• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

در دانشگاه چیکار بکنیم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یک کسی که تازه وارد دبیرستان میشه اگر از من بپرسه توی دبیرستان چیکار کنه من یک سری توصیه بهش میکنم که مثلا چطوری برنامه های خارج از درس داشته باشه و به چیا اهمیت بده و به چیا اهمیت نده. دنبال چه چیزهایی بره و مواظب چه اشتباهاتی باشه و ...

شمایی که تو دانشگاه هستین که توصیه هایی دارین برای کسانی که وارد دانشگاه میشن؟ چیکار بکنن؟ دنبال چی برن و ...؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
پاسخ : در دانشگاه چیکار بکنیم؟

یک سری ابهاماتی هم تو ذهن من هست در مورد فضای دانشگاه و چطور شروع کردن برای موفقیت در آینده!
به عنوان مثال می خوام بدونم وقتی 18 شهریور رشته و دانشگاهمون مشخص شد از فرداش چه کار کنیم؟اصلا باید کار بخصوصی انجام بدیم یا نه؟
مثلا بریم دنبال منابع اطلاعاتی و یکم ذهنمون رو با پیش مطالعه آماده کنیم؟
یا اینکه آیا نیازه با یک سری فارغ التحصیل که رشته ی مورد نظر رو میخونن صحبت کنیم؟

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

فعلا تا نتایج نهایی کتاب"برو پی کارت" انتشارات خیلی سبز رو بخونید.به درد میخوره.اگه خواستید کتاب"آخرین راز شاد زیستن"رو هم بخونید.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از محمّد :
یک کسی که تازه وارد دبیرستان میشه اگر از من بپرسه توی دبیرستان چیکار کنه من یک سری توصیه بهش میکنم که مثلا چطوری برنامه های خارج از درس داشته باشه و به چیا اهمیت بده و به چیا اهمیت نده. دنبال چه چیزهایی بره و مواظب چه اشتباهاتی باشه و ...

شمایی که تو دانشگاه هستین که توصیه هایی دارین برای کسانی که وارد دانشگاه میشن؟ چیکار بکنن؟ دنبال چی برن و ...؟
ترم اول درسها سبکه
از همون مهرماه به جای ول گشتن تو دانشگاه برید بخش های مختلف اداری و فرهنگی و انجمن ها و....با دانشگاه آشنا بشین
تو دانشگاه فرصت های خوبی برای رشد هست که آدم اگر زرنگ باشه ازش استفاده می کنه
خیلی ترم 5 میرسن موقع کنکور خوندنشونه تازه می فهمن ای بابا فلان جا فلان قانون بود می تونستم استفاده کنم
فلان جا فلان موقعیت بود من خبر نداشتم از دست دادم
رزومه هم جمع کنید
فعالیت های درست حسابی دانشگاهی و کارگاه های مختافی که می ذارن و گواهی هم می دن سابقه کار و رزومه خوبی میشه براتون برای اینکه بعدا بخواید در زمینه فرهنگی یا رشته خودتون استخدام بشین یا فعالیت های دیگه داشته باشین
کلا زرنگ باشین و دنبال استفاده حداکثری از حدااقل امکانات
و بازم برای ترم اولیا!
اونایی که به نظرشون خیلی رشته اشون آسونه سر امتحان اشک ریختن براشون آسونتر میشه!
درس رو ول نکنن بگن شب امتحان!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

از یک نفر پرسیدم تعدادی نکته گفت که بعضی‌هاش رو که یادمه می‌نویسم.

