• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوم دبیرستانی های تجربی

• شروع کننده موضوع

کاربران حذف شده

لنگر انداخته
15 روز دیگه بیشتر تا سال تحصیلی جدید نمونده..

برنامه بریزید، بگید سوم چکار کنیم..چه درسایی وقت میبره، چیا آسونه، چه آزمونی بریم، چیزایی که از الان باید به فکرش باشیم رو بگید..اشتباهاتی هم که ممکنه بکنیم رو باز بگید..!

×نگین: عنوان تاپیک کوتاه تر شد :D

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : سوم دبیرستانی های تجربی

راستش فقط یه چیز هایی رو میگم .... امیدوارم به دردتون بخوره ...

سال سوم یکم سعی کنید بیشتر روی درسا وقت بزارید ... سعی کنید بیشتر با درسا دوست شید ...هم امسال به نفعتون میشه ، هم واسه سال دیگه راحت تر میتونید درس بخونید ... امسال یه پشتوانه ایه برای سال ِ دیگه اتون ، هم اینکه یه درصدی توی کنکور شامل ِ امتحان نهایی هاتون میشه ( اگه کنکور رو بر ندارن ، که بعید میدونیم بردارن) و هم اینکه هر چی امسال سعی به بهتر یاد گرفتن ِ مباحث کنید ، به سال ِ دیگه ی خودتون کمک کردید ...... سعی کنید خوب از امسال استفاده کنید ..کتاب درسی ها رو خوب یاد بگیرید ..مباحث رو نزارید بمونه و شب ِ امتحان ترم بخونید .... از اول ِ سال کار کنید روشون ... کتاب درسی ها امسال خیلی مهمه ها ... مخصوصا که امتحان نهایی هم دارید ...

توی درس شیمی معمولا بچه ها استوکیومتری رو خوب یاد میگیرن ، اما تست نمیتونن بزنن توی وقت معین ،یکم براشون تست زدن توی آزمونای بیرون مشکله ، اگه میتونید بعد از اینکه هر فصل و مبحث رو خوب یاد گرفتین به بعضی کتاب های خوب مراجعه کنید و سعی کنید یکم با تست ها ور برید تا حل شن ...و کم کم سعی کنید اگه سوالاتی راه تستی داشتن رو یاد بگیرید ( برای آزمون های تستی تون ...اما به هیچ وجه نباید راه حل های کتاب و روش های اون رو فراموش کنید ..چون توی امتحانات نهایی به هیچ وجه اجازه ی استفاده از فرمول و روش هایی جز کتاب درسی رو ندارید ..از الان خوب یادتون باشه )
فصل 2 شیمی رو معمولا همه ی معلم ها خوب درس میدن و بچه ها هم با همون کتاب میخونن و یاد میگیرن .... اما به فصل 3 که میرسه خیلی از معلما به عبارتی میپیچونن فصلو و با تند تند درس دادنش برای بچه ها خوندنش توی امتحان نهایی و همچنین سال پیش دانشگاهی یکم سخته با اینکه خیلی فصل ِ آسونی هم هست ..سعی کنید روی فصل 3 به همون اندازه که باید وقت بزارید ، بزارید ، و نزارید بمونه واسه شب امتحان نهایی ... جدی میگما ...چون معمولا معلمان بزرگوار این فصل رو خیلی خیلی تند درس میدن و دریغ از اینکه دانش آموز فهمیده یا نه ...

توی فیزیک هم فصل 1 و 2 ( خازن و مدار) رو سعی کنید بعد از یاد گرفتن کتاب و سوالات تشریحی ، با تستاش آشنایی پیدا کنید ..... یکم سخته واسه تست زدن ِ این 2 تا فصل توی آزمونای بیرون فقط به کتاب اکتفا کرد ...چون معمولا تستاش در حیطه ی کتاب درسی نیست ... حتما اگه میخواید تست بزنید سعی کنید اول خوب روش ها رو یاد بگیرید و بعد تست بزنید ... فصل های 3 و 4 هم معمولا با همون کتاب درسی یاد میگیرین فقط قسمت ِ آخر ِ فصل 4 رو الان اگه یکم خوب متوجه نشدید اشکالی نداره ... چون توی پیش دانشگاهی که نوسان رو بخونید ، طبیعتا خواهید فهمید که اون چند صفحه ی آخر ِ فیزیک 3 اصلن چی میگفته ...

