تر بودن با تلاش خودشونو بکشن بالا و ازتون جلو بزنن...
2- از هیچ نتیجه بدی ناامید و دلسرد نشید! هر آزمون بعد زا اینکه اشتباهات مطالعاتی و آزمون دادنتون رو بررسی کردین، به خودتون قول بدید که آزمون بعدی با رفع اون اشتباهات نتیجه بهتری بگیرید. این قول رو هم به صورت مکتوب در یه دفترچه ثبت کنید که تاثیرش بیشتر بشه! (;
3- ذره ذره پیشرفت کنین و دنبال جهشهای یکدفعه ای نباشین!این جهشهای رو به بالای یکدفعه ای، به همون سرعت هم میتونه بیاد پایین...(اتفاقی که واسه من افتاد...)
4-آخرین چیز و شاید مهمترین چیز اینه که: یه آدم، تابع کلی شرایط و عوامله! پس نمی توینن خودتون رو با هیچ کس مقایسه کنید!چون شرایط و عوامل هرکدومتون متفاوته! فقط و فقط به دنبال رقابت با خودتون باشید.روی خودتونو کم کنید!!هر آزمون پیشرفت کنید و برای هر پیشرفت به خودتون پوئن مثبت بدید. مثلا 1ساعت انجام کاری که خیلی دوستش دارید! و برای پسرفتهای احتمالیتون به خودتون هشدار بدین و جبرانش کنید! در یک کلام: خودکار خودکار باشید!! چون هیچ کس بیشتر از خودتون قلبش برای موفقیتتون نمی تپه!!

یه نکته کلی رو هم این آخر اضافه کنم(با عرض معذرت که خیلی طولانی شد): شعار نمی دم! هرچی میگم اشتباهات خودمه و تجربه هام...وقتی میگم یه کاریو نکنید، دستور نمی دم! خواهرانه درخواست می کنم اشتباهات منو تکرار نکنید...

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اندر باب آزمون دادن!

خیلی عالی بود.ممنون فقط یه سوال:
این سوالای شک دارو باید سر ازمون مشخص کنیم؟ من کلا از سر ازمون که میام دیگه هیچی یادم نیست. در نتیجه نمیتونم بفهمم دقیقا تو چه سوالایی شک داشتم. :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از N.R :
خیلی عالی بود.ممنون فقط یه سوال:
این سوالای شک دارو باید سر ازمون مشخص کنیم؟ من کلا از سر ازمون که میام دیگه هیچی یادم نیست. در نتیجه نمیتونم بفهمم دقیقا تو چه سوالایی شک داشتم. :D
:)
باید سر آزمون شریع کنارشون علامت بذارین.یه کم وقت میگیره.ولی خیلی مفیده!

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

نمونه ی بارز:
برای این منظور استفاده از کلاسور ارزیابی خیلی خیلی مفیده. ولی متاسفانه تعداد کمی از بچه ها کلاسور ارزیابی رو جدی می گیرن!
بنده هستم!
همون قضیه ی کدوم مبحثا و کدوم جاهارو اشتباه کردیم یا کجاها مثلا رو بی دقتی سوالو مفت از دست دادیم دیگه؟ :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

شاید خیلی مسخره بیاد که من هنوز اینو نمیدونم ولی واقعا هیچوقت درست نفهمیدم :D تراز به بقیه هم بستگی داره دیگه؟ ولی درصد چیزیه که خود آدم آورده، یعنی من اگه درصدهام تو یه درسی پایئنه ولی ترازم بد نیست، اون تراز مال اینه که بقیه هم درصد هاشون پایئن بوده؟ ==> درصد باید مهم تر باشه واسمون؟

یه چیز دیگه هم اینکه تو گزینه 2 تراز طرفای چند باشه خوب محسوب میشه؟ کانون چی؟ ( کانون رو میگن 7000 ، گزینه 2 رو طرفا 12000، همینه؟ )

