• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درست خوندن یا زیادخوندن؟

• شروع کننده موضوع

engineer

کاربر فعال
به نظرشما چه کسایی تو کنکور موفق میشن؟
اونایی که با سیاست و هدفدار میخونن یا اونایی که بالا بردن بیخود حجم کارشون و به نوعی کنتور انداختن رو عامل موفقت میدونند؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : درست خوندن یازیادخوندن؟

به نقل از engineer :
به نظرشما چه کسایی تو کنکور موفق میشن؟اونایی که با سیاست و هدفدار میخونن یا اونایی که بالا بردن بیخود حجم کارشون و به نوعی کنتور انداختن رو عامل موفقت میدونند؟
البته با اون کلمه بیخود شما از قبل دارین جوابو میگین :D سوال بیطرف نیست :پی

مسلما کمیت تنها زمانی فایده داره و لازمه که کیفیت به اندازه کافی باشه.
مثلا من خودم میدیدم بچه ها میومدن میگفتن ما مثلا 50 ساعت در هفته درس میخونیم!بعد من 30ساعت میخوندم.اما خب در اون 30 ساعت کل مباحثو میخوندمو تستاشم میزدم و کل ابه همه برنامه م میرسیدم.اونا باز وقت کم میاوردن!
الان هم رتبه هاشون اصلا بهتر از من نشده

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : درست خوندن یازیادخوندن؟

خوب طبیعتا با توجه به این که مفهومی شده سوالای کنکور اونایی که درست می خونن موفق ترن
مهم تسلطه شاید یکی 1 ساعت بخونه مسلط بشه اون یکی تو 10 ساعت هم مطلبو نگیره.
به قول مشاورا اگر نصف درسا رو درست بخونیم بهتر از اینه که همه درس ها رو ناقص بخونیم یا یه همچین چیزی
دقت کن از کجا به کجا رسیده ام... :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : درست خوندن یا زیادخوندن؟

شدیدا توصیه میکنم به جای زورزدن بیخودی برای افزایش ساعات مطالعه، یکم فکر کنید و آرامش بگیرید و درست درس بخونید. خرکاری تو کنکور بی تاثیر نیست ، اما اگر قسمتی از تلاشتون رو صرف درست درس خوندن بکنید خیلی نتیجه بهتری میگیرید. مخصوصا بچه هایی که ساعات درس خوندنشون پایینه و حالا به هردلیل نمیتونن ساعات مطالعه رو بالا ببرند (حوصله ندارند تنبل هستند یا هرچی !) حتما حتما درست درس بخونید تا ساعات مطالعه کمتون جبران بشه. به خدا خیلی فرق میکنه به حالتون. مثلا اگر هفته ای 10 ساعت میخونید ، از الان باید برای رتبه های بالای 10 هزار آماده باشید ولی اگر همین 10 ساعت رو درست بخونید ، اون رتبه بالای 10 هزار به 4 هزار هم میتونید تبدیل کنید. خیلی به حالتون فرق میکنه. رتبه بالای 10 هزار شهرهای درجه 4 قبول میشه ولی رتبه 4 هزار مهندسی برق درجه 2-3 و علوم پابه درجه 1 قبول میشه.

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

اینم تاپیک خوبیه B-)
ببینین من از خیلیا پرسیدم که درست خوندن یعنی چی؟
گفتن یعنی بخونی تست بزنی :D
من قبول دارم ولی حس می کنم ی چیزی کمه. یعنی من حتی نفهمیده تست میزنم درست میزنم
راستش من حافظه م خیلی خوبه. الان اگه بپرسین تو دین و زندگی دوم که نخوندم تقریبا فلان موضوع صفحه چپ بوده یا راست یا اینکه کجای صفحه س می تونم بگم
درک می کنین دیگه؟ یعنی اصل موضوع یادم نیست فقط می دونم چی کجاس :O
به این خاطر من سریع از درس خسته میشم. نمی دونم باید چیکار کنم. خیلی از افراد هم گفتن باید جوری خوند که تا فلان موقع هنوز یادت باشه ولی این به نظرم از الان زوده یعنی وقتی حجم مطالب زیاده نمیشه اینجوری گفت.
درست خوندن واقعا یعنی چی؟اشکال من در خوندن درسه؟

