• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
شیمی پیش 1 یه جاهایی یه قلق هایی می خواد ، و اگه هم توی سوالای خیلی خیلی وقت گیر و سخت مبتکران هم (از اون محاسباتیاش ) گیر کردید ، معمولن جواب گزینه 1 میشه :D ( به داوطلب کمک کرده با دیدن اولین گزینه بزنتش :D)،حالا جدا از شوخی ، این سوالای وقت گیرو سختش رو معمولن اگه حدود 10 تا باشه رو بزارید کنار ... فصل پیش آسون ترین فصل توی کل شیمی هاست !!

:( قبول دارم که فصلِ سختی نیس. همش محاسباتیه. هنوز مبتکرانو کامل نخوندم شاید مشکلم حل شه...

بخش 1 فیزیک پیش رو هم حتمن از پایه شروع به خوندن نکردی ، یه سری فرمول رو حفظ کردی و انتظار داری با فرمولایی که بلدی همه ی سوالا رو حل کنی ، درسته یا نه ؟؟؟ خب بگو ببینیم مشکلت از چی هست ؟
دبیر سال دوم ما فوق لیسانس داشت انقدر برامون سخت توضیح داده که هنوزم جزوه شو میخونم نمیفهمم! واسه همین این که میگی پایه رو... نمیدونم چه جوری حل کنم!!! اصن نمیفهمم اینجور مسائلو. فعلا گاج سفید گرفتم... کامل نخوندمش. شاید بهتر شه....

آمار واسه تجربیا فقط تستای کنکورهای سال پیش رو حل کنید ( از کتاب خیلی سبز یا قلم چی آبی) ...اکیدا توصیه نمیکنم کسایی که وقت کم دارید بشینید آمار گاج رو باز کنید از اول شروع کنید به خوندنش ، نمیخواد واسه آمار هم یه کتاب دیگه به کار ببرید ...
از من میشنوید آمار رو خلاصه کنید با تمام تعاریف و فرمولاش و تستای بسیار بسیار مهمش توی 4 صفحه ( کاری که من کردم ) ، و برای هر امتحانتون که میخواید آمار بخونید همون 4 صفحه آماری که خودتون درست کردید رو بخونید ... آمار هم براتون آسون میشه ....
من حفظیات و فرمولای آمارو خلاصه کردم. آمار درسِ سختی نیس قبول دارم ولی چون اطلاعاتی که مسئله میده زیاده راه حل طولانیه و وقت گیر

ی چیزی هم اضافه کنم
بچه ها من تو ریاضیم خیلی مشکل پیدا کردم. دبیر امسالمون خیلی سختگیره و سخت توضیح میده. من حتی نمیتونم نمودارهای که میکشه بفهمم!
مجبور شدم امروز برم جزء صحیح رو از رو مبتکرانِ دوم بخونم تا یکم بفهمم. چیکار کنم؟
دبیرمون میگه ما پایه مون ضعیفه چون دبیرای دوسال پیشمون از پایه آسون توضیح دادن و شکلای مختلف مسئله رو نگفتن ما ریاضیمون ناقص خونده شده
حالا نه پیش و میفهمیم نه پایه مونو!
واسه ریاضی ی راهکار بدین لطفا

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :
ی چیزی هم اضافه کنم
بچه ها من تو ریاضیم خیلی مشکل پیدا کردم. دبیر امسالمون خیلی سختگیره و سخت توضیح میده. من حتی نمیتونم نمودارهای که میکشه بفهمم!
مجبور شدم امروز برم جزء صحیح رو از رو مبتکرانِ دوم بخونم تا یکم بفهمم. چیکار کنم؟
دبیرمون میگه ما پایه مون ضعیفه چون دبیرای دوسال پیشمون از پایه آسون توضیح دادن و شکلای مختلف مسئله رو نگفتن ما ریاضیمون ناقص خونده شده

توی فصل 1 پیش شیمی تازه داری راه میفتی ، نگران نباش ، یکم بری جلوتر خودت میفهمی چه فصلی بوده ...