۱. در انتخاب دوستان در دانشگاه دقت بکن. چون دانشگاه محیط خیلی جدی‌تری نسبت به مدرسه‌ست و رفاقت‌ها اونقدر رفاقت نیست. برخی افراد دوست دارند به دیگران ضربه بزنند و سعی می‌کنند به نوعی شما رو از درس‌خوندن منحرف بکنند.
۲. از روزهای اول به فکر کار و کسب تجربه در زمینه رشته خودت باش. این خیلی مهمه که جدای از حالت تئوری ٬ درس هات رو تجربه کنی. معمولا سال اول به علافی میگذره. سال دوم تازه آشنایی با رشته و درس های اصلی. سال سوم فکر میکنی وقت داری و سال چهارم میبینی که وقت نداری !
۳. گسترش روابط با استادان خیلی کمک می‌کنه. سعی کن با کلیه اساتید رابطه خوبی داشته باشی و سلام‌علیک داشته باشی حداقل. لازم نیست استاد خودت باشه در ترم اول. ممکنه ترم ۵ باهاش کلاس بگیری ولی از الان سعی کن ذهنیتی بدی از خودت به استادان.
۴. از شرکت در فعالیت های سیاسی جدا خودداری کن. همیشه برای شرکت در این چیزها وقت هست. قاطی بسیج و انجمن اسلامی نشو !
۵. تقویت زبان و جدی گرفتنش.
۶. رابطه داشتن با بچه های ترم های بالاتر هم کمک می‌کنه. راهنماهای خوبی هستند معمولا. از تجربه‌هاشون استفاده کنید.
۷. با دانشجویان هم‌رشته‌تون تو دانشگاه‌های دیگه صحبت کنید و ببینید اونها از چه منابعی استفاده می‌کنند. استفاده از جزوه‌ها و کتاب‌های مناسب به یادگیری خیلی کمک می‌کنه.
۸. فکر کردن به ارشد فقط ۱.۵ سال آخر !
۹. اگر به فکر رفتن به خارج از کشور هستید٬ حتما در مورد رشته‌تون توی دانشگاه‌های مختلف تحقیق کنید و اساتید اون دانشگاه‌ها رو بشناسید و باهاشون ارتباط ایجاد کنید. البته اصولی. به فکر مقاله دادن و تحقیقات هم باشید و خلاصه حسابی باید resume بسازید.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

قاطی بسیج و انجمن اسلامی نشو !
ولی من توصیه می کنم در دانشگاه فعال فرهنگی باشین شخصیتتون رو می سازه و مدیر بارتون میاره
اجتماعی تر میشین و توی جامعه بعد ازدانشگاه موفق ترین
موقعیت های شغلی رو به واسطه سابقتون راحت تر به دست میارین

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

خب آقای محمد از اونی که پرسیدید کتاب برو پی کارت رو خونده بوده!!!!!!!!!آخه اینا رو اونجا نوشته!شایدم تجربه خودشون بوده!
ولی یه چیزی من عادت کردم تنها بخونم.یعنی آمار خوندنم یا کارایی که میکنم نیفته دسته بقیه!!!!!!حالا ما تو خوابگاه چطور اینکارو بکنیم.من واقعا از این میترسم جو خوابگاه یا دوستا جوری باشه که نذارن بنده به هدفی که در نظر دارم برسم چون یکم آدم تاثیر پذیری هستم!!!!!!!

onlineyas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مطالعه براي المپياد شيمي - اول دبيرستان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

سوال واقعن به جا و خوبیه ، واسه منم کلی سوال بود :دال
راجع به فوق برنامه میشه یه ذره بیشتر توضیح بدین ؛ یعنی چه کارایی رو توصیه می کنید که انجام "ندیم"؟!

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از اخوی! :
ولی من توصیه می کنم در دانشگاه فعال فرهنگی باشین شخصیتتون رو می سازه و مدیر بارتون میاره

آخه مهدی جان، بقیه بچه ها طردت میکنن! :D
دیگه کسی بات نمیپلکه! :D
اینو چیکار کنیم؟

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

جانم؟؟؟؟
طرد؟؟؟؟
تازه کلی دوست پیدا می کنی از دانشجو گرفته تا کارمند و مدیر و باغبون!
اگر کارت درست باشه
معتمد دیگران میشی
کار خودتم راه میافته.
شما تو دور ور خودت بفهمی یکی مدیر شدی ناخودآگاه انگار بیشتر آدم حسابش می کنی!
بازم می گم وضعیت ارتباط اجتماعیت بهبود پیدا می کنه!
فقط با مردم خوب رفتار کن!

تو فوق برنامه چیکار کنیم یا نکنیم خیلی جواب داره.
اصلش اینه:
درست رو بخون!