و در مورد زیاد خوندن. تقریبا 98 درصد گفتن تابستون 8 ساعت. ولی واقعا این نمیشه. من فقط شب امتحان این اندازه خوندم اونم شب امتحان ترم!!!! واسه همین رو این موضوع خیلی خیلی خیلییییییییییی حساس شدم. راهنمایی :-[ :-[

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

ساعت مطالعه یه چیز ثابت نیست.برای هرکسی واقعا فرق میکنه.اون 8ساعت هم تجربه شخصیه.اما اجباری نیست.به هرحال تابستون باید جوری درس خوند که انرژی به اندازه تا سال دیگه باقی بمونه!

واسه این سوال هم که گفتی نحوه درست خوندن چیه، ببین مثلا توی دینی تو بشینی صد بار درسو بخونی همینطوری که همه شو حفظ شی هیچ فایده ای نداره!باید یه آیه ر وکه میبینی، از توش خودت علت و معلول دربیاری و اینار وبا خودکارهای رنگی و فلش و اینا به هم مربوط کنی.یه جور که حداکثر استفاده رو از حافظه تصویریت بکنی.بعد مرحله بعد اینه که از خودت بپرسی کی این جمله رو گفته؟خطاب به کی؟ در چه موقعیتی؟در چه زمانی؟ بعد بیای تو ذهنت ثبت کنی که این آیه در چه درسی و در چه مبحثی مطرح شده.پاراگراف بالا و پایینش چی میخواد بگه؟! و خلاصه اینکه هدفدار بخونی هر درسو.
یا مثلا وقتی هندسه میخونی، صدبار هم که بشینی نکاتو اینارو بخونی هیچ فایده ای نداره!! برای هندسه باید اگر لازم باشه ساعتها وقت بذاری و فکر کنی روی حل یه سوال. اینطوریه که ذهنت پرورش پیدا میکنه. 2تا راه اشتباه میری و میفهمی که اینا به نتیجه نمیرسونه ت! و از اینجور حرفا...!
خلاصه اینکه درست خوندن، خوندنیه که وقتی تموم شد، ازش اخساس رضایت کنی!! به من که احساسم هیچ موقع دروغ نمیگفت!!

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

همونطور که دوستان گفتن ساعت مطالعاتی کاملا یه مسئله شخصیه!!!!من میگم ما تا وقتی باید بخونیم که بدونیم یاد گرفتیم.حالا فرق نداره که 5 ساعت بشه یا 10 ساعت.مهم اینه که مطلبی رو که میخونی خوبه خوب درک کنی!!!
البته بعضی از کنکوری ها معمولا بعد کنکور چه نتیجه خوب بشه یا بد میگن که کم میخوندن!!!یا حتی میگن نمیخوندن( )!!!!!!!
این زیاد خوندن میتونه به چیزای دیگه هم بستگی داشته باشه.مثلا یکی میاد برای زیست فقط یه کتاب میخونه!!یکی دیگه میاد 7 تا کتاب میخونه!!خب!حالا طبیعی هست که 7 کتاب زمان لازم داره!ولی کلا میشه گفت(بر حسب تجربه) که احتمالا اونی که یه کتاب رو میخونه میتونه با اون یکی برابری کنه.چون حداقل اون یه کتاب اینو اغنا کرده.
من انکار نمیکنم که زیاد میخوندم.من تو دفتر برنامه ریزیم رکورد 73 ساعت داشتم ولی مطالعه 35 ساعته یا 40 هم داشتم.بعضی وقتا یه مباحثی رو میخونی تازه یاد میگیری باید وقت بیشتری صرف کنی ولی گاهی چون مطالب حالت مروری دارن لازم نیست زیاد خودتو اذیت کنی.
خلاصه اینکه کرم کتاب باشی خوبه ولی کیفیت تو اولویته!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

فکر میکنم عنوان تاپیک , عنوان ِ خوبی نباشه ...چه بسا ما دانش آموزانی رو داریم و دیدیم که زیادخوندن ولی درست خوندن و نتیجه هم گرفتن ... پس فکر نمیکنم درست باشه 2 تا گزینه ی درست خوندن و زیاد خوندن رو در مقابل ِ هم قرار بدیم ...خیلی بده که با واژه ی (زیاد) اینجوری برخورد شه ...هر واژه ای در یه جایگاهی میتونه مفید واقع شه ... و دقیقا این یه چیزه خیلی عمومیه و همه هم میدونن که زیاد خوندن ِ بیهوده و وقت گذاشتن روی ِ کمیت ِ بالا با کیفیت ِ پایین به هیچ وجه درست نیست ...

