• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یعنی یه آدم چقدر جوگیر؟!

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
جو...!

دلیلی برای اکثیرت اشتباه هایی که مرتکب می شویم ???

حتما جوگیر شدی دیگه؟نه؟ :-?

پس حتما تجربه کردی یک هفته (دست کم) که از جوگیریت می گذره یادت میفته چه تصمیم های اشتباهی گرفتی

بدتر اینکه گاهی می بینی نمی تونی از تصمیمی که به اشتباه گرفتی منصرف شی

مثلا فکر کن از دست مدیرت عصبانی باشی و در مقابلش عکس العملی نشون بدی (در حال جوگیری و مَن مَن کردنت) که منجر

به اخراجت بشه! تقریبا غیر ممکنه دوباره بتونی با همون مدیر کار کنی

حالا فکر کن اصن بتونی از تصمیمت برگردی به اینش دقت کن که چقدر جلو خیلیا آبروت میره :-"

مثال عرض می کنم :D

جوی میاد و میزنه به سر شما

شما هم از سر جو زدتون یهو می گید من از همین لان تصمیم گرفتم دیگه اصن سمت کامپیوتر هم نرم

اینقدر این جو و اتمسفرتون خودش جوگیره که کل خانواده و فامیل رو تحت الشعاع قرار می ده و کل فک و فامیل می فهمن

خانم/آقای ایکس قراره دیگه به کامپیوترش دست هم نزنه

...

یک هفته بعد:

به هر دلیلی ضروری و غیر ضروری این عزیزمون دستی به کیس می رسونه....

وامصیبتا :-\

هرچی تیکست بارش می کنن( چون تجربه ی شخصیه الان اشـــــــــــــک از چشمام داره همینجوری می باره :-< )

خب آقا جون! عزیز من! کله ی کدام گونه ی حیوانی رو خوردی که اینچنین بی فکر عمل می کنی؟ (خطاب به همه ی جوگیران عالم)

:-??

واقعا به این فکر کردی که اگر در موقعیت های هیجانی (عصبانیت،خوشحالی زیاد،سرخوشی و و و ...) سعی کنی خودت رو کنترل کنی و تصمیم گیریت رو به تعویق بندازی چقدر ممکنه بعدا از کارت خوش حال شی؟

یا اینکه در مقابل چقدر ممکنه به خاطر بعضی تصمیم های بی موقع و بدون فکرت پشیمون شی؟

واقعا فکر کردی؟(اگر فکر کردی لایک بده پیج رو ببند :D )

خب یه دور دوره می کنیم:

1- موضوع تاپیک جوگیریه! پس جوگیر نشو و فقط درباره ی جوگیری پست بده

2-از تجربه هاتون در فیلد جوگیری استقبال می شه

3-دلیل عجله در تصمیم گیری به خصوص به هنگام جوگیری چیه؟اصن انگار هول می کنی میخوای سریع تر تصمیمتو بگیری

4-چیکار کنیم که از هیجان کاذب(یاد شریف افتادم :D ) جلوگیری شه یا حداقل بشه کنترلش کرد؟ :-??

5- کلا توی جامعه و اطرافیانتون تخمین می زنید چقدر از اشتباهاتشون به خاطر تصمیم گیری غلط در هنگام جوزدگی بوده؟

6-تبعات(املا؟!) عدم کنترل هیجان از کودکی تا بزرگی هی گنده تر می شه

تصور کنید بر روی سرنوشت یک جامعه با جوگیری تمام تصمیم گیری شه

چه بلایی سر اون جامعه میاد؟

7-....

خو من حرفم تموم شد

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : یعنی یه آدم چقدر جوگیر؟!

آره بابا ی همایشی رفتیم بهترین طرح از دید تماشاگرانم داشت

یکی اومد دم صندوق با ما صحبت کرد جوگیر شدم به اونام رای دادم بعد با اختلاف ی رای برنده شدن ما دوم شدیم! :(

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

جوری جوگیر نشدم که قابل برگشت نباشه
وقتی جوگیر میشم کلی آرزوهای واهی میسازم و با کلی برنامه ریزی و خوشحالی
بعد که می بینم غیر ممکن بوده فقط ناراحت میشم

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

نگو که تا دلت بخواد گند زدم در این مورد :-"
از خرید لباس و کفش و اینا بگیر تا درس و حرف و دعوا :D

خو آدم جو گیر میشه خیلی پرته ولی بعد کلی افسوس میخوری :(

و من با حرف های هنگامه تصمیم گرفتم که دیگر جو گیر نشوم :-"

تو جامعه اثرات بدی داره در اکثر مواقع ولی گاهی خوب هم هست ها مثلا انتخابات ملت جو گیر میشن حضور به عمل میارن که خوبه :D
یا مثلا جو میگیرشون میری از خونه بیرون میبینی همه بنفشن :-"

یه ذره تفکر روی فکرهامون میتونه از جو گیر شدن جلو گیری کنه :)

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من کلا خیلی جوگیرم :-"

اینو هم همه میدونن هم خودم :-"

ساده ترینش مثلا سر کلاس!

