• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

همه چیز از Assassins Creed

از کدام شخصیت از این سری بازی بیشتر خوشتون میاد ؟

• کانر

رای‌ها: 14 25.0%
  • اتزیو

رای‌ها: 26 46.4%
  • التایر

رای‌ها: 13 23.2%
  • دزموند

رای‌ها: 3 5.4%

• رای‌دهندگان
    56

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : همه چیز از Assassins Creed

من 2رو بازی نکردم ، ولی بین 1 و3 ، 1 رو انتخاب میکنم ، به نظر منم 1 شاهکار بود

منتقد

مهمان

من باز هم گیر کردم
ببخشید یه راهنمایی میخوام
یه جای بازی هست که میریم یه گوی گرد که نمیدونم سیب زندگی میوه زندگی یه همچین اسمی هستو از یه میدزدیم
بعد میره پیش یه زنه و یه ماموریت میگیره
یه هدف سبز رنگ توی نقشه مشخصه
وقتی میرم اونجا هیچی نیست

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

آخ اساسا گیر کردم!
این 2تا ماموریت تانک و هواپیما رو نمی تونم به دون دمیج خوردن برم، یعنی فقط گیر این دوتام :D (ولی هواپیما رو در واقع به خاطر یه سری مسخره بازیاش حوصله نمی کنم برم)
بهم تبریک بگید، تونستم CHALLENGE های THIEVES GUILD رو هم تموم کنم و شمشیرشو بگیرم الان فقط می مونه ماموریت های این مزدورا (<
به نقل از منتقد :
من باز هم گیر کردم
ببخشید یه راهنمایی میخوام
یه جای بازی هست که میریم یه گوی گرد که نمیدونم سیب زندگی میوه زندگی یه همچین اسمی هستو از یه میدزدیم
بعد میره پیش یه زنه و یه ماموریت میگیره
یه هدف سبز رنگ توی نقشه مشخصه
وقتی میرم اونجا هیچی نیست
نمی دونم کجا رو می گی ولی برو eagle vision کن احتمالا درست بشه اپه اونجایی که یه چیز شبیه آناناس وسطشه با این کار یه تیکش روشن می شه

منتقد

مهمان

به نقل از Black fire :
آخ اساسا گیر کردم!
این 2تا ماموریت تانک و هواپیما رو نمی تونم به دون دمیج خوردن برم، یعنی فقط گیر این دوتام :D (ولی هواپیما رو در واقع به خاطر یه سری مسخره بازیاش حوصله نمی کنم برم)
بهم تبریک بگید، تونستم CHALLENGE های THIEVES GUILD رو هم تموم کنم و شمشیرشو بگیرم الان فقط می مونه ماموریت های این مزدورا (<نمی دونم کجا رو می گی ولی برو eagle vision کن احتمالا درست بشه اپه اونجایی که یه چیز شبیه آناناس وسطشه با این کار یه تیکش روشن می شه
میدونم
اون گوی رو از تو اون آناناسیه در آوردم
بعدش رفتم جایی که ماموریت میگیره
بعدش وسط یه دشته
ولی خب با رنگ سبز هدف مشخص شده

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به نقل از منتقد :
میدونم
اون گوی رو از تو اون آناناسیه در آوردم
بعدش رفتم جایی که ماموریت میگیره
بعدش وسط یه دشته
ولی خب با رنگ سبز هدف مشخص شده
مطمئن نیستم ولی خب بازم همون ویژن رو امتحان کن
تو توضیح مرحله چیزی ننوشته؟

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من نمی دونم کدوم مرحله رو می گی ولی اگه وقتی توی نقشه به اون سبزه نزدیک میشی سبزه به محیط تبدیل شه توی نقشه یعنی باید در دید عقاب استفاده کنی(eagle vision)

منتقد

مهمان

به نقل از Black fire :
مطمئن نیستم ولی خب بازم همون ویژن رو امتحان کن
تو توضیح مرحله چیزی ننوشته؟
یه دونه از این محل هایی هست که ماموریت میدیم به اساسین های دیگه
از اونا داره
وقتی شیفت میزنی اسم یکیو میگه بعد میگه ک قصد داره اساسین بشه
و به یه جشن دعوت میکنه
نمیدونم کجا هست اونجا
از اون منطقه هم دور میشی دوباره اون نشان سبزه رو نقشه هست :(