ببین نفهمیدن توی سوالات فیزیک یه معیاری داره ، شاید تو هنوز خیلی با سوالای سینماتیک و دینامیک راه نیفتادی و از همین نیمه راه داری بد میبینی ، در هر حال تمرین کردن و تستای استاندارد حل کردن میتونه واقعن کمکت کنه و بکشونتت بالا .. در هر حال کتاب فیزیک پیش 1 الگو رو امتحان کنی بد نیست ...

واسه ریاضی که میگی خودت رفتی مبتکران دوم رو خوندی و جزء صحیح یاد گرفتی خب بهترین کارو کردی ، سعی کن همینجوری هر مبحثو قراره معلمت سر کلاس کار کنه ، باهاش کتاب یا جزوه ی تکمیلی خوب بخون و خودتو خودت بکشون بالا ( نه اینکه به انتظار یه کمک غیبی باشی و با این وضعیت که میگی معلمت خیلی سخت گیره ) بهت قول میدم اگه خودت یکم بجنبی تو این اوایل و یکم راه بیفتی ، تا یک ماه دیگه با معلمت جور میشی ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ~DREAM~ :
ی چیزی هم اضافه کنم
در تایید حرف مریم، باید بگم من که کلا رشته م ریاضی بود،دقیقا فقط خودم درسو میخوندم...
هر مبحث که اشکال داشتمو،نه یه بار،نه د وبار بلکه خیلی وقتها 7-8 بار میخوندم تا دقیق یادش می گرفتم.
چیزی که خودت با تلاش زیاد و با تمرین و امتحان کردن جزوات مختلف یاد بگیری هیچ وقت فراموش نمیکین اما چیزی که معلم میگه به راحتی فراموش میشه

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

فکر کنم اینجا فقط من مشکل دارم :D
ببخشید که خیلی سوال می پرسم :( ممنون که جواب میدین بهم خیلی کارم راه میفته x: x:

با تشکر از مریم و مهسا خانوم عزیز

ی چیزی بگم؟

ما کلا توی کلاسمون 7-8 نفریم که وقتی دبیر سوال میده شروع می کنیم به حل کردن
دبیرمون هم اکثر مواقع میگه اگه اینو حل کنین یعنی رتبه تون اینجوری میشه. عدد نمیگه ها بازه میگه!
خوب بلاخره اونا با تجربه ن... خودشونم تعریف می کنن از دانش آموزای قبلیشون

امروز دبیرِ فیزیکمون 2تا سوال داد گفت هر کی جوابو درست به دست بیاره زیر 40 هزارِ
بعد دقیقا ما شروع کردیم حساب کردن
3 نفرمون سر اشتباه محاسباتی اشتباه به دست آوردیم!
حالا هم من خیلی نگرانم
هم خیلی ناراحت و افسرده...
خوب 40 هزار در مخیله آدم نمیگنجه....

تو درسای دیگه م هم خیلی تو محاسبات مشکل دارم
اشتباه ضرب و تقسیم می کنم منفی مثبت ها رو جا به جا میذارم
چیکارکنم؟
خیلی روم تاثیر میذاره... نمراتم واسه همینا اومده پایین

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نقل از ~DREAM~ :
ببخشید که خیلی سوال می پرسم :( ممنون که جواب میدین بهم خیلی کارم راه میفته x: x:

ی چیزی بگم؟

دبیرمون هم اکثر مواقع میگه اگه اینو حل کنین یعنی رتبه تون اینجوری میشه. عدد نمیگه ها بازه میگه!

