1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

شروع موضوع توسط lof ‏2011/8/30 در انجمن گفت و شنود اجتماعی

1. امین

امین کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +12,008 / -382
    نام مرکز سمپاد:
    شهیدبهشتی
    شهر:
    آمل
    پاسخ : انتقادات و پیشنهادها

یعنی من زیاد حرکتِ جالبی نمی‌دونم که بیاین به این شکل و با این سطح از جزئیات، قوانینِ حرف بزن رو توضیح بدید. فکر نمی‌کنین هیچ ضرورتی نداره و زیاد داره جدّی گرفته میشه؟ کلاً بعضی از چیزها زیاد دارن جدّی گرفته میشن تو این سایت. حالا من صرفاً نظرم بود!

• لایک لایک x 4
  2. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,471 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

ببینید این تاپیک شلوغ ترین تاپیک کل فرومه ، روزانه تعداد زیادی از کاربرا به ما پ خ میزنن که چرا فولان پست رو پاک کردید ، چرا این قسمت ویرایش شد ، کدوم قانون این طور میگه ، بزارید به جای دو تا پست سه تا پست و بدیم و ... + اینکه حتی مدیران داخلی گاهی اوقات به ما پ خ میزنن که با چه توجیحی فولا پست پاک یا ویرایش شد ، باید قبول کنیم ابهاماتی در قوانین حرف بزن وجود داره که خب ما این ابهامات رو با بررسی جزئی دید خودون به قوانین به حداقل میرسونیم .

در ضمن اکثر انجمن ها و زیر انجمن ها قوانین خودشون رو در تاپیکی متفاوت توضیح دادن ، در مورد زیر انجمن حرف بزن با بیشترین تعداد ارسالات و بیشترین حساسیت کاربران روی پست هاشون ، جای خالی همچین تاپیکی حس میشد .

• لایک لایک x 4
  3. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,471 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

نظرات شما محترم و در تصمیم گیری نهایی حتمن لحاظ خواهد شد اما به صرف هم فکری ، این توضیح رو بدم که راهنمایی کاربران به سمت انجمن خاطرات از خیلی مدت پیش انجام گرفته اما کاربران تمایل بیشترب برای ثبت وقایع روزانه و افکارشون در حرف بزن دارن که خب نمیشه هم با این موضوع مقابله کرد ، از طرفی تو این طور وقایع بزرگ مثل عید نوروز ، حجم زیادی از پست های حرف بزن به این موضوع اختصاص پیدا میکنه که خب خیلی ها از اینکه حرف بزن رو باز کنن تمام صفحه رو تبریک عید نوروز یا خاطرات نوروزی دیگران ببینن و حرف بزن های واقعی دیده نشه ، اذیت میشن و اینکه ما مطلقاً مرزی قائل نشدیم ، خیلی از پست های حرف بزن که قسمتیشون در مورد عیده رو ما پاک یا ویرایش نمیکنیم اما به قول خودتون حرف بزن ثبت جریان زندگی کاربرانه که باید متفاوت با خاطرات و مسائل کلیشه ای و به طور کلی ، دیدگاهی باشه ، یه جورایی پست های حرف بزن موضوعیت نباید بگیرن به خودشون ینی خب ، عیدتون مبارک ، امسال میخوام عید فولان طور شه فولان کار کنم ، تا حد زیادی موضوع محورن ، میشه از دلنوشته ها و افکاری که توی حرف بزن بیان میشن جداشون کرد .

• لایک لایک x 1
  4. امین

امین کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +12,008 / -382
    نام مرکز سمپاد:
    شهیدبهشتی
    شهر:
    آمل

حرفِ شما صحیح، ولی تمامِ اینا کلاً در دو یا نهایتاً سه تا از قوانینِ ح.ب خلاصه میشن. این که پستی حذف میشه، نهایتاً دلیلش یا این می‌تونه باشه که یا پستِ سومه، یا کپی پیسته، که خب این برهمگان واضحه که کپی پیست چیه! یا نقلِ قوله که نقلِ قول کردن هم فقط به همین توضیحِ حاشیه‌ای کفایت می‌کنه که ذکر بشه چه نقلِ قولِ عادی و چه اشاره‌زدن به پست‌ها (همونی که زیرِ پستشون × میزنن و اظهارِ نظر می‌کنن) . همین. ویرایش کردن هم که در صورتی صورت می‌گیره که حاویِ الفاظِ نامناسب باشه یا چیزهای دیگه که همه و همه تو خودِ اصلِ قوانین توضیح داده شدن! این که «با ذکرِ مثال» توضیح بدین خیلی خوبه‌ها! ولی «ضرورت» نداره. اینو منظورمه. ضرورت فقط واسه یکی دو مورده.