من کلا پیشنهاد میکنم امسال بعد از یاد گرفتن ِ دقیق کتاب های درسیتون یه نگاهی به تست های سراسری سال های پیش از اون فصل ها بندازید و ببینید چطوری باید حلشون کنید ، دستتون بیاد چیا رو باید خوب یاد بگیرید ، برای چه سوالایی نیاز به راه های تستی دارید ، و ... و بعدا برید سراغ کتاب تست های خوب ( اما تو طول سال خواهشا درس کتاب رو ول نکنید و بچسبید به تست ..... کتاب درسی امسال حرف اول و دوم رو میزنه ... )...

واسه آزمون که یه تاپیک اینجا واسش بحث شده ..... پیشنهاد میکنم اینجا دیگه روش بحث نشه ( آخرم میدونم دیگه ..سر ِ این آزمون رفتن دعوا میشه :D!!!!!)

تجربی ها روی زیست شناسیتون خوب وقت بزارید ..نزارید بمونه ها ..متن فصل ها ، شکل ها ، حتی جدول ها ، خود آزمایید ها ، فعالیت ها رو خوب بخونید ...توی طول سال حتما واسه ی زیست ، روی تست زدن وقت بزارید ... واسه فصل 8 حتما یه کتاب خوب واسه ژنتیک استفاده کنید تا حل کردن ِ سوال های ژنتیک رو بهتون یاد بده ..... از زیست شناسی ِ امسال قافل نشید ... همین ...
و یه نکته دیگه به تجربی ها : واسه زمین شناسی حتما وقت بزارن .....مخصوصا فصل کانی ها ( و بقیه فصل ها از فصل 5 تا 10 ) ....نگید ما که دارو سازی نمیخوایم زمین شناسی چیه ....این حرفا رو بزارید کنار و بخونید ... چه اشکالی داره الان که باید روی زمین شناسی وقت بزارید از وقتتون استفاده کنید و بخونیدش ؟؟؟ خدا رو چه دیدی ...شاید اگه توی طول ِ سال پش دانشگاهی هم زمین نخوندید ، یه چیزایی از امسال یادتون مونده باشه و کمکتون کنه ...

من همینا رو یادم میومد و گفتم :-[...

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

مرسي بابت توضيحا >:D< x:

راجع به كتاب حسابان و مخصوصا" هندسه دو كه ميگن خيلي اذيتمون ميكنه هم لطفا اگه كسي طلاعاتي داره...

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از مُحسن :
خوب برای دروس اختصاصی کتاب های تست مناسب چیا هستند؟
واسه شیمی : کلا فقط مبتکران ... کسایی که توی خوندن ِ فصل ها مشکل دارن و مثلا نیاز به یه کتاب ِ آمورش خوب دارن ، میتونن از آموزشش هم استفاده کنن ... هر جفتشونو (چه تست ، چه آموزش ، رو آقای بازرگانی نوشتن )
واسه فیزیک : واسه سال سوم فقط مبتکران و نشر الگو خوبه ...
واسه ریاضی تجربی ها : من فقط پیشنهاد میکنم ریاضی خیلی سبز رو بگیرن .......بعضیا از مهرو ماه استفاده میکنن( من پیشنهاد نمیکنم واسه سوم روی تست های مهر و ماه وقت بزارید .....چون یه چیزایی دیدم به نفع نبوده.... اگه توی خوندن ِ یه مبحث مشکل داشتین ازش استفاده کنین ...)
واسه زیست : واسه سال سوم خیلی سبز و همگامان ...