هدفدار بودن ِ برنامه ها توی سال کنکور یعنی موفقیت ....کسی که بدونه با یه برنامه ی مطابق ِ خودش , میتونه تا آخر به اون چیزی که میخواد برسه یعنی برده ...ما باید سعی کنیم توی یکی دو ماه ِ اول بهترین روش ِ خوندن ِ هر درس رو برای خودمون پیدا کنیم ...پیدا کردن ِ اون و درست خوندن ِ اون درس یعنی ما راهمونو پیدا کردیم .....و تاکید میکنم بهترین روش ِ خوندن ِ هر درس , شاید از نظر ِ من و شما یکسان نباشه ..هر فردی یه جوره !!!پس کنکوری ها سعی نکنید هی از روش های دیگران تقلید کنید , گزیده های روشهای دیگران رو توی روش ِ خودتون به کار ببرید ....اینکه خیلیا تا یه مدت زمان ِ خیلی زیادی هنوز نمیدونن هر درس رو چطور باید خوند و الکی روش وقت میزان و به حساب ِ اینکه دارن زیاد میخونن , خودشون بعدا متوجه میشن که چه اشتباهی کرده بودن و نیازی به گفتن ِ دیگران نیست ......

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نظر من اگه کسی واسه مطالعش هدف داشته باشه خیلی خبه!
چون اینجوری مطالعش هم کیفیت بالایی داره،هم کمیت مناسبی!
اول از همه هم باید واسه خودش یه روال مطالعه تعریف کنه!
اینکه چجوری بخونه،چجوری مسلط بشه،چجوری مرور کنه و ... .
مسلماً اگه مطالعتون هدفدار باشه و به هدفتون یرسین،دیگه نگرانی از بابت کم و کیف مطالعتون ندارین! :)

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بازم من :D

1- درست خوندن: آره درسته فکر نکنم کسی پیدا بشه بگه زیاد خوندن خوندن بودن درست خوندن خوبه!!!!( یعنی این عنوان تاپیک سوال نیست الکیه!!!). ولی حالا درست خوندن یعنی چی. خب درست خوندن یعنی اینکه دغدغه نداشته باشی چند ساعته مطالعه کردی یا الان کجایی یا گرسنه ای یا ... . مثلن داری شیمی میخونی ولی فکرت یه جای دیگس خب این خوندن نیست (من به این میگم ریا در مطالعه). الکی داری ساعت مطالعه رد میکنی که عذاب وجدان نگیری(بعضیا فکر کنم اینجورین). خب این کار بیفایده نیست ولی اجر و قرب نداره!!!!

ولی درست خوندنه اینه که موقع مطالعه فیزیک آزمایشارو تو ذهنت انجام بدی یا وقتی درسی رو میخونی همه ی اونارو تو ذهنت تصویرشونو داشته باشی(تصویر ذهنی)
موقع مطالعه فعال باشی. یعنی فقط چشمات روی خطوط حرکت نکنه. فکر کنی که چجوری میتونی از این مطلب سوال در بیاری . یا قبل مطالعه برای خودت سوال طرح کنی.

2- در مورد بالا بودن ساعت مطالعه : خواهشن اونایی که ساعت مطالعشون کمه اینجا نیان الکی خودشونو راضی کنن . اگه واقعن کیفیت مطالعتون بالاست مثه من به حداقل ها راضی نشین. خب معلومه اگه یه کمی بیشتر تلاش کنین خیالتون راحت تر خواهد بود و مثه من لب تیغ حرکت نخواهید کرد. من خودم اینجوری بودم با این که ساعت مطالعه ام کم بود(میانگین زیر40. حالا بیا بعضیا طعنه بزنن که دروغ میگی) چون نتایجم بد نبود (حتی یه باری هم که بالای 50 خوندم شدید خراب کردم!!!) به همین دلیل زیاد تلاش نکردم ولی بعد کنکور به خاطر این موضوع ناراحت بودم چون احساس کردم اونجوری که باید تلاش نکردم.
برای همین میگم به حداقل ها راضی نباشین.

