• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه چاق شوم؟

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : چگونه چاق شوم؟

مثلن چه ورزشایی باعث چاقی میشه؟ چجوری؟ :-/

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

چاق نمیکنه
در حد تعادل نگه میدارت
بستگی به ورزشه هم داره
ایروبیک دنس ناجور به تعادل میرسوندت

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

چاق فک نکنم بکنه ولی نمیذاره لاغرشی.
اصن ورزشوبیخیال.شماصبحونه نخوربعدمجبورمیشی ناهرومثه چی بخوری،بعدشبش میل به شام نداری ولی بازم به خودت تلقین کن گشنمه،بازم بخور.سر2روزمیشی80کیلوتضمینی

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا بعضیا هرچقدر هم که میخورن چاق نمیشن ؟ مشکلی دارن یعنی ؟ :D

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از sahar.g :
امانه هر ورزشی آقا امیر ورزش ها ی سخت نه تنها آدم گرسنه نمیکه بلکه موجب چاق شدن هم میشه بری تو اینترنت جست و جو کنی می بینی h-:

من خودم ورزش های سنگین انجام میدم و راضی هستم.
بستگی به ژن فرد هم داره(وارد ژنتیک نشیم دیگه) :-?

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اخه هر لاغری یه دلیلی داره !
مثلا پرکاری تیروئید و اختلالات هورمونی ، مشکلات روحی و تنهایی :D اول باید دلیل لاغری پیدا شه بعد درمان شه تا آدم به وزن ایده آلش برسه .
برای چاق شدن درست نیست که غذاهای پرچربی و شیرین خرد چون کمک زیادی نمیکنه
به نقل از MissMarvelous :
فعالیت های ورزشی باعث میشه که بدن به انرژی نیازمند شه و دو خوبی داره : 1. اشتها ی غذا خوردن زیاد میشه 2. غذایی که میخوریم صرف ساخته شدن عضله میشه

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

یه مطلب خیلی جالب که تو اینترنت بهش برخوردم
فک کردم برا شما هم جالب باشه؟ :-?

چگونه با نوشیدن آب، لاغر شویم؟

آب ماده ای ارزان و قابل دسترس برای کاهش وزن است. تحقیقات ثابت کرده است که نوشیدن آب زیاد می تواند باعث کاهش وزن شود.
نوشیدن آب بیشتر، آسان ترین روشی است که شما می توانید در برنامه کاهش وزن خود از آن استفاده کنید.
راه های لاغر شدن با آب:

- مقدار آبی را که در حال حاضر می نوشید، تعیین کنید. اگر به مقدار کافی آب نمی نوشید (حداقل 8 لیوان در روز)، سعی کنید مقدار آن را افزایش دهید.
- قبل از تشنه شدن ، آب بنوشید. به نشانه های کم آبی در بدن خود توجه کنید. بدن بسیاری از افراد در طی روز دچار کم آبی است، ولی خودشان نمی دانند.
- نوشیدن آب زیاد، میزان سوخت و ساز (متابولیسم) بدن شما را افزایش می دهد. تاثیر نوشیدن آب در افزایش متابولیسم بدن همانند تاثیر ورزش در این امر است.
- آب سرد بنوشید، زیرا باعث کاهش وزن بیشتری می شود. نوشیدن آب سرد، کالری بیشتری از بدن می سوزاند و باعث می شود بدن، سریع تر آب را جذب کند.
ورزش کنید، روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید، آن وقت خواهید دید که بدون ایجاد هیچ مشکلی، وزنتان کم می شود.

- نیم ساعت قبل از خوردن غذا، آب بنوشید. این کار باعث می شود احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.
- هنگامی که صبح از خواب بلند شدید، یک لیوان آب بنوشید. این کار هم به لاغر شدن شما کمک می کند و هم باعث شادابی پوست و کار بهتر دستگاه گوارشی (جلوگیری از یبوست) می شود.
- هنگامی که بیشتر آب می نوشید، بیشتر هم ادرار خواهید کرد که این کار باعث می شود آب هایی که از قبل در بدنتان جمع شده اند، دفع شوند.
- برای اینکه دستگاه گوارش تان بهتر کار کند آب بنوشید.