معلمه هر سوالی میپرسه من بلدم نباشم میرم پای تخته :-"

حالا تا حالا سوالم ندیدما... میرم پای تخته همونجا فک میکنم جواب میدم... بعضی وقتا هم جوابو پیدا نمیکنم یه چیزی الکی میگم ضایع میشم میام میشینم :D

تو کل کلاس این بغل دستیه من دست منو گرفته دستمو الکی برای هر سوالی نبرم بالا :-"

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟

چی بگم خُ؟! :D
پسره میاد تو نت ازم چن تا سوال میکنه منم جوگیر میشم و حس پسرخاله بودنم گل میکنه باهاش گرم میگیرم بعد خودشو چیز میکنه بعد تا عمر دارم ب خودم فوش میدم!!!مملکته داریم؟!ب قرعان! :D
اون پسره ک تو این سایت نی ولی اگه اومد این سایت:بابا 4تا کلمه باهات شوخی کردم یعنی اینقدر بی جنبه ای؟! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

هنگامه کاملا" حقته ، برای اینکه به حرف من گوش نکردی !
در باب جوگیری متنی میگذارم باشد که لایک کنید و سرلوحه ی زندگی خود قرار دهید : (در مورد فیسبوک و زندگی انسانهاست ، شما تعمیم بده به کل زندگیت)
آقای جو بیزحمت این دوستانی(70%دخترها) که کم مونده خودشوونو سروته آویزوون کنن عکس بگیرند-دولتی که از بالا تا پایینش خدا و پیغمبروامام هستن-جماعته مرده پرست منتظره سوژه(که شامل عکس پروفایل هم میشه)دوستانی که بست نشستن ببینن کجا یه اتفاقی میفته براش آهنگ بدن بریزن بیرون بانکو پمپه بنزین آتیش بزنن-عزیزانی که دوچار خود شیفتگی هستن عکسایه خنده دارشونو رو پیجه همه تگ میکنن-اون رفیقامون که نشستن پشت تلویزیون میگن شما برین جولو بمیرین ما اینجا هستیم اسلحه میدیم خواستین رئیس جمهورم میشیم مااا نمایندگیه شاه در خارج از کشور شعبه زدیم- دخترایی که میری ازشون ساعت بپرسی روشونو میکنن اونور-داداشایی که مدله موهاشونو طرز لباس پوشیدنشون از محدوده ی فکریه انسان خارجه-سرباز نقلییایی که تو اضافه خدمتشونن میگن خانوم حجابو رایت کن-دوسته عزیزمون که تو اداره ی مملکتش مونده میخواد سیاسته جهانرو دس بگیره و خود من رو ووووول کن

آقایه جو جوونه مادرت ول کن

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از Amir - Eblis :
هنگامه کاملا" حقته ، برای اینکه به حرف من گوش نکردی !

بله پدر! شما همیشه منو راهنمایی می کردی! بچگی کردم! :-<

تصمیم های شبه جوگیری هم هستن گاهی :D

مثلا کلا خیلی به نظر میاد از روی جوگیریه

ولی اون بدبخت روش فکر کرده

بعد یه چیز باحال اینه که در مورد یه سری افراد دیدم تصمیماتشون توی عالم جوگیری خیلی باحال تر تصمیمای با فکرشونه

علت چیست؟ :D

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

امسال موقع امتحانات نهایی بعضی روزا وقتی از جلسه بیرون میومدیم می رفتیم گیم نت pes !
روز اول بردم، روز دوم باختم ، روز سوم باختم و همینطوری باختم تا آخر. :)) کلی هم خالی شد جیبام. آخرین روز گفتم اگه ببازم دیگه کلا بازیو میذارم کنار(در حضور 10 نفر). اینو هم باختم!
ولی فکر میکنید چقد دووم آورد حرفم؟ فک کنم یه ساعت هم نشد :D اون روزو من 4 5 ساعت pes بازی کردم!

mahdish10

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1 تهـران
شهر
تهـران

تعریف ـتون از جـَو ُ جوگیر رو نگفتین ؛ چون تعریف هر کسی از جوگیر متفاوته ُ بالاخره باید یه چیز مشخص باشه که سرش بحث شه :-?

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از مـﻫـدیـســ :
تعریف ـتون از جـَو ُ جوگیر رو نگفتین ؛ چون تعریف هر کسی از جوگیر متفاوته ُ بالاخره باید یه چیز مشخص باشه که سرش بحث شه :-?

