• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوم دبیرستانی های تجربی

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
پاسخ : سوم دبیرستانی های تجربی

به نقل از Nadiye :
دوستان چند تا سوال :
برای شیمی خیلی سبز بهتره یا محوری گاج؟
گیاهی سوم رو چه جوری بخونیم که هم بفهمیم هم انقدر اذیت نکنه؟ ~X(
برا زیست بعضیا میگن نشر الگو کتابای خوبی زده راسته عایا؟
بعد برا اینکه از الان بخوایم هر فصل رو که میخونیم سوالای نهاییشم حل کنیم چه کتابایی بگیریم بهتره؟
خیلی سبز ،
از تخته سیاه بخونید،
حرف راستیه
نمیدونم
به نقل از @@sin :
سلام
بچه ها شما با استوكيومتري چي كار مي كنيد؟؟ :-w :-w
كم ظورم ضرب و تقسيم اعدادشه ،راستش من خيلي تو اين ضرب و تقسيم ها بي دقتي مي كنم .
اگه راه حلي مي شناسيد لطفا راهنماييم كنيد
ممنون :-< :-< :-<
تمرین زیاد از مبتکران و خیلی سبز ، فک نکنم با جادو و ... بشه سرعت زیاد کرد و ساده تر از حل تمرین به نظرم راهی نیست

آقا من یه سوال داشتم. برای هندسه نشر الگو بهتره یا خوشخوان یا مبتکران؟ لطفا از این سه تا دوتا رو بگین که بهترن. ببخشید نمیتونستم 41 صفحه قبل رو بخونم

Lily Rose

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
مدال المپیاد
یه زمانی عشقی زیست می خوندم... هی روزگار

به نقل از خ شین الف ی الف ر :
خیلی سبز ،
از تخته سیاه بخونید،
حرف راستیه
نمیدونمتمرین زیاد از مبتکران و خیلی سبز ، فک نکنم با جادو و ... بشه سرعت زیاد کرد و ساده تر از حل تمرین به نظرم راهی نیست

آقا من یه سوال داشتم. برای هندسه نشر الگو بهتره یا خوشخوان یا مبتکران؟ لطفا از این سه تا دوتا رو بگین که بهترن. ببخشید نمیتونستم 41 صفحه قبل رو بخونم
نشر الگو بهتره. 2 تا داره یکی تست یکی آموزش. بینین کدوم بیشتر به دردتون می خوره.
گاج میکرو هم خوبه :)

mrbalali

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان رشت
شهر
رشت

سلام بر همگی لطفا یه جمع بندی داشته باشین از این که کدوم کتاب ها واسه سال سوم تجربی بهترینن ؟

ریاضی ---- فیزیک ----- شیمی ----- زیست ------ ادبیات ----- عربی ----- دین و زندگی ---------- زبان انگلیسی و لطفا این رو هم بگین که چطور باید تست زد ؟ بلافاصله بعد مطالعه یا ... لطفا جواب کامل بدین

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از mrbalali :
سلام بر همگی لطفا یه جمع بندی داشته باشین از این که کدوم کتاب ها واسه سال سوم تجربی بهترینن ؟

ریاضی ---- فیزیک ----- شیمی ----- زیست ------ ادبیات ----- عربی ----- دین و زندگی ---------- زبان انگلیسی و لطفا این رو هم بگین که چطور باید تست زد ؟ بلافاصله بعد مطالعه یا ... لطفا جواب کامل بدین
ریاضی...خیلی سبز تست
فیزیک...الگو خوبه خیلی سبز هم بد نیست
شیمی...خیلی سبز
زیست...خیلی سبز و الگو
ادبیات...کتابای هامون سبطی نشر دریافت یا الگو
عربی...نظری ندارم :|
دینی...جامع گاج(میکرو)
زبان...خیلی سبز مبتکران
نظر شخصی بود اینا :D

بلافاصله بعد مطالعه که اصلا :O
با فاصله ی چند روز بعد بهتره

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از mrbalali :

عربی....دی وی دی گاج+گاج کامل

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

درود بر همگی. دوستان برای آمار چی پیشنهاد میشه؟ گاج یا مهر و ماه؟ کدوم درسنامه بهتری داره و کامل تره؟

"abolfazl98"

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

درود بر همگی. دوستان برای آمار چی پیشنهاد میشه؟ گاج یا مهر و ماه؟ کدوم درسنامه بهتری داره و کامل تره؟
آمار که معلم ما گفته نمرش رو به همه میده :D ولی من همون گاج رو خریدم مهروماه بیشتر برای کتابای جمع بندی و جامع بدرد میخوره (آمارش رو ندیدم)
پ.ن: تابستون تموم شد من هنوز بین کتابای جامع و سال به سال شک دارم تو رو خدا یکی کمک کنه [-o< بنظرتون امسال فیزیک پایه گاج رو بگیرم یا سال دیگه؟؟