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از منتقد :
یه دونه از این محل هایی هست که ماموریت میدیم به اساسین های دیگه
از اونا داره
وقتی شیفت میزنی اسم یکیو میگه بعد میگه ک قصد داره اساسین بشه
و به یه جشن دعوت میکنه
نمیدونم کجا هست اونجا
از اون منطقه هم دور میشی دوباره اون نشان سبزه رو نقشه هست :(
اگه می تونی سیوت رو اپلود کن تا برم ببینم باید چه کار کنی

منتقد

مهمان

به نقل از solton :
اگه می تونی سیوت رو اپلود کن تا برم ببینم باید چه کار کنی
باشه
ولی خب بذار یکم دیگه ور برم
شاید حل شد
ممنونم
اگرم نشد سیومو میذارم
ممنون بابت کمک هاتون
من نمیدونم این بازیه چرا اذیتم میکنه
:D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

حاجی ، میدونم کجارو میگی ، خودمم 1-2 دقیقه مونده بودم چیکا کنم :D

ببین تو اون دیوار خرابه ها می چرخی ، دور از سربازا (یکی دوتا سرباز هست فک کنم) ، یا نباید درگیر شی و اصلا" بت شک کنن ، یا کلا" بزنی بکشیشون که آروم شه همه چی ، یکی هست ایستاده ، اونو ببینی ، راه میفته ، بعد باید تعقیبش کنی ، دیگه بقیه اش معلومه ...

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

آقا فول نکنین

Brotherhood شماره 3 بازی نیست بلکه یه Spin off ه !!!
اینقدر نگین AC :3

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

OK !

میدونیم اما جهت آسون تر گفتن از اعداد استفاده می کنیم :-" ...

XoXo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (2)
شهر
تهران
دانشگاه
انشا.... تهران
رشته دانشگاه
پلیمر

فراماسونها:توضیح مختصری درباره ی این گروه میدهم.این گروه ریشه ی عمیقی دراروپای غربی داشت.این گروه کاملا افراطی وبه صورت چند حزب فعالیت میکردند.خدا راقبول نداشتند.افکارخاصی داشتند مرموز بودند.خیلی دانشمندان غربی اهم ازگالیله ولئوناردو داوینچی جزو این دسته بودند .این گروه لژهایی برای خود داشتند.تاریخ به وجود آمدنشان واقن غیر مشخص است.درسال1370یک لژ در اسکاتلند از این گروه پیدا شده است.

