• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

سلام بر همه ی پشتیبانای عزیز! واقعا" نمی دونم چه طور باید ازتون تشکر کنم!بابا دمتون گرم! چند تا سوال دارم:

1. من آخرین آزمونم رو پیش بینی کردم که 4 ام بدم(کنکورمون 8 امه!) به نظرتون خوبه؟

2.من واقعا" همه سوالای فیزیک و ریاضی رو بلدم! اما مثلا" هیچ وقت تا حالا ریاضی رو بالاتر از 75 نزدم! قبل شروع آزمون به خودم میگم این آزمون ریاضی رو 75 میزنم بعد که شروع میکنم میبینم همشو بلدم با خودم میگم بیخیال برم برای بالای 80 :D ، دلم نمیاد رد کنم سوالا رو بعد به یه سری از سوالا نمیرسم ، کلیم غلطام میره بالا آخر سر درصدم میشه 65! شما این مشکلو داشتید؟ چطور حلش کردید؟

3. کلا" احساس می کنم خیلی به سبک سوالا وابستم! مثلا" یه آزمون دینی رو 85 میزنم، یه آزمون60! یا مثلا" شب آزمون امروز از رو سی دی عربی رو زدم، ترازم شد 8500 ، بعد امروز سر آزمون شدم7100!!! این طبیعیه یا فقط من این شکلیم؟!

4. این تکنیک زمان های نقصانی و ضربدر و منها رو تئوریشو خیلی قبول دارم! ولی واقعا" سر آزمون نمیشه اجراش کرد! شما تونستین اجرا کنید؟

5. شیمیم به نسبت سایر درسا ضعیفه! راهکاری برای این 2 هفته آخر میشناسین که بتونم شیمیمو بهتر کنم؟

6.خیلی دلم میخواد تست 55 تایی ریاضی بزنم! چه منبعی رو پیشنهاد میدید؟(بجز آزمون های کانون سال های قبل!)

7.کلا" اگه برگردید به 2 هفته قبل کنکور "دقیقا" چه کاری رو انجام میدادید؟!(کاری که انجام ندادید و پشیمون هستید!)

ببخشید که طولانی شد! به هر چند تاش که تونستید جواب بدید! منتظرم! ایشالا امتحانا تونم خوب بدید!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از 619 :
سلام بر همه ی پشتیبانای عزیز! واقعا" نمی دونم چه طور باید ازتون تشکر کنم!بابا دمتون گرم! چند تا سوال دارم:

خسته نباشین واقعا :)

1. من آخرین آزمونم رو پیش بینی کردم که 4 ام بدم(کنکورمون 8 امه!) به نظرتون خوبه؟

پیشنهاد میشه هفته آخر دیگه کنکور جدید ندین و همون قبلیهارو دوره کنین و کلا هفته آخر همه کتاباتونو یه بار تورق سریع داشته باشین روشون و نکاتتونو بخونین و اینا

2.من واقعا" همه سوالای فیزیک و ریاضی رو بلدم! اما مثلا" هیچ وقت تا حالا ریاضی رو بالاتر از 75 نزدم! قبل شروع آزمون به خودم میگم این آزمون ریاضی رو 75 میزنم بعد که شروع میکنم میبینم همشو بلدم با خودم میگم بیخیال برم برای بالای 80 :D ، دلم نمیاد رد کنم سوالا رو بعد به یه سری از سوالا نمیرسم ، کلیم غلطام میره بالا آخر سر درصدم میشه 65! شما این مشکلو داشتید؟ چطور حلش کردید؟

فکر میکنم همه این مشکلو تو یه برهه ای داشته باشن.آدم دوست داره همه رو جواب بده بدون فکر کردن به عواقبش که مثلا به سوالات بعدی نمیرسه و اینا... اما باید به خودتون بقبولونین که اگر این کار درست بود تا الان نتیجه داده بود :) من وقتی شروع کردم روش زمانهای نقصانی کانون رو پیاده کردن خیلی سختم بود و زورم میومد که سوالایی که بلدمو رد کنم!اما نتیجه ش رو که دیدم دیگه زورم نیومد

3. کلا" احساس می کنم خیلی به سبک سوالا وابستم! مثلا" یه آزمون دینی رو 85 میزنم، یه آزمون60! یا مثلا" شب آزمون امروز از رو سی دی عربی رو زدم، ترازم شد 8500 ، بعد امروز سر آزمون شدم7100!!! این طبیعیه یا فقط من این شکلیم؟!