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

اینکه مسلمه باید درست خوند هیچ حرفی توش نیست!
اما در مورد کمیت خوندن حواس باید کاملا" جمع باشه این نیست که یه آدم هر چی بیشتر بخونه بیشتر نتیجه میگیره (حتی اگه درست هم بخونه!) مثه شما کنکور ندادم! اما سه ساله دارم همراه با یه عده کنکور آزمایشی میدم و اینا رو تجربه کردم!

هر کسی یه توانایی ای داره! 1 ساعت یه نفر میتونه از لحاظ نتیجه با 5 ساعت یکی دیگه برابری کنه! من خودم توانایی اینو ندارم که بیشتر از 8 ساعت بخونم حتی تو روزایی که دیگه بچه های مردم میرن رو 10-12 ساعت یا بیشتر! همونطور که تا حالا تو عمرم بیشتر از 6 ساعت تو یه روز درس نخوندم!

و هستن کسایی که از اول سال سوم دبیرستان به طور جدی شروع کردن برای کنکور و الانم حداقل روزی 9 ساعت رو میخونن اما رتبه هاشون فرقی با ما نداره! یعنی همیشه اختلاف حداکثر 7، 8 تاس (چه کمتر، چه بیشتر!)

و هستن کسایی که اصلا المپیادی بودن و سر کلاس هم نمیومدن و الان با روزی 5 تا 7 ساعت درس خوندن رتبه هاشون تک رقمی یا نهایتا زیر 20 میشه با اینکه هنوز از خیلیا کمتر میخونن

یه چیز مهمه این که چقدر بخونی کاملا بستگی داره خودت چی هستی! خودتو بشناسی و به دور از هارت و پورت الکی و قمپز و اینا جایگاه خودت رو اونطور که هست باور کنی، اونوقت میفهمی چه طوری بخونی----

یه چیز دیگه که مرتبط با اینجا نیست ولی میخوام خودتونو رنج ندین که فلانی برو تو تاپیک فلان اینو بگو کلا 4 خطه!

در مورد برنامه ریزی من هر کیو دیدم از یه دفتربرنامه ریزی (هر دفتری) راضی بوده! و این باعث شده که تا حالا حدود 5 دفعه تو زمان های مختلف عزمم رو جزم کنم و برم سراغ دفتربرنامه ریزی و هیچ باری نتیجه نگرفتم اما اونقدر اعتماد به نفس دارم که بدونم دفتر برنامه ریزی به درد من نمیخوره! وقتی نمیشه، نمیشه! زور الکی فایده ای نداره

در مورد خلاصه نویسی هم من همین نظر رو دارم! اصولا عمومیا رو که خلاصه نمیکنن مگر دینی که تو کتاب نکته مینویسم یا خط میکشم و امثالهم برای اختصاصی ها هم ایستگاه های درس و نکته هر کتابی کافیه <<نمیتونم خلاصه بنویسم :D نمیتونم دیگه! نمیشه! >>

------

ولی بازم میگم خرکاری تا اینجایی که من دیدم جواب نداده

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

لطفا توضیح بدین که درست خوندن یعنی چی اصلا و شامل چه کارهایی میشه؟

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از محمّد :
لطفا توضیح بدین که درست خوندن یعنی چی اصلا و شامل چه کارهایی میشه؟
به نظر من درس خوندن به سبک کنکور شامل چند مرحلس!
1.مطالعه،که در این مرحله باید مطالب مورد نظر رو مطالعه کنن!
2.تمرین،در این مرحله که بلافاصله بعد از مرحله ی مطالعس،بچه ها باید یه تعداد تست رو به عنوان تمرین حل کنن!
3.تسلط،تو این مرحله که با فاصله ی زمانی 3 یا 4 روز بعد از مراحل قبله،بچه ها یه تعداد تست رو به عنوان تسلط و تثبیت مطالب قبلی تو ذهنشون حل میکنن!
4.مرور،تو این مرحله هم باید یه تعداد تست واسه مرور مطالب گذشته حل بشه!تعداد دفعات انجام این مرحله مشخص نیست و دانش آموز باید با یه برنامه ریزی منظم چند بار این مرحله رو انجام بده!به نظر من اولین مرور باید باید بین 10 روز تا 2 هفته بعد از مرحله ی اول اتفاق بیفته!