حشاشیون :امام جعفر صادق فرندی به نام اسماعیل داشت.جوانی مهربان وباایمان وعده ی بسیار زیادی طرفدار او بودند.قرار بود جانشین امام باشد..اما دریک روز اسماعیل میمیرد .طرفداران اوحرف امام راباور نمیکنند.وفرقه ی اسماعلیه به وجودمیاید.ازاون روز معروف به باطنیند. چون آنها معتقد بودند.اول باطن انسان مهم است.این فرقه درمصرتوسط فاطمیه ترویج پیدا میشود.البته تمام این افراد درمصر مورد تحقیر قرار گرفته میشوند.از آن روز تصمیم میگیرند.که با دولت های ظالمی همچون عباسیان وسلجوقان به مبارزه بپردازند.وهمه ی انها دانشمندانی همچون ناصر خصرو وحسن صباح پرو.رش دادند...{حسن صباح را در تاپیک نقد فرقه ی اسماعیلیه گفتم}اینگروه به سه دسته تقسیم میشوند:قبل از حسن صباح.زمان حسن صباح.بعد ازصباح.زمان حسن صباح بهترین موقع واوج قدرت بود.بعضی افراد فکر میکنند کلمه ی حشیش یعنی حشیش ولی برعکس حشاش به دارو فروش میگویند.در زمان صباح مارکوپلو به ایران میاید سلجوقیان نظر مارکوپولو رو عوض و از اون موقع معروف به ASSASSINشده اند.حشاشیون خدا میپرستند نماز میخوانند و روزه میگیرند .منتها 6امامی هستند .واسماعیل را مهدیه موعمود مینامند .خیلی از مردمان ظالم را کشتند در حال حاضر قوی ترین نهضت ایران حساب میشود.هنوز زنده اند و فقط در کار فرهنگی فعالیت دارند توطعه گر هم نیستند.فقط به کارهای فرهنگی میپردازند
روایت المعلم به سبک بازی: رشید الدین سنان درفارس بدنیا آمد {زندگی فرد را دربازی دارم میگویم در واقیت الطیری وجود نداشت}درزمان جوانی پیش حسن صباح آموزش های لازم رادید.چندی بعد از صباح توسط حسن دوم او را موکول به شهر ماسیاف میکنند تا رهبریه فرقه ی اسماعیلیه سوریه را برعهده گیرد .ماسیاف جایی بوده است که توسط صباح فتح شده بود..بعد از کنترل ماسیاف الطیر بن لا احد {اسم الطیر برگرفته از اله زبان الموتی به معنی عقاب است}پدر مادر مسیحی ومسلمان خود را از دست میدهد.از آن لحظه رشید الدین سنان به او پدری میکند.الطیر تبدیل به استاد حشاشیون میشود ولی به دلیل شکست در به دست اورن گوی سلیمان با تمپل درگیری با تمپل دو برادری که همراه او بودند کشته میشوند .ورشید الدین به این دلیل الطیر را منع میکند از درجه ی استادی وتبدیل به کار اموز میشود.در آخر معلوم میشود رشید الدین سنان قاتل پدر ومادر او و با تمپل ها رابطه ی نزدیک دارد.
درمورد کل سریه بازی و ایا حشاشیون جزعی از فراماسون ها هستند:دربازی پر از علامت های فراماسونها وجود دارد.ولی بزرگترین مشکل این است که ارم پرچم اسماعیلیه پرگار وگونیا است که وسط آن علی به خط کوفی نوشته شده است..یعنی چه آخر اسماعلیه قبل از فراماسونها ی ایران بود.دربازی برادرهود که یک انجمن فراماسونها بود نام گذاری شده است .الطیر یک نمونه ی کاملی از حشاشیون بود .گوش عقابی وچشم عقابی داشت .تمام رفتارهای مثبت حشاشیون را داشت .رشیدالدین سنان یک انسان با ایمان بود وقدرت غیب گویی داشت. اما چی رو تشخیص میداد در اواخر عمر به صلاح الدین کمک میکرد البته هرچی درباره ی ایران بود .و در این بازی از موقیت این فرد سوع استفاده و او را یک فراماسون نام گذاری کردند.درموردسری دوم باید بگویم که وقتی با آخرین باس بازی یعنی پاپی که پدرتان را کشت درگیر میشوید .به شما میگوید که دراین صندوق چه یک خدا وجود دارد.اتزیو میگوید.وبه اتزیو میگوید انجیل وهمه ی آن دروغی بیش نیست .یا وقتی با ماریا حرف میزنید خود را خدا میداند .این بازی خیلی اشاراته کفر مانند دارد .دربازی باید 20تا پازل رو حل کنیم .که نشان دهنده ی یک دمو است دراین دمو ادم وحوا دارند میدوند .حوا میگوید نگاه کن بعد یک عدد ظاهر میشودکه از بیست سفرودوازده تا یک تشکیل شده که نشان دهنده ی21 دسامبر2012است.حشاشیون خنجر معروفی به نام خنجر اسماعلیه داشتند .که مجبور بودند یک انگشتشان را قطع کنند. درکل حشاشیون هیچ ربطی به فراماسونها ندارند . شاید 6امامی هستندولی کافر نیستند.