امروز دبیرِ فیزیکمون 2تا سوال داد گفت هر کی جوابو درست به دست بیاره زیر 40 هزارِ
حالا هم من خیلی نگرانم

چیکارکنم؟
اولا درسته دبیرا تجربه دارن و اینا ولی بیشتر این حرفاشون واسه اینه که انگیزه دانش آموزارو بیشتر کنن تا با انگیزه مثلا یه سوالی رو حل کنن
در رابطه با قسمت دوم سوالت که منفی و اینا رو اشتباه میکنی و یا ضرب و تقسیمت اشتباهه باید بگم که تمرکز کافی نداری در نتیجه بی دقتی میکنی
سعی کن وقتی مسئله ای رو میخوای حل کنی تمام مراحل رو بنویسی و حتی بدیهی ترین چیزا
تا یه مدت اینجور کن بعد دیگه درست میشه ومیتونی خیلی از مراحل رو حذف کنی و به مشکلی هم بر نخوری
حتی اگه بعدا هم نتونی خیلی از مراحل رو ذهنی بگی و حذفش کنی چون توی این مدت زیاد تمرین کردی سرعتت بالا میره و مشکلی نداری اگه همه مراحل رو بنویسی (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ~DREAM~ :

ی چیزی بگم؟

حالا هم من خیلی نگرانم

چیکارکنم؟
:))
بیخیال بابا!!!
طبق این حرفای معلما من الان باید رتبه م 10000 شده بود :D
معلما اصلا این حرفارو جدی نمیزنن!!!فقط میخوان انگیزه بدن بتون!!

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

در مورد اینکه وقتی معلما سوال میپرسن میخوای ج بدی ولی مشکل محاسباتی داری!دلیلش اینه که سعی میکنی زود جوابو قبل دوستات پیدا کنی و ب معلم نشون بدی.این باعث میشه هم تمرکزت کم بشه هم چون با عجله مینویسی دست خطت بد بیفته و نتونی تشخیص بدی!من خودم این مشکلو داشتم.اینکه اولین نفر ج رو پیدا کنی زیاد مهم نیست ولی تو یه بازه زمانی استاندارد_ اون سوال ج رو درست پیدا کنی عالیه!!
در مورد جزوه ریاضی که خواستی اگه کسی داشت اسکن کنن:
ببین کلا سعی کن خودت از منابع مورد اطمینان استفاده کنی.چیزایی که معلما مینویسن و خود بچه ها گاها اشکالاتی داره که نباید با اونا درگیر بشی.به نظر من اگه از یه کتاب خوب_ آموزشی استفاده کنی خیلی بهتره.حتما حتما حتما خود کتاب درسی رو خوب خوب بخون وتمرینارو حل کن.من کتاب درسی ریاضی فقط مال پیش رو خوندم و عالی نتیجه گرفتم.مخصوصا اون مقاطع مخروطی و ... خیلی تمرینای خوبی داره.یکی از سوالای کنکور 89 هم کپیه همون تمرین کتاب بود فقط تغییر عدد داشت.تو فیزیک عدد رو هم تغییر نداده بودن.فرایند مطالعه ریاضی اینطوری بود برای من(البته سال پیش دانشگاهی) اول کتاب درسی و حل تمرینات(از رو منتشران بررسی میکردم:D) بعد زدن تستای آموزشی بعد یکم پیشرفته تر وسوالای کنکور... اینجوری دیگه مشکلت برطرف میشه.کاش من این روش رو برا همه فصول اجرا میکردم!!!!!!!!!
از سوال پرسیدن هم خجالت نکش.به خدا انقد خوشحالم که اومدم اینجا دارم اینارو مینویسم که نگو:D

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :

حالا هم من خیلی نگرانم

چیکارکنم؟

وظیفه ی هممونه در حد توان کمک کنیم خب ... خواهش >:D<...