× ضمنا برای بارِ n ام، توجیه درسته :|

• لایک لایک x 1
  5. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,471 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

خب اینکه برای شما که از قوانین مطلع هستید !!! و پست های خلاف قوانین و پاک شده زیاد دیدید ، ضرورتی نداره دلیل برا اینکه برای کاربران جدیدتر ضرورت نداشته باشه نمیشه + اسنکه ضرورتی نداره دلیل بر اینکه به درد نخور باشه نمیشه یا حداقل امیدوارم منظورتون به دردنخور نبوده باشه از ضرورت نداشتن !!!! چون از دید من مدیر این انجمن که روزانه ان بار باید به کاربران جواب پس بدم که کدوم قوانین کدوم عمل من رو توجیح میکنه ، خیلی به درد بخور هست !

• لایک لایک x 1
  6. ریـحـانـه

ریـحـانـه لنگر انداخته

امتیازات:
    +12,789 / -148
    نام مرکز سمپاد:
    دبیرستان فرزانگان ۱
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1394
    دانشگاه:
    دانشگاه تهران
    رشته دانشگاه:
    انسان‌شناسی

مقابله نه، منظورم دقیقاً همون راهنمایی بود. درسته که نمیشه جلوش رو گرفت، اما اگه چند وقت یه بار ذکر کنید که همچین تاپیکی هم وجود داره خوبه.
    متوجهم، اما آیا خاطرات و حتی مسائل کلیشه‌ای هم جزئی از اون جریان زندگی نیست؟ به هرحال همیشه اتفاقاتی هست که باعث میشه یه موضوع خاص بُلد بشه. من میگم الان با این استدلال، چه فرقی بین امتحانات دی و نوروز وجود داره؟ خب تو اون زمان هم اکثر پستا راجع به درس و اینجور چیزاس، پس باید تاپیک جداگانه زده بشه براش؟
    منظورم اینه که میفهمم مشکل چیه، ولی راه حل ش این نیست! شاید راه ش این باشه که بالای تاپیک هشدار بدین پستایی که صرفاً شامل تبریک ن پاک میشن. :-?

• لایک لایک x 7
  7. امین

امین کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +12,008 / -382
    نام مرکز سمپاد:
    شهیدبهشتی
    شهر:
    آمل

تمامِ حرفم این بود که «ارجاعِ صرف» به قوانین، می‌تونه کافی باشه برای توجیح!! کردنِ عملِ مدیریتی.

• لایک لایک x 1
  8. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,956 / -34

خب مسئله اينجاست كه كافى نيست. وقتى قوانين واضح نباشن ارجاع به قوانين كافى نيست. مثلا ما ميگيم كپى‌پيست ندين؛ بعد يكى مياد تكست آهنگ ميذاره با يه دونقطه پرانتز ته ش. بعد پاك ميكنيم پست رو، و ميگيم مطابق فلان قانون، پست شما پاك شده. بعد ايشون برمى‌گرده ميگه اين كپى‌ نيست كه! حرف دلمه، نبايد پاك شه. خب ما بايد يه جا بگيم كه دوستان، نگاه كنيد كپى‌پيست شامل تكست آهنگ هم ميشه. نبايد بگيم كه همه بدونن كه دچار همچين اشتباهى نشن و پستشون پاك نشه؟
    و يه مسئله‌ى ديگه‌اى هم كه هست، اينه كه مثلا وقتى يه مدير جديدى بياد اينجا درست نميدونه كدوم پست رو پاك كنه و كدوم رو نه و دچار مشكل ميشه. يعنى قصد ما اين بوده كه يه مجموعه قوانين جامع و كامل داشته باشيم كه هم براى مديران و هم براى كاربران مفيد باشه. البته هنوز ابهاماتى وجود داره كه اون‌ها رو ما نمى‌تونيم كارى كنيم و مديران بالاترن كه بايد يه وقتى بذارن و قوانين رو تكميل كنن. و اگه به مرور بتونيم كامل كنيم اين‌ها رو قطعا مفيد خواهد بود.

