• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

من الان رفتم آزمونای جامع سنجش رو ثبت نام کنم مهلت اولیش تموم شده بود، خییییییییییلیییییییی ناراحتم....
ممکنه مهلتشو تمدید کنن؟؟؟ اگه این آزمونو ندم خیلی بد می شه؟؟؟
آخه آزمونی که 25فروردینه چرا مهلت ثبت نامش تا 16اسفنده؟؟؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

اره ممکنه تمدید شه
اگرم نشد اشکال نداره
مهم بود اما فلن نمیشه کاریش کرد
سعی کن با یکی از دوستات که نمیره یا... جاتو عوض کنی
اگرم نشد نمونه سوالش و بگیری و شرایط ازمون و فراهم کنی و ازمون بدی

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از نــيما :
میگم یک سوال کلی ...
تو آزمون اصلی و کنکور اصولا در چه صورتی میشه آدم جاش رو عوض کنه ؟!
مثلا اگه یکی پشت سر آدم و با فاصله ی کم نشسته باشه و عادت(!) داشته باشه سوالات رو بلند بخونه و راه حل هاش رو هم بلند بلند با خودش تکرار کنه در حال نوشتن ...
و بعد از چند بار تذکر دوستانه و خواهش و التماس و حتی توهین (!) باز هم خفه نشه به دلیل عادتش ... :-" :D
میشه آدم جاش رو عوض کنه دیگه ایشالله ؟!؟! هوم ؟!؟! #-o :D

آزمون امروزم رو رسما به خاطر همچین موضوعی گند زدم !! یعنی در حدی که 700 تا ترازم اومد پایین !!!!! :D
بعد جالبیش اینجا بود که تو اون کلاس و محل آزمونمون هم صندلی خالی دیگه ای نبود که جام رو عوض کنم ...
در جواب اعتراض به مسئولین هم میگن عیب نداره !! الان باید عادت کنین که اگه کنکور یه وقت ...

میخوام ببینم این اگر واقعا ممکنه ؟!! یعنی نمیشه اینجور مواقع و موارد مشابه تو کنکور آدم جاش رو عوض کنه ؟!؟! :D
ما که به این موضوع عادت کردیم یعنی وقتی میریم سر جلسه آزمون فقط بچه های مدرسه خودمون سوالا رو حل میکنن بقیه همه صحبت میکنن و شلوغ اصلاً یه وضعی که خدا میدونه وقتی داری سوال رو میخونی باید 10 بار بخونی تا بفهمی چه کار شد ؟؟!! اصلاً نمیشه تمرکز کرد .. پشتیبان ها هم هیچ کار نمیکنن..

من یه مشکلی دارم این که هر وقت باسه این آزمونا که حالت جمع بندی داره خیلی میخونم به قول معروف دیگه فول میشم بدتر میکنم تا بهتر نمیدونم چرا ؟ ولی وقتی یه آزمون رو اصلاً خوب نمیخونم خیلی بهتر میشه این موضوع دیگه از اول سال بهم ثابت شده ..
خیلی میترسم که این زمون ها هم خراب بشه یعنی اگه این 2 تا هم خراب بشه من که دیگه ...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

