• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با صدمیلیون چیکار می کنی؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : با صدمیلیون چیکار می کنی؟

رهن‌کردنِ یک مغازه‌ی «لباس‌فروشی» یا همون «بوتیک» ایده‌ی خوبیه.

چون بحثمون سرِ پولِ نقده، به نظرم باید دنبالِ مشاغلی بگردیم یا کارهایی بگردیم که توش «پولِ نقد» حرفِ اوّلو می‌زنه.

مثلاً طرف ممکنه زمین بخره، حتّی یه زمینی که 150 تومن هستش رو با صد تومن بخره چون ممکنه طرف نیازمند باشه و حتماً بخواد فوراً پول جور کنه برا خودش. ولی خب باز ممکنه همون زمین رو که خریدی، رو دستت بمونه و ضرر کنی!

لباس‌فروشی مزیتی که داره اینه که اوّلاً مثلِ موادِ غذایی فاسدشدنی نیست، ثانیا سودِ لباس خیلی بالاست. لباس 150 درصد می‌تونی رو قیمتش اضافه کنی و یه لباسی رو که 100 تومن خریدی 250 بفروشی. حالا با چک و چونه‌های مشتری، 220. اینجا 120 تومن سود کردی!

با صدمیلیون، میشه یه مغازه‌ی متوسط رو رهن کرد با 40 میلیون[nb]البته من در موردِ تهران نمی‌دونم چجوریه :-"[/nb]. بعد با 60 تومنِ باقیمونده لباس خرید و کلاً به همین ترتیب میشه رونق گرفت.

ضمناً کسی که 60 تومن داره، می‌تونه تا 5 برابرِ بودجه‌ش یعنی 300 میلیون لباس بخره و باقی‌ش رو هم چک بده!

لباس هم چیزیه که همش داره گرون میشه و با همزمان با نرخِ روز میره بالا و خیلی خیلی احتمالش کمه که منجر به ضرر و زبان بشه. جنسی هم هست که هر واحدش اغلب بالای 100 هزار تومن قیمت داره و این یک امتیازِ مثبته. طرف مثلاً میاد یه پیراهن و شلوار می‌خره فقط، بعد 280 تومن درمیاد! :د یعنی سریع‌تر به سودهای با مبلغِ بالا می‌رسی. در حالی که مثلاً سوپرمارکت!! :‌))) یه آدامس ازش می‌خری حالا چقد سود می‌کنی؟ اصلاً به چشم نمیاد! گرون‌ترین جنسی که ممکنه تو سوپرمارکت پیدا شه مطمئنن زیرِ 30 40 تومنه بیشتر نمیشه.

من بودم این کارو می‌کردم. لباس‌فروشی‌زدن بهترین کاره منتها تنها مشکلش همین سرمایه‌ی اوّلیه‌س که خب فرض بر اینه که دارم.

Odette

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
Teheran _Minsk
دانشگاه
Belarusian State Medical University
رشته دانشگاه
Med student

شخصا اگر يك سرمايه اي در این حد و اندازه داشتم در فكرخريد يك واحد آپارتمان از پروژه هايي كه در دست احداث هستند مي كردم [nb]منظورم واحد هایی هستن که پیش فروش میذارن [/nb]
فقط كافيه كه با يك سرمايه مناسب يكي از همين واحدها خريداري بشه و به فاصله اندك زماني (فرضا 2الي 3 ماه) كه تقريبا نما و محوطه آپارتمان تكميل شداقدام به فروش اون واحد كرد به شكل ميانگين اگر در انتخاب منطقه و واحد خريداري شده كمي دقت به خرج داده بشه از 10 الي 25 ميليون ميشه سود كرد.
يا ميشه بر روي گزينه طلا جات انرژي صرف كرد هيچ كس از سرمايه گذاري در امر طلا ضرر نديده الا كساني كه اهل خطر كردن هستند و دوست دارند فرضا ظرف 12 ساعت سودهاي انچناني به جيب بزنند كه احتمال داره در اينگونه ريسكها دست اشخاص در پوست گردو باقي بماند. با توجه به اينكه اين فضاي حاكم [nb] يعني نوسانات شديد بازار طلا [/nb] بسيارخطر آفرين است در نتيجه هم موقع اثر بخشي سود زيادي بر جاي مي گذارندو هم زماني كه قرار است اشخاص ضرري متحمل شوند رقم قابل ملاحظه اي رامتضرر مي شن.
ولي هميشه در يك بازار آرام "طلا" بهترين گزينه براي سرمايه گذاري بوده
اگر هم كسي اهل ريسك كردن و خطر كردن باشد مي تونه فرضا از همين نوسانات امروزي بازار طلا نهايت استفاده را به عمل آورد
كلا سرمايه گذاري در هر بخشي قبل از اينكه نيازمند سرمايه اوليه كلاني باشد نيازبه هوشمندي طرف مقابل هم دارد و اينكه اشخاص بتوانند دل و جرات وارد شدن به برخي از ريسك هاي نفس گير را داشته باشند . اساسا اينجور كارها دل و جرات حساب شده اي را مي طلبد.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نه بابا طلا نخرید
من پارسال خریدم کلی ضرر کردم تا الان

