• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه چاق شوم؟

• شروع کننده موضوع

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه
سلام دوستان !
در ابتدای بحث باید به مدیران محترم عرض کنم که بنده قبلا یه همچین تاپیکی زدم اما دفعه بعد که اومدم دیدم نیستش ، نمی دونم چرا پاک شد ! اگه این یکی همه می خواد پاک شه لطفا دلیلش و گزارش کنید !

خب ، خیلی افراد هستن که رژِیم لاغری می گیرن و از چاق بودنشون رنج می برن ، نمی دونم شاید واقعا چاقی بده !
اما عده ای عین من ، از لاغر بودن بیش حد خودشون رنج :-"می برن و دوست دارن یه کم چاق بشن تا وزنشون در مقایسه با قدشون خوب باشه !

حالا راه هایی رو میشه پیشنهاد کنید واسه چپاق شدن؟ دارو؟ هر چیز دیگه :) فقط ضرر نداشته باشه ا :D

• لایک
امتیازات: HHH

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : چگونه چاق شوم؟

راستیتش در مورد تاپیک ماهم یه سری از تاپیک هارو گم کردیم بعد از استعفای قبلی :D خدا می دونه کجا اند

لیستی هم نداشتیم که بدونیم کدوما کم شده بخوایم جایگزین بزنیم

و اما در مورد سوال:

اولین جوابی که به ذهن می رسه زیاد خوردنه!

یا اینکه غذاهای بسیار پر کالری خوردن

بعد استفاده از دارو ها و قرص های افزایش اشتها و افزایش جذب غذا توسط بدن

ولی همه موارد بالا از نظر اینجانب چرته

و بهترین راه رفتن سراغ ورزش های بدنسازیه

که ماهیچه میارن و شما صرفا با یه لایه چربی چاق نمی شین

من بسه
بقیه بیان بگن :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

من اگه بودم بدنسازی نمی کردم . یه جوریه . اگه ادامه ندین از ریخت میوفتین . اصن ادامه هم بدین از ریخت میوفتین . من که از تیریپ بدنسازی اصن خوشم نمیاد و هر وخ بخوام چاق شمم نمی رم سراغش

بنظر من که سعی نکنین چاق شین من الان قدم حدود 165 ِ و وزنم 50-51 اینا بود دوران خــِپــلی ِ مدرسم ، الان لاغر ترم شدم . اصولن دنده هام زده بیرون . مشکوک به سوء تغذیه هم هستم : :D سعی هم ندارم چاق شم چون بنظرم بزرگ شم وخ برا چاقی زیاده : :D شوخی بود ولی اگه خواستین وزن زیاد کنین یه پودرهایی هست که در شیر گمونم مخلوط باید بکنین و بخورین یه پودرهاییه که هم واسه چاقیه هم واسه لاغری شما باید چاقیشو بگیری .اسمش ُ پیدا می کنم واستون . از این الکیاشم نی که همه جا تبلیغ می کنن . داروخونه ها دارن .

اینطوری بنظرم از خوردن یه عالمه غذا بهتره . آدم حالش بهم می خوره !

• شروع کننده موضوع

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

به نظر من تا وقتی که ادم لاغر هست ، کار درستی نیست بره بدنسازی ، خیلی هیکل ضایع میشه ، اما بعد از اینکه یه کم وزنش در برابر قدش درس شد ، بعدش خوبه !
++++
این پودرا چی هستن؟ اثراتشون روی بدن چیه که باعث چاقی میشن؟ ضرر چی؟ داره؟ نداره؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از !SaDeGh! :
به نظر من تا وقتی که ادم لاغر هست ، کار درستی نیست بره بدنسازی ، خیلی هیکل ضایع میشه ، اما بعد از اینکه یه کم وزنش در برابر قدش درس شد ، بعدش خوبه !
++++
این پودرا چی هستن؟ اثراتشون روی بدن چیه که باعث چاقی میشن؟ ضرر چی؟ داره؟ نداره؟