آزمون جامع اول سنجش که 25 فروردینه اینو که خیلی سخت میشه بش رسید! برنامه کانون تا 7 فروردین زوج پایه بعدشم 18 ام پیش یکه تا جایی که من میدونم تو یه هفته که پیش 2 و اون یه زوج کامل نمیشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Enas :
من الان رفتم آزمونای جامع سنجش رو ثبت نام کنم مهلت اولیش تموم شده بود، خییییییییییلیییییییی ناراحتم....
ممکنه مهلتشو تمدید کنن؟؟؟ اگه این آزمونو ندم خیلی بد می شه؟؟؟
آخه آزمونی که 25فروردینه چرا مهلت ثبت نامش تا 16اسفنده؟؟؟
به شخصه به هیچ عنوان آزمونای سنجش رو توصیه نمی کنم!
به خصوص اولیش که اصلا هیچی!!!قبل از اینکه جمعبندی کنین میرین آزمون میدین روحیه تون داغون میشه!همون بهتر که اسم ننوشتی اونو!!!
به نقل از پگاه :
آزمون جامع اول سنجش که 25 فروردینه اینو که خیلی سخت میشه بش رسید! برنامه کانون تا 7 فروردین زوج پایه بعدشم 18 ام پیش یکه تا جایی که من میدونم تو یه هفته که پیش 2 و اون یه زوج کامل نمیشه
من یه مشکلی دارم این که هر وقت باسه این آزمونا که حالت جمع بندی داره خیلی میخونم به قول معروف دیگه فول میشم بدتر میکنم تا بهتر نمیدونم چرا ؟ ولی وقتی یه آزمون رو اصلاً خوب نمیخونم خیلی بهتر میشه این موضوع دیگه از اول سال بهم ثابت شده ..
خیلی میترسم که این زمون ها هم خراب بشه یعنی اگه این 2 تا هم خراب بشه من که دیگه ...
[/quote]
دلیلش شاید این باشه که فکرمیکنین بلدین و تعداد تستای بیشتری رو سعی میکنین جواب بدین بعد تعداد غلطهاتون میره بالا!این نشونه عدم تسلط و عدم تمرکز هست که دفعه های اول جمعبندی طبیعیه!
به نقل از نــيما :
میگم یک سوال کلی ...
تو آزمون اصلی و کنکور اصولا در چه صورتی میشه آدم جاش رو عوض کنه ؟!
مثلا اگه یکی پشت سر آدم و با فاصله ی کم نشسته باشه و عادت(!) داشته باشه سوالات رو بلند بخونه و راه حل هاش رو هم بلند بلند با خودش تکرار کنه در حال نوشتن ...
و بعد از چند بار تذکر دوستانه و خواهش و التماس و حتی توهین (!) باز هم خفه نشه به دلیل عادتش ... :-" :D
میشه آدم جاش رو عوض کنه دیگه ایشالله ؟!؟! هوم ؟!؟! #-o :D

آزمون امروزم رو رسما به خاطر همچین موضوعی گند زدم !! یعنی در حدی که 700 تا ترازم اومد پایین !!!!! :D
بعد جالبیش اینجا بود که تو اون کلاس و محل آزمونمون هم صندلی خالی دیگه ای نبود که جام رو عوض کنم ...
در جواب اعتراض به مسئولین هم میگن عیب نداره !! الان باید عادت کنین که اگه کنکور یه وقت ...

میخوام ببینم این اگر واقعا ممکنه ؟!! یعنی نمیشه اینجور مواقع و موارد مشابه تو کنکور آدم جاش رو عوض کنه ؟!؟! :D
من سر کنکور جامو عوض کردم :D صندلیم خوب نبود گفتم جامو عوض کنین اونام عوض کردن!
دیگه اینجوریام نیست که نشه کاریش کرد!ولی واقعا یه سری چیزارو نمیشه کاریش کرد!مثل نور و آفتاب و سرما و گرما و اینا!اصلا هم مهم نیستن!وقتی بشینی سر کنکور این چیزارو یادت میره کلا!!! من درست جلو کولر بودم!اما اصلا نفهمیدم هیچی !بعد که تموم شد دیدم همه بدنم یخ کرده!دستام واقعا بی حس شده بود! اما اصلا نفهمیدم اینو موقع کنکور!
به نقل از Enas :
من آزمونای ترم1 و جمع بندی ترازم حدود7300 بود ولی ترم2 با این که بیشتر می خونم ترازم حدود 6900 میشه :(( :(( :((
حالا به نظرتون بهتره درسایی رو که تو این آزمونای آخر درصدم کم بوده بخونم یا ترم1 رو دوره کنم؟؟

من تو طول سال ادبیات رو خیلی کم خوندم. به نظرتون لازمه گاج سبز رو بخونم؟؟ یا فقط واژه هاو توضیحات و تاریخ ادبیات رو از رو کتابم بخونم؟؟
ترم 2 رو باید بخونی!!!!
درمورد ادبیات من نظر ندم بهتره :D

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از مهســـــــــــــا :
ترم 2 رو باید بخونی!!!!
یعنی برنامه کانون رو بگذارم کنار و ترم1رو دوره نکنم؟

برای دوره ی درسا مثلا شیمی لازمه کل مبتکرانو بخونیم یا خلاصه هامون کافیه؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Enas :
یعنی برنامه کانون رو بگذارم کنار و ترم1رو دوره نکنم؟

برای دوره ی درسا مثلا شیمی لازمه کل مبتکرانو بخونیم یا خلاصه هامون کافیه؟؟
نهههههههههههههه!
اصلا منظورم این نبود.
با برنامه کانون پیش برو
عید واسه دوره هست
دوره پیش1 و پایه!!
عین برنامه کانون بخون!
برای شیمی هم بستگی به خودت و وقتی که درای داره!من کل مبتکران رو خوندم و خلاصه نویسی مجدد کردم!