- نوشابه های شیرین گاز دار و حتی نوشابه های رژیمی (بدون قند) را نخورید تا لاغر شوید. این نوشابه ها باعث افزایش اشتهای شما می شوند. همچنین کالری زیادی دارند.
- مواد غذایی را که آب زیادی دارند، بخورید؛ مثل کاهو، کرفس، بروکلی، مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی) ، جوانه گندم و حبوبات.
- نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه، چای و نوشابه های گازدار را که باعث دفع آب از بدن می شوند، خیلی کم مصرف کنید. به جای آنها، از نوشیدنی های بدون کافئین مثل دوغ و آب میوه استفاده کنید.
- به آب میوه کمی آب اضافه کنید و سپس بنوشید تا هم میزان کالری آن کمتر شود و هم در عین حال نوشیدنی طعم داری بنوشید.
- غذاهای پُر آب مثل انواع میوه هاو سبزی ها، نسبت به غذاهای کم آب مثل کیک و کلوچه، کالری کمتری دارند.
نکات:

1- همیشه از آب سالم و تصفیه شده استفاده کنید.
2- سعی کنید همیشه مقداری میوه یا سبزی به صورت آماده و شسته شده در یخچال نگه دارید تا هر وقت خواستید در دسترس باشند.
3- اگر طعم آب خالی را دوست ندارید، کمی آب لیموترش یا پرتقال به آن اضافه کنید.
فقط، فقط و فقط ، مقدار زیادی آب بنوشید

ورزش کنید، روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید، آن وقت خواهید دید که بدون ایجاد هیچ مشکلی، وزنتان کم می شود.

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نگین . :
چرا بعضیا هرچقدر هم که میخورن چاق نمیشن ؟ مشکلی دارن یعنی ؟ :D

آره مشکل دارن :D مشکلشونم تو ژن هاشونه!

پرکاری تیروئید مشکل شایعشه، هر چی میخورن میسوزونن + چربی های اضافیشون

ویرایش : اِه دلیلش بالا ذکر شده :D یه چیزه دیگه هم جایی خونده بودم که میگفت واسه آدمایی که نه دیابت دارن نه هایپرتیروئیدیسم یه قضیه دیگه ای هست واسه همیشه لاغر بودن که اینه که بدنشون بجای اینکه مواد در دسترس رو متابولیزه کنه میاد همون چربی های ذخیره ای رو میسوزونه. یعنی اصولاً اولویت با چربی های ذخیره ایه. و دقیقاً واسه همینه که هرچی میخورن چاق نمیشن. اول اون ذخیره ایا رو میسوزونه بعد میاد سراغ این چیزایی که به تازگی خورده....

من خودم همین مشکلو دارم !

ولی جدا از همه ی این بحثایی که کردین من خودم مثلاً یه هفته خیلی خیلی ریلکس باشمُ اعصابم آروم باشهُ زیاد بخوابم ، با همون غذاهای همیشگی اصن آب میره زیر پوستم 8-> فک میکنم تو دراز مدت میتونه یکم چاق کنه ... 8->

واسه دخترا باشگاه رفتن فوق العادستا .. 8-> هم خوش فرم نگهتون میداره هم یه 5 کیلویی حداقل تو 3 ماه اضافه میکنین ... 8->

به نقل از ۩ Amir Mohammad ۩ :
یه مطلب خیلی جالب که تو اینترنت بهش برخوردم
فک کردم برا شما هم جالب باشه؟ :-?

چگونه با نوشیدن آب، لاغر شویم؟

آب ماده ای ارزان و قابل دسترس برای کاهش وزن است. تحقیقات ثابت کرده است که نوشیدن آب زیاد می تواند باعث کاهش وزن شود.
نوشیدن آب بیشتر، آسان ترین روشی است که شما می توانید در برنامه کاهش وزن خود از آن استفاده کنید.
راه های لاغر شدن با آب:

- مقدار آبی را که در حال حاضر می نوشید، تعیین کنید. اگر به مقدار کافی آب نمی نوشید (حداقل 8 لیوان در روز)، سعی کنید مقدار آن را افزایش دهید.
- قبل از تشنه شدن ، آب بنوشید. به نشانه های کم آبی در بدن خود توجه کنید. بدن بسیاری از افراد در طی روز دچار کم آبی است، ولی خودشان نمی دانند.
- نوشیدن آب زیاد، میزان سوخت و ساز (متابولیسم) بدن شما را افزایش می دهد. تاثیر نوشیدن آب در افزایش متابولیسم بدن همانند تاثیر ورزش در این امر است.
- آب سرد بنوشید، زیرا باعث کاهش وزن بیشتری می شود. نوشیدن آب سرد، کالری بیشتری از بدن می سوزاند و باعث می شود بدن، سریع تر آب را جذب کند.