خب این که طبیعیه!سطح سوالات همیشه یه جور نیستن که!حتی رتبه های تک رقمی هم اینجور نیستن که تو همه آزمونها یه درصدو کسب کنن! (دوست من که تک رقمی بود که اینجور نبود حداقل!)

4. این تکنیک زمان های نقصانی و ضربدر و منها رو تئوریشو خیلی قبول دارم! ولی واقعا" سر آزمون نمیشه اجراش کرد! شما تونستین اجرا کنید؟

تمرین کنین.اگر تمرین کنین میشه ازش استفاده کرد.واسه من معجزه کرد!من همه ش وقت کم میاوردم اما این روشها باعث شد دیگه وقت کم نیارم و تراز کانونم یهویی از 7200 برسه به7900

5. شیمیم به نسبت سایر درسا ضعیفه! راهکاری برای این 2 هفته آخر میشناسین که بتونم شیمیمو بهتر کنم؟

سبک سوالات شیمی و مباحثی که ازش سوال داده میشه یه جورایی خیلی تکرارین!اگر سوالات رو طبقه بندی کنید و برید همون مبحثایی رو بخونید که تو کنکورهایی که میدید اشتباه می زنید فکر میکنم خیلی موثر باشه

6.خیلی دلم میخواد تست 55 تایی ریاضی بزنم! چه منبعی رو پیشنهاد میدید؟(بجز آزمون های کانون سال های قبل!)

نمیدونم متاسفانه!

7.کلا" اگه برگردید به 2 هفته قبل کنکور "دقیقا" چه کاری رو انجام میدادید؟!(کاری که انجام ندادید و پشیمون هستید!)

من کار جدیدی نمیکنم! همون کاری که کردم خوب بود!خوندن تاریخ ادبیات + آرامش دادن به خودم + خوندن چندین باره خلاصه هام + تورق سریع همه کتابها + قرآن خوندن :) آهان دینی! اگر برمیگشتم عقب حتما دینی رو تو این 2 هفته میخوندم! من درصد دینیم خیلی اومد پایین به این خاطر که همه شو یادم رفته بود!چون این 2 هفته آخر اصلا دینی نخوندم.
ببخشید که طولانی شد! به هر چند تاش که تونستید جواب بدید! منتظرم! ایشالا امتحانا تونم خوب بدید!

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

امروز فهمیدم که اگه تو یه درس چند تا سوالو پشت سر هم بلد نباشم نمی تونم آرامشمو حفظ کنم!
امروز داشتم سوالای 89 داخلو میزدم، من معمولا فیزیکو از آخر شروع میی منم به حل کردن چون سوالای پیشو بیشتر بلدم، امام امروز خیلیلشو نتونستم حل کنم، اعصابم خورد شد رفتم سراغ شیمی بعد که برگشتم سر فیزیک همچنان اعصابم خورد بود و حوصله نداشتم سوالا رو بخونم حتی حوصله نداشتم برم سراغ سوالای علامت دار ریاضی!!!
این شد که هم ریاضیم و هم فیزیکم حدود 20 درصد نسبت به آزمونای قبلیم اومد پایین تر!!
چیکار کنم حالا؟

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ghasedak3731 :
امروز فهمیدم که اگه تو یه درس چند تا سوالو پشت سر هم بلد نباشم نمی تونم آرامشمو حفظ کنم!
امروز داشتم سوالای 89 داخلو میزدم، من معمولا فیزیکو از آخر شروع میی منم به حل کردن چون سوالای پیشو بیشتر بلدم، امام امروز خیلیلشو نتونستم حل کنم، اعصابم خورد شد رفتم سراغ شیمی بعد که برگشتم سر فیزیک همچنان اعصابم خورد بود و حوصله نداشتم سوالا رو بخونم حتی حوصله نداشتم برم سراغ سوالای علامت دار ریاضی!!!
این شد که هم ریاضیم و هم فیزیکم حدود 20 درصد نسبت به آزمونای قبلیم اومد پایین تر!!
چیکار کنم حالا؟