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

برای ادبیات اصلا لزومی نداره گاج سبزو بخونید.یعنی خیلی وقتتون رو میگیره.شما بیشتر مبحثی بخونید.لغات و معنی و امثالش.به جای گاج میتونید و بهتره کتاب زرد کانون رشته ریاضی و هنرو بخونید.چون تو دوران جمع بندی برای این رشته ها وقت ندارید تستاشو بخونید.تو جمع بندی شما کارتون اینه که کنکور داخل و خارج و شبیه سازو بخونید.پس الان کتاب زردو بخونید

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

براي قوي کردن فيزيک چيکاربايدکرد؟
تاحالاهرراهي رفتم آخرش همون قدرگندميزنم فيزيک رو!اعتمادبنفسموشديدکم کرده!
ميشه يکي ي راه خوب بگه؟

• لایک
امتیازات: psi-3

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

فیزیک رو تشریحی و تمرینی بخونید‏!اگه وقت دارید مسائل آخر فصل کتاب درسی رو حتما تمرین کنید.یعنی کامل درک کنید.منظورتون از گند زدن چیه؟منم تو فیزیک ضعیف بودم ولی به یه حدی قانع شدم تا با درس دیگه ای که تو اون درس قوی هستم جبرانش کنم.ولی یه سری مباحث تو فیزیک هس که راحت میشه پاسخ داد تو کنکور.مثلا پیش 2

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ninja :
براي قوي کردن فيزيک چيکاربايدکرد؟
تاحالاهرراهي رفتم آخرش همون قدرگندميزنم فيزيک رو!اعتمادبنفسموشديدکم کرده!
ميشه يکي ي راه خوب بگه؟
من هم خیلی ضعیف بودم تا عید تو فیزیک!درصدای کانونم رو 40 بود :D اما تو فروردین یه کاری کردم که این درس شد نقطه قوتم تو کنکور...
ولی چون شما رشته ت تجربی هست روش من به دردت نمیخوره!چون خیلیییی وقت میگیره و فکر میکنم وقتی که من واسه فیزیک گذاشتمو شما اگه واسه زیست بذاری خیلی مفیدتر باشه

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

من زمانوجوري تقسيم بندي ميکنم که زيست بين 80،90بزنم امافيزيکم بين 50،60ميشه!
بعدوقتي کم ميشه اصلاحس اينوازآدم ميگيره که بابقيه جبران کنه!
بعدالان براي جمع بندي من فقط ستاره دارهاي گاج روميزنم!اماهمين سوالارواگه سرکانون بدم عمرانميتونم حل کنم!وقتموميزارم روشون براي شيمي که ضريبش خيلي بيشترازفيزيکه وقت کم ميارم!!!
بعدفک ميکنم شيميم هم ضعيفه درصورتي که شيميودوست دارم وميخونم

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

واسه هندسه پایه، من اگه از روی درسنامه های گاج تو پاسخ تشریحی هاش بخونم و نکته ها و فرمولاشو یه جا بنویسم بعدش فقط سؤالای کنکور رو حل کنم، کفایت میکنه؟

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

شما به ترتیب قوی بودنتون تو درسا میتونید ترتیب دفترچه رو تغییر بدید.یعنی اگه شیمیتون بهتر از فیزیکه اول ش بزنید بعد ف‏!ولی اینو از الان تمرین کنید.کلا هر تغییر و هر تکنیک و استراتژی دارید از الان تا کنکور تمرین کنید.یهو سر جلسه ابتکار به خرج ندید که ممکنه دردسرساز بشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :
واسه هندسه پایه، من اگه از روی درسنامه های گاج تو پاسخ تشریحی هاش بخونم و نکته ها و فرمولاشو یه جا بنویسم بعدش فقط سؤالای کنکور رو حل کنم، کفایت میکنه؟
سوالاشم حل میکنی دیگه؟!
اگه سوالاشو حل کنیو ت لاش کنی خودت حلشون کنی و بعد اگه نشد به جوابها مراجعه کنی،بله کفایت میکنه :)