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :
شاید خیلی مسخره بیاد که من هنوز اینو نمیدونم ولی واقعا هیچوقت درست نفهمیدم :D تراز به بقیه هم بستگی داره دیگه؟ ولی درصد چیزیه که خود آدم آورده، یعنی من اگه درصدهام تو یه درسی پایئنه ولی ترازم بد نیست، اون تراز مال اینه که بقیه هم درصد هاشون پایئن بوده؟ ==> درصد باید مهم تر باشه واسمون؟

یه چیز دیگه هم اینکه تو گزینه 2 تراز طرفای چند باشه خوب محسوب میشه؟ کانون چی؟ ( کانون رو میگن 7000 ، گزینه 2 رو طرفا 12000، همینه؟ )
درسته :) ولی تراز باید براتون مهم باشه و نه درصد.چون وقتی سخته خب سخته دیگه!!!امسال مثلا 60 درصدر ریاضی میردی خیلی خفن بود چون خیلی سخت بود و بقیه همه کم زد هبودن و تراز بالایی میگرفتی.ترازه که مهمه.
گزینه2 رو نمیدونم!ولی کانون بالای 7000 خوبه.بالای 7500 فوق العاده ست!
به نقل از داماد مسعودی :
نمونه ی بارز:بنده هستم!
همون قضیه ی کدوم مبحثا و کدوم جاهارو اشتباه کردیم یا کجاها مثلا رو بی دقتی سوالو مفت از دست دادیم دیگه؟ :D
بله :) همینه

sepid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

بچه ها بعد ازمون سوالایی که بلد نبودید یا غلط زدید حتما یاد بگیرید مثل من ولشون نکنین :D کلا به جنبه اموزشی ازمونا بیشتر توجه کنین

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

من چیکار کنم که نمیتونم 4 ساعت سر جلسه بشینم؟ امروز امتحان دادم به سوالات فیزیک رو با اینکه وقت داشتم حوصله ای نبود که حل کنم. سفید گذاشتم.... ;;)

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از @n@$ :
من چیکار کنم که نمیتونم 4 ساعت سر جلسه بشینم؟ امروز امتحان دادم به سوالات فیزیک رو با اینکه وقت داشتم حوصله ای نبود که حل کنم. سفید گذاشتم.... ;;)

تو خونه از خودتون امتحان بگیرین به مامان یا باباتون بگین زمان براتتون بگیرن زیاد تمرین کنین .بعد یه مدت براتون عادی میشه
یه راه دیگه هم اینه که تست های مبحثی بزنید .

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از @n@$ :

معمولا یکی از عللی که این اوایل باعث ِ این میشه ، جدی نگرفتن ِ آزموناست ...( البته اینو یواشکی میگم ، شما زیاد جدی نگیرید توروخدا :D اما این یکم باید جا بیوفته توی شماها که میخواید هر 2 یا 3 هفته آزمون بدید ، یکم وقت میبره تا عادت کنید ، بالاخره دارین یه سری ویژگی های جدید رو امسال توی خودتون بوجود میارید ، اما نزارید که زیاد دیر شه و خیلی این عادت کردن ِ طول بکشه) من سر ِ اولین آزمونای ِ مدرسه همینطوری بودم ....

اینو از خودتون بپرسید که دارید واسه چی آزمون میدید ... ببنید واقعا واسه چی وقت میزارید و میرید یه آزمون رو توی 4 ساعت شرکت میکنید و برمیگردید خونه ... اگه واقعا با خودتون صادق باشید و موفقیتتون واستون مهم باشه جواب ِ این سوال یکم باعث میشه به آزمون دادنتون جهت بدید و آزموناتونو جدی تر بگیرید ...

علاوه بر کلیت ِ پست ِ مهسا که واقعا دستش درد نکنه ، توی پستش 2 تا گزینه ی طلایی ِ طلایی نوشته:
یکی مهارت آزمون دادن و یکی هم سنجش آموخته ها ... به نظر من مهمترین بخش های دادن ِ یه آزمون اونم سر ِ جلسه این 2 تا هستن ...مهارت ِ آزمون دادن توی سال ِ کنکور باعث میشه تا شما یاد بگیرید روز ِ کنکورتون چجوری رفتار کنید ...
فکر میکنید چرا همیشه بین ِ بچه ها سر ِ آزمونای بیرون بحث هست ؟؟ چون هر کسی سعی میکنه اون آزمونی رو انتخاب کنه که تقریبا از هر جانب که بهش نگاه کنی ، مثه کنکور باشه ، تا بتونه تو طول ِ سال باهاش مثه کنکور رفتار کنه ، تا بهترین نتیجه رو هم آخر بگیره ...