حالا ممکنه این سوال واستون پیش بیاد که واسه هرکدوم از این مراحل چه تعداد تست رو باید حل کنین؟!
در این مورد من پیشنهاد میکنم اول تعداد تست های اون مبحث رو مشخص کنین،بعد به نسبت 50__25__25 حلشون کنین!
یعنی 50% تستهارو تو مرحله ی تمرین ، 25% تو مرحله ی تسلط و 25% باقی مونده رو تو اولین مرورتون حل کنین!
تستهاییم که میزنین باید به صورت رندوم انتخاب بشه،یعنی مثلاً واسه تمرین تست هایی که شماره ی اونها زوجه رو بزنین،واسه مرحله ی بعد از هر 4 تست،1 تست رو بزنین(دقت کنین که تو این مرحله شماره ی اولین تست باید فرد باشه،چون در غیر این صورت ممکنه تست هایی رو که دفعه ی قبل زدین،دوباره حل کنین) در اولین مرور هم باقی مونده ی تست هارو بزنین!
واسه دفعات بعدی مرور هم یا یه تعداد از همون تست هارو به صورت رندوم بزنین،یا اگه دقت کرده باشین خود کتابا آخر هر فصل یه تعداد تست واسه مرور داره،همین تستارو بزنین کفایت میکنه!
واسه اینکه تستارو قاطی نکنین(یعنی اینکه یک تست رو به اشتباه 2 بار نزنین) پیشنهاد میکنم هر تستی رو که زدین کنار سوال یه خط بکشین که دفعه ی بعد معلوم بشه که شما این تست رو قبلاً زدین!
به هیچ وجه راه حل رو تو کتاب ننویسین،کنار گزینه ی صحیح هم علامت نزنین!!ولی سعی کنین کنار تست های مهم و مرغوب یه علامت بذارین!
سوالارو تو چکنویس حل کنین و یه ورق کوچیک داشته باشین که توش شماره ی سوال رو بنویسین و بعد از اینکه تست رو حل کردین شماره ی گزینه ی مورد نظرتونو جلوی شماره ی سوال تو اون برگه یادداشت کنین!(این کار فواید خیلی خوبی داره که هرکس خواست میتونم بهش توضیح بدم! :) )
درمورد زمانبندی تست ها هم،نظر من اینه که در مرحله ی اول ،یعنی تمرین،لزومی نداره نگران وقت باشین،ولی در مراحل بعدی تست زنی سعی کنین وقتتون رو با توجه به تعداد سوالا،به نسبت وقت کنکور تنظیم کنین(یه خورده هم وقتتون رو کمتر در نظر بگیرین (; )

اینا توضیحات کلی بود!اگه خواستین توضیحات تخصصی رو بعداً بهتون میگم! :D (;
منم فکر میکنم که بهتره عنوان تاپیک عوض بشه و عنوانش رو مثلاً بذارید" اصول صحیح مطالعه"!چون چیزی که بچه ها بیشتر بهش نیاز دارن اینه! :D :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

این تاپیک رو هم از 91 آوردم اینجا. حتما بخونیدش. خیلی مطلب مهمیه.

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

مــــرسی واقعا چه تاپیک توپیه !

سوالارو تو چکنویس حل کنین و یه ورق کوچیک داشته باشین که توش شماره ی سوال رو بنویسین و بعد از اینکه تست رو حل کردین شماره ی گزینه ی مورد نظرتونو جلوی شماره ی سوال تو اون برگه یادداشت کنین!(این کار فواید خیلی خوبی داره که هرکس خواست میتونم بهش توضیح بدم! )

فکر کنم تا حدودی بدونم جوابتون چیه ، اما میشه توضیح بدین ؟

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

به نقل از بهزاد 93-ابلیس :
3.تسلط،تو این مرحله که با فاصله ی زمانی 3 یا 4 روز بعد از مراحل قبله،بچه ها یه تعداد تست رو به عنوان تسلط و تثبیت مطالب قبلی تو ذهنشون حل میکنن!