2012:طبق گفته تقویم بودا در21 دسامبر 2012دنیا نابود میشود.دانشمندان معتقد بودند که اگر درانروز همه ی مولوکول هاازبین برود تمامم موجودات هستی از بین میرود وپروژه big bangتعسیس شد.هدف این پروژه این بود که سیاره ای دیگر مثل زمین به وجودآورند.درپی این رهبرهای مذهبیه جهان وروحانیون اسلام مخالفت کردندو پروژه منتفی شد.یکی از دلایل دیگر که 2012سال مرگ حساب میشد وجود فردی به نام نوستارا داموس نامیده میشد .این فردیک پیشگوی فرانسوی بود.تقریبن پیشگوییهای ان به واقییت تبدیل شده است.این فرد کتابی نوشت که نقاشی های ان نشان دهنده یاتفاقات ان است.بعضی روایات گفته شده است .که اوبه پسرش سزار میگفت که نقاشی ها را بکشد درکل هزاران شک درباره ی این فرد ایجاد شده است .بعضی ها میگن سزار قدرت پیشگویی داشت ولی نوستارا داموس قبل ازمرگ اعلام کرده بود.که این پیشگویی انارثی نیست شاید میخواسته پنهان کند .درکتاب نقاشی وجود داردکه قله ای اتش کشید شده رانشان میدهد که قضیه 11سپتامبر را پش بینی کرده است.یا کله درامده دونفر که نشان دهنده ی انقلاب خونین فرانسه رانشان میدهد ودر بعضی نقاشی ها نشان میدهد آخر الزمان نزدیک است.
مقایسه حشاشیون بافراماسونها:من دراینجا میخوام این دو رو مقایسه کنم که معلوم شود ربطی به هم ندارند
عقاید:حشاشیون:حسن صباح معتقد بود هرکسی به کمال وبرتری نمیرسد مگربا عقل سالم آنها باطن را با ظاهر باید یکی میکردند دین را جزوی ازسیاست میدانستند از دیکتاتور متنفر بودند.هرگز از پشت خنجر نمیزدند مگر مجبور بودند.خودرا برای نجات اسیران فدا میکردند .تها عیب عقاید آنها این است اسماعیل را مهدی موعود میدانند وگرنه تمام عقاید شیعه را قبول داشتند آنها به علم وادبیات اهمیت شدید میدادند.
فراماسونها:آنها دین را ازسیاست جدا میدانیتند .خداوپیامبر راعامل پیشرفت نمیدانند ارمها علامتهای خاص خودرا دارند.توطعه گرند البته بعضیها کاری ندارند عقاید روشنفکریشان مشکل دارد.
مبارزه:حشاشیون:هرپادشاهه خونخوار آنها راتهدید به مرگ میکردباید خود میمرد معمولن درگیر نمیشوند بعداز ترور درمیروند سریع اند .قوی نیرومند وودارای چشم عقابی هستند
فراماسونها:انها سیستم مبارزه ای خاصی ندارند.البته جرج بوش را فراموش نکنید بیشتر علاقه به توطعه دارند وغیر ازاین کار خاصی نمیکنند ولژی برای خود{درایران فراموشخانه .میگفتند}درست میکردند.
فعالیت:حشاشیون:کاملن پرکار وزحمت کش بودند .از حکومتهای دیکتاتور عربی یا بازبان عربی درایران شدیدن مخالف بودند دنبال علم ودانش بودند.زیرکوباهوش بودند .
فراماسونها:بیشتر عقاید روشن فکری خودکار دارند هرکدام از حزبهای آن کارهای خاص خود راانجام میدادند.ولی معمولن دوبه همزنی رسیدن به هدف خاصشون اهمیت میدادند درکل با مسلمانان درگیری زیادی دارند
میل ونیاز:حشاشیون:آنها خود را عقیم میکردند که به زن نگاه نکنند وکار خود رابکنند تنها نیازشون ترویج عقاید روشنفکری ومبارزه با دیکتاتورها بود فقط به رازونیازدارد البته به اسماعیل فرزند امام جعفرصادق فکرمیکردند درکل این گروه برای کسی اجباری نبود وقبل ازامدن شرایت گفته میشد.
فراماسونها:ازاونجایی که ازغرب آمده هوس وکارهای خاص خودرا دارند چون ازخدا نمیترسند البته بعضی ها شاید انجام ندهد ولی اگر گناهی انجام دهند نمیترسند
شایعات:حشاشیون:چیز زیادی که گریبان گیر این جنبش شده وهنوز عده ای آنها تروریست میدانند این است سلجوقیان مردم را ساده گیر اوردند ومیگفتند که صباح سربازانش حشیش میدادند تا بی میل وبی اختیار شوند ولی آنها هرچند 6امامیند ولی به محمد اعتقاد دارند وهرگز اینکارها نمیکردند.آنها برای اینکه راحت تر کار کنند به جای یک انگشت یک چاقو به نام خنجر اسماعیلیه مذاشتن یا خود را عقیم میکردند البته بعد از تشکیل خانواده.