( من واسه ریاضیا رو نمیدونم :D..هر کدوم از دوستان میدونن کمک کنن بهشون )

واسه عمومی ها اگه واقعا میخواید وقت بزارید روشون :
واسه ادبیات : ترجیحا فقط میکرو گاج سفید(واسه کل 3 ساله) ...
واسه دینی : ترجیحا گاج جدیده خاکستری (واسه کل 3 ساله)....
زبان : مبتکران شهاب اناری ...یا خیلی سبز ...
عربی هم فک نمیکنم نیاز به تست زدن داشته باشید ، اگه میخواستید تست بزنید از گاج سفید استفاده کنید.....اما اگه توی خوندنش مشکل دارید از کتاب آقای ایاد فیلی نشر مبتکران استفاده کنید ...

من هر چی خودم سال سوم استفاده کرده بودم گفتم ..دوستان ِ دیگه هر کدوم کتاب ِ خاصی رو استفاده کردن یا دیدن و خوبه رو معرفی کنن ، همه استفاده کنن ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مُحسن :
خوب برای دروس اختصاصی کتاب های تست مناسب چیا هستند؟
مریم همه کتابای خوبو گفت.
فقط واسه اختصاصیای ریاضی:
چون حسابان عوض شده نظر خاصی ندارم.اگه خیلی سبز تست داره باید خوب باشه.خوب و سخت البته!!
هندسه2: گاج سفید
جبر: به نظر من از الان واسه ش تست نمیخواد.اما اگر اصرار دارین تست بزنین، خوشخوان کتاب تست گسسته ش هم گسسته ست و هم جبز.تستاش خیلی خوبه.اما مثلا جبر اندیشه سازان افتضاحه!
به نقل از Rainman :

راجع به كتاب حسابان و مخصوصا" هندسه دو كه ميگن خيلي اذيتمون ميكنه هم لطفا اگه كسي طلاعاتي داره...
حسابانو که اطلاع ندارم.
ولی درباره هندسه2، اصلا اصلا اذیت نمیکنه!!! ما که تو راهنمایی خیلی بیشتر از اینا خونده بودیم هندسه رو!!!
ولی پیشنهاد میکنم حتما کنار درس مدرسه که زیاد هم سخت نیست، تستهای گاج سفیدو که خیلی سختن تمرین کنین! ذهنتونو باز میکنه.

غیر از نکاتی که مریم گفت، فقط میخوام بتون بگم که حتی اگر المپیادی هستین یا رباتیک کار میکنین یا هرچیز دیگه، درسای سال سومو یه کم جدی بگیرین!به خصوص حسابانو حتما باهاش پیش برین.ریاضی درسی نیست که بشه یکی دو شبه یادش گرفت.اینو میگم چون تجربه دارم. :) خیلی روی حسابانتون وقت بذارین.وقت که میگم منظورم تست نیست.مسائل تشریحی خیلی حل کنین... مثلا من یادمه معلم ما یه بار بهمون تکلیف داد از مبتکران بعد وقتی همه شو نوشتم شد 40 صفحه دفترم!!!!!این فقط تکلیف یه جلسه بود!!خب هیچ کس همه تمرینارو ننوشته بود غیر از من!اما من چون میدونستم بهم کمک میکنه اینکارو میکردم.همه تمرینات با راه های تشریحی کامل واسه اینکه طرز درست فکر کردنو یاد بگیرم.سال سوم زیاد وقت تستی فکر کردن نیست...فقط برای آشنایی با تست یه کم تست کار کنین.اگر نه اصل کارتون همون تشریحیه.
اینکارو هم فقط واسه حسابان میکردم و بقیه کلاسهامو کلا نمیرفتم به خاطر رباتیک کار کردن.نمیگم غیر قابل جبرانه ولی خب پدرتون مثل من درمیاد تا خودتونو واسه امتحان نهایی ها برسونین! اما به هرحال المپیاد هم جایگاه خودشو داره :) فقط همینطور که گفتم خیلی بیخیال درساتون نشین.یه نیم نگاه هر از گاهی بهشون داشته باشین :)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Rainman :