ببین ~DREAM~ جان ، دقیقا مهسا و مینا حرفای خوبی زدن ...
اگه بیای تو گذشته های کنکوری های 90 بگردی ، قطعا خیلیاشونو پیدا میکنی که دبیراشون بهشون میگفتن رتبه های خیلی خوبی میگیرن و خیلیاشون رو هم پیدا میکنی که دبیراشون میگفتن رتبه های خوبی نمیارن ، که قسم میخورم خیلیاشون درست از آب در نیومده ... حداقل واسه تعدادی از افراد رو که میشناختم و نااغراقانه واسه خودم ... هم افراد خیلی خفن سال پیش بودن که به حقشون نرسیدن ، و هم افراد خیلی بدتر بودن که به چیزی که انتظارش نمیرفته رسیدن ... من پسری رو میشناختم که توی همه ی آزمونای قلم چی و سنجش رتبه هاش همیشه بین 160 تا 240 کشوری بود ، سر کنکور شد 1800 ! ... حداقل ما امسال این چیزارو دیدیم و داریم میگیم که اینجور فکرایی که داره اذیتتون میکنه غلطه ...
این چیزارو رو از همینجا بریز دور توروخدا ... اقلن ما یه نصفه پیرهن از تو بیشتر پاره کردیم و هممون هم در حد توانمون سال پیش سعی کردیم و خیلی چیزارو دیدیم ، از روی نصیحت و اینا هم حرف نمیزنیم ، تجربه تجربه است و شماها فقط سعی کنید ازش استفاده کنید ... این حرفا همشون به قول بچه ها یه محرک انگیزشی یا به عبارتی یه محرکیه واسه بچه هایی که کمتر درس میخونن ، و دبیرا همش از این ترفند استفاده میکنن ...
در تایید حرف مینا ، وقتی داری یه سوال رو حل میکنی و میخوای خیلی سریع جواب رو بدست بیاری ، حتمن تمام مراحل رو روی کاغذ بنویس (هر چند وقت میگیره !)...ضرب و تقسیم ها رو نصفش رو توی ذهن انجام نده و نصفشو بیاری رو برگه ... درسته فک میکنی اونجوری سریعتر حل میشه ، اما میبینی که میگی اشتباه محاسباتی هم پیدا میکنی ... حتی الامکان سعی کن بنویسیو بدست بیاری ... وقتی دیدی داری کم کم سرعتت میره و بالا و با ذهنی حل کردن مشکلی نداری ، سعی کن کم کم از ذهنت تو محاسبات بیشتر کار بکشی ...بعد هم تو که میبینی تو محاسبات یکی دوبار اشتباه مینویسی ، دفعه ی بعدی که داری یه سوالو حل میکنی این دیگه باید تو ذهنت بیاد که تو 2 دفعه پیش به خاطر سرعت بالا اشتباه حل کردی ، این دفعه نشه سومین بار ها !... با خودت روراست باش سر همه چیز و سعی کن همیشه در جهت بالا بردن خودت فک کنی ، نه به اون 40 هزاره (; ! ...
همه چی درست میشه ...

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

یه مشکل!!
من باسه هر آزمون کانون یه درس یا 2 درس رو نمیرسم بخونم به همین خاطر اون یکی یا 2 درس رو خراب میزنم و باعث میشه رتبم خراب بشه . علتش هم اینه که تو هر درسی که میخونم باید تمام تست های کتاب های کمک آموزشی رو بزنم . ممکنه به عنوان مثال تو درس فیزیک بخش 1 تو تابستون 500 تا تست زده باشم ، ولی الانم که دوباره دارم میخونم هر 500 تا رو از اول میزنم. نمیدونم کارم درسته یا نه ؟ با خودم میگم من این ها رو یه بار حل کردم الان لازم نیست از اول همه رو حل کنم بیام 5 تا در میون حل کنم ولی همش فک میکنم بین اون سوال هایی که حل نکردم شاید یه نکته باشه که این جوری از قلم بیفته به همین خاطر همه رو حل میکنم و همین باعث میشه نتونم تمام درس هارو باسه آزمونام بخونم ، وقت کم میارم . بگین چه کار کنم؟