• لایک لایک x 6
  9. mh.darya

mh.darya کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +3,839 / -55
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان زینب
    شهر:
    تهران
    دانشگاه:
    پلی تکنیک
    رشته دانشگاه:
    مهندسی معدن

من کلن با همه ی این کارای جدیدتون مشکل پیدا کردم ! :-"
    الان که دوباره پستم رو خوندم حس کردم ممکنه لحن تندی ازش برداشت شه ، نیاز دیدم اولش ذکر کنم انتقادات رو دوستانه در نظر بگیرین و اینا ! :-"

یه چیز برای من سواله ، چرا مدیرای این انجمن انقدر اصرار دارن اینجا بشه شبیه به بقیه انجمن ها ؟ هم مسابقه گفت و شنود مد نظرمه هم چند تاپیکی بودن زیرانجمن حرف بزن .
    برای تاپیک های موضوعی کاملا با نظر ریحانه موافقم ، برای خودم پیش اومد که خواستم پستی راجع به عید بدم و نمیتونستم مرزی قائل بشم برای بقیه حرفام با ربطشون به عید ، و خب بقیه ش رو نمیشد تو این تاپیک جدید بنویسم و اینطور که شما میگید حرفام راجع به عید رو باید اونجا مینوشتم ، البته من اونموقع نمیدونستم که سخت گیریتون در این حد نیست ، به هر حال ، با این روند و با اضافه شدن تاپیک های موضوعی دیگه ، اینطور میشه که من باید بشینم فکر کنم میخوام راجع به چی حرف بزنم و برم تاپیکش رو پیدا کنمو... ، میدونید ؟ با این کارتون دارید حرف بزن رو از حرف بزن بودنش خارج میکنید ، مدیر هستید و همه ی پست هارو میخونید دیگه ؟ حتمن دیدید پست هایی رو که گفته شده از خودِ حرف بزن ؟ یه چند وقت دیگه نمیشه همچین پست هایی رو اینجا دید ، دارید کم کم سختش میکنید !
    راجع به شبیه خاطره نویسی شدنش هم تو پست قبلیم گفتم .

در مورد مسابقه گفت و شنود هم ، من تاپیکش رو که دیدم جواب مناسبی برای " که چی ؟ " پیدا نکردم ! هدفش رو گفتین که :
    خب این مسابقه اجرا شد ، توانایی مدیریتی کاربرا هم ارزیابی شد ، خب بعدش ؟ اگه قراره ملاک مدیرگزینی قرار بگیره هم بهتره از اول هدفتون رو واضح مشخص کنید برای بقیه و هم اینکه این ایده رو بذارید برای دوره ی جدید مدیرگزینی ، اجراش به شیوه ی یه مسابقه جالب نیس به نظرم !
    حالا بماند هم که جایزه ی لایکی که براش در نظر گرفتین مسابقتون رو خنده دار کرده ‍!

• لایک لایک x 8
  10. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,471 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

نظرات شما و دیگر دوستان در مورد چند تاپیکی شدن حرف بزن ، در نظر خواهیم داشت .

و در مورد مسابقه ، نقل قول زیر قسمت پایانی معرفی این مسابقه به مدیران داخلی از طرف ماست ، امیدوارم کافی باشه :

در ضمن جایزه مسابقه رو داخلی ها تعیین کردن و فقط لایک نیست ، نشان همکار مدیریت هم هست که بس به جاست .

و مورد آخر اینکه حالا شاید زیر انجمن حرف بزن کلن ماهیتش با بقیه انجمن ها و زیر انجمن ها فرق داشته باشه ، اما کل این انجمن (گفت و شنود و حرف بزن) رو نباید جدای از باقی انجمن ها در نظر گرفت ، تفکر بدی که بین کاربرا و بعضن مدیرا من دیدم (نه اینکه از هم جداشون کنم صرفاً دید مدیران رو منظورم بود) اینهکه گفت و شنود رو آشغال دونی بقیه انجمن ها میدونن ، حرف بزن رو محل خالی شدن اسپم کاربرا میدونن و ... که خب اینکه شما اصرار دارید ما داریم کاری میکنیم که این انجمن شبیه بقیه شه ، ینی تقریباً همچین نظری دارین ، که البته به نظر من اشتباست :) هر کار که ما میکنیم ، مسابقه برای این انجمن ، تاپیک قوانین برای حرف بزن و ... برای اینه که پست های این انجمن رو هم ارزشمند میدونیم و به کاربران و پست هاشون احترام میزاریم ، این بین ممکنه اشتباهاتی هم وجود داشته باشه که حتمن داره و شما به ما گوشزد میکنین و ما برطرف میکنیم .

11. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,471 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

امیدواریم دوستانی که مخالف طرح چند تاپیکی بودن حرف بزن هستند ، مخالفت هاشون و دلایلشون رو به همین منوال بیان کنن و یا با لایک و دیسلایک دوستانی که گفتن ، نظرشون رو به ما اعلام کنن .