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مهســـــــــــــا :
سوالاشم حل میکنی دیگه؟!
اگه سوالاشو حل کنیو ت لاش کنی خودت حلشون کنی و بعد اگه نشد به جوابها مراجعه کنی،بله کفایت میکنه :)
اگه اون تلاشه رو نکنيم کفايت نمي کنه؟ :-" من اکثرا زورم مياد رو يه سوال زياد وقت بذارم زود ميرم سراغ جوابش ! مخصوصا هندسه که اصولا چيز خاصي به ذهنم نمي رسه :-"
من اون موقعي که بايد کتابارو مي خوندم تنبلي کردم و نخوندم و به جاش تست زدم، حالا که بايد تست بزنم مي بينم که نمي شه بايد کتابارو بخونم و الان شروع کردم دارم فيزيک 3 رو از رو کتاب مي خونم، البته تا جايي که بتونم تست هم ميزنم، فعلا نتيجه ش اينه که احتمالا به بعضي درسا نميرسم. ولي خوب ميخوام رو فيزيک و عربي سرمايه گذاري کنم.
به نظرتون عاقبت خوبي در پيش دارم؟ :-s

• لایک
امتیازات: psi-3
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ghasedak3731 :
اگه اون تلاشه رو نکنيم کفايت نمي کنه؟ :-" من اکثرا زورم مياد رو يه سوال زياد وقت بذارم زود ميرم سراغ جوابش ! مخصوصا هندسه که اصولا چيز خاصي به ذهنم نمي رسه :-"
من اون موقعي که بايد کتابارو مي خوندم تنبلي کردم و نخوندم و به جاش تست زدم، حالا که بايد تست بزنم مي بينم که نمي شه بايد کتابارو بخونم و الان شروع کردم دارم فيزيک 3 رو از رو کتاب مي خونم، البته تا جايي که بتونم تست هم ميزنم، فعلا نتيجه ش اينه که احتمالا به بعضي درسا نميرسم. ولي خوب ميخوام رو فيزيک و عربي سرمايه گذاري کنم.
به نظرتون عاقبت خوبي در پيش دارم؟ :-s
خوندن جواب های سوالات هندسه بدون اینکه روشون وقت بذاریو ت لاش کنی حلشون کنی هیییییییییییچ ارزشی نداره!!
میرسی!
من عید هم از رو همه کتابا خوندم و هم همه تستامو کامل کردم و یه سری تستهارو از اول همه شو زدم!!

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

واسه دینی لازمه نکات آیه هارو از کتاب تست بخونیم؟؟ فقط آیه ها رو حفظ کنیم کافی نیست؟؟ تست چطور؟؟ لازمه؟؟
الان چند ساعت درس بخونیم خوبه؟؟

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

آيه هاروحفظ نکنيم مشکل پيش مياد؟
من امسال نميدونم چرااصلاحفظياتم صفرشده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Enas :
واسه دینی لازمه نکات آیه هارو از کتاب تست بخونیم؟؟ فقط آیه ها رو حفظ کنیم کافی نیست؟؟ تست چطور؟؟ لازمه؟؟
الان چند ساعت درس بخونیم خوبه؟؟
بله نکته و تست هم لازمه.حفظ تنها کافی نیست.
آخه ساعت مطالعه که چیز ثابتی نیست!!
من پارسال اینوقت هیچی نمیخوندم :D
تو فروردین تا وسط اردیبهشت 12-13 ساعت میخوندم!!
اصلا ثابت نیست این چیزا!واسه هرکسی فرق میکنه
به نقل از ninja :
آيه هاروحفظ نکنيم مشکل پيش مياد؟
من امسال نميدونم چرااصلاحفظياتم صفرشده
نه اصلا راه نداره :D
باید حفظ کنین آیاتو!اگه میخوای مثل من بدبخت نشی حفظ کن :Dمن هی گفتم سخته و اینا...عاقبت بدی داشت :D

بالا