هر نوع شرایط هیجانی و عصبانی خیلی خوش حال و هرجایی که ممکنه تصمیمتون تحت تاثیر شرایط جوی تغییر کنه

mahdish10

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1 تهـران
شهر
تهـران

آهـاو ... :-?
خـب زیـــاد :-"
ساده تـرین مثالش وقتی که مثـــلا خیـلی گرسنه ـته ُ به حجم ِ معده ی خودت نگا نمی کنی ُ میگی یه غذای زیادی رو برات بریزن ؛
بد هنوز نصف ـش تموم نشده احساس میکنی تا خود ِ دهنت غذاست ُ چون دهنی شده غذات هیــچکاری ـم نمیتونی بکنـی :-"
بــــخصـوص اگه تو مهمونی ای جمعی چیزی این اتفاق بیفته #-o :-"

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

راست میگی واقعا جو و جوگیری خیلی چیز بدی هستش مخصوصا تصمیم هایی که تو جوگیری میگیری ممکنه بعدش خیلی پشیمون بشی از اون کارت X_X

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

درسته جَو گیری خیلی بده ولی بعضی وقتا تو یه سنی عادی میشه ! ینی میشه اونُ سن در نظر گرفت !
مثلا به نظرم تو دوم - سوم راهنمایی اگه کسی خفن جوگیر شه ، میشه گذاشت پای سنش ! :-"
ینی به نظرم آدم تو این سن تاثیرپذیرتره که بدترش میشه جوگیری ! :D
یه سری مواردم واقعا نمیدونم جوگیریه یا نه ولی به ضررمه !
مثلا یکی از دوستام پرسپولیسه ما سر این قضایا به طرز خفنی دعوا میکنیم ( جوری که مثلا تا چن روز قهریم ! :D ) منم کوتا نمیام ! :-"
شایدم تعصب باشه ولی خب جَوم هس دیگه ! :-" :D

• لایک
امتیازات: N.M

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

((جوگيرشدن همان چيزي است که در روان‌شناسي اجتماعي به آن نفوذ اجتماعي مي‌گويند و منظور آن است که يک فرد يا گروه تحت‌تاثير شرايط و محيط قرار گيرد. در اين حالت فرد در جوي قرار مي‌گيرد که نمي‌تواند مقاومت کند. واقعيت اين است که هيچ‌کسي نمي‌تواند از نفوذ اجتماعي فرار کند و يا از آن مصون باشد چون به هر حال همه ما در زندگي عادي و روزمره تحت‌تاثير و نفوذ ديگران قرار مي‌گيريم))
ویژگی های شخصی و عوامل اجتماعی می تونه توی میزان جوگیر شدن مؤثر باشه! یه مثال خیلی جالب که دیدم شخصیت اصلی سریال مرد هزار چهره که اسمش مسعود شستچی بود!
تعارف کردن، خرید، رانندگی و ... مثال های بارز دیگه ای از جوگیر شدنه!
به نظرم بهترین راه جلوگیری از اتفاق افتادنش هم اینه که قبل از انجام هر کاری یه ذره بهش فکر کنیم!

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

از این نگذرید که بعضی جوگیری ها خوبه !!1 مثلن شب قدر آدم ییهو میره تو فضا و کلی دیگه اشک وناله بعد تصمیم میگیره جوی میشه که آدم بشه خوبه !!1 حتا وقتی خودشم میدونه یه هفته بیشتر دووم نمیاره !!! (; (; (;

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

منn بار جوگیر شدم

معلم ریاضی گفت کی میخاد بیاد پا تخته ؟؟

همه گفتن فرناز برو من هم با اعتماد به نفس کاذب رفتم 8-7 سوال رو به خیال خودم درست حل کردم از ذوق مرگی پریدم بغل معلم ریاضی :-" :-"

xxfairladyxx

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 -
شهر
مشهد

اگه دعوا با مدیر و پر رو بازیو میگی که ما همیشه جو گرفتنمون ! هر چی میگم ولم کن دست از سرم بردار بر نمیداره که ! :-w :D
از این جو ها زیاد مارو گرفته :-"
رفتیم همایش ! ماهم تریپ درس خونمون برداشته ! از امروز درس میخونم ( کاره هر روز مونه :D ولی کی درس میخونه ؟ :D ) 1 هفته هم دووم نیوورد ! :D

کاربر حذف شده 8031

مهمان

یه بار جوگیر شدم برای هفت پشتم بس دیگه! :|
وسط مسابقات فوتبال منطقه بود تیم ما هم که 2 بر یک عقب بود من هم که یه جوی گرفتم که فکر نکنم سوباسا هم انقدر جوگیر شده باشه.
از وسط زمین شوتیدیم به امید اینکه گل بشه!
از شانس که گل نشد بلکه از خط عرضی زمین توپ خارج شد .
بعدش همون لحظه مربیمون منو تعویض کرد و کلی ....................به من گفت. :(( :((

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

من اول سال بهم میگفتند جوگیر! :D
بعدش بچه ها اومدند حالم رو گرفتند چند بار منم دیگه ادب شدم!
البته جو های که میگرفتتم خیلی بدجور نبود ولی بعضیا هستند که یه دفعه "دانشگاه بازی" درمیارند.مثلا یهو ورقه رو سفید میدند میاند بیرون به نشانه اعتراض به یه چیزی!
اینا خیلی بده!

• لایک
امتیازات: only0
بالا