کسایی که اصولا سر ِ امتحان حوصلتون نمیاد بعضی سوالا رو حل کنید (مثلا با خودتون میگید که اینو که بلدم ، دیگه بیخیال ....این که خیلی سخته ، اینم بیخیال ...اینم حوصلم نمیاد :|) پروسه ی آزمون دادن رو توی خونه تمرین کنید ... مثلا هفته ای یا 2 هفته ای 1 بار دفترچه سوالای ِ یکی آزمونای خوبو از دوستاتون معلماتون یا هر کی بگیرید ( یا از آزمون های سال های پیش ِ موسسات و مدارس) استفاده کنید و خودتون توی خونه شرایط ِ آزمون رو برای خودتون درست کنید ( دقیقا مثه 2-3 هفته مونده به کنکور که دقیقا همه ی جلسه ی کنکور رو میخوایم واسه خودمون توی خونه تداعی کنیم ، با همون لباسی که میخوایم بریم سر ِ جلسه ، ) ....
البته من باز هم تاکید میکنم که اگه یکم بیشتر جدی بگیرید آزموناتونو این مشکلتون حل میشه ...

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

کلاسور ارزیابی کلا نمیدونم چیه، ولی اگه منظورتون اینه که باید بعد آزمون سوالای نزده و غلط و نکته دار رو توش بنویسیم بنظرم کار بیخودیه! :D همین که بعد آزمون سوالارو های لایت کنی کافیه. من راضیم از این روش!

اگه قلمچی میرین اون آزمون غیر حضوری رو حتمـــا روز قبل آزمون بزنین. فکر کنم مشکل آزمون دادنتون حل شه.

من چه بخونم واسه آزمون چه نخونم ترازم جز دویست سیصد تا اصلا دست نمیخوره. واقعا دارم ناامید میشم. :-<

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از astronomer_girl :
کلاسور ارزیابی کلا نمیدونم چیه، ولی اگه منظورتون اینه که باید بعد آزمون سوالای نزده و غلط و نکته دار رو توش بنویسیم بنظرم کار بیخودیه! :D همین که بعد آزمون سوالارو های لایت کنی کافیه. من راضیم از این روش!

اگه قلمچی میرین اون آزمون غیر حضوری رو حتمـــا روز قبل آزمون بزنین. فکر کنم مشکل آزمون دادنتون حل شه.

من چه بخونم واسه آزمون چه نخونم ترازم جز دویست سیصد تا اصلا دست نمیخوره. واقعا دارم ناامید میشم. :-<
بله :D مرحمت عالی زیاد!!!
صلاح ملک خویش خسروان دانند...
ولی به اون نکته اون ته یه کم بیشتر دقت کنین...

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

مهسا با من در لفافه صحبت نکن! یکم دیر میگیرم. :))
یعنی چی؟ :D

بنظرت کافی نیست هایلایت کردن؟ :-?? مثلا سوال نکته دارو نارنجی، نزده سبز، غلط زرد.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بنظرت کافی نیست هایلایت کردن؟ :-?? مثلا سوال نکته دارو نارنجی، نزده سبز، غلط زرد.

خیر!چون موقع جمعبندی باید حدود 30 40 تا دفترچه رو بذاری جلوت و از روشون تستای هایلایت کرده رو دوباره حل کنی!!!! زیاد منطقی و ممکن نیست!!!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

کافی بودن خب معنی های متفاوتی داره ها ...به قول ِ مهسا منطقی نیست که هیچ ، تازه تو وقتی بیای از یه کلاسور یا دفتری که داری توش تحلیلای هر آزمونو و واسه هر درس جدا مینویسی استفاده کنی ، اینقدر به ذهنت نظم میده که خدا میدونه چقد کمکت میکنه ...