واسه هندسه رو مهسا خانوم به طور کامل توضیح دادن! :D
واسه حسابان،یا به طور کلی،واسه ریاضی 2 و حسابان و دیفرانسیل،من کتاب اندیشه ی فائق رو پیشنهاد میکنم!
هر سه تا درسو تو یه کتاب داره!تستاش خیلی مفیده و در سطح کنکوره!
ولی درسنامه نداره و فقط تو پاسخ تشریحیش چنتا نکته اورده!
البته خیلی هم نیاز به درسنامه نیست!چون اگه همون مطالبی رو که دبیرتون تو کلاس میگه خوب یاد بگیرین کافیه!میمونه یه سری نکته،که اونم موقع تست زدن یاد میگیرین! (;

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

درسای سال سوم خیلی مهمن هم از لحاظ کنکور و هم از لحاظ نهایی بودنشون . چون بیشترین سهم سوالات دروس پایه کنکور رو سوم داره ... سوالای تشریحی هم زیاد کار کنین همش تست کار نکنین . تستارم هم تشریحی حل کنین هم تستی .

hermit2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
دزفول، اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یه سوال من بپرسم؟!چرا این قدر میگین تشریحی کار کنین؟مثلا من اگه یه تستو از راه تستی حل نکم و از راه استاندارش حل کنم چه اشکالی داره؟!

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از شاهزاده گوشه نشین :
یه سوال من بپرسم؟!چرا این قدر میگین تشریحی کار کنین؟مثلا من اگه یه تستو از راه تستی حل نکم و از راه استاندارش حل کنم چه اشکالی داره؟!

چون من سوالای تشریحی رو دیدم که در کتاب تست مشابهشون رو ندیم.و ممکنه شما 100 تا تست سخت رو بتونی حل کنی ولی اون یه سوال تشریحی رو به راحتی از دس بدی . راه حل صحیح هم تو تست هم تو تشریحی تشریحیه.

shadooneh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک(تفریحی)

به نظر شما کتابای گاج بهتره یا کانون؟

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از shadooneh :
به نظر شما کتابای گاج بهتره یا کانون؟

بستگی داره. برا کدوم درس میخاین؟!

shadooneh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک(تفریحی)

عربی ادبیات ریاضی(هندسه دیفرانسیل حسابان ...) زبان دینی و... البته بیشتر اگه بتونین در مورد درس های سوم بگین ممنون میشم .راستی به نظر شما آ.مونای قلم چی و برنامه ریزی هاش خوبه؟آخه امسال تازه می خوام آزمون بدم

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

کتاب وزارتی خیلی مهمه.....میتونم بگم با مطالعه کتاب درسی میتونین تا حد زیادی از سوالای کنکور رو جواب بدید....به شرطی که کاملا رو مطالبش تسلط داشته باشین همه شو خوب درک کرده باشین :)
بیشتر سوالای کنکور حل کنین سوالای مولف زیاد جالب نیست چون همشون رقابتی عمل میکنن. :)
کتابای من :)

ادبیات:,گاج,انرژی اتمی جلد آبی هم خوبه
قرابت:قرابت معنایی کلک معلم مولف: علی ساجدی
واژگان واملا کلک معلم مولف: علی ساجدی
کلک یه سری کتاب کوچیک داره میتونین از اونا هم استفاده کنین.
عربی:گاج سفید وسبز و جلد آبی

دینی:انرژی اتمی 2 جلده جالبه :D,گاج هم خوبه

زبان:مبتکران,قلم چی
زبان پیش: گاج داشتم

فیزیک: من کلن با جلد آبی بودم.. :D کتابای دیگه هم داشتم ولی نپسندیدم.

شیمی: گاج آبی بعضی اوقات در پیش دانشگاهی مبتکران هم میزدم.