- نیم ساعت قبل از خوردن غذا، آب بنوشید. این کار باعث می شود احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.
- هنگامی که صبح از خواب بلند شدید، یک لیوان آب بنوشید. این کار هم به لاغر شدن شما کمک می کند و هم باعث شادابی پوست و کار بهتر دستگاه گوارشی (جلوگیری از یبوست) می شود.
- هنگامی که بیشتر آب می نوشید، بیشتر هم ادرار خواهید کرد که این کار باعث می شود آب هایی که از قبل در بدنتان جمع شده اند، دفع شوند.
- برای اینکه دستگاه گوارش تان بهتر کار کند آب بنوشید.

- نوشابه های شیرین گاز دار و حتی نوشابه های رژیمی (بدون قند) را نخورید تا لاغر شوید. این نوشابه ها باعث افزایش اشتهای شما می شوند. همچنین کالری زیادی دارند.
- مواد غذایی را که آب زیادی دارند، بخورید؛ مثل کاهو، کرفس، بروکلی، مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی) ، جوانه گندم و حبوبات.
- نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه، چای و نوشابه های گازدار را که باعث دفع آب از بدن می شوند، خیلی کم مصرف کنید. به جای آنها، از نوشیدنی های بدون کافئین مثل دوغ و آب میوه استفاده کنید.
- به آب میوه کمی آب اضافه کنید و سپس بنوشید تا هم میزان کالری آن کمتر شود و هم در عین حال نوشیدنی طعم داری بنوشید.
- غذاهای پُر آب مثل انواع میوه هاو سبزی ها، نسبت به غذاهای کم آب مثل کیک و کلوچه، کالری کمتری دارند.
نکات:

1- همیشه از آب سالم و تصفیه شده استفاده کنید.
2- سعی کنید همیشه مقداری میوه یا سبزی به صورت آماده و شسته شده در یخچال نگه دارید تا هر وقت خواستید در دسترس باشند.
3- اگر طعم آب خالی را دوست ندارید، کمی آب لیموترش یا پرتقال به آن اضافه کنید.
فقط، فقط و فقط ، مقدار زیادی آب بنوشید

یه بار تو منُ تو پلاس اگه شما هم گوش کرده باشین شنیدم که میگفتن اینی که میگن 8 لیوان آب ، در واقع آب خودمون نیس! بلکه همین 8 لیوان آب رو اگه هر روز بخورین مشکلاتی به همراه داره ... (من شنیدم آب خیلی خیلی زیاد حتی سرطان میاره، که البته دور از ذهن هم نیس) اون 8 لیوان آب در واقع 8 لیوان مایعات ِ . یعنی هرچی که توش مایع داره حتی میوه ..

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

بچه ها تو این تاپیک راجب لاغر شدن هم بگیم !! :D

خب راههاش ؟؟

و یه چیزی که میخوام بگم ( :D ) : تو سن ماها مخصوصا" دخترا خیلیاشون رژیم غذایی میگیرن که لاغر بشن !! خب ماها تو سن رشدیم . این ضرر نداره و جلوی رشدو نمیگیره !!؟؟

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اخه بستگی داره به چی بگی رژیم...
معمولا منظور عام اینه که میزان غذا خوردن(حجم غذا)رو کم کنی و به این بگی رژیم...و لب به خیلی چیزا نزنی...که مضره...
رژیم یعنی این که مثلا غلات و غذاهای چرب و نشاسته دار رو تا حد امکان کم کنی...نه صفر...
به جاش استفاده میوه جات و سبزی جات و این چیزا رو ببری بالا...

در ضمن رژیم افراطی باعث اسیب شدید به روده میشه...اونایی که عین نی قلیون میشن ممکنه بعدا به شدت پشیمون شن...چون ممکنه لازم بشه یه تیکه از رودشونو حتی جراحی کنن...