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از A.F.K :
آمار که معلم ما گفته نمرش رو به همه میده :D ولی من همون گاج رو خریدم مهروماه بیشتر برای کتابای جمع بندی و جامع بدرد میخوره (آمارش رو ندیدم)
پ.ن: تابستون تموم شد من هنوز بین کتابای جامع و سال به سال شک دارم تو رو خدا یکی کمک کنه [-o< بنظرتون امسال فیزیک پایه گاج رو بگیرم یا سال دیگه؟؟
کتابای پایه متعلق به تابستون قبل کنکور کتابای جامع متعلق به سال کنکور و کتابای سال به سال متعلق به هر سال هستند

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

مبتکران شیمیش قویتر نیست نسبت به خیلی سبز؟؟؟

کتاب تست دینی ضروریه الان؟؟؟ اصلا تست دینی چرا از الان؟؟
ما ساله پیش امارو خوندیم چون کتابشم نداشتیم معلممون هم خودش جزوه میداد هم توصیه کرده بود درسنامه های کتاب گاجو بخونیم :-" مهروماهو ندیدم ولی گاج کتابه بدی نیست ...

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از aliSHshams :
مبتکران شیمیش قویتر نیست نسبت به خیلی سبز؟؟؟

کتاب تست دینی ضروریه الان؟؟؟ اصلا تست دینی چرا از الان؟؟ما ساله پیش امارو خوندیم چون کتابشم نداشتیم معلممون هم خودش جزوه میداد هم توصیه کرده بود درسنامه های کتاب گاجو بخونیم :-" مهروماهو ندیدم ولی گاج کتابه بدی نیست ...

جفتشون خوبن ولی مبتکران سخت تره...کتاب سیر تا پیاز گاج هم میگن خیلی خوبه
به نظرم تست دینی از بقیه درس ها ضروری تره حتی :-"
چون دینی خیلی خیلی متنش و آیه ها و اینا نکته داره،نکته هاش با تست زدن بیشتر دستمون میاد
بعد اگر بخوایم دینی پایه رو تابستون پیش ببندیم خیلی سخت میشه برای همین بهتره از الان کار کنیم
برای نهایی هم خوبه...سوم های پارسال میگفتن دینی نسبت به سالای قبل خیلی سخت تر بوده

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

بچه ها شما درسای دومتونو مرور کردین ؟ به نظرتون میشه درسی مثله فیزیک 2 رو در ضمن درسای سال سوم خوند ؟ :-?

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از p@RaNdeh :
بچه ها شما درسای دومتونو مرور کردین ؟ به نظرتون میشه درسی مثله فیزیک 2 رو در ضمن درسای سال سوم خوند ؟ :-?
من نه : | همینجور پشت گوش انداختم!
درباره فیزیک دو از دبیر فیزیک پرسیدم گفت که فصل 5 و 6 رو بخونین و گفت اگه وقتی باقی موند 4
فصل دوش با اینکه نسبتا سخت و مهمه تو سال چهارم کاملا خواهیم خوند و جا میفته و مسائلشو با مشتق و... راحت تر حل خواهیم کرد!

+ من مرور نکردم : (

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

منم چیز زیادی نخوندم ،تیر و مرداد کلن خواب بودم ! :-<

ریاضیمون خیلی ربط داره به سوم .بقیه درسا مبحثاش تقریبا جدیده .اگه همون ریاضیه رو مرور کنی کافیه به نظرم.

من فیزیک فصل 2 و 3 شو فقط خوندم اتفاقاً. :D

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از p@RaNdeh :
منم چیز زیادی نخوندم ،تیر و مرداد کلن خواب بودم ! :-<

ریاضیمون خیلی ربط داره به سوم .بقیه درسا مبحثاش تقریبا جدیده .اگه همون ریاضیه رو مرور کنی کافیه به نظرم.

من فیزیک فصل 2 و 3 شو فقط خوندم اتفاقاً. :D
ریاضی هم پرسیدم ، گفتن تابع ، ترکیبیات و مثلثات لازمه واسه سوم!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Shery :
ریاضی هم پرسیدم ، گفتن تابع ، ترکیبیات و مثلثات لازمه واسه سوم!
ترکیبیات برای احتمال ـه،اگر مفهوم ــش و فرمول های ترکیب و ترتیب رو متوجه شدید نخونید.تابع و مثلثات هم خیلی از همون بحث های سال پیش ــه،یعنی تکراری ــه مخصوصاً تابع بخاطر همین دبیر ما گفت اگر نخوندیم مشکلی برای سوم نداریم اما اگر بخونیم راحت تر میشه برامون.خیلی نگران ریاضی نباشید ولی برعکس میگن عربی و زیست و فیزیک دو رو همین تابستون ببندیم.
برای عربی به ما گفتن که تست الگو رو بگیریم،برای فیزیک هم همینطور،برای زیست هم خیلی سبز.