ببین خیلی پودر هس واسه چاقی و لاغری و اینا . یه عده قرص ِ کوبیده شده هستن ( باور کن ) ولی خ ُ یه عده ایَم بدردبخورن .دختر خاله من واسه کاهش وزن از یکیش استفاده می کرد که اینطور بود که یه مقدار ازش ُ میریخت توی شیر یا آب ( دقیقن نمی دونم )بَد اینکه می رف تو معده فضای زیادی رو اشغال می کرد و شما با خوردن مقدار کمی ماده غذایی احساس سیری زیادی می کنین . اسمش اسلیم لَست بود اما داروخانه ها مکمل افزایش وزنش رو هم دارن .
اصولن هر مکملی رو مصرف نکنین خیلیاش ضرر داره.من سعی می کنم اسم اون مکمل رو از داروخونه براتون بپرسم ...

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من شنیده بودم کسایی که مشکل لاغری بیش از حد دارن باید حتما برن دکتر تا مطمئن شن که مشکل پرکاری تیروئید یا یه چیزی شبیه به اون ندارن!
این افراد باید سعی کنن غذاهای پرکالری و کم حجم بخورن. اگه بعد غذا از مولتی ویتامین ها استفاده کنن جذب غذا خیلی بیشتر میشه.
یه نکته دیگه هم اینه که زیاد خوردن به معنی این نیست که همه چی بخوریم، رژیم غذایی این افراد باید سالم باشه و چربی و غذاهای ناسالم مثل چیپس یا نوشابه با چیزای مفید جایگزین بشه!

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از کوییــ ـ ـن :
ببین خیلی پودر هس واسه چاقی و لاغری و اینا . یه عده قرص ِ کوبیده شده هستن ( باور کن ) ولی خ ُ یه عده ایَم بدردبخورن .دختر خاله من واسه کاهش وزن از یکیش استفاده می کرد که اینطور بود که یه مقدار ازش ُ میریخت توی شیر یا آب ( دقیقن نمی دونم )بَد اینکه می رف تو معده فضای زیادی رو اشغال می کرد و شما با خوردن مقدار کمی ماده غذایی احساس سیری زیادی می کنین . اسمش اسلیم لَست بود اما داروخانه ها مکمل افزایش وزنش رو هم دارن .
اصولن هر مکملی رو مصرف نکنین خیلیاش ضرر داره.من سعی می کنم اسم اون مکمل رو از داروخونه براتون بپرسم ...
آقا جان هر کی دوس دارین نخورین ازین پودرا ....من خبر دارم چه رازیست در پس رگبرگ های این پودرا :-"
به نقل از !SaDeGh! :
سلام دوستان !
در ابتدای بحث باید به مدیران محترم عرض کنم که بنده قبلا یه همچین تاپیکی زدم اما دفعه بعد که اومدم دیدم نیستش ، نمی دونم چرا پاک شد ! اگه این یکی همه می خواد پاک شه لطفا دلیلش و گزارش کنید !

خب ، خیلی افراد هستن که رژِیم لاغری می گیرن و از چاق بودنشون رنج می برن ، نمی دونم شاید واقعا چاقی بده !
اما عده ای عین من ، از لاغر بودن بیش حد خودشون رنج :-"می برن و دوست دارن یه کم چاق بشن تا وزنشون در مقایسه با قدشون خوب باشه !

حالا راه هایی رو میشه پیشنهاد کنید واسه چپاق شدن؟ دارو؟ هر چیز دیگه :) فقط ضرر نداشته باشه ا :D
اگه اشتهات کمه :
وعده های غذاییتو زیاد کن ولی هر وعده زیاد نخور....خوب جویدن غذا هم خیلی موثره ...بعد جوش هم نزن :D
من سر یه مسئله ای یه شب تا صبح جوش زدم...
فرداش دیدم یه شبه 4 کیلو کم کردم ;))کلی ذوق مرگ شدم :D

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

منم همین مشکل رو دارم! نسبت به قدم 5 یا 6 کیلو باید چاق کنم!

ربطی به پرخوری نداره! من رفتم دکتر تغذیه نسبت به قد و وزنم بهم برنامه غذایی داد!