دیفرانسیل :اندیشه فائق جلد آبی گاج
هندسه 1 .2 : گاج سفید عالیه ??? لطفن فرمول حفظ نکنین چون تو کنکور هیچی از فرمولا یادتون نمیاد. :-"

تحلیلی:گاج و آبی
گسسته: گاج وقتتونو بیشتر صرف سوالات کنکور کنید.
حسابان : گاج و آبی
+بقیه بچه هام نظراتتونو بگید. (;
+ویرایش :یک مطلب یادم رفت : ما سوال نهاییم حل میکردیم {-8 من خودم دوسالانه و گل واژه داشتم . :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

منم چند تا چیز بگم:

1) اول اینکه جزوه هاتون سعی کنین کامل باشه، اینکه یه جلسه تو برگه، یه جله تو دفتر،... اصلا اینطوری نکنین. سالای پیش خیلی مهم نبود این قضیه، اینک دفتر ها کامل باشن و یا نه، نهایتا یه هفته قبل امتحان میگرفتین زیراکس میکردین ولی سوم سعی کنید جزوه هاتون کامل کامل و مرتب باشه

معلم راه تستی / تشریحی هر چی میگه رو بنویسین و سعی کنید یاد بگیرید نگید خب تستی که واسه نهایی لازم نیست، فعلا تشریحیش رو یاد بگیرم بسه
( بعد مثل من مجبور میشین در به در تو مبتکران شیمی و کتابای دیگه دنبال فرمول تستی ها بگردین :D )

2) کیفیت درس دادن فصل های آخر درسا میاد پائین، هیمشه همینطوره یه سریش میشه مال بعد عید، معلما بعضا عقب میمونه درساشون، دیگه امتحان نمیگرن، دیگه زیاد درس نمیپرسن، تند تند درس میدن، کلاس جبرانی میذارن، اینا همه اش باعث میشه فصل های آخر سخت تر بشه واسه مون که اصلا هم خوب نیست، توی حسابان میشه مشتق که خیلی مهمه، توی فیزیک میشه فصلای مغناطیس که اگه به اندازه کافی وقت نذارین واسه اش بعدا توشون گیر میکنین خودتون حواستون به اون فصلا باشه

بعدشم اینکه اولای سال انرژی آدم بیشتره، جوگیر تره، بیشتر میخونه ( من الان کتابام هست، فصل اول شیمی و 2 فصل اول فیزیک و 2 فصل اول حسابان تمام تستا رو از تو مبتکران و گاج و خیلی سبز زدم! فصلایی که مال وسطای سال بوده به مراتب کمتر، از درسای بهمن به بعد هم کلا هیچی! :D ) این جو و انرژی رو سعی کنید حفظ کنید

3) نگران نهایی ها نباشید. فقط تو طول سال با درسا پیش برید، هر چیزیو درست یاد نگرفتید همون موقع برین دنبالش تا کامل جا بیفته. امتحان نهایی ها از امتحانایی که معلم ها میگیرن و جوری که تو کلاس درس میدن و میپرسن آسون تره واقعا میگم تو نهایی ها نمره آوردن راحته، فقط باید دستتون بیاد چجوری بخونین و جوابارو بنویسین اواسط اردیبهشت که انشالا تایپکش زده شد بیشتر توضیح میدم اینو :D

4) این صرفا نظر شخصیمه، شاید درست نباشه ولی به نظر من از همین اول مهر نرین تو جو کنکور خسته میشین سال سوم رو زهر نکنید واسه خودتون چون نیاز نیست :D فقط جدی تر از قبل باشین ( کلاسارو نپیچونین، تکلیفارو از رو هم کپ نزنین، امتحان هی عقب نندازین، ... :D )