فراماسونها:معمولن بیشتر به عقایده مثلن لعورناردو داوینچی علیه دولت شورش مکرد ولی فراماسون بود کلن یک گروه حساب نمیشوند هرکدوم از این شرایط را داشتند فراماسون بودند ولی اصولن آدمهای جالبی نیستند
پس بینید چه قدرمتفاوتند
معنی تروریسم وآیا حشاشیون تروریسم اند:تروریسم به افرادی گویند که برای رسیدن به هدفشان تمام مدم را ترور کنن یک هدف نداشته باشن بایک بمب چهل نفر را زیر آوار بکشانند کاملن بد وخشنندولی اگر یک گروهکفقط حکومت دیکتاتور رو زیر هدف قرار دهند جنبش حساب میشود حشاشین هم فقط روی یک هدف زوم میکنند مردم رو نمیکشند شما طالبلن را نگاه کنید دسته جمعی مردم بیگناه را میکشد این گروه همیشه موضل برای لیبیرالیسم هستند ولی این افراد اصلن ظلم نمیکردند اسیر نمیگرفتن اگه کسی تسلیم میشد یا اشتباهی بود انراول میکردند پس تروریسم نیستند ترور با تروریسم فرق دارد ترور یک وسیله است تروریسم کسی که از این وسیله به صورت منفی استفاده کند .مارکوپولوبا گفتن ولقب دادن کلمهassassinانها را تروریسم حساب کرده است فکر میکنید برای چی به ایرانیان تروریسم گویند همه به علت تفکرات است .درکل حشاشیون تروریسم نیستند. :| [-o< ;)) ~X( =))
چرا الطیر حشاش واقعی است ولی اتزیو حشاش نیست:الطیر دقیقن مثل حشاشیون است رفتار انها راداد اگر یک نفررا گرفته باشند نجاتش میدهد .کارهای تکراری ویک نواخت انجام میدهد.یک دنده وقوی است عارف وباایمان معمولن کلمات قرآن را به کار میبرد.خسته نمیشود سعی میکند گناه نکند سریعباهوش است اشتباه کم میکند .به المعلم همچون پدر محبت میکند مروز است .چشم عقابی دقیق تری دارد .باکسی حرف نمیزند وقتی دشمنانرا ترور میکند میگذارد سخن بگویند با فکر عملمیکند .اگر کسی را اشتباه بگیرد آن را ول میکند حرف کش خوبی هست همیشه قیافه ای مجهول دارد سرش را معمولن پایین میندازد اهل خیانت نیست درکل ویژگیهای اسماعیلیه را داراست اگر شخصیت را عوض نمیکردند بهتربودواقن مردبود مثلن میدیدی به یک زن میخوان تجاوز کنند الطیر با تمام نیرو مبارزه میکرد مهارت جنگیه اون عالی بود ولی حشاشیون آن زمان کارهای تکراری انجام میدادند.به همین دلیل گیم پلی تکراری میشد به خاطر همین جوان اوباش یعنیezioانتخاب کردند واقن اتزیو لیاقت لباس حشاشیون رو نداشت این لباس را یک عراضل اوباش نمیپوشه اتزیو حشاش نبود چون خیانتهای زیادی میکرد به هوش خود فکر میکرد مخفی نبود .زیاد صحبت میکرد .الته نباید از زرنگی وتند بودن اوگذشت ولی خیلی شخصیت اوباشی است دزدی از پول مردم در آیین حشاشیون رواج نبود زمینه ی فرهنگی هیچی میدانست خطا زیاد میکرد زیادی غیرتی بود قد یکدنده لج باز اصلن تیپ یک بچه سوسول که فش میکشه به درد لباسالطیر میخوره فقط به فکره اینه که اتقام پدرش رو بگیره ولی الطیراین چنین نبود.حتی به پدر ومادرش فکر نمیکرد.دزموند در حال حاضر نمونه کامل حشاش امروزیه چون کلن باکسی کاری ندارد اون ازمایشگاه هم به زور رفت .وتحت بیماریهای این دستگاه قرار گرفته وچشم عقاب ییدا کرده است درکل گزینه بهتری برای بازی بود تا اتزیو. O0 O0 O0 O0
کلمات آخر:بازی یک هنر چند رسانه ای است مثلن در فیلم هم بحث سیاسی میشود چون چند رسانه است دربازی هم همینطور من نمیگم یوبیسافت کافره ولی زیاده روی کرده نباید هرجیزی را باهم قاطی کرد فراماسونها کجاحشاشیون کجا نمکبه اتزیو هوس باز را دآخر بازی به عنوان پیامبر نام میبرند یعنی چه عقاید فراماسونی خوبیهای حشاشیون را از بین برده است من هیچ دشمنی با اساسینز کرید ندارم من دویست بار دوباره میرم مشکلم اینه که زیاده روی شده رشید الدین سنان دستش به خون مردم بیگناه تا الان آلوده نشده که الطیر اون را میکشه باغ عدن پر از زن است اصلن هوس باز نبودند حشاشیون هیچ ربطی به فراماسونها ندارد :P :P :P :P :P