روزهایی میشه که شما حتی حوصله ی خودتون هم ندارید ، اینقدر که کلافه و درگیر درس و تست و آزمون هستید ... حالا در نظر بگیر تو اون موقعیت میخوای بیای همون 7-8 تا دفترچه ی آزمونای قبلی رو بزاری جلوت ، مثلا یه سوالو هایلایت کردی و روش کار کنی ، یهو نگاهت به سوال ِ بالاییو پایینیو برگه ی راستی و چپی ِ اون سوال ِ هایلایت شده ات میفته ، و خدا نکنه اگه ذهنت بره سمت ِ اون سوال و یهو راه ِ حلش یادت نیاد ، حالا بیا و درستش کن ( این مشکلی بود که من توی 3-4 تا آزمونای اولی که میدادم تجربه کردم به خدا :-s ) اومدیم ابروشو درست کنیم ، زدیم چشمشو کور کردیم !!! ...نظم ِ ذهنت بدتر بهم میخوره هیچ ، کلافه تر هم میشی ...
ولی خودتون کم کم دستتون میاد و میفهمید چی کارا باید بکنید و به نفعتونه ... ولی تهیه ی یه کلاسور ِ ارزیابی واستون یه امتیاز محسوب میشه واقعا ....اینو از ماها بشنوید ...

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

انگار ما حرف نزنیم روزگارمون نمیگذره.

حالا بازم بگیم که کامل بود حرف همه ی بچه ها ولی ما هم چیزی رو اضافه کنیم.(البته این روزا ما با هرکی حرف میزنیم یه حرفی میزنه آدم پشیمون میشه. برگشته میگه تو نفست از جای گرمی بلند میشه موندم چی بگم) حیا نداریم که بازم حرف میزنیم که یکی بیاد بگه برو بااااااابا!!!

یک نتیجه بد= دوتا نتیجه ی خوب

این برای من صدق میکنه بد جوری. یعنی من هر وقت آزمونی رو خراب میکردم یا تو موضوعی گند میزدم بعدش با کلی انگیزه میرفتم و یه نتیجه ی باحال میگرفتم. برای همین از شکست( حالا درست نیست بگیم شکست همون نتیجه ی نامطلوب بهتره) خوشحال میشدم(تابلو بستم) حداقل کم ناراخت مشدم. چون میدونستم وقتشه که یه تکونی بدم خودمو و به خاطر نتیجه ی بد اراده میکردم برنامه میریختم و .... اینا برام جالب بود و به تبعش دفعه ی بعد یا دفعه ی بعد تر یه نتیجه ی خوب میگرفتم. ولی وقتی یه نتیجه ی خوب میگرفتم شاید اون لحظه کمی خوشحال میشدم(شاید) و بعدش شاید غرور و به تبعش کم کاری و یه سقوط آزاد .... .
پس اینجاس که حرف اون نوسینده میاد تو ذهن آدم که شکست برای آدم مفید تر از پیروزیه
حالا زیادیش هم خوب نیست فقط خواستم بگم اگه تو این آزمونا بد زدین یکی دوتارو نرین تو فاز دپرس و ... . از شکستاتون استفاده کنین از حرفای نیش داری که ممکنه بشنوین هم استفاده کنین و اونارو به فال نیک بگیرین!!!!!