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ail73 :
یه مشکل!!
من باسه هر آزمون کانون یه درس یا 2 درس رو نمیرسم بخونم به همین خاطر اون یکی یا 2 درس رو خراب میزنم و باعث میشه رتبم خراب بشه . علتش هم اینه که تو هر درسی که میخونم باید تمام تست های کتاب های کمک آموزشی رو بزنم . ممکنه به عنوان مثال تو درس فیزیک بخش 1 تو تابستون 500 تا تست زده باشم ، ولی الانم که دوباره دارم میخونم هر 500 تا رو از اول میزنم. نمیدونم کارم درسته یا نه ؟ با خودم میگم من این ها رو یه بار حل کردم الان لازم نیست از اول همه رو حل کنم بیام 5 تا در میون حل کنم ولی همش فک میکنم بین اون سوال هایی که حل نکردم شاید یه نکته باشه که این جوری از قلم بیفته به همین خاطر همه رو حل میکنم و همین باعث میشه نتونم تمام درس هارو باسه آزمونام بخونم ، وقت کم میارم . بگین چه کار کنم؟

تمام تستای کتابای کمک آموزشی ؟؟؟ چند تا چندتا ؟؟؟؟ :D ای بابا ... ای بابا ...
خب هر 500 تا تستو از اول میخوای بزنی زیاد اشکال نداره ، اما خیلی اشتباهه که میخوای دوباره هر 500 تاشو واسه یه آزمون دوباره بزنی .. خب تستاتو تقسیم کن به تعداد کمتر ، و واسه هر آزمونی یه قسمت از اون تستای اون مبحثو بزن ... اینطوری مثلن توی طول 3 تا آزمون ، یه مبحثو با همون تعداد 500 تا تست حل کردی و اینجوری کمبود وقت هم واسه بقیه درسات پیدا نمیکنی ...نه اینکه بشینی هر 500تاشو واسه آزمون بعدیت حل کنی ..اینجوری بخوای پیش بری خیلی رک میگم که بدتر وقت کم خواهی آوردا !! :-s ...
بعد هم مگه تستای هر مبحثو واسه چند بار میخوای بزنی ... فک کنم 2 باز هر تستو بزنی دیگه تو یادت هم میمونه ! ( البته به جز تستای مارکدارت) ...
آها ... یه چیز دیگه هم بگم ... معمولن توی تستای هر مبحث ، یه سری تستای آسون و کلن تستای خوش رفتار هست که آدم به طور عمده و معمول یادشون نمیره و هر وقتی هم میتونه حلشون کنه ....به نظر من یه ضربدر کنار اون تستا بزن و دیگه دفعه ی بعدی اصلن سراغشون نرو و الکی وقتتو نگیر ( همین هم باعث میشه یه تعدادی از اون 500 تا تستت کم شه (; )

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نقل از ail73 :
یه مشکل!!
با تشکر از مریم جون بابت راهنماییش
حالا من یه راه دیگه هم میگم
ببین وقتی واسه بار اول تست هارو میزنی تست هایی که به نطرت خوبن و قشنگن وبار دیگه بخونیش نکته ش یادت میاد رو علامت بزن کنارش
بقیه تست ها بی علامت
بار دوم که میری سراغشون همون علامت دار هارو بخون تا مطلب درسی برات مرور بشه
این یه چیزیه شبیه تیپ بندی های قلم چی
البته با نکاتی که خودت حس میکنی مهمتره :)

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از minaaaaa :
ببین وقتی واسه بار اول تست هارو میزنی تست هایی که به نطرت خوبن و قشنگن وبار دیگه بخونیش نکته ش یادت میاد رو علامت بزن کنارش
بقیه تست ها بی علامت
بار دوم که میری سراغشون همون علامت دار هارو بخون تا مطلب درسی برات مرور بشه