XoXo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (2)
شهر
تهران
دانشگاه
انشا.... تهران
رشته دانشگاه
پلیمر

اینم چهره ی واقعیش فکر کردم تو بالایی جا نمی شه دو تاش کردم :-" :-"
^-^

داستانهای اسرار آمیز اساسیون یا حشاشین یا حشیشیون یا فدائیون ،از قرن دوازدهم میلادی تا کنون مورد توجه بسیاری بوده است .

پیروان مکتب صباح که به الموتیان و اسماعیلیه نیز شناخته می‌‌شدند ، به نام حشیشیون (حشاشین) معروف بودند که ریشهٔ کلمهٔ Assasination در زبان انگلیسی نیز از همین مکتب است.

اسماعیلیه یکى از فرقه‏هاى شیعه محسوب می شود.

آنان گروهى بودند که به امامت اسماعیل گرویده و مرگ او را انکار کرده ، گفتند او زنده و غایب است و روزى ظهور خواهد کرد . و در توجیه عمل امام صادق علیه‏السلام که جنازه‏ اسماعیل را تشییع و تدفین کرد ، گفتند اینها همگى جنبه‏ ظاهرى داشت و مقصود این بود که بدخواهان به گمان این‏ که او مرده است درصدد سوء قصد به جان او برنیایند .

انشعابات زیادی در این گروه رخداده است که خود داستان مفصل دارد . اما حسن صباح که یک ایرانی شیعه اثنی عشری بود اما بر اثر القائات و تبلیغات دین گروه به شیعه اسماعیلی گرائید . با رفتن به مصر که مرکز علمی اسماعیلیه به شمار می‌آمد به آموختن تعالیم اسماعیلیه پرداخت که در سال 472 به دلیل طرفداری وی از شیعه نزاری از مصر به مغرب تبعید می‌شود. و سرانجام به ایران در اصفهان می‌رسد ، و با حکومت سلجوقیان مخالفت علنی می‌کند و مورد تعقیب آنان واقع می‌شود . و بالاخره به دژهای الموت پناه می‌گیرد. و فعالیت خود را برای تربیت نیروی ورزیده و رزم‌آور شروع می‌کند.

مشهورترین نام و لقب این فرقه همان «اسماعیلیه» است ، که چون به امامت اسماعیل فرزند امام جعفر صادق علیه‏السلام معتقدند ، به این نام خوانده شده‏اند . گذشته بر این نام ، القاب دیگرى نیز دارند که برخى از آنها عمومى و برخى خصوصى است ؛ آنها عبارتند از:

باطنیه : از دیگر القاب عمومى آنان لقب باطنیه است و بدان جهت به این نام شهرت یافته‏اند که براى هر ظاهرى به باطنى قایل‏اند.

سبعیه : لقب دیگر آنان سبعیه است. علت نامیده شدن آنان به این نام این است که به امامان هفت‏گانه قایل‏اند و رهبرى الهى را بر پایه‏ى حجت‏هاى هفت‏گانه تفسیر مى‏کنند.