دوباره بشین همونو بزن....منتها حداقل یکی دو روز با بار قبلی که زدی اختلاف زمانی داشته باشه این بار!
این چیزا پیش میاد، مخصوصا تو آزمونای غیر حضوری و کنکورایی که از خودت میگیری...
به دلت بد راه نده! :)

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من دقت کردم دیدم تو عمومی با مشکل وقت مواجه میشیم و نمیتونم کنترلش کنم مخصوصاً ادبیات بعد الان میخام 5 تا تست زبان فارسی رو نزنم چون تا الانم نخوندمش سخت هم هست احتمال اشتباه بالایه ! بعد به جاش میخام بقیه تست ها رو بزنم دقت کردم دیدم درصدم خیلی پایین نمیاد ولی میترسم فردا سر جلسه بقیه تستا ادبیات سخت باشه و همین زبان فارسی آسون باشه بعد کلی پشیمونی بار بیاد ! الان 2 دل شدم ! چه کار کنم /

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ali 73 :
من دقت کردم دیدم تو عمومی با مشکل وقت مواجه میشیم و نمیتونم کنترلش کنم مخصوصاً ادبیات بعد الان میخام 5 تا تست زبان فارسی رو نزنم چون تا الانم نخوندمش سخت هم هست احتمال اشتباه بالایه ! بعد به جاش میخام بقیه تست ها رو بزنم دقت کردم دیدم درصدم خیلی پایین نمیاد ولی میترسم فردا سر جلسه بقیه تستا ادبیات سخت باشه و همین زبان فارسی آسون باشه بعد کلی پشیمونی بار بیاد ! الان 2 دل شدم ! چه کار کنم /

شما باید همه چیو بخونی! زبان فارسی واقعا آسونه و مشکل از زبان فارسی نیست، مشکل مدیریت نکردن وقته...باید بتونین وقتتونو مدیریت کنین...
مثلا تستای وقت گیرو بذارین آخر بزنین...زیاد رو یه تست وقت نذارین تو عمومیا...بعدا که بعضی از تستا رو رد کردین و عمومیا تموم شد، برگردین و تا اونجا که میتونین تستای نزده رو بزنین.
زیادم از خودتون توقع نداشته باشین که باید مثلا دین و زندگی رو تمام و کمال بزنین! یکی دوتا تست نزن تو عمومیا چیز معمولی و عادی ایه... :)

پس بشینین و همه رو کار کنین...اگه سخت و وقت گیر بودن تستای زبان فارسی، جا بذارین و مثل بالا عمل کنین.

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من نمیدونم چرا تو زبان انگلیسی و ادبیات هر چی میزنم به در بسته میخوره :( ینی وسط آزمون میگم این بار ادبیات خیلی خوب میشه بعد میام صحیح میکنم میبینم کم شده چه جورم :( زبان انگلیسی که دیگه :(( با اطمینان 100 درصد تست رو جواب میدم بعد میبینم اشتباهه :O اصن الان یه دلهوره که نکنه تو کنکورم این جوری شه و همش اشتباه شه حالا ادبیات رو میشه یه کاریش کرد ولی زبان به شدت داره اذیت میکنه ، نمیدونم چه کار کنم ؟
این قرابت های خارج کشور یه جوریه اصن ! خعلی سوالا قرابتش مسخره ی !