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :

خب راههاش ؟؟

و یه چیزی که میخوام بگم ( :D ) : تو سن ماها مخصوصا" دخترا خیلیاشون رژیم غذایی میگیرن که لاغر بشن !! خب ماها تو سن رشدیم . این ضرر نداره و جلوی رشدو نمیگیره !!؟؟

بدن به همه چیز نیاذ داره اما به مقدارای مختلف
مثلا پروتئین زیاد و چربی کم
با توجه به اینا یه برنامه غذایی نه رژیم بریز
بضی رژیمای افراطی هست که یه دوره کوتاه برا لاغر شدن میگیرن و بعد حالت قبل رو با کنترل ادامه میدن

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از MissMarvelous :
مثلن بدنسازی باعث چاقی میشه.دلیل علمیشو نمیدونم.:-"
موقع ورزش چیزای پرکالری مصرف میکنن.
به نقل از sadlove :

خب راههاش ؟؟

رژیم سرخود خب مسلما خیلی مضرره.
ولی حتی تو سن رشد هم مواد به مقدار معینی مورد نیازن.
مطمئنا یه پزشک متخصص میتونه یه برنامه غذایی مناسب به شما بده که به رشد هم ضرر نزنه
ومواد لازم به مقدار کافی به بدن برسه.

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

سلام بچه ها
اکثر افراد هستن که میگن چجوری لاغر بشیم اما بیاین ایندفعه به اونایی که دوست دارن چاق بشن راه حل پیشنهاد کنیم

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

رژیم غذایی درست
ورزش کافی
داروهای اشتهاآور
آب خوردن وسط غذا رو هم میگن !

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از پری‌ناز :
پس چرا نقفلیده ؟؟؟

واسه چاق شدن خب من شنیدم آب جو هم میخورن البته نه اون اب جو ها !!!
یا خب باید بیشتر از غذاهای کالری دار استفاده کرد و...
البته خیلی به وراثت مربوط میشه مثلا یکی یه لیوان اب میخوره چاق میشه اما یه نفر هرچی هله هولس میخوره اما هیچیش نمیشه

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من هرچی میخورم چاق نمیشم

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از dokhi.kharkhoon :
من هرچی میخورم چاق نمیشم
ارثیه
دوست منم همین طوره اگه همه دنیا رو هم بخوره بازم مثه نی میمونه

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خب باید چیکار کرد؟

من دوست دارم تپل شم

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

خب اول از همه بگم اونقدراهم به وراثت ربطی نداره.اول از همه باید کاری کنی که گوارش غذات طولانی تر شه.این کار آسیب میزنه به دستگاه گوارشتون.پس من نمیگم چطوری میشه این کارارو کرد.
مورد اول که زیاد تاثیر داره میزان کالری دریافتی و سوخته شده در روزه.کالری مواد قندی و نشاسته ای+چربیا بالاس.خوردن زیادشونم خوب نیس ولی به هر حال آدمی که میخواد چاق شه میتونه این کارو بکنه.(سیب زمینی-تخم مرغ-برنج-نان و....=منابع)
مورد دوم خوابه.خواب هرچقدر بیشتر باشه به سازماندهیه مواد درون بدن کمک میکنه.زمانی که شما خوابین بدنتون کربوهیدراتاو چربیارو میفرسته سر جاشون.
مورد سوم کافئینه.عامل اصلیه چاقی تو آمریکا نوشابه های کوکاکولا+قهوه ها مخصوصا اسپرسو هست.ولی کافئین باعث کم خوابی میشه.3-8 ساعت کافئین تو خون میمونه.پس یه طوری باید مصرفش کرد که بشه خوابید.زمانی که شما انرژیه حاصل از کافئینو نسوزونین،چاق میشین.
مورد چهارم هم مشروبه.ابجو تاثیرش خیلی کمتر از مشروبه.کلا پف میاره.خوبیشم اینه که یکسان چاق میکنه.
چن تا نکته:
1.پسرای نسل ما بیشتر از دخترای لاغر(نه استخون)خوششون میاد.ریزه و کوچولو.این نظر من نیس.این حاصل تجربس.(10سال درس خوندن تو 7تا مدرسه مختلف+کلی دوست)
2.کارایی مثه نشستن و فعالیت نکردن باعث شکم آوردن میشه که اصن حکم چاقیو نداره.
3.درس خوندن باعث افزایش سوختن گلوکز میشه.گلوکز از تجزیه قندای بدن بدس میاد.قندای بدن به شکل گلیکوژن ذخیره میشن.چربیها هم در کبد به شکل گلیکوژن درمیان.در نتیجه درس خوندن باعث جلوگیری از چاقی میشه.
4.الآن وقت چاق شدن نیس.تو این سن انقدر اختلالات هورمونی هست که به اندازه کافی تنشزا هستن.بعد از 18 سالگی فک کنم خوب باشه.
خواستین بقیشم بگین بنویسم.الآن حال ندارم.

بالا