• لایک لایک x 1
  12. maziar

maziar مازیمون

امتیازات:
    +8,120 / -1,646
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی
    شهر:
    تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
    دانشگاه:
    Universitetet i Oslo
    رشته دانشگاه:
    ریاضی، CS، نانو الکترونیک

حرفات تا حدی درسته. ولی خوب باز هم باید بگم که نخوندن قوانین مشکل هست نه اینکه واضح نیستن!

مثلن خوده من. قوانین رو خوب خوندم ولی یه ساله پیش! یعنی تا دو روز پیش به صواع گفتم که چرا دو پست تو صحفس از خودم! یعنی خودم خواستم که پسته خودم حذف شه که گفت لازم نیست و اون قانون پاک شده!

یا چند روز پیش با خودت سره اینکه یک پست من مربوط به یکی از قسمت های سایت بود! خوب من اصلن این مورد رو تو قانون اضافه شده بود خبر نداشتم!

یعنی بیشتر موضوع روی بی خبری هست تا در مورد نا واضح بودن!

و این به ابعاد انجمن و کاربری که پست میذاره هم ربطی نداره!

مثلن بره ناقلا که حتا نشان تولید محتوا هم داره تو تاپیک مناظره انجمن جامعه شناسی که همه جاش چند بار ذکر شده که غیر شرکت کننده ها کسی پست نده باز هم پست داد!

خوب چون حوصله خوندن ندارن کاربرا :-" یا قوانین تغییر می کنه ولی خیلی اعلام نمیشه تغییراتش.

نظرت چیه قوانین رو برگردونی تو بخش توضیحات ؟ اونجوری هر کاربری هر روز چندبار میبینتش :-"

صرفن پیشنهاد بود :-"

( این اول قرار بود خطاب باشه به علی :D ولی خوب من دیشب خوابم برد الان شد خطاب به صواع :-" )

علی بعضی ها هم دلشون تنگ میشه میان باهات حرف بزنن و فحشت بدن :-" نمیگم کی که ریا نشه :))

• لایک لایک x 4
  13. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,471 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

:-" حالا ضرری که نمیرسونه بیشتر و کامل تر توضیح دادن قوانین :-"

:-"
    :-"

:-":-"

• لایک لایک x 1
  14. Sahar.Z

Sahar.Z کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +6,876 / -24
    نام مرکز سمپاد:
    دبیرستان فـرزانگان ۱
    شهر:
    تهران
    دانشگاه:
    صنعتی شريف
    رشته دانشگاه:
    مهندسی كامپيوتر - IT

بخش های بلد شده ویرایش و حذف شدن.
    سوال من اینه:
    1- اگر فقط یه کم دقت کنین "فقط یه کوچولو" فکر کنین، آیا محتوای پست من درمورد درجه کاربریه؟
    2- شما به چه حقی قسمتی از حرف منُ پاک کردید؟اون پ.ن آخرش هم حتی اگر منطقی باشه پاک کردنش که قبول ندارم، قطعاً حق اینُ ندارین که به پست من دست ببرین.شما مدیر اینجایین.اجازه ی پاک کردن پست بقیه مثل یک امانته براتون.نمیفهمم چرا درک نمیکنین.
    3- آیا من کاربر 3 روزه هستم که متوجه نباشم که چی بنویسم و چی ننویسم؟که حتی اگر کاربر جدید هم بودم شما حق چنین برخوردی نداشتید.احساس نمیکنین این کارتون بی احترامیه یه کم؟

روی صحبت من با آقای علی میم (؟) هست البته که دلایل منطقیشون برای حذف قسمت‌هایی از پستمُ جویا شدم و صرفاً انقدر به نظرم خنده دار بود که ترجیح دادم بحثی نکنم.قبلاً هم پستی داشتم با این مضمون ولی نمیدونم الآن چه فرقی کرده با قبلاً که هیچ وقت چنین بحث ، (عذر میخوام) مسخره ای برام به وجود نیومده بود.

بعداً نوشت:اینُ به فرزانه و sadlove هم گفتم.اگر منطقی با من صحبت میکردن که هر جا کلمه ی "ستاره و چرخ دنده" دیدیم طبق قوانین جدید باید حذف کنیم من قبول میکردم.همچین چیزی وجود نداشته قبلاً که شما صرف اینکه کسی از این کلمات استفاده کنه تو صحبتش ویرایشش کنین.پس لطفاً قانونُ اصلاح کنین تا شبهه پیش نیاد.

×فرز: توی تیم داخلی بررسی و نتیجه اعلام میشه.