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا همه فکر می کنن سرمایه گذاری فقط روی مادیات میشه کرد؟
اگه به من صد ملیون پول بدن می رم کشورای امریکای جنوبی و اروپا رو می گردم البته می دونم حتما می گین این تاپیک برای ایده های سرمایه گذاریه و برا همین تو بخش اقتصاده ولی این هم یک نوع سرمایه گذاری.یک سرمایه گذاری برای افزایش داشته های انسانی و معنوی و مطمئنم بعد از بازگشت با کلی ادم اشنا شدم و کلی چیز جدید دیدم و به این می گن یه سرمایه گذاری از توش پول هم میشه در آورد حتی چون یک همچین کسی بعد از دیدن و تجربه کردن کلی چیز جدید مسلما کلی ایده برای زندگی کردن داره

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از بره ناقلا :
نه بابا طلا نخرید
من پارسال خریدم کلی ضرر کردم تا الان
شما یه مشورت اگه میکردی با یک نفر که میدونه، مسلما بهت میگفت طلا نخر.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من بعد با کی مشورت کنم?
حدود یک سال گذشته، اون موقع اتفاقا طلا 20تومن اومده بود پایین

• لایک
امتیازات: مت

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

من اول از همه 10 میلیونش رو میدادم واسه مخارج مجوز و خرجهای جانبی ( مدیوننین اگه فک کنین رشوه منظورمه ! :D ) واسه گرفتن مجوز جمع آوری آهن . بعدش 20 نفر آدم بیکار پیدا میکردم و میفرستادمشون تو سطح شهر ( حتی در سطح شهرستانهای اطراف ) واسه جمع کردن آهن و آشغالای آهنی. بعدش حدود 20 میلیون میدادم یه دستگاه پرس آهن میخریدم (البته دست دوم :| ) و آهنایی که جمع کردم پرس میکردم و میفرستادم یه شهری مثل یزد یا اصفهان. البته این وسط یه مقدار دوندگی نیازه واسه پیدا کردن مشتری که البته این قسمت انجام شده. در این حد بگم که جمع آوری و پرس و حمل و نقل آهنا واسه من در میاد کیلویی مثلا 400 تومن. کارخونه اونا رو ازم میخره حداقل کیلویی 800-900 تومن. اگه تو زمینه ی جمع آوری آهن قوی باشیم طبق محاسبات من ( با احتساب مقدار زیادی ضرر ) ظرف 6 ماه پولمون 10 برابر میشه...
با 600 میلیون خیلی کارای جالبتری میشه انجام داد ولی من مثلما کار اصلیم ( یهنی آهن) رو ول نمیکنم تا وقتی که سود توش باشه...

sa128sr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
شیمی

خب من زياد دنبال كاراي خيلي پر سود نيستم، ترجيح ميدم كاراي مورد علاقمو انجام بدم (ميدونم يه كم ارمانيه و شايد كسي باورش نشه :)) )
خب صد ميليون كه واسه كاراي بزرگ هيچي نيست و اين واضحه
پس سراغ كاراي بزرگ نميشه رفت:))
ترجيح ميدم برم توي كار فرش دستبافت و كلا كار فرش
اين كارو ب شدت دوست دارم
بنگاه ماشين در سطح كوچيك هم بدك نيست:)) دوس دارم
كافه زدن هم از علاقه جات قبليم بود كه خب با كار فرش كلا مغايرت شخصيتي داره :))

yeganeh_N

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

من میرم باهاش آدامس خرسی میخرم...