این دقیقن همون مارک دار کردن داوطلبا به روش های متفاوته ..این کارو که همه توی تستاتون باید انجام بدید حتمن ..
اما مینا جان آخه ایشون میگن میخوام دوباره همه ی تستارو بزنم :D ...
که البته منم راه مارک دار کردنو به اینکه دوباره بشینید 500 تا تستو از اول حل کنید ترجیح میدم ..باز شما هر طور خودتون میدونید عمل کنید !!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من خودم سوال ها رو علامت دار کردم ولی دلم نمیاد فقط اون ها رو دوباره حل کنم . زیاد اعتماد ندارم . میترسم نکات جا بیفته . میخوام بدونم اون سوال هایی که علامت دار کردم اگه دفعه دوم بخونم بسه یا نه ؟ همون کفایت میکنه یا نه ؟

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ail73 :
من خودم سوال ها رو علامت دار کردم ولی دلم نمیاد فقط اون ها رو دوباره حل کنم . زیاد اعتماد ندارم . میترسم نکات جا بیفته . میخوام بدونم اون سوال هایی که علامت دار کردم اگه دفعه دوم بخونم بسه یا نه ؟ همون کفایت میکنه یا نه ؟

اگه واقعن فکر میکنی که لازمه برات یه دفعه دیگه دوباره تستارو کامل بزنی و دلت نمیاد فقط مارکدارارو حل کنی ، پس فقط یه بار دیگه تستارو( اونم همونطوری که گفتم تقسیم کن و سر هر آمون یه قسمتو ) کامل بزن ...
ولی جوری نشه که بخوای یه بار دوم تستای یه مبحثو بزنی و از تستای سایر مباحثی که یه بار هم تا حالا نزدی جا بمونی و به قولی به برنامه های دیگه ات نرسی ...

اینقد وسواس نداشته باشید دوستان سر تست ها ... توی آزموناتون به اندازه ی کافی دوره هم میکنید بابا ...

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من واسه عمومیام خیلی وقت کم میارم... آزمون امروزم کلی از ادبیات و چند تا از سوالای عربی رو وقت نکردم بزنم...
باید چی کار کنم؟؟؟ الان لازمه تست زمان دار بزنم؟؟

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

ضبدر میزنم سوالای وقت گیرو دیگه برنمی گردم
اصلا ضربدر زدن برام کابوس شده
خواب می بینم برگشتم سوالایی که ضربدر زدمو حل کنم نمیتونم هیچ کدومو حل کنم
اصلا رد شدن از سوالی که بلدم خیلی تو روحیه م تاثیر میذاره

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Enas :
من واسه عمومیام خیلی وقت کم میارم... آزمون امروزم کلی از ادبیات و چند تا از سوالای عربی رو وقت نکردم بزنم...
باید چی کار کنم؟؟؟ الان لازمه تست زمان دار بزنم؟؟

توی عمومی ها به نظر من از اون درسی شروع کنید که قوی ترید ...
اگه ادبیاتتون خیلی خوبه از ادبیات شروع کنید ، وگرنه به نظر من اشتباه ترین کار شروع کردن دفترچه ی عمومی از درس ادبیاته ...
بعد هم توی عربی ، یه متن درک مطلب دارید با یه سری سوال از توش و یه تستای اعراب و تحلیل صرفیش ، توی عربی اول همه ی تستا رو به جز تستای متن بزنید ، بعد برید سراغ تستای اعراب و تحلیل صرفی ( تجزیه و ترکیب هاش) و با توجه به اون فعل یا اسم یا حرفی که ازش سوال پرسیده شده جوابشون بدید ، که معمولن همه میگن و میدونن که نیازی نیست برای جواب دادن به این تستای اعراب و تحلیل متن ، خود متنو خونده باشید ، و بعدش اگه دیدید هنوز هم وقت واسه عربیتون مونده ( که قاعدتن باید مونده باشه :D) برید شروع کنید متن رو بخونید و به سوالای خود متن جواب بدید ...