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

عربی دو رو حتما مرور کنید ..+زیست دومم اگه مرور نکردید فصل چهار و شش که نسبتا سنگین ومهم هستن رو وقت می کنید بخونید خوبه.

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از ماهِ ـشاد :
ترکیبیات برای احتمال ـه،اگر مفهوم ــش و فرمول های ترکیب و ترتیب رو متوجه شدید نخونید.تابع و مثلثات هم خیلی از همون بحث های سال پیش ــه،یعنی تکراری ــه مخصوصاً تابع بخاطر همین دبیر ما گفت اگر نخوندیم مشکلی برای سوم نداریم اما اگر بخونیم راحت تر میشه برامون.خیلی نگران ریاضی نباشید ولی برعکس میگن عربی و زیست و فیزیک دو رو همین تابستون ببندیم.
برای عربی به ما گفتن که تست الگو رو بگیریم،برای فیزیک هم همینطور،برای زیست هم خیلی سبز.

آره بحث تابع سال سوم خیلی گسترده اس!تقریبا میشه گفت 4 فضل ِدوم توش مرور میشه .
فیزیک 2 که فصل اولش هیچی نیست فصل 2و 3 ش تکمیل میشن تو پیش.میمونه فصل 4 و 5و 6.به نظرم همین 3 فصل خونده شه کافیه .برا فیزیک فقط تست الگو یا آموزششم لازمه بخونیم ؟نکات کنکوری و غیره شو ؟من کتاب آموزششو دارم به شدت قطوره !مثلا فصل دوشو تو سه روز تونستم بخونم
دراین حد! (:|
بعدش اینکه من زیست خیلی سبزو تو طول سال دوم کامل خوندم به نظرتون حالا 8000 گاج بخونم خوبه ؟

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از p@RaNdeh :
بعدش اینکه من زیست خیلی سبزو تو طول سال دوم کامل خوندم به نظرتون حالا 8000 گاج بخونم خوبه ؟

من 8000 گاج رو قبلا زده بودم ، بد نیست ولی فکر میکنم الگو بهتر از گاج ـه
عاقا تو این دو هفته استراحت کنید اصن ، دیگه تابستون و کلا تعطیلی نداریما :D

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Nadiye :
من 8000 گاج رو قبلا زده بودم ، بد نیست ولی فکر میکنم الگو بهتر از گاج ـه
عاقا تو این دو هفته استراحت کنید اصن ، دیگه تابستون و کلا تعطیلی نداریما :D

آخ آخ گفتی، بدبختیا شروع شد :| من که کل تابستون استراحت کردم :D

=================

عاغا من اصلاً ریاضی 2 رو مرور نکردم :-" یعنی بیشتر درسا رو نخوندم فقط فیزیک و زیست کلاس میرفتم اونا رو خوندم :D

حالا واسه ریاضیم مشکل ایجاد میشه؟ :-" البته که کلاً مشکل دارم باهاش :D

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از L υ и α я :
آخ آخ گفتی، بدبختیا شروع شد :| من که کل تابستون استراحت کردم :D

=================

عاغا من اصلاً ریاضی 2 رو مرور نکردم :-" یعنی بیشتر درسا رو نخوندم فقط فیزیک و زیست کلاس میرفتم اونا رو خوندم :D

حالا واسه ریاضیم مشکل ایجاد میشه؟ :-" البته که کلاً مشکل دارم باهاش :D

همیناییم که خوندی خیلی خوبه .به جاش من فقط ریاضی خوندم .به شدت نگران شیمیم که مونده همش. X_X

در خصوص ریاضی ،ریاضی 3 چهار فصله .فصل اول احتماله که تقریبا ادامه ترکیباته .باید حتما ترکیباتو خوب یاد گرفته باشی .فصل 2شم تابع است که مطالبش تقریبا میشه کل مبحث تابع دوم(مفهوم تابع،توابع خاص،لگاریتم ،مثلثات :-") که ایناهم دوباره تکرار میشن ولی خو چون ما سال قبل داشتیم انتظار میره سر کلاس که میریم ی چیزایی بلد باشیم :-"
بقیه شم جدیده.حدو پیوستگی و مشتق و این حرفا.
مشکل خاصی پیش نمیاد ولی خوب داشتن آمادگی باعث میشه سریعتر مباحث جدیدو یاد بگیریم .

بالا