• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سیستم غیر حضوری؛آری یا خیر؟!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
یکی از اشتباهات بزرگ بعضی از کنکوریها، اینه که فکر میکنن مدرسه وقتشونو تلف میکنه.به همین خاطر فکر میکنن اگه غیر حضوری بگیرن، وقت بیشتری تو خونه خواهند داشت برای درس خوندن و میتونن برای درسهایی که نیاز به معلم داره حتما، از کلاسهای آموزشگاه یا معلم خصوصی و... استفاده کنن.
قبلترها این اشتباه بزرگ فقط بین تجربیها رایج بود.الان متاسفانه به ریاضیها هم سرایت کرده!!تو مدرسه ما،تعدادی از بچه ها این کارو کردن.چه در ریاضی و چه در تجربی.والان همگی پشیمونن.
دبیر دیفرانسیل ما،آقای اعلمی، خیلی حرص میخوردن سر این قضیه.ایشون یه معلم باتجربه سالیانن...میگفتن من هیچ سالی ندیده بودم کسی در ریاضی بره غیرحضوری بگیره!روی چندتا نکته هم خیلی اصرار داشتن:
1. نشاط مدرسه،چیزیه که اگه نباشه دیوونه کننده ست یکنواختی درس خوندن.همونطور که کسانی که پشت کنکور میمونن،سختیهای زیادی رو به خاطر نداشتن این نشاط در جو مدرسه و بین دوستان متحمل میشن.
2. برنامه و نظم مدرسه الزامیه واسه یه کنکوری!ما به خاطر مدرسه ست که هرروز صبح زود پامیشیم میریم مدرسه.اگر نه هی پیش خودمون میگیم: خب الان بقیه مدرسه ن!دارن وقتشونو تلف میکنن!من میتونم تا ساعت 10 بخوابم!به هرحال اونا تا ساعت 1 مدرسه ن و داره وقتشون تلف میشه!من اگه 10 هم پاشم حداقل 3ساعت مفیدتر از بقیه بوده درس خوندنم!!! و اینجوری نظم درس خوندن از بین میره.
3. کلاسهای درسی پویا هستن!معلم درس میده یک ایده یمزنه.یکی دیگه رو ایده اون یه نفر هی ایده میزنه!یکی به یه اشکالی برمیخوره و مطرحش میکنه.کلا این پویای کلاس به خصوص برای درس ریاضی خیلی لازمه.
4. خودتون بعدا متوجه این یکی خواهید شد!ما اغلبمون زمانهایی که مدرسه میرفتیم بازدهی خیلی بیشتری داشت درس خوندنمون. اما وقتهایی که وقفه می افتاد،مثل تعطیلات بین دو ترم و یا بعد از عید، اولش مفید بود ولی بعدش کم کم خسته کننده میشد و افت ساعت درسی داشتیم...اینه که الان فکر میکنید رباتید و میتونید بشینید صبح تا شب،شب ت اصبح درس بخونید!!درحالیکه همچین چیزی ممکن نیست!
5. برید مصاحبه با رتبه های برترو بخونید و بیینید چطور همه شون تاکید دارن روی حفظ پیوستگی با کلاسهای مدرسه. همین کیمیا کاظمی ما هم فقط چند جلسه غیبت داشت...با وجود اینکه از نظر آموزشی هیچ احتیاجی به حضور در کلاسهای مدرسه نداشت...ولی همون نظم،همون پویایی و همون نشاط مدرسه که گفتم،باعث میشد همیشه ارتباطش با مدرسه و دوستاش حفظ بشه.خداوکیلی ببنید چند نفر از رتبه های برتر در تمام این سالها از سیستم غیرحضوری استفاده کردن...
6. در طول سال کنکور، در برهه های زمانی خاصی، به طور طبیعی دچار خستگی و ناامیدی میشید.این برای همه پیش میاد. در این زمانها تو خونه بودن و نبودن کنار دوستان، باعث میشه افسرده شید و فکر کنید بقیه دارن بیشتر از شما میخونن و جا بزنید. اما بودن کنار دوستان،همون شوخی ها و خنده ها، روحیه تونو حفظ میکنه.همین که میبینید همه تون مثل همید.همه تون با هم خسته شدید و بی حوصله اید، بهتون آرامش میده تا از این دوره دلسردی، گذر کنید.
...
کسی اگه چیز دیگه ای به ذهنش میرسه حتما اضافه کنه!
به این مسئله هم دقت کنید که ضرورت حضور در کلاسهای مدرسه،کاملا مستقله از خوبی و بدی دبیرهاتون! یعنی این مسئله بیش از اینکه جنبه آموزشی داشته باشه،جنبه روحی داره.اگه معلمی خوب درس نمیده،شما میتونید خودتون درسشو بخونید.اما فقدان نشاط و پویایی مدرسه رو هیچ جوری نمیتونید خودتون جبران کنید!!
به هرحال امروز چون دوباره چند نفر دیگه نظرمو راجع به غیرحضوری پرسیدن، نگران شدم که مبادا بخواد کسی این اشتباهو بکنه... گفتم شاید بد نباشه حرفهای دبیرمونو باهاتون در میون بذارم...