واسه دینی که حرفی ندارم بزنم ;;) ...

واسه زبان هم ، توی کلوز اول یه بار سریع بخونیدش و یه نگاه به گزینه ها بندازید ، بعد شروع کنید انتخاب کنید گزینه ها رو .... توی درک مطلبش هم ، بعضیا یه بار تند تند روزنامه وار اول یه نگاه به سوالا میندازن و بعد شروع میکنن متنو خوندن ، این هم کار خیلی خوبیه ، فقط وقتی متنو دارید میخونید ، زیر چیزای مهمش ( با توجه به سوالایی که خونده بودید ) حتمن خط بکشید و نشه برید سوالو بخونید و هی بیاید بالا دوباره بگردید کجا بود و چی بود :D ...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

1. نمیتونم تاریخ ادبیاتو خلاصه نویسی کنم :(

2. ی چیزِ خیلی عجیب :P
من از اول سال تا الان هفتهه ای اول آزمونمو خیلی خوب خوندم هفته های دومشم بد نبود
این هفته خیلی خوب شروع نکردم. مشکلی برای خوندن درس ندارم. ولی نمیدونم چرا بعد 2-3 ساعت خوندن تازه با استراحت بینش، هم افت فشارخون دارم هم سرگیجه
خیلی منو نگران کرده برای درسام.
خیلی راه امتحان کردم که برطرف شه کمتر شده ولی بهتر نشده. بعد 2-3 ساعت اصلا نمیتونم بخونم. خیلی وضعیت بدیه...
چیکار کنم؟
کسی با این مشکل مواجه نشده؟ :(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ~DREAM~ :
1. نمیتونم تاریخ ادبیاتو خلاصه نویسی کنم :(

من از اول سال تا الان هفتهه ای اول آزمونمو خیلی خوب خوندم هفته های دومشم بد نبود
این هفته خیلی خوب شروع نکردم. مشکلی برای خوندن درس ندارم. ولی نمیدونم چرا بعد 2-3 ساعت خوندن تازه با استراحت بینش، هم افت فشارخون دارم هم سرگیجه
خیلی راه امتحان کردم که برطرف شه کمتر شده ولی بهتر نشده. بعد 2-3 ساعت اصلا نمیتونم بخونم. خیلی وضعیت بدیه...
چیکار کنم؟
برای تاریخ ادبیات میتونی از کتاب تاریخ ادبیات کلک معلم استفاده کنی.منبع خوبیه.

در مورد چیزهای دیگه که گفتی شاید استراحت مطلق 1یا نهایتا 2 روز برات خوب باشه.برای من که همینطور بود.

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از ~DREAM~ :
چیکار کنم؟
من خودم روز هاییکه مدرسه میرم اگه ظهر استراحت نکنم نهایتاً 4 ساعت میخونم ولی اگه 1 ساعت استراحت کنم حدود نیم ساعت بیشتر میخونم ولی اگه قشنگ 3 ساعت ظهر بخوابم مثلاً تا 5:30 اون وقت تا نصف شب بیدارم که ساعت مطالعم به 6 ساعت میرسه . هر چند زیاد شاید بخوابم ولی از اون طرف خیلی بیشتر میخونم.
به نقل از مهســـــــــــــا :
در مورد چیزهای دیگه که گفتی شاید استراحت مطلق 1یا نهایتا 2 روز برات خوب باشه.برای من که همینطور بود.
من اگه 2 روز مطلق استراحت کنم و هیچی نخونم دیوانه میشم . چون فکر این که الان دوستام دارن میخونن و من استراحت میکنم رو مغزم راه میره و همش فک میکنم الان کلی از رقبام عقب افتادم . خلاصه کلاً اون استراحت بهم نمیچسبه که هیچ کلی حالم بدتر میشه .

بالا