mr.aliof

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه1
شهر
هِمدان
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
صنایع

یه مغازه لبنیاتی (به قول همدانیا "ماست بندی")میزدم
همدان هیچ صنعتی نداره و تنها راه پول خفن درآوردن تو همدان مواد خوراکیه
لا کردار لبنیاتی هم خیلی سود داره
من خودم چند تاشونو آنالیز کردم

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

ميگم خب از 4 سال پيش تا حالا اين ارزش پول عوض شده كاشكي 100 ميليون رو زياد تر كنين
اما با 100 ميليون چيكار مي كردم ؟
خريد و فروش ماشين
اجاره ي يه دفتر و كار مشاوره املاك
اين دو تا رو صرفاجهت سود گفتم
ولي ترجيح ميدادم برم باهاش مسافرت و يا يه كار پژوهشي ميكردم كه 100 ميليون براش يه كم كمه
احتمالا همين اخري رو انجام ميدادم

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

یه خونه میخرم که خواستگاری میرم نندازنم بیرون. بقیشو میدم خیریه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

میذارمش بانک
سود ماهیانش رو ذخیره میکنم یه مقدارشم برا مخارج اون ماهم بر میدارم

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

یه سوییت میگرفتم
با یه لگن و یخورده مواد لازم
میزدم تو کار آبکاری :D
شب موقه خواب سیستمو میبستم
صب جمش میکردم
میبردم میفروختم
بقیشم میذاشتم بانک سودشو میخوردم

• لایک
امتیازات: YaYa

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

می رفتم با یه قسمتش یه آموزشگاه کنکور می زدم (در حد یه کلاس فقط واسه خودم)

تبلیغات می کردم که "دکتر فلانی" یا "مهندس فلانی" یا...

بقیشو میزاشتم بانک

بعد از یه مدت مشهور می شدم و چن جای دیگه هم می رفتم واسه تدریس B-)

:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک

از اون جایی که با صد تو من خیلی کار نمی شه کرد با پنجاه تاش سهام می خریدم تو بورس
با 35 تاش ماشین
با 15 تومنشم خونه ی مامانمو اجاره می کردم :-"

khamoosh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مش‍‌‌هَد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه حداقل دیویست تومن میشد خیلی بهتر بود :-w
پلان A اینه ک اگه صد ملیون جور بشه یه برنامه میذارم(مثلا این که پولو بذارم بانک وام بگیرم یا اگه درامدی داشته باشم به خودم فشار بیارم پول پس انداز بشه) که تا یه سال دیگه یا هروقت که شد حالا یک اپارتمان بازم تو هرجا شهر که شد بخرم بدم اجاره
هم قسطای وامشو تا یه جایی جبران میکنه هم اگه عجله ای نباشه مطمئنا بدون ضرر قابل فروشه. :> :>
یه پلان دیگه هم هست که میگه پولو بزنیم به زندگی لذتشو ببریم.این پولا میاد و میره. واسه آینده هم خدا خودش بزرگه دیگه :D

einistein

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Jk
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
H
رشته دانشگاه
H

من یکمشو براخودم و نیازهام برمیداشتم بقیشم میرفتم هرچی فقیر و بیچاره تو شهرمون هست یا اونایی که پول ندارن برای درمان بیماری هاشون پولارو بین شون تقسیم میکردم !

khalil 56

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
تبریز

من همه ی صد میلیونو می بخشیدم به نیازمندان و می شه گفت با این کار بهشتو می خریدم :D
یه کم معناگرا باشید نه مادی گرا :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

مثلا شاید لفظا،صد میلیون زیاد باشه،ولی اون چیزایی که واقعا تو ذهنمه،پروژه های چند میلیاردین...
شاید مثلا خودم نیاز داشته باشم،ولی مطمئنم به صد میلیون اونجوری که زندگی میکنم،نیازمند نباشم. میدمش به محک... این پول برای اونا شاید بتونه اتفاقای بزرگ تر از پروژه های چند میلیاردیمو رقم بزنه...

بالا