hamoooooooon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : سیستم غیر حضوری؛آری یا خیر؟!

خب همه ی مدارس نشاط و پویایی ندارن که باور کن ^-^
انقد کلی نظر ندین شرایط هر کسی با بقیه فرق میکنه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از hamoooooooon :
خب همه ی مدارس نشاط و پویایی ندارن که باور کن ^-^
انقد کلی نظر ندین شرایط هر کسی با بقیه فرق میکنه
نه اینجوری نیست.
ببینید این دبیر ما در بدترین مدارس اصفهان و غیره درس داده.
کاملا این نظر کلیه.
خیلی به ندرت و به استثنا هست که کسی از این غیرحضوری کردنه نتیجه خوبی میگیره.مثل همین رتبه 3 امسال که از رفسنجان بود.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

دقیقا هم همینطوره مهسا جان ..دستت درد نکنه که واسشون خیلی چیزا رو روشن کردی ...
...اینکه یه کنکوری بخواد غیر حضوری برداره باید تمام این شرایط رو که تو مدرسه واسش دایره اما تو خونه نداره رو هم در نظر بگیره ...ببینه توانشو داره ...واقعا میتونه از صبح تا شب همونطور که مهسا گفت درس بخونه ... غیر حضوری بودن یه توان و تلاش خاص میخواد ...اول فکر کنین تا اخر سال چه چیزایی ممکنه براتون پیش بیاد بعد انتخاب کنید ..تو مدرسه قرار نیست باشین ..از دوستاتون و درس خوندناشون خبر ندارین ..مدرسه هر چقدر هم بد باشه باز شما بین یه سری افراد مثله خودتون هر روز قرار میگیرید که بعضیاشون واقعا میتونن کمکتون کنه ..وقتی به قول مهسا تو کلاس نشستین و یکی سوال میپرسه میفهمین اون چطوری فک میکرده و آیا طرز فکر شما راجع به مساله اصلا درست بوده یا نه ...میتونین روش خوندن ِ درس ها رو اگه بلد نیستین به دوستاتون نگاه کنید .و ازشون یاد بگیرید یا ازشون بخواید تو خیلی از مباحث کمکتون کنن ...میتونین تو کلاس مشکلاتتونو با یکی از بچه ها حل کنین که حرفاشو درک میکنین .....مدرسه تو اینجور چیزا خیلی میتونه کمکتون کنه که تو خونه موندن و درس خوندن نمیتونه !!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

یه چیز دیگه اینکه آدم تو جو رقابت قرار میگیره، مثلا من خودم پیش اومده دو روز که خیلی خوب خوندم به خودم گفتم خب دیگه من خیلی جلو ام، بعد با یکی دیگه حرف زدم دیدم اوضاع اونقدرا هم که فکر میکردم عالی نیست :D