تعلیمیه : از القاب دیگر اسماعیلیه ، تعلیمیه است . وجه تسمیه‏ى آنان به این نام این است که امام را عالم به باطن امور دانسته و معتقدند هیچ کس حتى پیامبر، جز به واسطه‏ى تعلیم امام ، بر باطن آگاه نمى‏گردد.

ملحده: بدان جهت به این لقب خوانده شدند که گاهى ظواهر شریعت را رها کرده و به باطن بسنده کردند.

اما یکی از القاب این گروه حشیشیون ، (حشاشین) می باشد.

در اینکه چرا این گروه را به این نام می خوانند دو دیدگاه وجود دارد :

الف : زیرا در آن زمان حشیش به معنی دارو و حشاش به معنی دارو فروش و حشاشین جمع عربی حشاش می‌باشد .

ب : حشیشیان گروهی اند که با مصرف حشیش ، در کمال شجاعت اقدام به عملیات انتحارى و ترور اشخاص می نمودند .

:(( :(( :(( :(( :(( :((

بررسى و تحقیق تاریخ اسماعیلیان کارى بسیار دشوار است . محققان براى پژوهش در باره این فرقه با مشکلاتى رو به رو هستند که در بررسى سایر سلسله‏ها و فرقه‏ها وجود ندارد . کمتر فرقه‏اى را مى‏توان یافت که مانند اسماعیلیان دچار ابهام و پیچیدگى شده باشد. تاریخچه زندگانى سران آن‏ها و افکار و عقایدشان بسیار تاریک و مبهم است و این مشکل با مراجعه به منابع متعصبانه و مغرضانه دشمنان اسماعیلیان که اجبارا به آن‏ها رجوع خواهد شد ، برطرف نمى‏شود . ابهام در تاریخ این گروه دلایل مختلفى دارد ، از جمله این که منابع تاریخى خود اسماعیلیه نوعا از بین رفته و ماخذ عمده اطلاعات ، کتاب‏هایى به قلم مخالفان ایشان است. از این رو، به ناچار باید به منابع تاریخ‏نویسانى اتکا کرد که یا کورکورانه دشمن تحولات درونى اسماعیلیان بودند، و یا آن را نادیده مى‏گرفتند ، لذا بر محقق منصف و بى‏غرض که تا اندازه‏اى با تاریخ آن عصر، انس دارد ، غرض‏ورزى در بسیارى از نسبت‏ها که به این فرقه و پیروان آن داده اند ، آشکار است ، و اغلب آن‏ها به نظر کلى ، ساختگى مى‏آید.

محققان غربى نیز که شایسته بود با مسئله ، منصفانه و محتاطانه برخورد کنند در نخستین وهله ، تحت تاثیر خیال پردازى‏هاى صلیبیان و شخص مارکوپولو و روش مخالفان قرار گرفتند و تاریخ را همانند «داستان پلیسى‏» دنبال نموده‏اند و اسماعیلیان را نه انسان‏هایى پاى‏بند به اعتقادات محکم حاکم‏شان «شیخ الجبل‏» بلکه انسان‏هاى شیطان‏صفتى به حساب آورد که پاى‏بند «طریقت‏حشاشین‏» بودند.

روحانى کاتولیک آلمانى بروکاردوس (Brocardus) در سال ۱۳۳۲ (میلادى) درباره آنها نوشت : «آنها تشنه خون بشر هستند و بیگناهان را در قبال گرفتن پول مى کشتند.»

:(( :(( :(( :(( :((

بى باکى جسورانه «حشاشین» در اروپا با وجود شیطانى بودن این فرقه از نظر آنها زبانزد خاص و عام شد . بدین ترتیب در نامه هاى عاشقانه ایتالیایى قرن دوازدهم میلادى عباراتى مانند این باب شد : «من اساسین توام و در حالى که به فرامینت گردن مى نهم امیدوارانه به بهشت چشم دوخته ام .» یا «همچون اساسین ها که ثابت قدم در خدم استادشان بوده اند من نیز با وفایى خدشه ناپذیر در خدمت عشق بوده ام.»