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

اتفاقازبانوراحت ترازادبيات ميشه بالازد!
من زبانوتوآزمونام 80بالاميزنم اماادبياتموخودموبکشم يعني نهايت مخ روبزارم آخرش2تاآرايه،2تاقرابت و2تازبان فارسي اشتباه ميزنم،املاهم ک نميزنم!درصدام حول 60وخيلي وقتاکمترميشه!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از ninja :
اتفاقازبانوراحت ترازادبيات ميشه بالازد!
من زبانوتوآزمونام 80بالاميزنم اماادبياتموخودموبکشم يعني نهايت مخ روبزارم آخرش2تاآرايه،2تاقرابت و2تازبان فارسي اشتباه ميزنم،املاهم ک نميزنم!درصدام حول 60وخيلي وقتاکمترميشه!
من زبان افتضاحه در حدی که نمیشه توصیف کرد

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بچه ها یه سوال ! سطح سختی سوالات 89 و 90 به جز درس ادبیات به نظرتون فرقی دارن تو درس های دیگه هم ؟! :D

من 89 داخل و خارج رو که زدم خیلی خوب دادم هر 2 شون رو ... امروز 89 خارجم تقریبا بهترین و متعادل ترین درصد هام بودن !!! :D

اما 90 داخل رو زیاد جالب ندادم !! :D

درصد های 88 و اینام هم به 89 هام نزدیک تر بودن تا 90 داخل ... ! :D

یعنی در این حد که من شیمیم بدک نیست و زیاد مشکلی ندارم ... بعد همه هم میگن 90 شیمیش از 89 و 88 آسون تر بوده و آمار های ته کتاب دور دنیا هم همینو میگه !! :D
ولی نمیدونم چرا مثلا شیمی 89 داخل رو 78 و 89 خارج رو 90 زدم !! بعد شیمی 90 رو 67 زدم !!!! #-o :D

بقیه درس ها هم از اون چیزی که انتظار داشتم تو اون 90 داخل کمتر زدم ... :D

بعد نکته ی جالب ترش اینجا بود که واسه آزمون 90 داخل همه ی بچه ها میگفتن کانون همه سوال های رو سوزونده و به درد نمیخوره و این حرف ها !! آخه خیلی تو سوالات توی توی سالش کانون از 90 آورده بود ... :D

الان من واقعا نمیتونم تحلیلی انجام بدم که چرا ... :))

• لایک
امتیازات: ail73

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

90 داخل رو منم دیروز دادم ریاضیش واسه من نسبت به همه آزمون های جامع و کنکورایی که داده بودم سخت تر بود و درصدم حدود 20 تا پایین اومده بود خیلی جا خوردم

شیمیش به نظر من آسون تر از 89 و 88 بود یعنی از لحاظ بار علمی خوب بود مطالب رو پوشش میداد اما خب آسون بود من فقط چند تا محاسباتی نزدم و غلط نداشتم شد 85
نزده هامم مال این بود که ترجیح دادم برگردم ریاضیامو بزنم ریاضی من خیلی نزده داشتم درصدمم خیلی داغون شد حالم گرفته شد بعد آزمون دیدم اون چند تا سوال شیمیشم همچین سخ نبود

ادبیاتش هم که میگن سخته فقط از یه منظر سخته اونم اینکه همش این بود که تعداد میخواست که از بین چی چی های زیر چند تاش درسته یا نادرست و شمارشی هاشم طولانی بود من توی ادبیات هر چی نزده داشتم مال زبان فارسی بود و همیشه هم همین زبان فارسی ...

حالا هم جامع قلمو میخوام ندم 3 تا خارج از کشور هم بدم و وقتمو بذارم رو نواقص ریاضی و فیزیک و از عمومی ها هم تاریخ ادبیات و زبان فارسی راسیاتش دیگه رتبه و قلم من فکر می کنم فایده نداره خانوم مهســــــــــــــا هم گفتن من حرفشونو کاملا قبول دارم

نیما: آدم جو آزمون یه طوره که یه وقتایی یه سوالای آسونو اشتباه جواب میده یا نمیزنه واسه همه اتفاق افتاده خود من همین ریاضیاشو یه اتفاقاتی افتاد که هیچ وقت نمی افتاد چند تا سوالو درست نخونده بودم سوتی محاسباتی هم زیاد داشتم قبلا" نداشتم اینا مشکلات گذریه این نیست که بعد این همه وقت یهو به وجود بیاد من دوباره نشستم ریاضیاشو حل کردم و دیدم 3 تا دونشو واقعا نمی تونم حل کنم اما بازم میگم حال منم خیلی گرفتس بعد این چند تا بد بیاری پشت سر هم اما تا هشتم چیزی باقی نمونده که بخوایم اینا رو تحلیل کنیم