خیلی وقتا شده یه کتاب خاص یا یه روش خاص واسه خوندن یه درس رو یکی از همکلاسی ام معرفی کرده، خودش خونده بوده / امتحان کرده بوده دیده خوبه ( همه که بخیل نیستن :D )

دیگه اینکه مدرسه یه فرصتیه که همو ببینیم، راحت میتونیم اگه جزوه ای چیزی میخوایم جور کنیم یا چند تا زنگ تفریح وایسیم رفع اشکال

کلا احساس میکنم اینکه آدم هر روز تو خونه باشه انگار از کل دنیا بی خبر میمونه

از همه مهم تر هم همون که مهسا گفت، از نظر روانی، من همین الانش اگه این هفته ای چند ساعت که دوستامو میبینم و میگیم و میخندیم نباشه دیوونه میشم :D

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

هرکسی با توجه به شرایط مدرسه خودش باید تصمیم بگیره
اصولا من وقتی میرفتم مدرس تضعیف روحیه میشدم پس با این حساب من مدرسه نمیرفتم

rana.aa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

Dustan bebakhshid vali lazeme manam ye chizi begam!lotfan javgire rotbehaye khubi ke gheire huzuri budan nashid,sharayete una kamelan fargh mikard,mahsa jun dastet dard nakone enshallah khoda inai ro ke be sareshun zade gheire huzuri bardaran be rahe rast hedayat kone,aaamin

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از سومپاد :
هرکسی با توجه به شرایط مدرسه خودش باید تصمیم بگیره
اصولا من وقتی میرفتم مدرس تضعیف روحیه میشدم پس با این حساب من مدرسه نمیرفتم
من به حرفی که دارم میزنم ایمان دارم...به هرحال چون اثر سوءشو در کلی آدم دیدم و پشیمونیشون بعد از کنکور،و چون دم نمیخواست پشیمونی دوستهام تکرار شه برای کس دیگه ای، خواستم بدیهاشو یادآور شم.
به هرحال موارد استثناء هم وجود داره البته...

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

غیر حضوری خودن به شدت بده O0 [-(

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از farmi1r :
غیر حضوری خودن به شدت بده O0 [-(
بهتر بود واسه حرفت دلیلم میاوردی

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

چون من خیلیا از دوستانم رو دیدم که این کار رو کردن نتیجه نداده هیچ خیلی هم عقب موندن.

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از مهسا م. :
نه اینجوری نیست.
ببینید این دبیر ما در بدترین مدارس اصفهان و غیره درس داده.
کاملا این نظر کلیه.
خیلی به ندرت و به استثنا هست که کسی از این غیرحضوری کردنه نتیجه خوبی میگیره.مثل همین رتبه 3 امسال که از رفسنجان بود.
ايشون غير حضوري بودن به اين معني كه اومده بودن كرمان مدرسه ....بوق.... و آموزشگاه ...بوق...
كه اين مدرسه و آموزشگاه عكسشونم زدن به عنوان "افتخار آفرينان مدرسه"!
....................
به شدت مخالفم با غير حضوري!
ولي از بچه هاي ما حدود 20 نفر غير حضورين! (از 40 نفر)

یلدا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
هرچي خدا بخواد

به نقل از ali.Holmes :
ايشون غير حضوري بودن به اين معني كه اومده بودن كرمان مدرسه ....بوق.... و آموزشگاه ...بوق...
كه اين مدرسه و آموزشگاه عكسشونم زدن به عنوان "افتخار آفرينان مدرسه"!
....................
به شدت مخالفم با غير حضوري!
ولي از بچه هاي ما حدود 20 نفر غير حضورين! (از 40 نفر)
اونا كه اومده بودن كرمان تمام كلاسا رو نميومدن فقط براي امتحانا ترم و بعضي از كلاسا و اينكه مجبور شدن بيان كرمان وگرنه رفسنجون ميموندن

بالا