مثلا توش همه چی داشت! خرما گرفته تا ....! :D

پس ربطی به خوردن زیاد نداره! فقط باید از همه چی بخوری! :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از Dr.Stansfield :
آقا جان هر کی دوس دارین نخورین ازین پودرا ....من خبر دارم چه رازیست در پس رگبرگ های این پودرا :-"اگه اشتهات کمه :

شعر قشنگی نبود : :D

نه آقا جان من مطمئنم که میگم .پستُ کامل نخوندی هم شیره جون :D

البته چاقی یکسان در همه نقاط بدن هم معضلیه وا ... نری همچی بخوری بَد شکم بزنی !

• شروع کننده موضوع

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

حالا شما اسم اصلیش رو واسمون پیدا کنین ، من میرم تحقیق می کنم دربارش ! :D الکی الکی که نمی خورم ! :-"
+
چاقی که خیلی خیلی بده ، اما فعلا درباره کسایی حرف می زنیم که اسکلت با یه لایه پوست :-" هستن ! :D

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

داروهای شیمیایی افزایش وزنی که خیلی تبلیغ میکنن اکثرا مضرن چون کورتون دارن.
بهترین راه رژیم غذایی درست زیر نظر پزشک و ورزش کردنه!

xxfairladyxx

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 -
شهر
مشهد

یکی از هم کلاسیام خیلی گنده بود ! :D ژنتیکی ! :D عد 1 تابستون ندیدیمش! وقتی دیدیم اینجوری بودیم : :O
شده بود باربی :D
حلقه و تب سوزنی :-"

میخوای چاق شی ؟ :D واقعا؟! :D خوب من چند تا قرص خوب که کار هم میکنه سراغ دارم فقط باید ببرسم از اون شخص :D

• شروع کننده موضوع

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

به نقل از xxfairladyxx :
میخوای چاق شی ؟ :D واقعا؟! :D خوب من چند تا قرص خوب که کار هم میکنه سراغ دارم فقط باید ببرسم از اون شخص :D
اگه بپرسین ممنون میشم ! (;
به نقل از MissMarvelous :
داروهای شیمیایی افزایش وزنی که خیلی تبلیغ میکنن اکثرا مضرن چون کورتون دارن.
بهترین راه رژیم غذایی درست زیر نظر پزشک و ورزش کردنه!
میشه یکم بیشتر درباره کرتون توضیح بدین؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

کورتون یه داروییه که تو دگزامتازونم هست فک کنم مسکن ِ ولی پوکی استخوان و ضربان قلب رو زیاد می کنه و اختلال حافظه . بگمونم .

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از کوییــ ـ ـن :
کورتون یه داروییه که تو دگزامتازونم هست فک کنم مسکن ِ ولی پوکی استخوان و ضربان قلب رو زیاد می کنه و اختلال حافظه . بگمونم .
کورتون خیلی خون رو رقیق میکنه

خوب نیست

من شنیدم برای این که چاق بشین همش سیب زمینی بخورین :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از farnazZ :
کورتون خیلی خون رو رقیق میکنه

خوب نیست

من شنیدم برای این که چاق بشین همش سیب زمینی بخورین :D

با همه کاری که می شه چاق شد . ولی مشکلی که حداقل واسه خود من وجود داره دو بخشه

یکی اینکه از زیاد خوردن غذا حالم بهم می خوره . ینی مورد علاقه ترین غذا رَم زیاد بخورم حالت تهوع پیدا می کنم

دوم چاقی یکسان در همه نقاط بدنه

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوردن زیاد یا خوردن چیزای چاق کننده مثل سیب زمینی و برنج و نون و شیرینی و شوکولاتو از اینجور چیزا فقط شکمو چاق میکنه L-:
من بازم تاکید میکنم :آقا نخورین ازین پودرا X_X
به نقل از کوییــ ـ ـن :
شعر قشنگی نبود : :D

نه آقا جان من مطمئنم که میگم .پستُ کامل نخوندی هم شیره جون :D

البته چاقی یکسان در همه نقاط بدن هم معضلیه وا ... نری همچی بخوری بَد شکم بزنی !
اصلا" نمیخواستم شعر بشه همشیره ;;)