من اگه جای تو بودم همه غلطا و نزده هامو دوباره میشستم تو زمان درستش (واسه هر کدوم یه دقیقه) حل می کردم اگه مشکل نبود میرفتم سر مشکلات واجب تر اگه هم مشکل بود شیمی میخوندم

اما خب مطمئنن کنکوری های سال پیش نظرات بهتری دارن

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من هنوز 90 رو ندادم ولی با این حرفا شما ها این جوری شدم :-ss ینی خیلی سخت بود 90 ؟
من فقط دعا میکنم ادبیات مثه 90 نباشه که شمارشی باشه چون خیلی سخت میشه و اگه یکی رو نتونی تشخیص بدی کارت تمومه !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

90 سخت بود...برای همه سخت بود!
و بیش از سخت بودن متفاوت بود...
هرچند شبیه ترین بود به 89 و بی شباهت بود به کنکورهای قبل از 89...
از افت درصدهاتون وحشت نکنین!چون درصدهای همه همونقدر افت کرده و رتبه ای که تو کنکو رهای قبل از 89 با درصد 80 میشد آورد تو کنکورهای 89 و 90 با درصدهای 60 میشد آورد...
پس وحشت نکنین از افت درصدها و حتی از افت تخمین رتبه تون...
من ریاضی همه کنکورهارو بالای 80 میزدم.کنکور 89 زدم 58 و کنکور 90 زدم 55!
با درسهای دیگه میشه جبران کرد...
فیزیک من جبران کرد ریاضیم رو...
هول نکنین کلا...
:)
تنها چیزی که مهمه کنکور 8-9 روز دیگه تونه! اینا هیچ کدوم نه مهمن نه ملاک :)

من سعی میکنم فردا بعد از امتحان ریاضی 2م توصیه های هفته آخرو بذارم :)
واسه امتحان منم دعا کنین بچه ها :D

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

ی سوال:من به علت زیغ!وقت 910خارجو فاکتور گرفتم ضرر کردم؟!

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

به نقل از داماد مسعودی :

من کنکورا رو میزدم دیدم سوالای خارج هر سال خیلی شباهت داره به کنکور داخلی سال بعدش. شیمیش خصوصا...

• لایک
امتیازات: Z.n
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از داماد مسعودی :
خارج 90 رو؟!!!!!
حتماااااااااااااااااا بزنید اونو!!!!
از داخل 90 مهمتر خارجشه!!!

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

من یه مشکلی که دارم اینه که عمومی ها رو باانرژی جواب میدم، بعد میرسم به ریاضی بازم یه کم انرژی دارم ، بعد سر فیزیک کلا نمیفهمم وقتم چطوری میره! برای شیمی هم که اصلا" خوابم میاد!:D نمی دونم الآن چون تو خونه آزمون میدم اینجوری میشه یا ممکنه سر کنکور هم همین اتفاق بیافته!

[/quote]
به نقل از داماد مسعودی :
91 یا 90؟!!!من چند روز پیش هم رو سایت کانون دیدم که با بچه های سال پیش مصاحبه کرده بودن، بعد یکیشون گفته بود خارج از کشور 90 رو یک هفته مونده به کنکور زدم! یعنی پارسال خارج از کشور 90 رو داشتن! ممکنه خارج از کشور امسال هم برگزار شده باشه و سوالاش گیر بیاد؟!!!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

بابا بیخی ...!! کنکور خارج که زود تر یرگزار نمیشه فقط یه چند ساعت اختلاف زمانی داره در حد چند ساعت که وقتی شما بری سر جلسه یه چند ساعت بعد یا قبلش اونا میرن که در حال نمیشه سولاشون رو قبل کنکور گیر آورد !!! حالا اگه کسی گیر آورد ما هم خریداریم :D

پشتیبان کانون گفت میتونی آزمون فردا یه کنکورو برداری بیاری باسه خودت بدی به جا آزمون کانون . این کارو کنم چون 2 تا 90 هنوز مونده این جوری یکی جلو می افتم تازه دوباره کانون تو روحیه تف نمیکنه