پ.ن: واسه فیزیک از تو گاج سفید سؤال ستاره داراش بد نیست البته خب آسون تر از مبتکرانه ولی نکته دار هم داره
حسابان، واسه من شخصا و دوستام خیلی سبز اعصاب خورد میکرد، یه سری سؤالاش خیلی سخت بود، یا مثلا یه راه حل هایی داشت که عمرا به ذهن آدم نمیرسید ( ولی خب تستاشو حل کنید تسلط خوفناکی میده :D ) به نظرم یه کتاب دیگه جز اون "هم" داشته باشین که روون تر باشه

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

خیلی ، خیلی تشکر بخاطر کمک هاتون :) به خصوص مدیر ٍ انجمن که از جمله معدود انجمنای ٍ فعالو دارن :-"

-در مورد ٍ اختصاصی ها هنوز من به نتیجه ی قطعی نرسیدم که کی وقت ٍ تست و کی تشریحی! اول سراغ ٍ کدوم نوع سوالات بریم

و چه کتابایی! ...

-روش خوندن دروس عمومی امسال چطور باشه تا موقعه پایان سال مشکل نداشته باشیم ؟؟

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

از نظر من واسه
1-فیزیک:در طول سال تحصیلی کتاب فیزیک 3 الگو و خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم
خیلی سبز درسنامه های توپی داره و طرح و طبقه بندی الگو هم عالیه! البته اگه تو درس فیزیک ضعیف یا بی علاقه هستید این دو تارو پیشنهاد نمیکنم!
واسه تابستون و دوران جمع بندی کنکور هم تستای ستاره دار گاج سفید حرف نداره!
2-حسابان: کتابای الگو گاج رو میگم خوبه! و اگه وقت و حالو حوصله ی سر و کله زدن با تعداد تستای زیادی از نوع قلچماق دارین خیلی سبزو پیشنهاد میکنم!
3-شیمی: باید بگم غیر از مبتکران ((گشتم نبود . نگرد نیست))
یعنی بی شک بهترین کتاب شیمی مبتکرانه! البته برا عاشقای شیمی خیلی سبزو پیشنهاد میکنم
4-هندسه:در دوران سال تحصیلی هندسه 1و2 کم حجم ومقوی خیلی سبزو با یکی از کتابای الگو یا گاجو پیشنهاد میکنم !
اینم بگم که اگه خودتون راغب درس و مشق نباشین هیچ کدوم از کتابای بازار کمکتون نمیکنه!

anabena

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نامعلوم!

درسای عمومی رو هم نپیچونیم؟

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Drosophila :
اصلن این کارو نکنین شدیدن خطرناکه :D یکی از دوستای ما درسای دینی شو تلنبار میکرد میگفت اختصاصی مهمه. آخرم تو امتحانای مدرسه با چرت و پرتایی که مینوشت سر معلم کلاه میزاش :D .... این کار خیلی خیلی اشتباهیه

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

واسه ازمون اگه دنبال جامعه اماری هستی برو کانون و گرنه برو گزینه 2 و گاج
از نظر من برنامه ریزی تحصیلی و تداوم در اجراش مهمترین اصل موفقیته!و توی این برنامه ریزی زمان مطالعه درسا باید بر اساس اهمیت و ضریبشون باشه!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از Drosophila :

اصلا :D

دینی رو اگه بپیچونین سر نهایی ها پودر میشین :D یعنی قشنگ میمیرین شب امتحان همه چی جدیده و شبیه هم و حفظی و خیلی هم زیاد ( قطر کتاب رو شما در نظر بگیر! ) بعد هم واسه کنکور سخت تر میشه

عربی رو خداییش میشه پیچوند؟ اینو همینطور عادیش آدم توش میمونه :D با عربی اصلا نکنید این کارو :D + عربی سوم خیلی خیلی آسون تر از عربی دومه پیچوندن نیاز نداره فقط دو درس اولش یکم بدجوره

زبان فارسی یه سری مبحث ها هست اینا رو اگه از همون اول خوب پیش برید به مراتب راحت تره ( شمردن تکواژ و واژه و ... ) معلم وقتی درس میده از روی یه کتاب تست یکم تستاشو تمرین کنین

بالا