مثلن یه اس ام اسی دارم با مضمونی مثه این:" خودکشی نکردی؟؟ وضع تو مثه اینه که من تو کنکور رتبه ی 11200 آورده باشم فقط نمیدونم چرا هنوز زنده ای؟؟؟"

هنوز هم نگهش داشتم . اینو دوستم بعد المپیاد برام فرستاد بهترین اس ام اسی که در اون موقعیت دریافت کردم به جای همدردی و" زندگی همش المپیاد نیست"

همینه که نمودار بعضی از بچه ها مثه من میشه زیگزاگی

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

به نقل از sepid :
بچه ها بعد ازمون سوالایی که بلد نبودید یا غلط زدید حتما یاد بگیرید مثل من ولشون نکنین :D کلا به جنبه اموزشی ازمونا بیشتر توجه کنین
اینو هستم خفن! قبل از هر چیزی بگم که اینکه یه جاهایی پشتیبانا میان تجربیاتشونو میگن منم اون وسطا یه چیزایی میگم مال اینه که نمیتونم خودمو کنترل کنم حتما باید اظهار نظر کنم ! (نه ذاتا" آدم موفقیم هستم o^:)
من برای اولین بار اومدم بعد از آزمون گزینه 2 نشستم تحلیل کردم B-)
اصلن وقت نمیگیره شاید این 200 تا تست در حد 1 ساعت و نیم یا دیگه خیلی باشه 2 ساعت وقت گرفت (تازه برای من که عادت ندارم تو دفترچه سوالات جلو گزینه ها تیک بزنم (آخه بعضیا اینکارو میکنن ولی من سعی کردم و این عادت رو ترک کردم))
چون که نصف جوابا رو اصن یادمه همیشه یعنی حفظ حفظم! و فقط نزده ها و غلطا و حل دوبارشونه که ممکنه وقت بگیره (اونم فقط تو اختصاصیا) بعد از هر درس هم درصد اون درس رو حساب کردم و بعد که کارنامه رو دیدم تفاوتی نداشت شاید در حد 1 یا 2 درصد

جون شما که نه ولی به جون خودم اینکه درصد رو قبلش تخمین بزنی خیلی موثره ! (به من اطمینان کن!)
----------------
برادران (که نیست انگار :-/) یا خواهرانی که گزینه 2 میرن این dvd پاسخ آزمون 3 شما مشکل نداشت؟ من دیگه cd رو شستم بعدشم سه ساعت با تنبونم داشتم خشکش میکردم بازم میگفت the disc is dirty :D
مطمئنا" مشکل از تنبون من نیست چون cd آزمون 2 رو همین کارا رو باش کردم مثه آینه بود هیچ گیری هم نداشت! >:D<

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

گفته های همه کامل بود.اندر باب آزمون اینم داشته باشید.اینو مستقیما از وبلاگ آقای شریفی(نمیشناسید.رتبه 33 تجربی)کپی کردم.
سلام.داشتم فکر می کردم که چی براتون بذارم که به دردتون بخوره گفتم این اول کاری (منظورم شروع جدی برای کنکور خوندنه) در مورد برنامه آزمون یه چیزی بهتون بگم که در طول سال بحث عقب افتادن از برنامه رو دیگه مطرح نکنیم.این مطلب رو از یکی از مجله های سال های قبل کانون باتلیخص و تصرف اقتباس!!کردیم.

دومینو

احتمالا تا حالا دومينو بازی کرده اید یا شایدمهره های اون رو دیده اید.وقتی که اولین مهره رو هل می دیم میفته رو دومی و باعث میشه دومی هم رو سومی بیفته و همین طور تا آخر مهره ها یکی بعد از دیگری میفتن....
دومینو

دومینو

برنامه آزمون هم یه چیزی شبیه همین دومینو هستش.فرض کنید در مسیر کنکور کلی مهره دومینو چیده ایم اگه تا آخر سال یه جوری درس بخونید که از برنامه آزمون عقب نیفتید مثل اینه که مهره ها رو سالم به مقصد رسوندید و هیچ کدوم از اونا نیفتاده. ولی هر وقت از برنامه یه آزمون عقب افتادید یه مهره از این دومینو میفته و باعث میشه که بقیه مهره ها هم بیفته یعنی شما برید برنامه آزمون قبل رو جمع کنید و آزمون بعد برسه.وشما به تدريج كلا از برنامه عقب بيفتيد.
حالا وقتی از برنامه یه آزمون عقب افتادید دو تا رویکرد می تونین داشته باشین:

1-(که غلطه) شما میایید و آزمون بعدی رو بی خیال میشید و می رید سراغ کامل کردن!! برنامه آزمون گذشته.این طوری علاوه بر اینکه به برنامه عقب افتاده تون نمی رسید برنامه آزمون بعدی رو هم از دست می دید و این طوری مهره های دومینو هی پشت سرم هم میفتن و یه وقت به خودتون میایین و میبینین که کلا 5 تا آزمون عقبین و این طوری بی خیال برنامه می شین.و ميرين براي خودتون يه برنامه ديگه مي ريزين كه مطمئنا هيچ وقت اجرا نميشه و اين طوري خداي نكرده شما تو كنكور اون نتيجه اي رو كه بايد نمي گيريد....

2-(که درسته) فرض كنيد با عقب افتادن از برنامه يه آزمون دومينو كنكور به راه بيفته ما مياييم و به جاي درست كردن مهره هاي قبلي مي ريم و چندتا مهره جلوتر رو برمي داريم!!! تا روند افتادن مهره ها رو متوقف كنيم بعدش بياييم مهره هاي افتاده رو درستش كنيم!!!
يعني آزموني رو كه عقب افتاديم اساسا بي خيال بشيم و فقط و فقط يه آزمون بعدي توجه كنيم.تو آزمون هاي مروري وقت به اندازه كافي هست كه برگرديم و مطالب جا مونده رو جمع كنيم.

نمي دونم تونستم منظورم رو برسونم يا براي همين منظورم رو به طور خلاصه مي گم:

جان كلام: هر وقت نتونستيم برنامه يه آزمون رو تا روز آزمون تموم كنيم از فرداي اون آزمون فقط و فقط به آزمون بعد فكر مي كنيم و آزمون قبلي رو كلا بي خيال مي شيم و وسواس هم به خرج نميديم.تو آزمون هاي مروري با يه كم مطالعه بيشتر برنامه آزمون هاي عقب افتاده رو جمع مي كنيم.

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

بچه یه چیزی این کلاسور ارزیابی و اینا رو من دارم اما فقط واسه ی اختصاصی هاست ! اصلن حوصله عمومی نوشتن رو ندارم به نظرم مث دفتر مشقه که می خواهی بنویسی !
مثلا تو زبان از ریدینگش یه سوال رو جواب نمی دی ! اون وقت مجبوری کا ریدینگش رو مث اینکه داری دیکته می نویسی بنویسی ! یا تو عربی ! ~X( تو ادبیات هم همین وضعه !!!!یه قرابت معنایی می ده صد تا شعر واسش می ده ! ~X(
چه کنمشون ؟؟؟؟ ننویسم بهتره نه ! خیلی وقت بیخود می بره !

" ملیکا اگه اینو دیدی تو ندیده بگیر! یه وقت فک نکنی ازمونا رو تحلیل نمی کردما !!! :-"

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از s`dni :
بچه یه چیزی این کلاسور ارزیابی و اینا رو من دارم اما فقط واسه ی اختصاصی هاست ! اصلن حوصله عمومی نوشتن رو ندارم به نظرم مث دفتر مشقه که می خواهی بنویسی !
مثلا تو زبان از ریدینگش یه سوال رو جواب نمی دی ! اون وقت مجبوری کا ریدینگش رو مث اینکه داری دیکته می نویسی بنویسی ! یا تو عربی ! ~X( تو ادبیات هم همین وضعه !!!!یه قرابت معنایی می ده صد تا شعر واسش می ده ! ~X(
چه کنمشون ؟؟؟؟ ننویسم بهتره نه ! خیلی وقت بیخود می بره !

" ملیکا اگه اینو دیدی تو ندیده بگیر! یه وقت فک نکنی ازمونا رو تحلیل نمی کردما !!! :-"
نه نه اصلا این کارو نکنیا
تو ادبیات اگه مثلا کلمه ای که اصن بهش نمی خوره این معنیو بده بنویس
اگه تو قرابت معنایی مشکل داری کلک و نشر الگو رو کار کن
عربی هم همین طور
اخر نشر الگو ابیات قرابت توش هست

بالا