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

به نقل از 619 :
91 یا 90؟!!!من چند روز پیش هم رو سایت کانون دیدم که با بچه های سال پیش مصاحبه کرده بودن، بعد یکیشون گفته بود خارج از کشور 90 رو یک هفته مونده به کنکور زدم! یعنی پارسال خارج از کشور 90 رو داشتن! ممکنه خارج از کشور امسال هم برگزار شده باشه و سوالاش گیر بیاد؟!!!
منظورش 89 بوده.اشتباه نوشته بودند.

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

الان یه مشکلی هست تو کنکور 90 به خصوص عربیش :
1) خوب اونایی که کنکور 90 ریاضی رو خوندن متوجه شدن که سوال 29 با تغییر گزینه ها سوالا اشتباه میشه . تو کنکور هم که دفتر چه ها 4 دسته اس و تو هر دفترچه جا گزینه ها فرق داره با این وجود فقط کسی که دفترچه اصلی ینی A دستش باشه میتونه سوالو جواب بده البته شاید بقیه هم یتونن جواب بدن ولی خیلی سخت میشه ! خوب این نامردیه !
2) متن عربی سوالای درک مطلبش خیلی افتضاحه .
ترجمه قسمتی از متن : " برخی عنکبوت ها به ساختن توری که حجم آن فقط برای عبور یک عنکبوت کافی است ، اقدام میکنند و این تور یا بر روی شاخه ها آویخته می شود یا در شکاف های زمین و .... "
سوال 34 گفته چرا عنکبوت تارش رو کوچیک میسازه که اصن تو متن به این موضوع اشاره نشده و فقط گفته گفته که تارش کوچیکه !
بعد گزینه ها : یکیش این بود : شکار نتواند فرار کند و یکی دیگه : بر شاخه ها و درختان آن را آویزان کند ! خوب الان اگه بخوایم نیگا متن کنیم دومی درست تر میزنه تا اولی در حالیکه اولی جوابه !
سوال 35 : چرا تور بر شاخه ها آویخته می شود یا در شکاف زمین انداخته می شود؟
بازم تو متن هیچ اشاره ای نشده . و فقط گفته تارش رو این جا ها میسازه !!!
گزینه ها :
1) زیرا عنکبوت می خواهد با پنهان کردنش از چشم های دشمنان مخفی باشد
2) زیرا مکان زندگی عنکبوت بین درختان و گیاهان است
3) تا شکار احساس نکند که به منطقه خطر نزدیک شده است
4)تا این که شکار عنکبوت را نبیند تا آن را بگیرد و بخورد
خوب خداییش اینا همشون درست میزنه وقتی تو متن چیزی نگفته هر کدوم میتونه درست باشه !!
سوال 36
کدام صحیح است :
1)هرگاه شکار وارد تور شود چیز دیگری نمیتواند به آن وارد شود : خوب گفتیم تار کوچیکه و اون آخراش هم میگه بعد از شکار تور را ترمیم میکند تا برای شکار بعدی آماده شود پس میتونیم این نتیجه رو بگیریم
2)عنکبوت همان طور که صید می کند ، صید می شود این از آن چیز هایی هست که هیچ چاره ای بر آن نیست : خوب اینم که تو متن نیس فقط گفته عنکبوت با غده های سمی با دشمناش مبارزه میکنه بعد استدلال طراح اینه که چون دشمن داره پس ممکنه شکار بشه بالاخره !
3)عنکبوت داخل تور برای آمدن شکار منتظر می ماند : خوب تو متن گفته عنکبوت میره یه گوشه ی تار پس هنوز داخل تورِ و تور بیرون که نرفته پس اینم درسته
4) هیچ امکانی برای شکار حشرات جز راه تور نیس: چون متن در مورد عنکبوته پس اگه منظورش عنکبوت باشه میتونه درست باشه ولی چون یکم حالت کلی داره حالا اینو میتونیم غلط بگیریم !

الان شما ها توجیح درستی برای این سوالا دارین ؟؟!!!

بالا