• لایک لایک x 4
  15. sadlove

sadlove لنگر انداخته

امتیازات:
    +30,448 / -720
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    شـیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    93

دیگه بحث نکنین اینجا :-"

دهع :-"

سحر چی بت گفتم تو پ.خ ؟ :-"

• لایک لایک x 3
  16. hamed.yas

hamed.yas کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +6,889 / -142
    نام مرکز سمپاد:
    هاشمی نژاد1
    شهر:
    مشد
    سال فارغ التحصیلی:
    1300

یه سوال.
    این پست آیا در رابطه با عید نیست؟؟

17. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,956 / -34

الان شما تو ح.ب نگاه کنید خیلی از پستا به‌طور صریح‌تری حتی مربوط به عیدن. منتهی با توجه به اعتراضای بچه‌ها نسبت به این طرح فعلا کاری به پست‌ها نداریم تا تصمیم گرفته بشه این طرح چی بشه.
    ربطی به شخص پست‌دهنده نداره این موضوع که.

• لایک لایک x 5
  18. mh.darya

mh.darya کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +3,839 / -55
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان زینب
    شهر:
    تهران
    دانشگاه:
    پلی تکنیک
    رشته دانشگاه:
    مهندسی معدن

من واقن نمیدونم چه جوری شما از حرفای من همچین برداشتی رو کردین ! :-??
    حالا شاید یه عده همچین تفکری داشته باشن ، ولی منظور من به خاص بودن گفت و شنود و حرف بزن بود ، نه این چیزی که شما گفتین !
    علت مطرح کردنش هم این قسمت از صحبتاتون بود :
    کلن خواستم بگم حرف بزن همینجوریش خوبه و دوست داشتنی !
    و البته تشکر از نظر سنجیتون و تشکر از اقدامات بعدیتون در همین راستا ! :-"

• لایک لایک x 2
  19. mysterious queen

mysterious queen کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,167 / -190
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان٣
    شهر:
    مش‍‌هد

شما تویِ قوانین‌تون ذکرکردین که "نقلِ قول به هرگونه‌ای ممنوع‌ است." و ما داریم می‌بینیم (این پست، در جواب این پست.) که عملاً تویِ حرف بزن بر سرِ یک موضوعِ بسیار تخصصیِ روانشناسانه و جامعه‌شناسانه حرف زده می‌شه.
    و این مسئله دو تا اشکال داره.
    از طرفی قوانینِ شما شکسته‌ می‌شن و از طرفی وقتی شما به یک نظریه و یک تئوری ایراد وارد می‌کنین باید از نظر اخلاقی اجازه بدین که اون ایده و تئوری از خودش دفاع کنه.
    شروعِ این مسئله که افراد نظرشون رو در مورد یک موضوعِ تخصصی بیان کنن، دستِ شما نیست و من نمی‌خوام الان این مسئله رو رد یا تایید کنم، چرا که خودِ این مسئله کُلی جایِ بحث داره، ولی ادامه‌ش می‌تونه دستِ شما باشه و شما می‌تونین کنترل‌ش کنین و در صورتی که می‌بینید که فردی تمایل داره یک پستِ دیگه از یک فرد دیگه رو نقد کنه، بهش تذکر بدین که تاپیک‌ش رو بزنه و مفصل و با اصول و با رعایت اخلاق و منطق در موردش حرف‌زده بشه.

× لطفا با آرامشِ کامل بخونین، چون من با آرامش کامل نوشتم‌ش. :د

• لایک لایک x 9
  20. maziar

maziar مازیمون

امتیازات:
    +8,120 / -1,646
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی
    شهر:
    تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
    دانشگاه:
    Universitetet i Oslo
    رشته دانشگاه:
    ریاضی، CS، نانو الکترونیک

نقل قولي توشه ؟ يا اسمي اومده ؟ من كه به نظرم نمياد هيچ كدوم از قوانين رو زيرپا گذاشته باش.

من صرفن در مورد موضوعی که خونده بودم نظر خودم رو و برداشت خودم رو گفتم. در مورد حرف کسی نظر ندادم.

و حرف هام هم شخص خاصی رو در نظر نداشت. و فکر نمی کنم جایی از حرف بزن قوانینی در مورد موضوع حرف وجود داشته باشه!

یعنی اگر شما از کلمات غیر مجاز ااستفاده نکرده باشید هیچ خلافی نکردید.

قوانین حرف بزن همون چیزایی هستن که هستن! بر عکس بعضی کتب نیاز به تفسیر ندارن خود به خود واضح هستن و معنی کلمه همون معنی کلمست!

مثلن نگفته روز از وسط خشک دو نیم شد ولی منظورم چیزی دیگه باشه! :-"

• لایک لایک x 1