:(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

در مورد نام حشاشین و متناظر قراردادن آن با " کسانی که حشیش استعمال می کردند " باید گفت که نمی توان گروه سازمان یافته و منسجمی مثل آنها را که کسی جز مغولها نتوانست قلعه اصلی آنها یعتی الموت را تصرف کند ، با چنین داستانهایی بی آبرو کرد . گفته می شود که حشاشین کسانی را فریب داده و پس از خوراندن حشیش به آنها ، با قرار دادن آنها در باغهای خرم و باصفا و با چند زن ، به آنها القا می کردند که آنها اکنون در بهشت هستند و اگر می خواهند که از آن اخراج نشوند باید شخصی را به قتل برسانند ، در حالی که اگر آنها اینگونه زندگی می کردند هرگز نمیتوانستند در دراز مدت دوام آورده و شخصیتهای مهمی در تاریخ را نیز به قتل برسانند .

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اولا این همه مطلب رو کی وقت داره بخونه؟
دوما بابا این بازی (سری دو و بعدی) اصلا طرف مسلمون نیست که از فرقه ی اسماعیلی باشه
حشیشیان گروهی اند که با مصرف حشیش ، در کمال شجاعت اقدام به عملیات انتحارى و ترور اشخاص می نمودند .
ازیو بدبخت کی حشیش می کشید میرفت ادم می کشت حداقل کپی می کنی خودت یکبار متن رو بخون
البته اینایی که می گی حشیشی ها هستند نه assassins ها

سوما و ختم کلام اگه می خواهی راجع به حشاشیون صحبت کنی تاپیک تاریخ و ...
اگه این بازی تو روحیاتت تاثیر میزاره یا فکر می کنی از دین درت میاره به سن روی جلد بازی دقت کن
+18
ادمی که با یه بازی از دین خارج شه همون بهتر که خارج شه بره رد کارش

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

حسن صباح رو با اطلاعات کمت زیر سوال می بری، تو که نمی دونی اون کی بود پس چی می گی؟
در ضمن از حشیش اونجوری که تازیا برداشت کردن استفاده نمی کردن، جهت مصارف درمانی و کاهش درد زخمای شدید بود که متاسفانه کافر همه را به کیش خویش بیند عربا هم فکر کردن اینا یه عده معتادن
حسن صباح هنوز نمرده، امثالش و ایدئولوژیش زندست، در هر صورت اینجا انجمن تاریخ نیست می تونی بری روشون مطالعه کنی در ضمن کسی مجبورت نکرده این بازیو بکنی!

XoXo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (2)
شهر
تهران
دانشگاه
انشا.... تهران
رشته دانشگاه
پلیمر

خبر

نسخه Assassin’s Creed کنسول WiiU به زودی معرفی خواهد شد
رئیس کمپانی Ubisoft اعلام کرد که نسخه WiiU بازی Assassin’s Creed در E3 معرفی خواهد شد. آقای گیلموت (Guillemot) در جواب این سوال که آیا این بازی، همان Revelations است یا یک نسخه جدید، گفت که این عنوان در مسیر کاملاً جدیدی خواهد بود.

تا 60 روز دیگر

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اخه مگه مجبوری کپی کنی تا 60 روز دیگر
نمایشگاه e3 مال دو ماه پیش بود و نمایشگاه گیمز کام هم رد شد
لطف کن خبر الکی کپی نکن

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سوال فنی : الان من بازی رو که تموم کردم ، یعنی ماموریت اصلی هارو رفتم ، فرعی هارو هم بیشترشو رفتم ، یکی دونا مونده ، مغازه ها همه رو خریدم ، خونه ها به جز یکی دوتا همه رو خریدم ، دیوارارو درست کردم ، مپ هم کامل باز کردم ، اما هنوز 53% شده !!! داستان چیه ؟ چیکا باید کنم جلو بره و به 100% برسه :-?

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اول اینکه باید همه مرحله ها رو صد در صد بری (دیدی بعضی مرحله ها رو 50 درصد میری باید همه رو از منو dna صد درصد کنی)
دوم اینکه همه ی مراحل جانبی از قبیل لئوناردو ، اون گرگ ها <اون سه تا خونه که تو مراحل پول دادی به بنا واست ارتقاشون داد و ... رو صد درصد بری
خیلی حوصله لازم داره اگه خیلی علاقه داری برو
:-"

بالا