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

قبل از همه اینا باید گفت که اگه جو ک** نشین به یه سری از مشکلات بر نمی خورین بعدشم دانشگاه یه چیزیه که سر راه خیلی هاست پس ترس و اینا معنا نداره صبر کنی شرایطش رو درک می کنی و پاسخ سوالاتت رو پیدا

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

بچه ها ميشه يه دانشگاه رفته اظهار نظر كنه
شماها كه خودتون هنو نرفتين

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

داش نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم مام که رو باد هوا حرف نمی زنیم از تجارب آشنا هامون استفاده کردیم. چی فکر کردی داش فکر کردی ما ازون بی برنامه هاشیم کلی تحقیق کردیم ببینیم محیط دانشگاه چه جوری کلاسا چه جوریه حالا کلا

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از بو علی :
داش نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم مام که رو باد هوا حرف نمی زنیم از تجارب آشنا هامون استفاده کردیم. چی فکر کردی داش فکر کردی ما ازون بی برنامه هاشیم کلی تحقیق کردیم ببینیم محیط دانشگاه چه جوری کلاسا چه جوریه حالا کلا
خطه اول تقاضا كردم
حالا شماهم بگو
ولي نكه فقط دانشگا نرفته هاش بگن كه اخه مثلا خواسته از تجاربه رفته ها استفاده كنه

shad

Parisa
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
نرم افزار

علاوه بر درس خوندن سعی کنین دنبال کارگاها و کارای فوق برنامه باشین چون اوایلش درسا سبکه و وقت بیشتر.. برین انجمنا سر بزنین .. باهاشون کار کنین..هم لذت میبرین و هم کلی آدک خفن میبینید که بعدنا کلی به درد میخورن و کلی چیز یاد میگیرین..
خلاصه فعال باشین!:)

MBL

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
دانشگاه
Ferdowsi university of Mashad
رشته دانشگاه
mathematics and applications

به نظر من که هیچ فرقی با دبیرستان نداره همون فرمون دبیرستانو برین [-(

فائزه ساعی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
الزهرا تهران
رشته دانشگاه
ارشد فیزیک ماده چگال

×اون نکات به نظرم کامل و خوب بود
مرسی

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

نظرات متعددی هست. یه سری به شدت توصیه می کنن که سال اول دانشگاه، وارد فعالیت های فوق برنامه و گروه های مختلف نشیم، چون سبک درس خوندن تو دانشگاه با دبیرستان فرق داره و ممکنه تو درس های به ظاهر ساده، دچار مشکل بشیم و معدل خیلی بیاد پایین یا حتی پاس نکردن و اینا...
عده ای هم میگن سال اول درس ها سبکه و بهتر میشه به این جور کارها رسید و اون قدر جدی نیست! پس بهتره که از همین اول فعالیت های دیگه مون رو هم شروع کنیم.
نظر دوستان چیه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ندا مکرم :
نظرات متعددی هست. یه سری به شدت توصیه می کنن که سال اول دانشگاه، وارد فعالیت های فوق برنامه و گروه های مختلف نشیم، چون سبک درس خوندن تو دانشگاه با دبیرستان فرق داره و ممکنه تو درس های به ظاهر ساده، دچار مشکل بشیم و معدل خیلی بیاد پایین یا حتی پاس نکردن و اینا...
عده ای هم میگن سال اول درس ها سبکه و بهتر میشه به این جور کارها رسید و اون قدر جدی نیست! پس بهتره که از همین اول فعالیت های دیگه مون رو هم شروع کنیم.
نظر دوستان چیه؟
من فکر میکنم باید متعادل باشیم!
یعنی دانشجوی سالها و مقاطع بالاتر که آمدن واسه ما حرف زدن،گفتن که درساتونو جدی بگیرین و یه فعالیت هم کنارش داشت هباشین.اما فقط یه فعالیت!یعنیزیاده روی نکنین. ترمهای بعد کم کم عادت میکنین و یاد میگیرین که چه جوری میشه هم به درسهای بسیار سنگین دانشگاه رسید و هم فعالیتهای فوق برنامه داشت
اصرار زیادی هم روی این فعالیتهای جنبی داشتن و میگفتن بدون اینها هیچ کس "آدم" نمیشه!!
یه نکته دیگه هم TA ها یا همون teaching assistant ها هستن. بچه ها میگفتن سال اول خوب درس بخونین تا نمرات خوبی بگیرید و برای سالهای بعد اساتید ازتون به عنوانTA استفاده کنن.این هم باعث میشه کلی چیز یاد بگیرین و هم اینکه تو دانشکده شماخته میشین که خیلی برای آینده تون خوبه!
الان همه TA های درس مبانی کامپیوتر ما از ورودیهای 89 هستن که سال گذشته نمرات خوبی داشتن.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بیشتر در مورد این TAمیگی؟