سوالارو تو چکنویس حل کنین و یه ورق کوچیک داشته باشین که توش شماره ی سوال رو بنویسین و بعد از اینکه تست رو حل کردین شماره ی گزینه ی مورد نظرتونو جلوی شماره ی سوال تو اون برگه یادداشت کنین!(این کار فواید خیلی خوبی داره که هرکس خواست میتونم بهش توضیح بدم! :) )

1) میشه در مورد این مرحله تسلط بیشتر توضیح بدید ؟ مخصوصاً "اینکه تو ذهن حل حل میکنن" ؟ :-/
2) علت چیه ؟؟؟ :-?

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

مسلما کیفیت مهم تره!
ولی تناقضی با کمیت نداره.
اگه از لحاظ جسمی و روحی توانشو دارین چه اشکالی داره با کیفیت بخونین روزی 10 ساعت هم بخونین!ولی با ساعت مطالعه خودتونو گول نزنین اگه یه روز مثلا ده ساعت خوندین باید از اعماق وجودتون مفید بودنشو احساس کنین اگه این جوری نیس بفهمین الکی ساعتتونو بردین بالا فایده ای براتون نداشته

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

هر کس این سوالو از خودش می پرسه میخواد تنبل بازی در باره.....به خاطر همین من راحت و محکم میگم:
بیشتر بخون
می دونی ...زمانی این سوالو از خودت می پرسی که یه کم خسته شدی و میگی الان یه کم راندمانم میاد پایین برم استراحت کنم کیفیت مهمتره و.....
عزیزه من کسایی که کیفیت مطالعشون رو بردن بالا باید بیشتر هم بخوننن ok..... اگه یک ساعت بخونی با راندما ن 100٪ خودت میتونی 3 ساعت بخونی که ساعت آخرش با راندمان 90٪ باشه ok؟!
یعنی این خود فریبی که فکر کنی اگه 1 ساعت بخونی راندمانت 100٪ اگه دو ساعتش کنی راندمانت میشه50٪ و فایده نداره.....
خودتو گول نزن......

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علی بنیسی :
هر کس این سوالو از خودش می پرسه میخواد تنبل بازی در باره.....به خاطر همین من راحت و محکم میگم:
بیشتر بخون
می دونی ...زمانی این سوالو از خودت می پرسی که یه کم خسته شدی و میگی الان یه کم راندمانم میاد پایین برم استراحت کنم کیفیت مهمتره و.....
عزیزه من کسایی که کیفیت مطالعشون رو بردن بالا باید بیشتر هم بخوننن ok..... اگه یک ساعت بخونی با راندما ن 100٪ خودت میتونی 3 ساعت بخونی که ساعت آخرش با راندمان 90٪ باشه ok؟!
یعنی این خود فریبی که فکر کنی اگه 1 ساعت بخونی راندمانت 100٪ اگه دو ساعتش کنی راندمانت میشه50٪ و فایده نداره.....
خودتو گول نزن......

دقیقا همینطوره .... تا جایی که عاقلانه باشه و شما یه آدم در شرایط عادی باشه بله کیفیت مهمه ولی اکثرا همینطورن که گفتن ....

sajed

کاربر فوق‌فعال

یکی از دوستام از اول تابستون شروع کرد و مردونه روزی 14 ساعت مطالعه داشت. انصافا از لحاظ وقت هیچی کم نمی ذاشت. اما من نه، من به طور میانگین روزی 5 ساعت بیشتر درس نمی خونمدم.
رتبه ی دوستم 2000 شد و من 1000.
به خودشم گفتم که روش درس خوندنمون باعث این تفاوت شده و این که من در ساعاتی که پر از انرژی بودم درس میخوندم و چون کم میخوندم همیشه با انگیزه و سرحال بودم. اما دوستم از خواب که بیدار میشد تا شب یکسره میخوند بنابراین تو هیچکدوم از ساعتای مطالعش سرحال و آماده نبود.
و اینکه من هفته ای یه روز کاملا استراحت داشتم و همین به آمادگی ذهنی من خیلی کمک می کرد.
پس خواب و خوراک و تفریحاتتون رو هم فراموش نکنید که خیلی تاثیر داره.

بالا