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اول یه توضیحی در مورد کورتون بدم: هر چی مدت زمان استفاده از داروهای کورتونی بیشتر باشه، عوارضش هم بدتر و شدیدتره. کسایی که از داروهای حاوی ترکیبات کورتون دار برای چاق شدن استفاده میکنن در واقع چاق نمیشن بلکه فقط تعادل طبیعی آب و نمکو تو بدنشون تغیییر میدن! چاقی از عوارض جانبی مصرف کورتونه!
عوارض جانبی دیگه کورتون: مصرف خودسرانه داروهای کورتونی باعث افزایش فشار خون، سرکوب تولید کورتون طبیعی در بدن و بروز عوارض استخوانی و در بیماران دیابتی باعث افزایش قند خون میشه.
در کل مصرف دارو به جز مکمل هایی که پزشک تجویز میکنه خوب نی!
داروهای اشتهاآور: اشتها و دریافت انرژیو بیشتر میکنن .1. یکی از این داروها كه در ایران زیاد استفاده میشه سیپروهپتادینه.و البته ویتامینا
تمامی این داروها زمانی مؤثرند كه شخص از هر نظر سالم باشه
2.داروهایی كه با احتباس نمك و بدنبال آن آب باعث افزایش وزن ی‌شوند: از این گروه دارو می‌توان از كورتون‌ها نام برد. این داروهابا احتباس آب و نمك باعث عوارض زیادی برای بدن شده علاوه بر این عوارض گوارشی، استخوانی و … دیگری نیز دارند.
3. داروهایی كه با كاهش متابولیسم بدن باعث افزایش وزن می‌شوند: این داروها به صورت كاذب كم‌كاری تیرویید ایجاد كرده، با كاهش متابولیسم بدن سبب افزایش وزن می‌شوند. این گروه نیز با توجه به برهم‌زدن نظم طبیعی بدن باعث ایجاد عوارض می‌شوند.
دلایل لاغری زیاد: فشارهای درونی، استرسها و افسردگیها
بیماریهایی ازقبیل : هیپرتیروئیدیسم (پر‌كاری تیروئید)،
دیابت (بیماری قند خون بالا)، بیماری‌های انگلی،
بیماری‌های گوارشی و …
ج) اختلال تغذیه‌ای (دریافت كم كالری و زیادی فعالیت)
د) ژنتیك
راه حل های رایج: 1.مخمر آب جو ویتامین های گروه ب رو به همراه مقداری مینرال داره که کمک شایانی به بهبود سوخت و ساز و افزایش اشتها می کنه و واقعا بی ضرر هست .
سعی كنید هرروز 3 وعده غذایی كامل و 3 میان وعده داشته باشید.
2.به غذا به عنوان بخشی از درمان بیماری خود نگاه كنین؛ میل ندارم و این حرفارو فراموش کنین.غذا=دارو
3.غذاهای پر كالری مصرف كنید كه به راحتی خورده می شن؛ مثل انواع دسر، ژله ، بستنی ، ماست و شیر پرچرب، شیرموز و شیركاكائو
4.بعد از تمام شدن غذا، آب و سایر نوشیدنی ها را بنوشید، زیرا نوشیدن مایعات در موقع صرف غذا باعث می شود خیلی زود احساس سیری كنید.
5.انار، زیره سبز و آناناس اشتها آورند
6.مصرف مرباها و مارمالادهايي كه با ميوه هاي فصل تهيه شده است و همچنين عسل براي وعده صبح بسيار مفيد است. همچنين از مرباها و عسل مي توانيد در دسرها نيز استفاده كنيد.
منبع: مامانم با اندکی تغییر! :D

• شروع کننده موضوع

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

خب من حالا باید از شما تشکر کنم یا از مادر جان؟ :D مخسی از شما واسه تایپ و ممنون از مادر جان واسه توضیحات ! :D

خیلی خوب بود ، ممنون ، اینطور که بر اساس حرف دوستان بوش میاد انگار همه دارو ها عوارض بدی به بار میارن ، پس باید از خوردنشون صرف نظر کرد! :)

و بیبینیم کویین چه می کنه؟ :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

آقا یه چیزی ! این لاغری می تونه به موندن جای جوش مربوط بشه ؟

ینی مصن اگه یه لایه ای از چربی بره زیر پوست می تونه کمک کنه جوش زودتر پاک شه ؟

اصن این چاق شدن به پوست کمک می کنه ؟

بالا